دوره آوسبیلدونگ آشپزخانه تخصصی

معرفی دوره آوسبیلدونگ آشپزخانه تخصصی

دوره آوسبیلدونگ آشپزخانه تخصصی

این حرفه یک حرفه جدید است که در آگوست 2022 سازماندهی شده است . به همین دلیل است که در حال حاضر اطلاعات چندانی برای آن وجود ندارد و فقط چند مکان برای کار پس از تحصیل برای دانشپذیران سازماندهی شده است؛ آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه بر اساس آموزش سرآشپز است. محتوای آموزشی مشابه است. با این حال، آموزش تخصصی آشپزخانه تا حدودی محدود تر  شده است. هدف این آموزش افرادی است که ممکن است در مدرسه زمان سخت تری داشته باشند یا آلمانی را خوب صحبت نمی کنندو می خواهند در آشپزخانه کار کنند.آنچه باید همراه داشته باشید: تحمل استرس بالا، مهارت های دستی، حس چشایی خوب، آمادگی جسمانی، دوره آموزشی شما دو سال به طول می انجامد. می توان آن را به طور کامل نسبت به آموزش به عنوان یک آشپز مطرح کرد.

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ آشپزخانه تخصصی وجود دارد؟

با آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه، به راحتی می توانید به عنوان یک سرآشپز واجد شرایط به فعالیت بپردازید. از آنجایی که محتوای آموزشی هر دو حرفه بسیار مشابه است، می توانید به سادگی آموزش آشپزی را به آن اضافه کنید و تنها یک سال بیشتر بایداین کار را انجام دهید. بنابراین مدت زمان آموزش آشپزی شما  دو سال کامل کاهش می یابد. البته، شما می توانید پس از آموزش به عنوان متخصص آشپزخانه، چند سال نیز کار کنید و تنها پس از آن مدرک یک ساله اضافی را به عنوان سرآشپز بگذرانید.

چشم انداز آینده شما به عنوان یک متخصص آشپزخانه بسیار خوب است. در حال حاضر کمبود نیرو در کل صنعت پذیرایی و در سراسر آلمان وجود دارد. بنابراین کارکنان با انگیزه در منطقه آشپزخانه تقاضای زیادی دارند. شما همیشه می توانید شغلی در این رشته  پیدا کنید . چه در یک رستوران، چه در یک غذاخوری یا در آشپزخانه هتل شما می توانید مرتبط با رشته ای که در آن تحصیل کردید به فعالیت بپردازید.

چشم انداز آینده شما به عنوان یک متخصص آشپزخانه بسیار خوب است. در حال حاضر کمبود نیرو در کل صنعت پذیرایی و این در سراسر آلمان وجود دارد. بنابراین برای کارکنان با انگیزه در منطقه، آشپزخانه ها  تقاضای زیادی دارند. شما همیشه می توانید شغلی مرتبط با رشته خود پیدا کنید . چه در یک رستوران، چه در یک غذاخوری یا در آشپزخانه هتل شما می توانید به فعالیت بپردازید.

متخصص آشپزخانه چه می کند؟

فعالیت های متخصص آشپزخانه بر اساس وظایف یک سرآشپز است. متخصصان آموزش دیده آشپزخانه بر تمام اصول مهم آشپزی تسلط دارند. در آشپزخانه، آنها تمایل دارند خودشان کارهای عملی انجام دهند تا اینکه وظایف را به دیگران محول کنند. معمولا کار به صورت تیمی انجام می شود. بنابراین ما به دنبال افرادی هستیم که دوست دارند کارها را انجام دهند، در محل کار به صورت تیمی کار کنند  و به غذا و صنعت مواد غذایی علاقه مند باشند .

آشپز با سر آشپز ماهر چه تفاوتی دارد؟

برخلاف آموزش سه ساله سرآشپز، آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه تنها دو سال طول می کشد. بنابراین شما سریعتر یک صلاحیت حرفه ای کامل خواهید داشت. در عوض، مسئولیت کمتری را در شرکت به عهده می‌گیرید و فرصت‌های حقوقی کمی کمتر خواهید داشت.

از نظر محتوا، دو شغل آموزشی تفاوت چندانی با هم ندارند. به عنوان یک سرآشپز آینده نگر ، شما به سادگی دانش خود را عمیق تر می کنید و دانش بیشتری کسب می کنید.

تفاوت متخصص آشپزخانه و آموزش آشپزی در یک نگاه:

مدت آموزش

آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه دو سال طول می کشد، آموزش آشپزی سه سال.

گواهی پایان تحصیل

در حالی که اغلب برای کارآموزی شرکت می کنند  که گواهی پایان تحصیلات متوسطه داشته باشند، به عنوان یک کارگر ماهر در آشپزخانه شما نیز شانس خوبی با گواهی پایان تحصیلات متوسطه دارید .

محتوای آموزشی

محتوای آموزشی مشابه است، اما با متخصص آشپزخانه نظریه های آشپزی به وضوح کاهش می یابد. در اینجا حتی ارزش گذاری  بیشتری به تمرین و کسب مهارت داده می شود.

آموزش مشابه:

 • سرآشپز
 • متخصص در صنعت هتلداری
 • دستیار کوک
 • متخصص رستوران
 • متخصص گوارش سیستم
 • متخصص آشپزخانه در مقابل متخصص آشپزخانه

آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه چگونه کار می کند؟

آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه ساختاری دومنظوره  دارد. بنابراین شما به طور متناوب از شرکت آموزشی خود و مدرسه حرفه ای بازدید می کنید. دوره آموزشی شما  دو سال به طول می انجامد. در بین و در انتها یک امتحان میانی و نهایی شرکت می کنید.

یک تکنسین آشپزخانه در طول آموزش چه می آموزد؟

در طول آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه، همراه با کارآموزان آشپزی نیز  به شما موارد و نکات مهم آموزش داده می شود. بنابراین محتوای آموزشی بسیار مشابه است. علاوه بر محتوای موضوعی خاص، همه کارآموزان مواردی مانند سازماندهی شرکت آموزشی، ایمنی در کار و حفاظت از محیط زیست را یاد می گیرند.

این موضوعات در جدول زمانی کارآموزان آمده است (مثلاً):

 • برخورد با مهمانان و اعضای تیم
 • پذیرش و نگهداری کالا
 • کار آماده سازی و پیگیری با غذا
 • استفاده از تجهیزات و سایر تجهیزات کار
 • تکنیک های اساسی آشپزخانه
 • کار اساسی در خدمات
 • سرو غذا

طرز تهیه موارد زیرا یاد میگیرید:

 • سالاد، غذاهای تخم مرغ و غذاهای ساده تهیه شده از غذاهای گیاهی.
 • سوپ ها، سس ها و خورش های ساده.
 • پر کردن ظروف جانبی مانند ظروف برنج و سیب زمینی.
 • غذاهای ساده گوشت و ماهی.

نکته: اگر به جزئیات محتوای آموزشی علاقه دارید، «طرح چارچوب آموزشی برای کارکنان آشپزخانه» را جستجو کنید. در آنجا همه اطلاعات را خواهید یافت.

امتحان نهایی این دوره چگونه انجام می شود؟

سه حوزه آزمون مختلف وجود دارد که در چندین آزمون فردی مورد پرسش قرار می گیرند. شما امتحانات کتبی دارید، اما همچنین یک تکلیف کاری چهار ساعته دارید که در آن یک شروع و یک دوره اصلی باید برنامه ریزی، آماده و ارائه شود. بحث فنی هم هست.

حوزه های امتحانی:

 • تهیه غذاها و غذاهای ساده
 • محصولات و انبارداری
 • اقتصاد و مطالعات اجتماعی

شرایط درخواست کارآموزی به عنوان متخصص آشپزخانه چیست؟

گواهی پایان تحصیلات خاص مورد نیاز نیست. حداقل مدرک دیپلم توصیه می شود. هنوز مشخص نیست که آیا نیازهای بیشتری مانند دستورالعمل و گواهی از بخش بهداشت لازم است یا خیر.

آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه برای شما مناسب است اگر…

 • مدرسه و تحصیل را خسته کننده می بینید و می خواهید در اسرع وقت یک مدرک حرفه ای کسب کنید.
 • دوست دارید با دستان خود کار کنید و کار عملی را به سازماندهی و تفویض اختیار ترجیح می دهید.
 • شاید هنوز آلمانی را خیلی خوب صحبت نمی کنید، اما انگیزه دارید تا مهارت های زبانی خود را در کارهای روزمره بهبود بخشید.

نکته مهم: پس از اتمام دوره آموزشی خود به عنوان متخصص آشپزخانه، می توانید بدون هیچ مشکلی به آموزش خود ادامه دهید. برای فارغ التحصیلی به عنوان سرآشپز فقط باید یک سال دیگر وقت بگذارید.

برای مصاحبه چی بپوشم؟

هیچ کد لباس خاصی برای مصاحبه شغلی برای آموزش به عنوان متخصص آشپزخانه وجود ندارد. نکته اصلی این است که شما ظاهری مرتب و مرتب ایجاد کنید. یک لباس به سبک غیر رسمی برای کار کاملاً مناسب است.

چه دوره های آموزشی برای شما در این رشته وجود دارد؟

با آموزش تبدیل شدن به یک متخصص آشپزخانه، به راحتی می توانید به عنوان یک سرآشپز واجد شرایط آماده شوید. از آنجایی که محتوای آموزشی هر دو حرفه بسیار مشابه است، می توانید به سادگی آموزش آشپزی را به آن اضافه کنید و تنها یک سال دیگر باید این کار را انجام دهید. بنابراین مدت زمان آموزش آشپزی به دو سال  کاهش می یابد. البته، شما می توانید پس از آموزش به عنوان متخصص آشپزخانه، چند سال در این حرفه  کار کنید و تنها پس از آن مدرک یک ساله اضافی را به عنوان سرآشپز انجام دهید.

اطلاعات بیشتر در مورد آموزش و آموزش بیشتر متعاقباً ارائه خواهد شد!

چشم انداز آینده به عنوان یک متخصص آشپزخانه چیست؟

چشم انداز آینده شما به عنوان یک متخصص آشپزخانه بسیار خوب است. در حال حاضر کمبود نیرو در کل صنعت پذیرایی و این در سراسر آلمان وجود دارد. بنابراین کارکنان با انگیزه در منطقه آشپزخانه تقاضای زیادی دارند.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp