آوسبیلدونگ برنامه ریز سیستم فنی

حقوق افراد در دوره کارآموزی

یک برنامه ریز سیستم فنی در طول آموزش چه درآمدی کسب می کند؟

به عنوان یک قاعده، دستمزد بالاتر از میانگین در طول آموزش در مقایسه با سایر مشاغل فنی پرداخت می شود. حقوق تقریباً همیشه بر اساس تعرفه است. این مبلغ به شدت به صنعتی که کارفرما در آن قرار دارد بستگی دارد ، و اینکه کدام یک از قراردادهای جمعی مختلف در نهایت برای شما اعمال می شود.

در بیشتر موارد، برنامه ریزان سیستم فنی با توجه به تعرفه های صنعت، به ندرت بر اساس تعرفه های تجاری قرارداد می گیرند. به طور کلی در صنعت دستمزد بهتری نسبت به مشاغل پرداخت می شود، بیشترین حقوق در صنایع فلزی و برقی است. علاوه بر این، حقوق در ایالت های فدرال جدید اغلب کمتر از بقیه آلمان است.

لینک مرتبط: چگونه ویزا آوسبیلدونگ آلمان بگیریم؟

کارمند حقوق در ZWP Ingenieur-AG

در طول آموزش به عنوان برنامه ریز سیستم فنی در ZWP Ingenieur-AG، می توانید منتظر حقوق آموزشی بسیار خوبی باشید که در طول سال ها افزایش می یابد. در سال اول آموزش، حقوق ناخالص ماهیانه 900 یورو دریافت خواهید کرد. این رقم در سال بعد به 950 یورو و در سال سوم به 1050 یورو افزایش می یابد. در سال آخر آموزش 1200 یورو ناخالص در ماه در انتظار شماست.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

بعداً به عنوان یک برنامه ریز سیستم فنی چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

حتی پس از آموزش، طبق یکی از تعرفه‌های متعدد صنعت و تجارت، به عنوان یک برنامه‌ریز سیستم فنی حقوق دریافت می‌کنید و می‌توانید منتظر مزایای بسیاری از یک قرارداد جمعی باشید. همانطور که در طول دوره آموزشی، میزان حقوق نهایی شما بستگی به این دارد که کارفرمای شما به کدام صنعت تعلق دارد، در کدام بخش از آلمان مستقر است و قرارداد جمعی فردی چگونه است. به عنوان یک قاعده، موارد زیر در مورد حقوق های بعدی نیز صدق می کند، دستمزدهای بالاتری در صنعت نسبت به تجارت دستی پرداخت می شود، و به عنوان مثال، در آلمان شرقی بیشتر از آلمان جنوبی و غربی درآمد دارید. در برخی از تعرفه ها، حقوق شما به صورت ساعتی و در برخی دیگر براساس ماه محاسبه می شود. با این حال، بلافاصله پس از آموزش، حداقل 2400 یورو، اغلب حتی بین 2800 تا 3000 یورو ناخالص در ماه درآمد خواهید داشت.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

تکنسین دارای گواهی دولتی

به عنوان یک تکنسین دارای گواهینامه دولتی، شما به دنبال موقعیتی در مدیریت میانی تا بالاتر هستید. در دوره آموزش های بیشتر، دانش تخصصی شما عمیق تر می شود و در عین حال مدارک جدیدی را به عنوان مثال در زمینه مدیریت کارمندان یاد خواهید گرفت.

اقتصاددان فنی بازرگانی معتبر

با این آموزش پیشرفت، از نظر فنی و تجاری در بخش های مساوی کار خواهید کرد. به همین دلیل، علاوه بر آموزش فنی، زمینه هایی مانند اقتصاد عمومی و مدیریت بازرگانی و همچنین مدیریت تولید و فروش در برنامه درسی قرار دارند.

کارمند حرفه در ZWP Ingenieur-AG

توسعه کارکنان نقش مهمی هم در طول آموزش و هم بعداً در زندگی حرفه ای ایفا می کند، در جلسات بازخورد و توسعه منظم، ما به طور خاص در مورد اینکه کدام اقدامات آموزشی بیشتر امکان پذیر است و گام بعدی در حرفه شما چگونه است بحث می کنیم. به عنوان مثال، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین دارای گواهی دولتی، یک متخصص فنی یا مدرک مهندسی. علاوه بر مدیران شرکت، افسران پرسنل آموزش دیده ویژه نیز در این فرآیند مشارکت دارند.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 •  با سیستم «طراحی به کمک رایانه» مقابله کنید و با استفاده از برنامه های نرم افزاری 3D/CAD، نمایش های بصری را برنامه ریزی و ایجاد کنید.
 •     مراحل کار را برنامه ریزی و مستند کنید و آنها را در فرآیند توسعه محصول ادغام کنید.
 •       اسناد فنی ایجاد کنید.
 •      ایده های مهندسان و معماران را تجسم کرده و در نقشه ها پیاده سازی کنید.
 •       اشیاء سه بعدی را در کامپیوتر ایجاد کنید.
 •      توسعه محصولات را همراهی کند.
 •       طرح های فوق العاده ای با دست آزاد بسازید.
 •       انجام شبیه سازی و انیمیشن.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1000 یورو 950 یورو 880 یورو 840 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
اقتصاددان فنی بازرگانی طراح طراح محصولات فنی
1700 یورو 1750 یورو 1700 یورو 1500 یورو مینیمم حقوق
7600 یورو 2800 یورو 4400 یورو 3500 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
برنامه ریز سیستم فنی

 

Otto Building Technologies GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Kassel
برنامه ریز سیستم فنی

 

Veltum GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Waldeck
برنامه ریز سیستم فنی

 

Ruhstrat Haus- und Versorgungstechnik GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Göttingen
برای مشاهده اخرین تغییرات فرصت های شغلی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.ausbildung.de/berufe/technischer-systemplaner/stellen/#tab-bar-anchor

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

برنامه ریز سیستم فنی

میدان میدان فرانکفورت با مساحت 140000 متر مربع، بزرگترین ساختمان اداری آلمان است. هزاران نفر در اینجا کار می کنند، گرمایش یا تهویه مطبوع را روشن می کنند، از توالت و پله برقی استفاده می کنند و دوربین های امنیتی، درهای آسانسور و پنجره بازکن های برقی را کار می کنند. برنامه ریزان سیستم فنی با کمک برنامه های کامپیوتری اجزا و طرح های مونتاژ را طراحی می کنند و بنابراین اطمینان حاصل می کنند که آب، برق و هوا به جایی که قرار است وارد شوند، می رسند.

یک برنامه ریز سیستم فنی چه می کند؟

کار با نرم افزار CAD:

نقشه ها و پلان های اجزاء، پلان ها، مدل های سطح و عناصر فنی با نرم افزارهای مخصوص دو بعدی و سه بعدی انجام می شود. سپس نصب کننده ها بر اساس این طرح ها کار می کنند.

محاسبات را انجام دهید:

برنامه ریزان سیستم فنی اندازه دقیق یک جزء، به عنوان مثال قطعه گوشه یک مجرای هوا، و همچنین مقیاس صحیح را در نقشه های خود محاسبه می کنند.

مواد متمایز کننده:

بسته به منطقه کاربرد، ماده خاصی باید انتخاب شود. به عنوان مثال، بالکن یک ساختمان مسکونی به فولادی متفاوت از تیر برق نیاز دارد.

تعیین فناوری مونتاژ:

برنامه ریز سیستم فنی نه تنها طرح تولید را تهیه می کند، بلکه نحوه اجرای طرح در محل را نیز در نظر می گیرد. در اینجا، برای مثال، باید در نظر گرفته شود که درها و پنجره ها در کجای ساختمان قرار دارند یا اینکه آیا باید سوراخی در قطعه ای برای کابل های الکترونیکی ایجاد شود.

لیست قطعات را آماده کنید:

چه تعداد نسخه از کدام جزء باید خریداری شود در فهرستی به اصطلاح قطعات ثبت می شود.

ارزیابی اجرا:

اینکه آیا پیش‌نویس ساخت‌وساز طبق برنامه‌ریزی اجرا شده است یا تغییراتی در مقایسه با الگو ایجاد شده است، در سایت‌های ساخت‌وساز و ساختمان‌ها، یعنی جایی که مونتاژ طبق برنامه انجام شده است، بررسی می‌شود.

چه رشته هایی برای برنامه ریزان سیستم فنی وجود دارد؟

برنامه ریزان سیستم فنی در سه رشته آموزش می بینند:

فناوری تامین و تجهیزات (VAT

فناوری ساخت و ساز فولادی و فلزی (SMT

سیستم های الکتروتکنیکی (ETS

برای هر تخصص یک دوره جداگانه وجود دارد. بنابراین شما از قبل تصمیم می گیرید نه در طول آموزش، در چه زمینه ای می خواهید تخصص داشته باشید.

ممکن است به دوره ای زیر علاقه مند باشید:

تفاوت بین رشته ها برای برنامه ریزان سیستم فنی چیست؟

فناوری تامین و تجهیزات VAT): در این زمینه اسنادی برای ساخت و مونتاژ سیستم های فناوری تامین و تجهیزات تهیه می شود. این مهم شامل گرمایش، تهویه مطبوع و فن آوری بهداشتی است. به عنوان مثال، شما سیستم تهویه را در یک مجتمع ساختمانی بزرگ طراحی می کنید و اطمینان حاصل می کنید که هم اتاق های بهداشتی و هم سیستم های آتش نشانی با آب تامین می شوند.

فناوری ساخت و ساز فولادی و فلزی (SMTاز بالکن خانه خانوادگی تا پل، از سقف شیشه ای با پایه های فولادی تا دکل خطوط هوایی، مدارک فنی ساخت و مونتاژ سازه های فولادی و فلزی در اینجا تهیه می شود. .

سیستم های الکتروتکنیکی (ETSنقشه ها و اسکیس های تهیه شده برای تولید، مونتاژ و بهره برداری از تاسیسات ساختمان و سیستم و همچنین تاسیسات الکتریکی استفاده می شود.

کارمند آموزش در ZWP Ingenieur-AG

ZWP Ingenieur-AG به بخش عملی آموزش اهمیت زیادی می دهد. شما می توانید به سرعت روی پروژه های واقعی کار کنید و می توانید دانش نظری خود را از مدرسه حرفه ای عمیق تر کنید. مدارس حرفه ای معمولاً در همان شهر محل شرکت هستند، بنابراین نیازی به سفرهای طولانی نیست.

ZWP به اصطلاح محافل تجاری برای تبادل حرفه ای دارد. اینها گروه های کاری فنی هستند که در آن همه افراد از یک تجارت خاص به تبادل نظر می پردازند و آموزش های بیشتری دریافت می کنند. یک برنامه راهنمایی، امکان کوتاه کردن دوره آموزشی، برنامه های تبادل داخلی و رویدادهای تیمی، پیشنهاد آموزشی گسترده را تکمیل می کند.

لینک مرتبط: برای آشنایی با دوره های آوسبیلدونگ کلیک کنید.

آموزش به عنوان یک برنامه ریز سیستم فنی چگونه کار می کند؟

به عنوان یک آموزش حرفه ای دوگانه کلاسیک، آموزش به عنوان یک برنامه ریز سیستم فنی شما را به طور مساوی به شرکت و مدرسه حرفه ای می برد. شما یک یا دو روز در هفته یا در کلاس های بلوک برای چندین هفته در یک زمان به مدرسه می روید. دوره آموزشی 3.5 سال طول می کشد، اما در صورت عملکرد خوب می توان آن را به 3 سال کاهش داد.

آموزش به عنوان یک برنامه ریز سیستم فنی را می توان به دو بخش منطقی تقسیم کرد: از یک طرف، به اصطلاح صلاحیت های مشترک حرفه ای یکپارچه و مشترک، که شامل مطالبی مانند قانون کار و طراحی به کمک رایانه است. شما این مدارک را در هر یک از سه رشته یاد خواهید گرفت. آنها قبلاً در سال اول آموزش در دستور کار قرار دارند.

و سپس مهارت های فنی وجود دارد. اینها به موضوعی بستگی دارد که قبل از شروع کارآموزی باید در مورد آن تصمیم بگیرید و از سال دوم کارآموزی آموزش داده می شود.

یک برنامه ریز سیستم فنی در هنرستان چه می آموزد؟

دروس در مدرسه حرفه ای معمولاً بسیار تمرین محور هستند. علاوه بر ایستگاه های کاری CAD، امکانات آزمایشی و نمایشی مختلفی برای این منظور در دسترس است، به عنوان مثال پایه های تست گرمایش هیدرولیک، سیستم های خورشیدی و تهویه مطبوع کامل. برنامه ریزان سیستم فنی همچنین در طول دوره آموزشی موضوعات آموزش عمومی مانند آلمانی، اقتصاد و مطالعات اجتماعی را آموزش می دهند.

سال اول: صلاحیت های حرفه ای یکپارچه و مشترک

تجزیه و تحلیل و ثبت سیستم های فنی:

این موضوع به نمایش فضایی و محاسبه طول، مساحت، حجم، زاویه، جرم و چگالی می پردازد. در ضمن مفاهیم اولیه مهندسی برق آموزش داده می شود.

ایجاد قطعات و مجموعه ها به کمک کامپیوتر بر اساس مشخصات: با کمک نرم افزار PC و CAD نه تنها می توانید مساحت و حجم قطعات و اتاق ها را محاسبه کنید، بلکه امکان مونتاژ این قطعات را نیز بررسی کنید.

تأثیر فرآیندهای تولید و مواد انتخابی بر طراحی اجزا را در نظر بگیرید:

اجزا با توجه به حوزه کاربرد آنها و با در نظر گرفتن خواص مکانیکی و فیزیکی مواد طراحی می‌شوند.

اجرای سفارشات به شیوه مشتری مداری:

هنرجویان حرفه ای با سفارشات مشتری ارتباط برقرار می کنند، اطلاعات مربوط به پروژه را به دست می آورند و راه حل های پیشنهادی را بر اساس معیارهایی مانند صرف زمان و تضمین کیفیت ارزیابی می کنند.

سال دوم و سوم: مهارت های موضوعی خاص

فن آوری تامین و تجهیزات (VAT):

در سال دوم آموزش، دانش آموزان از جمله نحوه برنامه ریزی سیستم های توزیع گرما، سیستم های تامین آب آشامیدنی و اتاق های بهداشتی را یاد می گیرند. در سال سوم، سیستم‌های توزیع هوا و مراکز انرژی در دستور کار قرار گرفته‌اند، در حالی که شش ماه گذشته به سیستم‌های صرفه‌جویی در منابع و سفارش‌های مشتری برای تامین و فناوری تجهیزات می‌پردازند.

تخصص در فناوری ساخت و ساز فولاد و فلز (SMT):

در سال دوم آموزش از جمله اجزای ورق فلزی، پله های فولادی و سیستم های حفاظت از سقوط برنامه ریزی و ساخته می شود. در سال سوم شما اسناد اجرایی فنی سازه های فولادی را ایجاد می کنید، قبل از برنامه ریزی و طراحی پروژه های مختلف ساختمانی و یادگیری پردازش سفارشات مشتریان، سازه های سبک و فلزی را برنامه ریزی و طراحی می کنید.

تخصص در سیستم های الکتروتکنیکی (ETS):

در سال دوم آموزش، سیستم های الکتروتکنیکی تجزیه و تحلیل می شود، تاسیسات الکتریکی و سیستم های انرژی برنامه ریزی و ارائه می شود. در سال سوم سیستم های فنی ساختمان برنامه ریزی شده و سیستم های محرک انتخاب می شوند. این آموزش با پردازش سفارشات مشتری و برنامه ریزی سیستم های ارتباطی برای ساختمان های مختلف به پایان می رسد، به عنوان مثال: ساختمان های آپارتمانی

آیا قبلاً می دانستید که …

برج خلیفه در دبی با 830 متر و 163 طبقه بلندترین ساختمان جهان است؟

یک برنامه ریز سیستم فنی در عمل چه می آموزد؟

آموزش تبدیل شدن به یک برنامه ریز سیستم فنی به دو بخش منطقی تقسیم می شود که در طول سه سال و نیم آموزش داده می شود:

 1. مهارت ها، دانش و توانایی های حرفه ای مشترک

یکپارچه:

مدارک یکپارچه شامل زمینه هایی مانند آموزش حرفه ای، قانون کار و قرارداد جمعی، ساختار و سازمان شرکت آموزشی یا حفاظت از ایمنی و سلامت در محل کار است. حفاظت از محیط زیست، استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، برنامه ریزی و سازماندهی کار، اجرای اقدامات تضمین کیفیت و مشتری مداری نیز در اینجا مطرح می شود.

مشخصات حرفه ای:

این شامل ایجاد و استفاده از اسناد فنی، طراحی به کمک کامپیوتر، تمایز بین مواد، فرآیندهای ساخت و تکنیک های مونتاژ، ارزیابی فرآیندهای حفاظت در برابر خوردگی و انجام محاسبات است.

 1. مهارت های موضوعی خاص

تخصص در تامین و تکنولوژی تجهیزات

 • ایجاد اسناد فنی برای تامین و تکنولوژی تجهیزات

اجرای ساختمان های دقیق

 • ایجاد نمایش های شماتیک و پرسپکتیو

تخصص در تکنولوژی ساخت و ساز فولاد و فلز

 • ایجاد اسناد فنی برای تکنولوژی ساخت و ساز فولاد و فلز

طراحی و ساخت

 • در نظر گرفتن الزامات فیزیک ساختمان

انجام محاسبات

 • انتخاب فرآیندهای ساخت، مونتاژ و اتصال

گروه سیستم های الکترونیکی

 • ایجاد اسناد فنی برای سیستم های الکتروتکنیکی

در حال انجام محاسبات

اجزای سیستم را ارزیابی و اعمال کنید

اجرای طرح های تفصیلی

 • ایجاد نمایش های شماتیک و چشم انداز

تهیه مستندات فنی

 • تهیه مستندات فنی برای تامین و تکنولوژی تجهیزات

محاسبات مهندسی را انجام دهید

ارزیابی اجزای سیستم.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp