آوسبیلدونگ تصویرگر فنی

حقوق افراد در دوره کارآموزی

وقتی نوبت به انتخاب شغل می رسد، مهم است که دریابید نقاط قوت و ضعف شما کجاست. دوست دارید چه کار کنید و حتی دوست دارید هشت ساعت یا بیشتر در روز را صرف چه کاری کنید؟ به عنوان یک طراح فنی، باید از کار بر روی کامپیوتر لذت ببرید و برنامه های کامپیوتری پیچیده را به عنوان یک چالش ببینید. همچنین باید از قبل با مبانی ریاضیات و فیزیک آشنا باشید. اما علاوه بر علاقه شخصی به حرفه نقشه کش فنی، حقوق و دستمزد به طور طبیعی نقش اصلی را ایفا می کند. با ما متوجه خواهید شد که به عنوان یک طراح فنی چه درآمدی کسب می کنید.

لینک مرتبط: لیست تمامی دوره های آوسبیلدونگ

یک طراح فنی در طول آموزش چه درآمدی دارد؟

هنگامی که آموزش خود را به عنوان یک نقشه‌بر فنی با موفقیت به پایان رساندید، یک جهش حقوق در انتظار شماست. میزان حقوق شما بستگی به حوزه مسئولیت شما و صنعتی که در آن کار می کنید دارد. با این حال، حقوق سالانه بین 25000 تا 30000 یورو ناخالص برای متخصصان جوان غیر معمول نیست. همانطور که در طول آموزش، طراحان محصولات فنی اغلب بیشتر از برنامه ریزان سیستم فنی درآمد کسب می کنند. در حالی که طراحان محصولات فنی به طور متوسط ​​بین 2500 تا 2800 یورو حقوق دارند، میانگین حقوق برای برنامه ریزان سیستم فنی بین 2000 تا 2400 یورو است.

لینک مفید: ویزا آوسبیلدونگ آلمان

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

پس از آموزش چه چیزی می توانم به عنوان یک نقشه کش کسب کنم؟

به طور کلی، با توجه به فرصت‌های آموزشی فراوان و تقاضاهای روزافزون از پیش‌نویس‌های فنی، پتانسیل کسب درآمد بسیار خوب است، به این معنی که دستمزد شما می‌تواند با شغل حرفه‌ای‌تان همچنان افزایش یابد. به طور کلی، هر چه مسئولیت بیشتری در سمت حرفه ای خود بر عهده بگیرید، حقوق شما بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر در آموزش های پیشرفته برای طراح شدن سرمایه گذاری کنید، می توانید بیشتر در توسعه محصول مشارکت داشته باشید و با موقعیت مناسب، می توانید انتظار حقوق سالانه بین 38000 تا 44000 یورو را داشته باشید.

شاید برایتان مفید باشد بخوانید:

آوسبیلدونگ مهندسی چاپ و تکنولوژی رسانه

آوسبیلدونگ طراح رسانه های دیجیتال

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش

هنگامی که آموزش خود را با موفقیت به پایان رساندید، می توانید خود را یک طراح محصول فنی یا برنامه ریز سیستم فنی بنامید.

طراح معتبر – IHK

پس از اتمام دوره آموزشی و داشتن 3 سال تجربه حرفه ای، در دوره های پیشرفته پذیرفته می شوید. شما دانش خود را به عنوان یک نقشه نویس فنی عمیق تر خواهید کرد و صلاحیت دریافت موقعیت هایی با افزایش استقلال را دریافت خواهید کرد.

تکنسین – مهندسی مکانیک (ساخت و ساز)

از طریق آموزش 2 ساله، نه تنها پیاده سازی مفاهیم، ​​بلکه ایجاد آنها را خواهید آموخت. آموزش های بیشتر، شما را قادر می سازد تا به سمت های مدیریتی پیش بروید.

طراح (مورد تایید دولت) – طراحی محصول

شما به عنوان یک طراح، طرح هایی را برای محصولات در صنعت کالاهای مصرفی ایجاد می کنید و با کمک دانش CAD خود آنها را به طور مستقل پیاده سازی می کنید. دوره آموزشی 2 سال تمام وقت یا 4 سال پاره وقت به طول می انجامد.

مطالعات دانشگاهی

اگر مدرک ورودی آموزش عالی دارید می توانید مهندسی مکانیک با گرایش تکنولوژی ساخت و ساز یا طراحی با گرایش صنعت بخوانید.

لینک مرتبط: ارزان ترین شهر های آلمان

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

  • با سیستم «طراحی به کمک رایانه» برخورد کنید.
  • اسناد فنی ایجاد کنید.
  • ایده های مهندسان و معماران را تجسم کرده و در نقشه ها پیاده سازی کنید.
  • اشیاء سه بعدی را در کامپیوتر ایجاد کنید.
  • محاسبات را انجام دهید.
  • توسعه محصولات را همراهی کند.
  • طرح ها بسازید.
  • انجام شبیه سازی و انیمیشن.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1011-915 یورو 942-867 یورو 866-798 یورو 840-735 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
1700 یورو 2000 یورو 1500 یورو 1500 یورو مینیمم حقوق
4000 یورو 6000 یورو 3500 یورو 4000 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
تصویرگر فنی

 

 

group of companies

خانم / آقا
تصویرگر فنی

 

group of companies خانم / آقا
group of companies خانم / آقا
برای مشاهده اخرین تغییرات فرصت های شغلی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.ausbildung.de/berufe/technischer-zeichner/stellen/#tab-bar-anchor

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

تصویرگر فنی

تا ژوئیه 2011، پیش نویس فنی یکی از محبوب ترین دوره های کارآموزی بود. اما به ندرت در هیچ صنعت دیگری شرایط کار به اندازه توسعه فنی تغییر کرده است. در حالی که در گذشته نقشه های فنی با دست بر روی تخته ترسیمی انجام می شد، امروزه با کمک برنامه های کامپیوتری پیچیده ایجاد می شود. تجدید ساختار این حرفه و سازگاری با تحولات ضروری شد. بنابراین در تاریخ 1 آگوست 2011 مشاغل طراح محصول فنی و برنامه ریز سیستم فنی جای طراح فنی را گرفتند. در ادامه شما را با حرفه های جوان آشنا می کنیم.

یک طراح فنی چه کاری انجام می دهد؟

ابتدا به اساس مشاغل:

به عنوان یک طراح فنی، نقشه ها و نقشه های فنی دقیق را آماده می کنید. اینها توسط مفاهیم و ایده های معماران، مهندسان و طراحان به شما داده شده است. یعنی دست در دست هم کار می کنید. در حالی که مهندسان ایده‌ها و ترفندهای فنی را توسعه می‌دهند، شما آنها را روی کاغذ می‌آورید و بنابراین مسئول تجسم هستید. به طور خلاصه، بدون طراح فنی، تولید ماشین آلات غیرممکن خواهد بود. در حالی که طراح در ابتدا با قلم و کاغذ کار می کرد، امروزه کار با سیستم به اصطلاح طراحی به کمک کامپیوتر (سیستم CAD) در پیش زمینه است. به طور کلی، طراحان فنی در حال حاضر بیش از گذشته درگیر توسعه محصول هستند.

آموزش تبدیل شدن به یک نقشه نویس فنی چگونه کار می کند؟

دو دوره آموزشی برای طراحان محصولات فنی و برنامه ریزان سیستم فنی هر دو بر اساس مشخصات حرفه ای طراحان فنی هستند و حاوی محتوای آموزشی مشترک هستند. با این حال، حرفه ها تمرکز متفاوتی دارند.

طراح فنی محصول:

در آموزش خود به عنوان طراح محصول فنی، یاد خواهید گرفت که چگونه از توسعه محصولات فنی و طراحی آنها با تبدیل ایده های مهندسان و معماران به نقشه های سه بعدی CAD حمایت کنید.

شما می توانید آموزش را به عنوان طراح محصول فنی با دو تخصص مختلف تکمیل کنید.

لینک مفید: نمونه سوالات مصاحبه سفارت آلمان

موضوع طراحی و ساخت محصول

تخصص در ساخت ماشین آلات و کارخانه

رشته ها محصولاتی را که می کشید مشخص می کردند. در زمینه طراحی و ساخت محصول، تمرکز بر روی اشیاء روزمره است. شما عمدتاً در بخش های توسعه شرکت های صنعتی، به عنوان مثال در ساخت وسایل نقلیه یا هواپیما یا در فناوری پزشکی و صنعت کالاهای مصرفی، استخدام خواهید شد. همانطور که از نام آن پیداست، تمرکز اصلی ماشین آلات و کارخانه ها بر روی اجرای گرافیکی ماشین ها، کارخانه ها و وسایل نقلیه است.

برنامه ریز سیستم فنی:

تهیه نقشه ها و پلان ها نیز در آموزش برای تبدیل شدن به یک برنامه ریز سیستم فنی در پیش زمینه است. همچنین نحوه انجام محاسبات و تهیه اسناد فنی را یاد خواهید گرفت. به دلیل پیچیدگی، برنامه ریز سیستم فنی نیز به رشته های مختلفی تقسیم می شود که هر کدام به محصولاتی که در حال توسعه هستند مربوط می شود:

گروه سیستم های الکترونیکی

حوزه فناوری ساخت و ساز فولاد و فلز

تکنولوژی تامین و تجهیزات تخصصی

دوره های آموزشی با توجه به محصولات و شاخه های صنعتی که با آن سر و کار دارید متفاوت است، اما نه در نحوه اجرا. به مدت سه سال و نیم می توانید در شرکت آموزشی خود و در عین حال در یک هنرستان فنی و حرفه ای پیدا کنید. شما نه تنها با برنامه های پیچیده کامپیوتری با جزئیات آشنا می شوید، بلکه با محصولاتی که نیاز به توسعه دارند نیز آشنا می شوید. از آنجایی که همپوشانی های قوی در حرفه ها وجود دارد، محتوای یادگیری مشترک و همچنین محتوای یادگیری موضوعی خاص تدریس می شود.

آیا قبلاً می دانستید که …

مشخصات حرفه ای طراح فنی در 30 سال گذشته به قدری تغییر کرده است که سیستم آموزشی به طور کامل بازنگری شده است؟

آیا هنوز نمی توان تمام کارهای معلق نقشه کشی و ساخت و ساز را با یک سیستم حل کرد؟ برای هر کار برنامه ریزی خاص از یک سیستم متفاوت استفاده می شود.

آیا از دهه 2000 به بعد، از نظر فنی، به دلیل پیشرفت‌ها، می‌توان از طرح‌ها و طرح‌های نوشتاری صرفنظر کرد؟

تخته طراحی کلاسیک که روی آن طرح ها ساخته شده است تقریباً به طور کامل با برنامه های CAD جایگزین شده است؟

بیش از نیمی از کارآموزان طراح محصولات فنی دارای دیپلم دبیرستان هستند؟

حرفه طراح فنی به طور خاص به طور مساوی بین دو جنس تقسیم شده است؟ نسبت زنان 52.5 درصد است.

قسمت اول امتحان نهایی هم اکنون در پایان سال دوم کارآموزی در انتظار شماست. در این آزمون شما یک سند فنی ایجاد می کنید و وضعیت فعلی دانش خود را در نقشه کشی فنی ارائه می دهید. بخش اول امتحان نهایی 30 درصد از نمره شما را تشکیل می دهد. بخش دوم و گسترده تر از امتحان نهایی در پایان آموزش انجام می شود. در این آزمون نیز وظایف مربوط به تمرین تعیین شده و محتوای آموزشی هنرستان نیز استعلام می شود.

اگر درک فنی قوی داشته باشید برای این کار مناسب هستید. اعداد و فرمول های فیزیکی همراهان روزانه شما خواهند بود، بنابراین نمرات خوب در ریاضی و فیزیک، پایه و اساس یک آموزش موفق است. اگر تخیل فضایی خوبی نیز دارید و می توانید به راحتی طرح هایی را با مچ دست خود ایجاد کنید، کاندیدای مناسبی برای آموزش به عنوان طراح محصول فنی یا برنامه ریز سیستم فنی هستید.

شما باید یک طراح فنی شوید اگر …

شما به سرعت ارتباطات فنی را درک می کنید.

دوست دارید ایده ها را اجرا کنید.

سطح تمرکز بالایی دارید.

قطعاً نباید یک نقشه نویس فنی شوید اگر…

شما نمی خواهید 8 ساعت در روز پشت کامپیوتر بنشینید.

شما آگاهی فضایی خوبی ندارید.

شما از ریاضی یا فیزیک لذت نمی برید.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp