آوسبیلدونگ کارمند متخصص انبار

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارمند متخصص انبار

آوسبیلدونگ کارمند متخصص انبار
آوسبیلدونگ کارمند متخصص انبار

کار منشی انبار دقیقا زمانی شروع می شود که مشتری آنلاین روی دکمه سفارش کلیک کند. سپس وظیفه آماده سازی سریع و سیستماتیک کالا برای ارسال ،انجام می شود. در طول آموزش به عنوان کارمند انبار، یاد خواهید گرفت که همیشه مروری بر اجناس داشته باشید. علاوه بر آمادگی برای ارسال، وظایف شما شامل ذخیره سازی حرفه ای، کنترل کیفیت و برچسب زدن کالا نیز خواهد بود. شما می توانید دوره دو ساله کارآموزی را در صنایع مختلف بگذرانید. کارمندان متخصص انبار برای شرکت های حمل و نقل و ارائه دهندگان خدمات لجستیک در صنایع غذایی و الکترونیک، صنایع شیمیایی و دارویی، ساخت و ساز فلزات و وسایل نقلیه و تولید کنندگان مصالح ساختمانی کار می کنند. چندین گزینه آموزشی بیشتر به شما این فرصت را می دهد تا بعد از دوره کارآموزی به عنوان کارمند انبار، خود را به صورت حرفه ای توسعه دهید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارمند متخصص انبار:

وقتی ماه اول آموزش شما به عنوان کارمند انبار تمام شد، بالاخره اولین حقوق را دریافت می کنید. البته، آنچه به عنوان دستمزد دریافت می کنید  نباید برایتان  تعجب آور باشد. بنابراین مهم است که قبل از شروع کارآموزی در مورد پتانسیل این رشته  درآمد بدانید. میزان درآمد شما به عنوان یک کارمند انبار بستگی به محل زندگی و صنعتی که درآن کار می کنید،بستگی  دارد.

در طول دوره کارآموزی به عنوان کارمند انبار چه درآمدی کسب می کنم؟

در طول سال اول کارآموزی شما به عنوان کارمند انبار، حقوق شما بین 585 یورو تا 800 یورو خواهد بود. در سال دوم آموزش، افزایش حقوق کمی دریافت خواهید کرد و بین 690 تا 850 یورو درآمد خواهید داشت. از اول ژانویه 2020 حداقل دستمزد متصدیان انبار در دوره آموزشی نیز اعمال شده است.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ کارمند متخصص انبار:

به عنوان یک قاعده، کارمندان انبار دارای حقوق اولیه ناخالص بین 1600 تا 1800 یورو هستند؛ حد پایین توسط حداقل دستمزد تعیین می شود که 8.50 یورو در ساعت است و در سراسر آلمان اعمال می شود. هر چه مدت طولانی تری در حرفه خود باشید، درآمد شما بیشتر خواهد شد. به طور کلی دستمزد کارمندان انبار بین 1800 تا 2000 یورو ناخالص است. اما راه‌هایی نیز وجود دارد که افراد بی‌صبر می‌توانند دستمزد خود را افزایش دهند.

به عنوان مثال، اگر یک سال دیگر به دوره آموزشی خود اضافه کنید و در نتیجه عنوان کارشناس تدارکات انبار را کسب کنید، می توانید صلاحیت خود را به عنوان کارمند انبار و در نتیجه استحقاق بیشتر ، حقوق خود را افزایش دهید. شما به عنوان یک متخصص در لجستیک انبار، بیشتر درگیر سازماندهی فرآیندهای لجستیکی خواهید بود و نه تنها مسئولیت اجرای سفارشات، بلکه برنامه ریزی آنها را نیز بر عهده خواهید داشت. و به طور کلی هر چه مسئولیت بیشتری در شغل خود داشته باشید، حقوق شما بیشتر خواهد شد. به طور متوسط، متخصصان لجستیک انبار حقوق اولیه بین 1800 تا 1900 یورو و متوسط ​​حقوق ناخالص 2100 تا 2500 یورو در ماه دارند.

هنگامی که در آزمون کارشناسی ارشد در زمینه انبارداری شرکت می کنید، نردبان شغلی و در نتیجه مقیاس حقوق را افزایش می دهید. به عنوان یک سرکارگر، شما مسئول یک فرآیند روان هستید و وظایف کنترل و مدیریت را بر عهده می گیرید. همچنین می توانید نسل بعدی کارمندان انبار را آموزش دهید. البته با این همه مسئولیت حقوق شما هم بیشتر می شود. کارشناسی ارشد در انبارداری به طور متوسط ​​2700 یورو در ماه درآمد ناخالص دارند. افزایش  درآمد شما  تا سقف 5000 یورو در ماه بسته به شرکت و صنعت امکان پذیر است. مهم نیست که چه سطحی از صلاحیت دارید، عوامل کمی وجود دارد که همیشه بر حقوق شما تأثیر می گذارد. یک شکاف به اصطلاح شرقی-غربی در آلمان وجود دارد، به این معنی که درآمد مردم در ایالت های فدرال جدید به طور متوسط ​​کمتر از مردم ایالت های فدرال قدیمی است. این عمدتا به دلیل هزینه های مختلف زندگی است. به عنوان مثال، اجاره در مونیخ، کلن و هامبورگ به طور قابل توجهی بالاتر از درسدن یا کمنیتس است. بنابراین کارمندان انبار در هامبورگ حقوق بیشتری نسبت به کارمندان انبار در کمنیتس دارند. همچنین در نظر داشته باشید که  تفاوت دستمزد بین زن و مرد وجود دارد، بنابراین زنان عموما کمتر از مردان درآمد دارند. آخرین عاملی که تفاوت دستمزد را توضیح می دهد، مدت زمانی است که فرد در این حرفه بوده یا در یک شرکت مشغول به کار شده است.

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ  کارمند متخصص انبار وجود دارد؟

کارآموزی به عنوان کارمند انبار:

اگر امتحان نهایی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اید، می توانید رسماً خود را کارمند انبار بنامید.

آزمون برای تبدیل شدن به یک متخصص در لجستیک انبار:

پس از اتمام موفقیت آمیز، می توانید دوره آموزشی خود را یک سال تمدید کنید و در امتحان شرکت کنید تا متخصص تدارکات انبار شوید. به عنوان یک متخصص لجستیک انبار، شما بیشتر درگیر برنامه ریزی و سازماندهی فرآیندهای لجستیک خواهید بود.

کارشناسی ارشد انبارداری:

شما به عنوان یک استادکار در امور  انبارداری، انبارداری شرکت ها را سازماندهی، هماهنگ و نظارت می کنید و وظایف لجستیکی مربوط به حمل و نقل و ارسال کالا را بر عهده می گیرید. به عنوان یک سرکارگر، می توانید خودتان نیز کارآموز تربیت کنید. آماده سازی 6 تا 8 ماه تمام وقت و 2 تا 3 سال پاره وقت طول می کشد. آزمون به طور یکسان تنظیم می شود، شرکت در دوره های آمادگی اجباری نیست.

تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی برای لجستیک:

پس از اتمام موفقیت آمیز تحصیلات، می توانید سمت های مدیریتی در سطح مدیریت میانی را به عهده بگیرید. مدت زمان و الزامات دسترسی متفاوت است.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • برچسب زدن، دسته بندی و آماده سازی کالا برای نگهداری یا حمل.
 • کالاهای مختلف را به درستی مدیریت کنید.
 • از تیم خود حمایت کنید و ایمنی را تضمین کنید.
 • کیفیت کالا را در مدت نگهداری حفظ کنید.
 • سطوح کالاها را بررسی کنید، شناسایی کنید و در صورت مشاهده انحراف گزارش دهید.
 • می توانید به شکایات رسیدگی کنید.
 • به صورت حرفه ای با کالاهای خطرناک برخورد کنید.
 • مارک، برچسب و حمل و نقل ایمن کالاها را انجام دهید.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
850-690 یورو 800-585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 عنوان میزان حقوق این دوره
کارشناس تدارکات انبار کارشناسی ارشد در لجستیک انبار کارشناس لجستیک بندری
2200 یورو 2500 یورو 1800 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
2500 یورو 5000 یورو 2300 یورو 2000 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
کارمند متخصص انبار TSR Recycling GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Kassel
کارمند متخصص انبار Brillux GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2023 Kassel
کارمند متخصص انبار AMBION GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Kassel

آموزش به عنوان کارمند انبار به چه صورتی می باشد؟

آموزش دومنظوره  شما به عنوان کارمند انبار هم در شرکت و هم در آموزشگاه حرفه ای انجام می شود. معمولاً یک یا دو روز به مدرسه می روید، اما دروس اغلب به صورت درس های بلوکی برگزار می شود. بیشتر زمان عملی شرکت را در انبار یا ساختمان های کارخانه شرکت حمل و نقل سپری خواهید کرد. شما باید مهارت های سازمانی داشته باشید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه کالاهای ورودی و خروجی از نظر کامل بودن بررسی می شوند، چگونه کالاها با استفاده از دستگاه های مختلف نوار نقاله مانند لیفتراک حمل می شوند و چگونه از کیفیت کالا در هنگام نگهداری و حمل اطمینان حاصل می شود.

البته قدرت عضلانی شما نقش مهمی ایفا می کند، اما این کار به توانایی های بیشتری  نیاز دارد. به عنوان مثال، تمرکز زیادی از شما لازم است و مهم است که سر خود را حتی در موقعیت های استرس زا حفظ کنید. این فقط در مورد تکمیل سریع و صحیح سفارشات نیست، بلکه در مورد اطمینان از ایمنی خود است. بنابراین لباس های ایمنی مانند کفش کار و دستکش محافظ همراه همیشگی شما هستند. برای اینکه در پایان دوره آموزشی دو ساله خود در آزمون پذیرفته شوید، در طول دوره آموزشی به اصطلاح لاگ شرکت نگهداری می کنید. در این مطلب آنچه را که در طول دوره آموزش آموخته اید مستند می کنید. مربی شما این دفترچه را به طور مرتب بررسی می کند.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • مرکز قطعات اصلی (OTC) Volkswagen AG در Baunatal نزدیک کاسل بزرگترین مرکز لجستیک در اروپا با فضای ذخیره سازی 360000 متر مربع است؟ این مربوط به اندازه حدود 53 زمین فوتبال است.
 • سفارش پستی از سال 1886 وجود داشته است؟ در آن زمان، ارنست می اولین کاتالوگ محصول را وارد بازار کرد.
 • حدود 37 نوع مختلف لیفتراک وجود دارد؟ به عنوان مثال، آنها شامل لیفتراک تلسکوپی، لیفتراک چیدن، کامیون پالت، استاکر برقی عابر پیاده و کامیون بالابر قیچی هستند.
 • عنوان شغلی اصلی کارمند انبار بسته بندی تجاری بود؟
 • تخمین زده می شود که حدود 500 میلیون پالت حمل و نقل در سراسر جهان برای ذخیره سازی و حمل و نقل در گردش است؟

به چه مدارکی برای تحصیل در این رشته نیاز دارم؟

طبق قانون آموزش و پرورش، برای اینکه بتوانید کارآموزی را به عنوان کارمند انبار بگذرانید، نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر گواهی پایان تحصیل خاص ندارید. اما در عمل نشان داده شده است که تقریباً 70 درصد از کارآموزان دارای گواهی پایان دوره متوسطه و حدود 20 درصد دارای گواهی پایان تحصیلات متوسطه هستند. دروس مدرسه ای که در دوره کارآموزی شما به عنوان منشی انبار ارزش دارد شامل ریاضی و انگلیسی است. ریاضیات پایه مورد نیاز برای محاسبه وزن کل و فضای مورد نیاز کالاها است. به زبان ساده: برای نگهداری سیستماتیک کالاها، باید محاسبه کرد که چقدر فضای اشغال می کنند. هنگامی که کالاها به صورت بین المللی ارسال می شوند و لازم است با متصدیان انبار که به زبان های دیگر صحبت می کنند تبادل نظر کنید، همیشه از دانش انگلیسی خود عقب نشینی می کنید. آیا می دانید که می توانید تا یک چهارم کارآموزی را نیز به عنوان کارمند انبار در خارج از کشور بگذرانید؟

اگر می خواهید پس از آموزش از نردبان شغلی بالا بروید، این امکان را دارید که آموزش را برای سال سوم ادامه دهید و در آزمون شرکت کنید تا متخصص تدارکات انبار شوید. فرصت های آموزشی بیشتر عبارتند از آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک صنعتگر ماهر، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک اقتصاددان تجاری یا آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص.

شما باید منشی انبار شوید اگر …

 • دوست دارید فعالانه درگیر کار شوید
 • شما قابل اعتماد هستید و منظم هستید.
 • دوست دارید فعالیت های متنوعی را انجام دهید.

قطعاً نباید منشی انبار شوید اگر…

 • شما نمی خواهید یا نمی توانید از نظر فیزیکی کار کنید.
 • شما نمی خواهید در انبارهای سرد کار کنید.
 • شما ساعات کار ثابت را ترجیح می دهید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp