آوسبیلدونگ متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی

معرفی دوره آوسبیلدونگ متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی

متخصص تولید چرم و تکنولوژی دباغ
متخصص تولید چرم و تکنولوژی دباغ

لباس‌های چرمی و صندلی‌های چرمی در خودرو بسیار مورد علاقه صاحبان آن هستند. هر چقدر هم که احساس زیبایی داشته باشید، کارهای زیادی پشت تولید وجود دارد که در طول آموزش،  خود به عنوان متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی با آن آشنا خواهید شد. به عنوان یک کارآموز، شما سه سال را صرف یادگیری نحوه پردازش مواد خام به چرم می کنید. متوجه خواهید شد که از کدام محلول شیمیایی و کدام ماشین آلات استفاده می شود و چگونه با آنها کار کنید. برای این آموزش نباید از صداهای بلند یا بوی تند ترسید. در اینجا می توانید دریابید که مشخصات شغلی  شما چگونه است و چه چیزهای دیگری در آموزش مهم است.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی

یک تکه چرم به راحتی  ساخته شده است؟  نه! زیرا برای تولید چرم مرغوب، فرآیندهای پیچیده ای لازم است که بدون هیچ مشکلی می توانید بر آنها مسلط شوید. اما برای اینکه شما هم بتوانید از این مهارت ها بهره مند شوید و برای خود یک کت چرم شیک بخرید، می خواهید برای کاری که انجام می دهید دستمزد مناسبی دریافت کنید. بنابراین ما اکنون به دنبال این هستیم که در طول آموزش و بعد از آموزش خود به عنوان متخصص در فناوری تولید چرم و دباغی چه درآمدی کسب خواهید کرد.

در طول دوره کارآموزی به عنوان متخصص فناوری تولید و دباغی چرم چه درآمدی کسب می کنم؟

اگر آموزش خود را در یک شرکت صنعتی که طبق قرارداد جمعی متعهد شده است انجام دهید، حقوق آموزشی شما در سال اول 670 یورو ناخالص، در سال دوم آموزش حدود 710 یورو و در سال سوم 750 یورو ناخالص خواهد بود. البته توجه داشته باشید که هر شرکت صنعتی مقید به تعرفه نیست، بنابراین باید برای انحرافات برنامه ریزی کنید. از طرف دیگر در صنایع دستی در حال حاضر هیچ تعرفه ای وجود ندارد، اما دستمزد شما به عنوان یک متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی نباید زیاد تفاوت داشته باشد. اگر حقوق آموزشی شما بیش از 600 یورو ناخالص در ماه است، باید علاوه بر کسر بیمه خود، برای کسر مالیات نیز برنامه ریزی کنید. بنابراین کمی کمتر به حساب شما ختم می شود. اما نگران نباشید، کسرها در تمرینات بسیار ناچیز است و بنابراین می توان بر آن غلبه کرد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی

پس از آموزش، طبیعتاً انتظارات بسیار متفاوتی از حقوق خود به عنوان یک متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی دارید. حقوق اولیه شما به طور متوسط ​​بین 1700 تا 2300 یورو ناخالص است. متأسفانه، اکنون مواردی که از حقوق شما کسر می شود به طور قابل توجهی بیشتر شده است و مبلغ زیادی از حقوق شما کسر می شود. این حرفه حرفه ای نیست که توسط جمعیت زیادی انجام شود، بنابراین فرصت های شغلی شما نسبتاً خوب است. حتی در خارج از کشور، کارگران چرم و دباغان ماهر با تقاضای زیادی رو به رو هستند. نه تنها خودروهای آلمانی یک محصول صادراتی شناخته شده هستند، بلکه چرم نیز در آلمان تولید می شودو به عنوان یک محصول صادراتی به آن نگاه می کنند . بنابراین شما فرصت های خوبی دارید تا حقوق خود را به طور دائم افزایش دهید و خود را تبدیل به یک نیروی غیرقابل جایگزین کنید. بالاترین دستمزد متخصصان در تولید چرم و فناوری دباغی 3500 یورو ناخالص است. البته فقط در شرایط خاصی می توان آنها را به دست آورد. پس باید در پست مدیریتی کار کنید و چندین سال سابقه خدمت داشته باشید.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی وجود دارد؟

آموزش تخصصی در زمینه تولید چرم و تکنولوژی دباغی:

سه سال تلاش بدنی و یادگیری مورد نیاز است . اکنون این حرفه به اندازه کف دست برای شما آشنا است و اعتماد به نفس شما به همان نسبت بالا خواهد بود . مطمئناً در مقطعی ، جاه طلبی شما به حدی بیدار می شود که ایده آموزش بیشتر به عنوان متخصص در فناوری تولید چرم و دباغی به وجود می آید. در آنجا شما باید چند مورد را انتخاب کنید. اکنون می توانید دریابید که اینها چه مواردی  هستند و کدام یک دقیقاً برای شما و حرفه شما به عنوان متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی مناسب است.

آموزش بیشتر به عنوان سرکارگر صنعتی – متخصص شیمی

اگر آموزش خود را با موفقیت به پایان رسانده اید و قبلاً یک سال دیگر تجربه حرفه ای کسب کرده اید، می توانید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید. چه چیزی به شما می رسد؟ خیلی از موارد ، زیرا اکنون می‌توانید خودتان یک کسب‌وکار را اداره کنید، پست‌های مدیریتی را به عهده بگیرید – یعنی فرآیندها را برنامه‌ریزی و کنترل کنید – یا کارآموزان را آموزش دهید. البته درآمد شما به عنوان استاد نیز افزایش می یابد. دوره های متعددی برای این آزمون در موسسات آموزشی خصوصی مختلف یا اتاق صنعت و تجارت ارائه می شود. شما موظف به شرکت کردن  در این دوره ها نیستید، اما شرکت در این دوره ها  یادگیری را برای شما بسیار آسان می کند. حدود دو سال زمان آماده سازی  و علم آموزی در این تخصص معمول است. شرکت در آزمون بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

مدیر فنی:

متخصص فن آوری تولید و دباغی چرم اگر می خواهید کمتر از نظر بدنی کار کنید اما مسئولیت بیشتری در زمینه سازماندهی و مدیریت به عهده بگیرید، آموزش بیشتر به عنوان متخصص فنی برای شما منطقی است. زیرا آموزش بیشتر به وضوح بر مدیریت بازرگانی با ادغام اصول فنی و شغلی خاص متمرکز است. این آموزش توسط موسسات آموزشی نیز ارائه می شود. بسته به اینکه دوره های آموزش تمام وقت، پاره وقت یا از راه دور را می گذرانید، مدت زمان بسیار متفاوت است. شما می توانید تنها پس از دو ماه از یک دوره یا پس از سه سال آمادگی در آزمون شرکت کنید. شرکت در دوره ها برای این آموزش تکمیلی نیز اجباری نیست، اما امتحانات همیشه مشمول هزینه می باشد.

مطالعات:

یک جایگزین برای آموزش بیشتر به عنوان متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی مدرک است. به عنوان مثال، تکنولوژی دباغی و چرم (مواد پلیمری) در دانشکده های فنی ارائه می شود. روش دیگر، مهندسی شیمی یک گزینه است. دوره لیسانس معمولی معمولاً سه سال طول می کشد، یعنی شش ترم شما باید در تلاش و مطالعه باشید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • محصولات خام را به طور کامل تمیز کنید.
 • مراحل برنزه شدن را مرحله به مرحله دنبال کنید.
 • راه اندازی ماشین آلات و سیستم ها را یادبگیرید
 • محلول های شیمیایی را مخلوط کنید.
 • از شما و همکارانتان به اندازه کافی محافظت کنید.
 • چرم سنگین و خیس را بدون آسیب رساندن به آن حمل کنید.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
750-700 یورو 710-680 یورو 670-620 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 عنوان میزان حقوق این دوره
کارشناس اقتصاد نساجی زین ساز مکانیک فرآیند در پلاستیک و لاستیک
1800 یورو 1800 یورو 1800 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
3600 یورو 3000 یورو 3100 یورو 3500 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی BADER GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.09.2022 Ichenhausen
متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی  

group of companies

خانم / آقا
متخصص در تولید چرم و تکنولوژی دباغی  

group of companies

خانم / آقا

کارآموزی به عنوان متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی چه می کند؟

شما می توانید دوره های آموزشی را به عنوان متخصص تولید چرم و فناوری دباغی در صنعت و تجارت تکمیل کنید. به عنوان مثال، در صنعت چرم، شما توسط شرکت هایی استخدام می شوید که با استفاده از فرآیندهای دباغی، چرم را از محصولات خام تولید می کنند. از طرف دیگر، در صنایع دستی، فقط یک قدم بیشتر از شما خواسته می شود، یعنی زمانی که صحبت از پالایش و پردازش بیشتر چرم می شود.

بنابراین شرکت‌های صنعتی مجبورند با کشتارگاه‌ها همکاری نزدیک داشته باشند، زیرا آنها محصول خام، یعنی پوست حیوانات را تامین می‌کنند. ساعت شش صبح شروع معمول کار شما در این کارآموزی است. اولین مرحله پردازش اکنون در انتظار شماست: تمیز کردن و حفظ پوست خام اولین مهارت در این حرفه است . اما لازم نیست این کار را با دست خالی انجام دهید، بلکه ماشین های بزرگی را که در کارگاه به اصطلاح آب موجود است، کار می کنید. از آنجایی که پوست ها در حین تمیز کردن خیس می شوند و باید آنها را از بشکه های تمیز کردن بیرون بیاورید و حمل کنید، نباید تلاش فیزیکی لازم را دست کم بگیرید. مراحل مختلف کار در تولید چرم با اصطلاحات فنی مانند گوشت، ترشی، آهک یا پانسمان نامگذاری می شود. در طول آموزش متوجه خواهید شد که همه آنها به چه معنا هستند. همچنین در مورد انواع مختلف چرم که از طریق فرآیندهایی مانند دباغی کروم به دست می آیند، آشنا خواهید شد. به عنوان مثال، گوشت شکاف چرم است که از دو طرف خشن است.

پوست ها که اکنون بسیار لغزنده هستند، در کنار دستگاه شکاف قرار می گیرند و سپس با عوامل برنزه کننده شیمیایی در حمام اسیدی درمان می شوند. در نظر داشته باشید که  مخلوط کردن این مواد افزودنی نیز بخشی از کار شماست. بنابراین دانش علوم طبیعی به ویژه شیمی  در این کار ضروری است.  همانطور که در طول آزمایشات در مدرسه لباس محافظ می پوشیدید، این نیز در آموزش به عنوان متخصص برای تولید چرم و فناوری دباغی ضروری است. پس از برنزه شدن واقعی، اکنون می توانید پوست را تبدیل شده به چرم بنامید. سپس محصول نهایی بسته بندی می شود و برای پردازش های بعدی مانند سراجی ها یا کفاشی ها فرستاده می شود که به عنوان مثال از آن کفش یا زین چرمی درست می کنند. بعد از اینکه همه چیز به هم دوخته شد، مشتری خوشحال می تواند یک کفی زیبا روی زمین بگذارد.

همانطور که قبلاً ذکر شد، همکاران کارآموز شما در مشاغل تمرکز کمی متفاوت دارند. در اینجا می توانید مثلاً چرم یا پوست را اصلاح کنید. شما از فرآیندهای مختلفی مانند خیساندن، برنزه کردن، شانه کردن، اتو کردن یا صاف کردن، برای پردازش محصول خود برای یک هدف خاص استفاده می کنید. اگر می خواهید اینجا کار کنید، باید مهارت دستی مناسبی داشته باشید

آیا قبلاً می دانستید که …

 • چرم یکی از قدیمی ترین مواد مورد استفاده انسان است؟
 • بسیاری از مواد شیمیایی در پردازش چرم استفاده می شود؟
 • آیا نباید چرم را در معرض نور دائمی خورشید قرار دهید؟
 • حرفه ای که قبلاً به سادگی “برنزه کننده” نامیده می شد؟
 • چرم ناپا یکی از گران ترین و با کیفیت ترین انواع چرم است؟

چه الزاماتی باید همراه داشته باشم؟

مهم نیست که در کجا آموزش خود را به عنوان متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی انجام می دهید، همیشه سه سال طول می کشد و معمولاً به یک گواهی پایان دوره متوسطه خوب نیاز دارد. اصولاً در صورت داشتن نمرات خوب می توان آن را به دو یا دو سال و نیم کوتاه کرد، همانطور که در اکثر مشاغل آموزشی وجود دارد. برای محاسبه مخلوط افزودنی های شیمیایی باید مهارت های ریاضی و شیمی خوبی داشته باشید. قدرت و استقامت نیز در دباغی مورد نیاز است. روش تمیز و دقیق کار نیز بسیار مهم است، به عنوان مثال هنگام برش یک تکه چرم شما باید دقت و مهارت بالایی داشته باشید . از آنجایی که کارخانه ها پر سر و صدا هستند و شما در معرض بوهای زیادی هستید، نباید به این موضوع نیز حساس باشید. علاوه بر زمانی که در شرکت می گذرانید، به طور منظم در مدرسه فنی حرفه ای شرکت می کنید و تمام پیشینه های نظری کار را یاد می گیرید. البته، برای مدت زمانی که در مدرسه حضور دارید، کمک هزینه آموزشی نیز دریافت خواهید کرد.

شما باید یک چرمکار و دباغ شوید اگر …

 • از کار فیزیکی لذت می برید.
 • شما مهارت های فنی  دارید.
 • در محاسبات ذهنی فعال هستید.

قطعاً نباید متخصص در ساخت چرم و فناوری دباغی شوید اگر…

 • شما گیاهخوار هستید و فرآوری محصولات حیوانی را به رسمیت نمی شناسید .
 • شیمی اصلا یکی از دروس مورد علاقه شما نبوده است .
 • شما به بو و صدا حساس هستید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp