آوسبیلدونگ کارشناس فناوری تامین آب

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارشناس فناوری تامین آب:

کیفیت آب خوب و تامین آب سالم برای همه مهم است. به همین دلیل است که حرفه متخصص فناوری آبرسانی نیز یکی از مشاغل حفاظت از محیط زیست است. اینها شامل مشاغلی می شود که تأثیر مثبت مستقیم یا غیرمستقیم بر حفاظت از محیط زیست و آب و هوا دارند. به عنوان یک متخصص فناوری تامین آب، با اطمینان از کیفیت خوب آب، آلودگی را کاهش می دهید.

اوسبیلدونگ کارشناس فناوری آب
اوسبیلدونگ کارشناس فناوری آب

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارشناس فناوری تامین آب

یک متخصص فناوری آبرسانی در طول آموزش چه درآمدی کسب می کند؟

با یک دوره کارآموزی به عنوان متخصص فناوری آبرسانی، شما شغلی با مسئولیت زیادرا قبول می کنید. حتی در طول دوره کارآموزی، حقوقی دریافت خواهید کرد که بالاتر از میانگین حقوق کارآموزی برای سایر دوره های کارآموزی است. میزان پرداخت بستگی به این دارد که آیا شما برای یک شرکت آب شهری در بخش دولتی کار می کنید یا خیر. به عنوان مثال، یک کارفرمای احتمالی، شرکت خدمات عمومی در بسیاری از شهرها خواهد بود. در سایر شرکت‌های انرژی و آب و برق غیردولتی، بسته به اندازه و منطقه کسب‌وکار، می‌توانید درآمد کمتر یا بیشتر داشته باشید. قرارداد جمعی سراسری دقیقاً تنظیم می کند که چه کسی در بخش دولتی چقدر درآمد دارد. در سال اول شما یک پرداخت ناخالص 1018 یورو در ماه دریافت خواهید کرد. در سال دوم شما  1068 یورو در ماه دریافت خواهید کرد تا اینکه در نهایت 1114 یورو در ماه در آخرین سال آموزش خود دریافت کنید.

اگر شرکت من قرارداد جمعی نداشته باشد چه میزان حقوقی دریافت خواهم کرد ؟

اگر شرکت آموزشی شما به قرارداد جمعی بخش دولتی تعلق ندارد، باید در یک مصاحبه شخصی با مربی خود برای مذاکره حقوق و دستمزد آماده شوید و بتوانید  خود را به حقوقی که معمولاً در این صنعت پرداخت می شود، سوق دهید.

کارمندی : دستمزد در Berliner Wasserbetriebe

در Berliner Wasserbetriebe طبق قرارداد جمعی برای کارآموزان در بخش دولتی به شما پرداخت می شود. شما در سال اول آموزش 1018.26 یورو ناخالص، در سال دوم 1068.20 یورو و در سال سوم 1114.02 یورو دریافت خواهید کرد. همچنین مزایای تشکیل سرمایه، پرداخت ویژه سالانه و پاداش نهایی 400 یورو، برای شما  وجود دارد. در صورت وجود نوبت کاری یا کار شبانه، این میزان پاداش  نیز به همان نسبت  به شما تعلق می گیرد. علاوه بر این، بلیط حمل و نقل محلی از شرکت به کارآموزان بازپرداخت می شود.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ کارشناس فناوری تامین آب

پس از اتمام دوره آموزشی خود به عنوان متخصص فناوری آبرسانی، بلافاصله حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد. اگر شغل خود را مستقیماً پس از آموزش شروع کنید، می توانید انتظار حقوق اولیه بین 1600 تا 2400 یورو را داشته باشید. باز هم بستگی به این دارد که در کدام شرکت و در کدام منطقه کار می کنید.

با چند سال تجربه حرفه ای، معمولا حقوق شما  افزایش می یابد و می توانید تا 2900 یورو در ماه درآمد کسب کنید. البته می توانید به مرور زمان تمهیدات آموزشی بیشتری را نیز در نظر بگیرید و در نتیجه درآمد ماهانه خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، یک تکنسین متخصص در حفاظت از محیط زیست بین 1800 تا 3500 یورو ناخالص درآمد دارد و به عنوان یک استادکار می توانید تا 3400 یورو در ماه درآمد کسب کنید.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ کارشناس فناوری تامین آب وجود دارد؟

استادی:

پس از اتمام دوره آموزشی، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک استادکار بین شش ماه تا دو سال طول می کشد. پس از آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک استادکار، نه تنها حقوق شما افزایش می یابد، بلکه مسئولیت وظایف مختلفی را باید بپذیرید.

تکنسین:

شما می توانید از میان حوزه های تخصصی فناوری تامین آب، فناوری حفاظت از محیط زیست، فناوری آزمایشگاهی و انرژی های تجدیدپذیر برای آموزش بیشتر، به یک استادکار تبدیل شوید. پس از دو تا چهار سال گذراندن آموزش بیشتر و  ورود به موقعیت بالاتر،این کار برای شما  امکان پذیر است.

کارشناس حفاظت محیط زیست:

یکی دیگر از آموزش های بسیار خوب، متخصص حفاظت از محیط زیست است. یک متخصص حفاظت از محیط زیست در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می کند  و نه تنها می تواند انتظار وظایف مدیریتی را داشته باشد، بلکه می تواند حقوق بالاتری نیز انتظار داشته باشد.

مطالعات:

پس از آموزش، مدرک لیسانس نیز با مدرک ورودی دانشگاه مورد نیاز (یعنی دیپلم فنی یا آموزش حرفه ای تکمیل شده با تجربه عملی) امکان پذیر است.

چشم انداز آینده به عنوان یک متخصص در فناوری تامین آب چیست؟

به لطف متخصصان فناوری تامین آب است که همه می توانند آبی را که از شیرهای ما می آید بنوشند بدون اینکه از طریق آن بیماری به آنها منتقل  شود. این امر در آینده با توجه به کمبود روزافزون آب در بخش‌های غربی جهان از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. در نظر داشته باشید که  هنگامی که آب به دست می آید، حفاظت از محیط زیست تا حد امکان اهمیت بیشتری پیدا می کند. همچنین فرصت های آموزشی بسیار خوبی وجود دارد که آینده شما را در تامین آب تضمین می کند.

کارمند : حرفه در Berliner Wasserbetriebe

Insider: یک حرفه در Berliner Wasserbetriebe Berliner Wasserbetriebe به کارآموزان خود فرصت های مختلف آموزشی بیشتری را پس از آموزش ارائه می دهد. به عنوان مثال، می توانید برای تبدیل شدن به یک استاد آب یا مهندس فرآیند آموزش ببینید . اما حتی در طول آموزش، همه کارآموزان فرصت های زیادی برای ادامه تحصیل دارند. به عنوان مثال از طریق آموزش مایکروسافت آفیس، دوره های کمک های اولیه یا شرکت در یک برنامه بهداشتی می توانید ادامه تحصیل دهید .

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…
 • برنامه ریزی، نظارت و کنترل فرآیندها در فناوری تامین آب.
 • انجام اندازه گیری ها و تعیین های تحلیلی برای کنترل فرآیند و کیفیت.
 • سیستم های عامل و آشنایی با دستگاه های مختلف .
 • ثبت و ارزیابی داده ها برای بهینه سازی فرآیند.
 • به شیوه ای آگاهانه از نظر هزینه، محیط زیست و بهداشت کار کنید.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1040 یورو 949 یورو 874 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 عنوان میزان حقوق این دوره
استاد فناوری تامین آب تکنسین متخصص در حفاظت از محیط زیست متخصص بازیافت و مدیریت پسماند
1900 یورو 1800 یورو 1417 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
3400 یورو 3500 یورو 3000 یورو 2400 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
کارشناس فناوری تامین آب Stadtwerke Forchheim GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.09.2023 Forchheim
کارشناس فناوری تامین آب TWS Netz GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.09.2023 Ravensburg
کارشناس فناوری تامین آب Vetter Pharma-Fertigung GmbH & Co KG

group of companies

خانم / آقا 01.09.2023 Langenargen

کارشناس فناوری تامین آب چه می کند؟

تصفیه و ذخیره آب

وظیفه اصلی شما این است که اطمینان حاصل کنید که آب آشامیدنی سالم همیشه در دسترس است. تعدادی ایستگاه و مراحل کاری برای این کار وجود دارد. از جمله، شما چاه هایی را راه اندازی می کنید که آبی را که از رودخانه ها یا دریاچه ها به زمین نفوذ کرده است، استخراج می کنید. شما آب را به مخازن ذخیره سازی پمپ می کنید، که در آن شن ها ته نشین می شوند و میکروب ها در اثر اشعه ماوراء بنفش از بین می روند. در سیستم های فیلتر یا مخازن واکنش، سایر مواد نامطلوب همراه با افزودن مواد شیمیایی مختلف از آب خارج می شوند. برای ضد عفونی کردن، کلر یا ازن را به لباس های محافظ اضافه می کنید. مواد شیمیایی در سیلندرهای گاز فولادی یا درام های کلر هستند که با استفاده از کنترل کننده دوز کار می کنید. پس از تصفیه کامل، آب در مخازن مرتفعی ذخیره می شود که می توان آن را مستقیماً به شبکه اصلی تخلیه کرد.

بررسی کیفیت آب

برای اینکه آب آشامیدنی نوشیده شود، باید درجه خلوص بسیار خاصی داشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که به طور منظم کیفیت آب در مخازن مرتفع را بررسی کنید. برای این کار نمونه هایی را می گیرید که در آزمایشگاه با دماسنج، میکروسکوپ و روش های آنالیز شیمیایی آزمایش می کنید.

فرآیند آزمایش را مستند کنید

باید کل آزمایش کیفیت آب را مستند کنید. برای این کار، نتایج آزمایشات معمولی خود را از آزمایشگاه در یک برنامه کامپیوتری وارد می کنید تا همیشه یک دید کلی داشته باشید.

کنترل سیستم های خودکار

کنترل سیستم های خودکار در آب و سایر تاسیسات آبرسانی نیز بخشی از کار شماست. در صورت بروز خطا، شما باید به طور مستقل مداخله کنید . به عنوان یک فرد به اصطلاح واجد شرایط الکتروتکنیکی باید بتوانید مشکلات را حل کنید.

نظارت بر دارایی ها

تمام تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز شما برای تصفیه آب و آزمایش کیفیت آب باید روزانه مورد بازرسی قرار گیرند تا مطمئن شوید که در وضعیت خوبی کار می کنند. به عنوان مثال، شما از چاه های چاه بالا می روید و پمپ ها را بررسی می کنید.

لوله گذاری و خطوط

برای اطمینان از رسیدن آب آشامیدنی به مصرف کنندگان، شبکه های لوله های عظیم مورد نیاز است. به عنوان مثال، به عنوان یک متخصص در فناوری تامین آب، هنگام ساخت یک خانه جدید، لوله های لازم را می گذارید. شما یک سیستم کامل را از لوله ها با سوکت ها و خم ها جمع می کنید. همچنین وظیفه نصب هیدرانت برای آتش نشانی و استفاده از شیرهای به اصطلاح دروازه ای بر عهده شماست تا در صورت لزوم بتوانید جریان آب را متوقف کنید. اگر لوله ای ترکید، باید سریعاً آنجا باشید تا از ادامه نشت آب از ناحیه پاره شده جلوگیری کنید. سپس قطعه آسیب دیده لوله را بریده و آن را با یک لوله جدید جایگزین می کنید.

وظایف شما در یک نگاه:

 • آب خام را به آب آشامیدنی تبدیل کنید
 • بررسی و بهبود کیفیت آب
 • فرآیند آزمایش آب را مستند کنید
 • بهره برداری و نگهداری ماشین آلات
 • اجرای لوله ها و خطوط
 • نصب هیدرانت
 • دور بازرسی از محوطه کارخانه
 • شناسایی و رفع اختلالات عملیاتی

چرا باید در فناوری تامین آب متخصص شد؟

در فناوری تامین آب می توانید روی ساعات کاری منظم حساب کنید و پس از دوره کارآموزی از فرصت های آموزشی بسیار خوبی بهره مند شوید. از نظر حقوق، موارد زیر صدق می کند: هرکس مسئولیت بیشتری داشته باشد، درآمد بیشتری دارد. اما حتی در طول آموزش، حقوق شما قابل توجه است. شما به عنوان یک متخصص در فناوری تامین آب، از محیط زیست ما در کارهای روزمره خود محافظت می کنید و سهم ارزشمندی در حفاظت از آب و هوا دارید.

کجا می توانم به عنوان کارشناس فناوری تامین آب کار کنم؟

به عنوان یک متخصص در فن آوری تامین آب، شما در آبفای شهری یا صنعتی، شرکت های تصفیه آب یا در ایستگاه های پمپاژ کار خواهید کرد. آبفای شهری معمولاً مستقیماً به شهرها تعلق دارد و وظیفه تأمین آب تک تک ساکنان را بر عهده دارد. آبرسانی های صنعتی آب را به طور خاص برای شرکت های فردی تصفیه می کنند. به عنوان مثال، برخی از شاخه های صنعت برای فرآیندهای تولید خود به آب کاملاً شیرین شده نیاز دارند.

مکان های  کاری شما در یک نگاه:

 • در سیستم عامل ها
 • در آزمایشگاه
 • در هوای آزاد

ساعت کاری به عنوان متخصص فناوری آبرسانی چقدر است؟

با یک هفته 40 ساعته معمولی، متخصصان فناوری تامین آب یک روز کاری منظم دارند که حدود هشت ساعت در روز طول می کشد.

متخصصان فناوری آبرسانی چه لباس های کاری می پوشند؟

تکنسین های تامین آب هنگام بررسی و تعمیر ماشین آلات اغلب با روغن و مایعات دیگر در تماس هستند. به همین دلیل است که شما برای کار خود لباس های سرپوشیده می پوشید. کت و شلوار دیگ بخار نه تنها مستحکم است، بلکه فضایی را برای ابزارهای پرکاربرد نیز فراهم می کند. با توجه به ایمنی لازم در هنگام کار با ماشین آلات و ابزار سنگین، کفش های دارای پنجه فولادی نیز جزو لباس کار شما هستند.

آموزش به عنوان متخصص فناوری تامین آب چگونه کار می کند؟

دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک متخصص در فناوری تامین آب دومنظوره  است و سه سال طول می کشد. به این معنی که از یک بخش نظری و یک بخش عملی تشکیل شده است. در حالی که بخش تئوری در هنرستان انجام می شود، بخش عملی در شرکت آموزشی تدریس می شود. تئوری در مدرسه حرفه ای در روزهای ثابت هفته یا به صورت بلوک تدریس می شود. مطمئناً خواهید دانست که چگونه آب آشامیدنی به دست آورید و برای اطمینان از تامین آب خوب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید.

متخصص فناوری تامین آب در هنرستان چه می آموزد؟

در مدرسه حرفه ای هر آنچه را که باید در مورد آب و ماشین هایی که با آنها کار می کنید بدانید، یاد خواهید گرفت. در درس های زیست شناسی، شیمی و فناوری حفاظت از محیط زیست، به عنوان مثال، یاد خواهید گرفت که کدام اجزای زباله می توانند در آب باشند و چگونه مواد شیمیایی را به نسبت مناسب برای تمیز کردن آب مخلوط کنید. محاسبه مخلوط مواد یا درک رفتار واکنشی خاص از مواد مختلف برای شما اهمیت زیادی دارد.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • آیا حرفه متخصص فناوری تامین آب در گروه مشاغل حفاظت از محیط زیست قرار می گیرد؟
 • شغل آموزش فن آوری تامین آب از سال 1984 وجود داشته است؟
 • اولین خط چشمه کوهستانی برای تامین آب از منطقه Schneeberg (اتریش) آمده است؟
 • اولین منبع آب مدرن در هامبورگ در سال 1848 بود؟ پس از آن برلین در 1855 و ماگدبورگ در 1859.

برای تبدیل شدن به یک متخصص فناوری تامین آب باید چه نوع فردی باشم؟

صنعتگر

به عنوان یک متخصص در فن آوری تامین آب، باید در کار با ابزار مهارت داشته باشید تا بتوانید در صورت خرابی ماشین ها را به سرعت تعمیر کنید. علاوه بر این، فرآیند پیچیده تصفیه آب به مهارت دستی زیادی در هنگام کار با سیستم های فردی نیاز دارد.

تکنسین

برای حفظ و نگهداری ماشین آلات و رفع ایرادات، اگر از نظر فنی متمایل باشید و به راحتی با ماشین آلات برخورد کنید یک مزیت است. درک خوب الکترونیک همچنین به شما در کار خود در تامین آب کمک می کند، زیرا اکثر ماشین ها به صورت الکترونیکی کار می کنند.

سازنده

شما بلافاصله اشتباهات را تشخیص می دهید و راه حل مناسب را در اختیار دارید. شما همیشه اعمال خود را به صورت استدلالی و قانع کننده توجیه می کنید.

کارشناس مدیریت آب

علاوه بر متخصصان فن آوری تامین آب، متخصصان مدیریت آب نیز وجود دارند. حتی اگر نام ها کاملاً مشابه باشد، آنها دو دوره آموزشی یا حرفه متفاوت هستند. در حالی که در زمینه فناوری تامین آب، چیزهای زیادی حول محور سیستم های فنی می چرخد، طبیعت نقش بسیار بیشتری در مدیریت آب ایفا می کند.

شما به عنوان یک متخصص مدیریت آب، از سیستم های آب آشامیدنی و فاضلاب نیز مراقبت می کنید، اما محل کار شما شامل رودخانه ها و دریاچه های طبیعی نیز می شود. وظایف به نسبت متنوع هستند:

 • نمونه آب بگیرید و کیفیت آب را بررسی کنید.
 • اندازه گیری سطح و دبی را انجام دهید.
 • برنامه ریزی و اجرای سیستم های تامین آب و دفع آب.
 • برنامه ریزی اقدامات حفاظتی در برابر سیل.
 • داده های عملیاتی سیستم های پمپاژ و بدنه های آبی را حفظ کنید.
 • تهیه مناقصه برای پروژه های ساختمانی.

اتفاقاً، متخصصان مدیریت آب با مهندسان و زمین شناسان در تمام این وظایف همکاری نزدیکی دارند – در اینجا کیفیت بازیکنان تیم مورد نیاز است.

شما باید متخصص فناوری تامین آب شوید اگر…

 • همیشه می خواستید بدانید که چگونه آب وارد شیر آب می شود.
 • به آب و اطلاعات پیرامون انتقال  آن علاقه مند هستید .
 • کار یکنواخت در دفتر برای شما مناسب نیست.

تحت هیچ شرایطی نباید متخصص فناوری تامین آب شوید اگر…

 • شما از آب می ترسید.
 • کار سنگین و فیزیکی برای شما مناسب نیست.
 • شما نمی خواهید در محل کار کثیف شوید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp