آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان

کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان
کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان

قالب روی دیوارها، ترک های دیوار یا حتی اشکالات در زیرزمین ،البته هیچ کس  این اتفاقات را  نمی خواهد. به عنوان یک متخصص برای کارهای حفاظتی چوب و ساختمان، یاد خواهید گرفت که چگونه در برابر همه این موارد اقدام کنید. شما مانند یک پزشک تشخیص می دهید و درمان را آغاز می کنید. برای اینکه ساختمان ها عمر طولانی در پیش داشته باشند، اقدامات حفاظتی را نیز انجام دهید. آموزش دوگانه تنوع زیادی را به همراه دارد، زیرا هر روز به سایت های ساختمانی جدید می رویم. به لطف تیم خود، شما هرگز تنها نیستید، اما یک همکار در کنار خود دارید که تمام مراحل کار را برای شما توضیح می دهد. اگر دوره آموزشی دو ساله را خیلی کوتاه دیدید، می توانید آن را یک سال تمدید کنید. در این صورت دانش خود را در مورد حفاظ چوب یا حفاظ ساختمان عمیق تر خواهید کرد و در نهایت عنوان حرفه ای کارگر حفاظت چوب و ساختمان را به دست خواهید آورد.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان:

چه اسفنج، چه قارچ و چه موریانه ،  شما به آنها اعلام جنگ می کنید. شما شکاف های کف بتن را با پیوندها پر می کنید، زیرا به عنوان یک متخصص برای کارهای حفاظتی چوب و ساختمان، شما متخصص در حفظ ساختمان ها هستید. مطمئناً، این کار برای شما طاقت‌فرسا است، اما شما برای آن ، دستمزد بسیار خوبی می‌گیرید. کار شما  از تمرین و کسب مهارت در این رشته  شروع می شود. ما به شما خواهیم گفت که در اینجا چه انتظاری  از شغل خود دارید و زندگی حرفه ای شما چگونه ادامه خواهد داشت.

در طول آموزش به عنوان متخصص کارهای حفاظتی چوب و ساختمان چه درآمدی کسب می کنم؟

در طول دوره آموزشی، طبق قراردادهای جمعی به شما پرداخت می شود. این بدان معنی است که همه کارآموزان یکسان دریافت می کنند و دستمزد در یک قرارداد تعیین می شود. با این حال، تفاوت های منطقه ای بسیاری وجود دارد، بنابراین ممکن است درآمد شما در NRW بیشتر از تورینگن باشد. بنابراین میانگین کمک هزینه آموزشی بین 610 تا 710 یورو در سال اول آموزش و بین 830 تا 1090 یورو در سال دوم آموزش است. ضمناً بعد از دو سال حق انتخاب دارید و می توانید داوطلبانه آموزش خود را یک سال  دیگر تمدید کنید و افسر حفاظت چوب و ساختمان شوید. در این مدت، دستمزد شما بین 1090 تا 1380 یورو خواهد بود. و این واقعاً  این مبلغ زیاد است. با این حال، شما باید کسر مالیات و بیمه را بپذیرید، زیرا ما در مورد دستمزد به اصطلاح ناخالص صحبت می کنیم.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان

بعد از فارغ التحصیلی چه درآمدی خواهم داشت؟

هنگامی که دوره کارآموزی دو ساله را به پایان رساندید، می توانید انتظار دستمزد اولیه ناخالص بین 1800 تا 2300 یورو را داشته باشید. همکاران شما که دوره کارآموزی سه ساله را به پایان رسانده اند کمی بیشتر از شما  درآمد دارند. در اینجا حقوق شما  در ابتدای کار بین 2400 تا 2600 یورو ناخالص است. آنچه در آینده با حقوق شما اتفاق می افتد نیز به شما و برنامه ریزی شغلی شما بستگی دارد. حقوق شما با تجربه حرفه ای شما می تواند تا 2800 یورو افزایش یابد و در صورت تصدی سمت مدیر سایت ساختمانی حتی تا 3600 یورو افزایش یابد . برای رسیدن به این موقعیت، باید روی تحصیلات بیشتر سرمایه گذاری کنید، مانند استاد شدن در هرکار دیگری باید کسب دانش و مهارت کنید .

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان وجود دارد؟

آموزش به عنوان متخصص حفاظت چوب و ساختمان:

تنها پس از دو سال، شما قبلاً یک گواهی کارآموزی در جیب خود دارید. اکنون می توانید تصمیم بگیریدکه مستقیماً وارد کار شوید، دوره کارآموزی خود را تمدید کنید یا در یکی از دوره های آموزشی هیجان انگیز بیشتر شرکت کنید؟ این بسیار واضح است که  کسانی که حق انتخاب دارند، نتوانند انتخاب درستی انجام دهند.

آموزش به عنوان محافظ چوب و ساختمان:

پس از دو سال آموزش به عنوان متخصص کار حفاظت از چوب و ساختمان، فرصت دارید تا یک سال آموزش  خود را تمدید کنید. چرا؟ زیرا به این ترتیب می توانید مدرک بالاتری را به عنوان افسر حفاظت از چوب و ساختمان کسب کنید و شغل خود را ارتقا دهید. در مقابل متخصص کار حفاظت چوب و ساختمان، برای کارگران حفاظ چوب و ساختمان بین دو رشته تمایز قائل شده است. بنابراین می توانید در زمینه حفاظت از چوب یا ساختمان تخصص داشته باشید.

تحصیلات عالی:

اگر هر دو پا را در زندگی حرفه ای خود محکم کرده اید، همیشه این فرصت را دارید که دانش خود را گسترش دهید. زیرا کارهای زیادی وجود دارد که فقط فردی که تخصص خاصی را انجام داده است، به اصطلاح گواهینامه می تواند انجام دهد. در دوره‌های آموزشی، که معمولاً فقط چند روز یا چند هفته طول می‌کشد، یاد می‌گیرید که چگونه با مواد یا مواد شیمیایی مختلف کار کنید. کنترل کیفیت، تعمیر آسیب های سازه ای، عایق کاری و داربست نیز از موضوعاتی هستند که می توانید در آنها به تحصیل خود ادامه دهید. بیشتر دوره‌های آموزشی بیشتر توسط دانشکده‌های فنی ارائه می‌شود، اما بسیاری از شرکت‌ها نیز متخصصان را وارد شرکت می‌کنند تا بتوانید در آموزش‌های آنجا شرکت کنید. هزینه های بین 50 تا 500 یورو می تواند متحمل شود. با این حال، بسیاری از شرکت ها حاضرند این هزینه ها را برای شما پوشش دهند.

استاد در تجارت چوب و حفاظت از ساختمان:

اگر می خواهید یک تیم را رهبری کنید و مسئولیت بیشتری بر عهده بگیرید، شرکت در امتحان کارشناسی ارشد منطقی است. زمان آماده سازی برای این آزمون دو تا چهار سال طول می کشد. شما می توانید به صورت پاره وقت یا تمام وقت در یک کالج فنی آموزش ببینید یا خودتان تمام موارد را یاد بگیرید. با این حال، شرکت در آزمون همیشه اجباری است. در مجموع، آموزش استاد تا 4000 یورو برای شما هزینه خواهد داشت. اما تقریباً همیشه با یک جهش شغلی مناسب پاداش خواهید گرفت.

تکنسین متخصص در مهندسی عمران:

جایگزینی برای آزمون کارشناسی ارشد، گذراندن دوره های  آموزشی  بیشتر به عنوان تکنسین در زمینه مهندسی ساختمان است. در اینجا شما درگیر کل برنامه ریزی یک پروژه ساختمانی خواهید بود، سپس آن را تا اجرا  همراهی می کنید و بخشی از مدیریت ساخت و ساز خواهید بود. این آموزش تکمیلی نیز تا چهار سال طول می کشد و بین 2000 تا 4000 یورو هزینه دارد.

مطالعات:

آیا دوست دارید به تحصیل ادامه دهید و همزمان با زندگی دانشجویی آشنا شوید؟ این امر پس از آموزش به عنوان متخصص حفاظت چوب و ساختمان نیز در صورتی برای شما امکان پذیر است که شما نیز با آموزش دیپلم حرفه ای خود را اخذ کرده باشید. از طرف دیگر، مدرک کارشناسی ارشد درهای دانشگاه علمی کاربردی را برای شما  باز می کند. دروسی که مورد سوال قرار می گیرند، به عنوان مثال، مهندسی عمران یا مدیریت ساخت و ساز هستند. دوره لیسانس حدود شش تا هفت ترم طول می کشد و همچنین می تواند به صورت پاره وقت تکمیل شود.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • نوع آسیب و انواع آلودگی به چوب و بتن را تجزیه و تحلیل کنید.
 • کار تعمیر را انجام دهید.
 • از وسایل کمک فنی استفاده کنید.
 • دستورالعمل های امنیتی را رعایت کنید.
 • مواد شیمیایی را کنترل کنید.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1090-830 یورو 710-610 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1  عنوان میزان حقوق این دوره
آجرکار سقف ساز محافظ چوب و ساختمان
1720 یورو 1900 یورو 2200 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
3000 یورو 3500 یورو 3000 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان  

group of companies

خانم / آقا ****
کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان  

group of companies

خانم / آقا
کارشناس حفاظت از چوب و ساختمان  

group of companies

خانم / آقا

آموزش به عنوان متخصص کار حفاظت از چوب و ساختمان به چه صورتی می باشد؟

هیچ یک! برای شما این  مفهوم به این معنی است که  روز در محل ساخت و ساز می تواند آغاز شود. در اینجا شما تنها نیستید، بلکه بخشی از یک تیم هستید. به اصطلاح شریک زندگی شما برای شما اهمیت ویژه ای دارد، زیرا او از شما مراقبت می کند و تمام مراحل کار را با جزئیات توضیح می دهد. با تشخیص و تجزیه و تحلیل شروع می شود ک  چه آسیبی باید تعمیر شود، کدام روش صحیح است و چگونه باید با اجزای چوبی برخورد کرد؟ چه یک ترک بزرگ در کف بتنی، مهر و موم شدن اجزا در تماس با زمین، رطوبت در دیوارها یا هجوم قارچی تخریب کننده چوب ،پس  برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، هم ابزار مناسب و هم ماشین های مناسب تهیه شده است . اکنون این موارد  انتخاب شده است و مراحل کاری آتی نیز آماده شده است.

از آنجایی که مشاغل آموزشی مانند متخصص برای کارهای حفاظت از چوب و ساختمان همیشه یک روز کاری بدون خطر ندارند، لباس محافظ نباید از دست داده شود. کفش های پنجه فولادی یک امر مسلم هستند، برای بسیاری از کارها از محافظ شنوایی، ماسک تنفسی و عینک ایمنی نیز استفاده می کنید. تجهیزات فنی شما شامل دستگاه های شات بلاست، جاروبرقی، دریل یا فلکس می شود. مواد شیمیایی و فرآیندهای شیمیایی نیز بارها و بارها برای محافظت از ساختمان ها و چوب، به عنوان مثال برای مبارزه با حشرات، جلوگیری از کپک زدن یا از بین بردن آلودگی قارچی استفاده می شود.

علاوه بر تمرین، که تنوع زیادی در کارآموزی شما ایجاد می کند، می توانید در یک مدرسه حرفه ای نیز مهارت پیدا کنید. در موضوعات خاص شغلی با انواع مختلف آفات چوب و چوب آشنا می شوید و نحوه درمان آلودگی قارچی یا آب بندی دیوارها را می آموزید. شما همچنین می توانید یک ارائه در مورد موضوع حفاظت از چوب بعدی تهیه کنید. علاوه بر این، موضوعات عمومی مانند آلمانی، انگلیسی، اقتصاد و مطالعات اجتماعی در جدول زمانی شما وجود دارد. ضمناً: به عنوان متخصص کارهای حفاظتی چوب و ساختمان، کمک هزینه آموزشی شما بالاتر از حد متوسط ​​خواهد بود. و حقوق شما در شغل آینده شما نیز چشمگیر خواهد بود. اما قبل از اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، ابتدا باید یک امتحان نهایی را پشت سر بگذارید که در پایان دوره کارآموزی در انتظار شماست. در نهایت، شما نه تنها می توانید عنوان خود را به عنوان یک کارآموز ثبت کنید، بلکه به اتاق صنایع دستی منطقه خود نیز تعلق دارید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • کار چوب و حفاظ ساختمان توسط آجرکارها و سقف سازان انجام می شد؟ با معرفی آموزش می توان کیفیت کار را بیشتر افزایش داد.
 • از متخصصان کارهای حفاظتی چوب و ساختمان برای کارهای پل و تونل سازی هم استفاده می شود؟
 • DHBV، انجمن حفاظت از چوب و ساختمان آلمان، ارتباط مهمی برای شماست؟ در اینجا شما می توانید همه چیز را در مورد کارآموزی، آزمون میانی و امتحان نهایی و همچنین آموزش های بیشتر بدانید.

آکواریوم رطوبت اتاق را افزایش می دهد؟

کپک را می توان در هر پنجمین آپارتمان در آلمان تشخیص داد؟ رطوبت یکی از شایع ترین دلایل است.

چه الزاماتی برای ورود به این رشته باید همراه داشته باشم؟

برای این کار باید آمادگی جسمانی و مهارت دستی را به همراه داشته باشید. حتی اگر ماشین‌ها و ابزارها کار زیادی را برای شما آسان‌تر کنند، همیشه باید از قدرت عضلانی خود استفاده کنید. شما همچنین باید خوشحال باشید که در یک تیم قرار بگیرید، زیرا متخصصان چوب و حفاظت ساختمان تنها نیستند و همیشه در یک ستون به اصطلاح کار می کنند. مهارت های تحلیلی خوب به شما در یافتن و ارزیابی خطاها و عیوب ساخت کمک می کند.

شما باید در کارهای حفاظتی چوب و ساختمان متخصص شوید اگر…

 • شما می خواهید در سایت های ساختمانی و در فضای باز کار کنید.
 • تنوع کاری برای شما مهم است.
 • کار دستی برای شما مناسب است.

 

به هیچ وجه نباید متخصص کارهای حفاظتی چوب و ساختمان شوید اگر…

 • شما از نظر بدنی مناسب نیستید
 • کپک ها و حشرات باعث می شوند شما با انزجار فرار کنید.
 • شما فکر می کنید در یک اداره وضعیت شغلی  بهتری دارید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp