آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی

Textilreiniger/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

690 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2000 یورو

پیش نیاز:

گواهی پایان دوره متوسطه

نوع کار:

روزانه - کار آخر هفته ممکن است

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی

شما نباید لباس‌های لباس‌شویی دیگران را زیر و رو کنید. اما این در مورد شما صدق نمی کند. برعکس، شما حتی برای آن پول می گیرید! اما به عنوان یک نظافتچی پارچه چقدر می توان انتظار حقوق داشت؟ آیا به اندازه ای درآمد دارید که حتی از عهده تمام غذاهای لذیذی برآیید که واقعاً خوب است خودتان را به آن آغشته کنید، یا برای گذراندن آن باید پولشویی انجام دهید؟ دیگر نیازی به تندخویی نیست، ما اکنون حقایق تمیز و درخشانی را در مورد حقوق و دستمزد به عنوان یک پاک کننده پارچه به شما ارائه می دهیم! شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

درآمد خشکشویی در طول دوره آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی چیست؟

با حداقل دستمزد کارآموزان که از ژانویه 2020 اجرا می شود، حداقل 585 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش و حداقل 690 یورو در سال دوم دریافت می کنید. در سال سوم شما می توانید حداقل 790 یورو را منتظر بمانید. از آنجایی که این فقط حداقل دستمزد است، کمک هزینه آموزشی می تواند البته بالاتر باشد. به عنوان مثال، اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، این مورد نیز صادق است. در یک خشکشویی که به اندازه لباس‌های کثیف نمی‌تواند بشویید، معمولاً درآمدتان کمی بیشتر از لباس‌شویی‌های کوچک و ناموفقی است که ماشین لباسشویی آن همیشه در جلوی شما بیکار است. علاوه بر این، حقوق در ایالت های به اصطلاح فدرال جدید اغلب حتی کمتر از بقیه آلمان است. همچنین باید به خاطر داشته باشید که همه اعداد ما مقادیر ناخالص هستند. این بدان معنی است که کمی از مالیات و بیمه همچنان از حقوق آموزشی و دستمزدهای بعدی شما کسر می شود.

کارمند: حقوق و دستمزد در DBL – Deutsche Berufskleider-Leasing GmbH

اگر آموزش خود را با شریک منطقه ای DBL انجام دهید، طبق تعرفه به شما پرداخت می شود. با این حال، حقوق شما می تواند بسته به ایالت فدرال متفاوت باشد – بهتر است برای اطلاعات دقیق تر مستقیماً با شرکت خود تماس بگیرید. در بیشتر موارد می توانید منتظر پاداش های تعطیلات و کریسمس باشید. علاوه بر این، شرکت کلیه هزینه های کتاب مدرسه و سفر به هنرستان را تقبل می کند. اگر خوش شانس باشید، حتی می توانید یک جایزه سالانه اضافی از شرکت دریافت کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی

بعد از اتمام دوره آموزشی به عنوان یک پاک کننده پارچه چه چیزی می توانم کسب کنم؟

پس از دوره آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی، مطمئناً درآمد بیشتری خواهید داشت. به‌عنوان یک لکه‌گیر تازه آموزش دیده، می‌توانید روی دستمزد 1670 و 1800 یورو تمیزکننده پارچه حساب کنید. با گذشت زمان، این حقوق تا 2000 یورو افزایش می یابد. اما فقط در صورتی که همیشه به یک چرخه شستشو پایبند باشید. کسانی که در آموزش های بیشتر شرکت می کنند می توانند درآمد قابل توجهی بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال، اگر برای تمیز کردن نساجی آموزش می بینید، می توانید تا 2300 یورو در ماه درآمد کسب کنید. با آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین دارای گواهی دولتی، حتی حقوق تمیزکننده نساجی تا 3200 یورو در ماه نیز وجود دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش به عنوان پاک کننده پارچه

اگر آموزش خود را به عنوان پاک کننده پارچه با موفقیت تسلط داشته باشید، در برابر هر لکه ای یک (شوینده) پیدا خواهید کرد و می دانید که کدام روش برای پارچه های مختلف مانند چرم و پنبه مناسب است.

آموزش پیشرفته

پس از دوره کارآموزی، هنوز با یادگیری فاصله زیادی دارید. از طریق آموزش های بیشتر، دانش تخصصی خود را در مورد تمام جنبه های تمیز کردن پارچه افزایش خواهید داد. مثلاً در مورد یک دوره با موضوع “حفاظت از محیط زیست شرکت ها” یا در مورد علم کالا چطور؟

استاد

اگر می‌خواهید شرکت نظافتی خود را اداره کنید یا یک موقعیت مدیریتی داشته باشید، باید آموزش دهید تا یک خشک‌شویی ماهر شوید. آموزش استادکار توسط چندین انجمن ارائه می شود، بین پنج تا ده ماه طول می کشد و پنج تا شش هزار یورو هزینه دارد. اما شما به زودی آن را با حقوق بالاتر استاد خود پس خواهید گرفت.

مهندس

به عنوان جایگزینی برای آموزش به عنوان یک استادکار، می توانید خود را برای تبدیل شدن به یک تکنسین دارای گواهی دولتی متخصص در فناوری نساجی آموزش دهید و نقاط کانونی مانند تولید پارچه یا تکمیل پارچه را انتخاب کنید. به عنوان یک تکنسین، شما وظایف مسئولیت پذیری دارید و کار را در شرکت های نساجی برنامه ریزی یا سازماندهی می کنید. آموزش پیشرفته توسط دانشکده های فنی انجام می شود و بین دو تا چهار سال به طول می انجامد، اما پس از آن می توانید انتظار حقوقی تا 3200 یورو در ماه داشته باشید. در مدارس فنی دولتی، درس ها حتی برای شما رایگان است.

استقلال

با گذشت زمان، ممکن است این فرصت را نیز داشته باشید که شرکت خشکشویی خود را افتتاح کنید. یا شعبه یک زنجیره فرنچایز را تصاحب می کنید که برای شما ریسک کمتری دارد. اما شما قطعا باید دوره های آموزشی استادکار را گذرانده باشید و بدانید که چگونه چنین شرکتی را اداره کنید.

تحصیلات

با داشتن گواهی پایان تحصیلی مناسب، پس از دوره کارآموزی نیز فرصت تحصیل دارید. برای شما به عنوان یک متخصص لکه، مطالعه در رشته مهندسی نساجی یا شیمی نساجی، برای مثال، قطعاً هیجان انگیز خواهد بود.

کارمند: حرفه در DBL – Deutsche Berufskleider-Leasing GmbH

اگر در تمرینات خود عملکرد خوبی داشته باشید، DBL از شما در برنامه ریزی شغلی بیشتر حمایت می کند. نقاط قوت فردی شما مورد بررسی قرار می گیرد و سپس به صورت هدفمند تبلیغ می شود. به عنوان مثال، می توانید خود را برای تبدیل شدن به یک تمیز کننده نساجی ماهر یا یک تکنسین متخصص در فناوری نساجی آموزش دهید. مطالعه نیز می تواند یک گزینه باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

 

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • پرس، اتو، ماشین لباسشویی و نظافت را راه اندازی و نگهداری می کند.
 • لکه های سرسخت را از قبل درمان کنید.
 • خصوصیات مختلف مواد را درک کند.
 • منسوجات مختلف مانند چرم، پنبه یا ابریشم را تمیز کنید.
 • اتو کردن پیراهن، ژاکت بخار پز و نداشتن حوله و ملحفه.
برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتبط عبارتند از:
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
خیاط طراح نساجی تمیز کننده ساختمان
1300 یورو 1360 یورو 1500 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
2900 یورو 2100 یورو 2500 یورو 2300 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
پاک کننده نساجی   MEWA Textil-Service AG & Co. Rodgau group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Rodgau
پاک کننده نساجی   DBL Marwitz group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Lüneburg
پاک کننده نساجی   DBL Ahrens group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Elmshorn

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

پاک کننده نساجی

خواه چکیدن لاک ناخن روی شلوار جین جدید باشد، مه رنگ از قوطی اسپری که کفش‌های ورزشی مورد علاقه‌تان را می‌پوشاند یا روغن روان‌کننده پیچ‌هایی که به کت شما می‌رسد – همیشه کمی صابون برای از بین بردن لکه‌های سرسخت کافی نیست. برای اینکه لباس ها و پارچه های کثیف مجبور نباشند مستقیماً به زباله ها بروند، پاک کننده های پارچه وجود دارد. در دوره آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی، یاد خواهید گرفت که چگونه پارچه های پنبه، خز، چرم و سایر پارچه ها را به حالت اولیه برگردانید، تمیز کنید، بشویید. اما اکنون به شما خواهیم گفت که چرا چیزی بیش از یک تخته لباسشویی، صابون کشک و اتو در آنجا منتظر شماست.

پاک کننده پارچه چه کاری انجام می دهد؟

پاک کننده های نساجی، منسوجات را تمیز می کنند و از آنها مراقبت می کنند – چه در شرکت خشکشویی محلی شما یا در خشکشویی های صنعتی. این فقط در مورد لباس شخصی نیست، بلکه در مورد لباس کار در شرکت ها نیز صحبت می کند. به عنوان مثال، پاک کننده پارچه در یک ارائه دهنده خدمات اجاره پارچه اطمینان حاصل می کند که لباس های بهداشتی شرکت های مواد غذایی به صورت بهداشتی پردازش می شوند، لباس های کار از بخش مراقبت های بهداشتی مطابق با مشخصات موسسه رابرت کخ شسته می شوند و نوارهای نور در بالای صفحه قرار می گیرند. – ژاکت تیره پس از شستشو روشن می ماند. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

آموزش تبدیل شدن به یک نظافتچی پارچه چگونه کار می کند؟

هنگامی که به عنوان یک پاک کننده پارچه آموزش می بینید، روز شما با پذیرفتن و مرتب کردن منسوجات برای تمیز کردن شروع می شود. به عنوان مثال، شما لباس های کثیف را بر اساس رنگ و همچنین بر اساس پارچه آن دسته بندی می کنید. زیرا چرم باید متفاوت از پنبه، پلی استر، ابریشم یا خز باشد. سپس به لکه ها نگاه می کنید و به نحوه برخورد با آنها فکر می کنید. در خشکشویی های صنعتی، فرآیندها و دستور العمل های خاصی برای شستشو وجود دارد که شما متخصص آن هستید. کمی کارآگاهی نیز برای کثیفی های سرسخت مورد نیاز است. برای این کار باید اصول شیمیایی-فیزیکی مواد و ساختار بافتی آنها را بدانید. آیا لازم است یک لکه از قبل درمان شود؟ از کدام شوینده استفاده می کنید؟ آیا نیاز به استفاده از سفید کننده دارید؟ شما قوانین سختگیرانه سازگاری با محیط زیست و بهداشت را رعایت می کنید و همچنین معنی نمادهای مراقبت روی برچسب ها را می دانید. هنگامی که پارچه ها تمیز شدند، آنها را به حالت بدون چروک برمی گردانید: حوله ها را از میان آن ها قرار می دهید، ژاکت ها بخارپز می شوند و پیراهن ها اتو می شوند.

کارمند : پاک کننده پارچه در DBL – Leasing GmbH لباس حرفه ای آلمان

پس از آموزش با شریک منطقه ای DBL، می توانید به عنوان یک متخصص یا مدیر – در زمینه های بسیار متفاوت – استخدام شوید. این شامل، برای مثال، کنترل فرآیند عملیاتی یا برنامه ریزی و نظارت بر کار تعمیر و نگهداری ماشین آلات است. شما همچنین می توانید توسعه بیشتر ساختارها و فرآیندهای تولید عملیاتی، برنامه ریزی و مدیریت پرسنل یا همکاری با تامین کنندگان را بر عهده بگیرید. کار شما ارتباط نزدیکی با فناوری اطلاعات دارد، زیرا با ماشین‌ها و سیستم‌های پیچیده فناوری اطلاعات کار می‌کنید. معمولاً این یک شرکت خانوادگی مستقل و متوسط ​​​​است که در آن کار می کنید. در DBL شما ساعات کاری ثابتی دارید. شما روزهای هفته کار می کنید و معمولاً از ساعت 6:30 صبح زود شروع می کنید. برای حفظ تجهیزات فنی، گاهی اوقات باید در آخر هفته کار کنید، اما شیفت کاری کلاسیک یا شب کاری وجود ندارد. در یک لباسشویی صنعتی نه تنها همکاران شما در همه این موارد به شما کمک می کنند، بلکه مدرن ترین ماشین آلات را نیز در اختیار شما قرار می دهند. از ماشین لباسشویی غول پیکر با تامین خودکار ترکیب شوینده تا فینیشر تونل، نوعی خط خشک کن برای منسوجات. در طول دوره کارآموزی خود به عنوان نظافتچی پارچه، نحوه کار و نگهداری از پرس ها و منگنه ها و همچنین اتو کردن، تمیز کردن و ماشین های لباسشویی را نیز یاد خواهید گرفت. به ویژه در نظافت منسوجات کوچک، تماس با مشتری نیز بخشی از آموزش به عنوان تمیزکننده پارچه است. شما نه تنها پارچه‌های کثیف را می‌پذیرید، بلکه توصیه می‌کنید که چگونه برخی از منسوجات به بهترین نحو شسته می‌شوند، آیا می‌توان آنها را خشک‌شویی کرد یا کدام مواد شوینده برای افراد مبتلا به آلرژی مناسب است. در خشکشویی های صنعتی همه چیز به کار تیمی بستگی دارد.

آموزش تبدیل شدن به یک نظافتچی پارچه چگونه کار می کند؟

دوره آموزشی به عنوان نظافتچی پارچه سه سال طول می کشد و نه تنها توسط شرکت های نظافتی و ارائه دهندگان خدمات اجاره پارچه، بلکه به عنوان مثال، توسط خشکشویی ها در بیمارستان ها یا هتل ها نیز ارائه می شود. اما نصف وقت را جلوی ماشین لباسشویی و اتو نمی گذرانید، بلکه در هنرستان می گذرانید. در آنجا شما تمام مبانی نظری مهم را در کلاس یاد خواهید گرفت، به عنوان مثال چگونه لباس های شسته شده را به پایان برسانید، به عنوان مثال، چگونه آن را به شکلی درآورید، چگونه سیستم های زیادی را کار کنید یا چگونه سفید کننده کار می کند. با این حال، موضوعاتی مانند اقتصاد و مطالعات اجتماعی نیز در جدول زمانی قرار دارند.

کارمند : آموزش در DBL – Leasing GmbH لباس حرفه ای آلمان

آموزش شما در DBL با یک رویداد مقدماتی شروع می شود که در آن برنامه آموزشی خود را دریافت خواهید کرد. یک فرد تماس دائمی به شما منصوب می شود که شما را در طول دوره آموزشی همراهی می کند و با شما بحث های بازخورد را انجام می دهد. شما با ماشین های مدرن و فن آوری های پیچیده IT کار می کنید. به عنوان مثال، ماشین‌های شستشو و ماشین‌های تکمیل کننده تونل برای خشک کردن و چروک کردن لباس‌ها. لباس کار و کفش البته به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. اگر خوب انجام دهید، می توانید دوره آموزشی را به 2.5 یا 2 سال کوتاه کنید. فعالیت های فوق برنامه در مدرسه حرفه ای سازماندهی می شود، مانند سمینارهای فنی ویژه، بازدید از نمایشگاه های تجاری و بازدید از شرکت های صنعت نساجی.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • اولین آهن ها در اوایل قرن 15 مورد استفاده قرار گرفتند؟ یک صفحه فلزی با یک دسته روی یک اجاق داغ گرم می شد و سپس روی یک تکه پارچه فشار داده می شد.
 • اگر محل مربوطه را قبل از شستن در آب خیس کنید، آن را فشار دهید و سپس با جوش شیرین بپوشانید، به راحتی می توانید لکه های خون را از روی لباس پاک کنید؟
 • رومیان باستان از ادرار به عنوان شوینده استفاده می کردند، زیرا از صابون اطلاعی نداشتند؟ حتی امروزه نیز گاهی از ادرار برای از بین بردن لکه ها استفاده می شود.
 • اولین ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در سال 1946 در ایالات متحده آمریکا و 1951 در آلمان وارد بازار شد؟
 • شوینده های مایع روی منسوجات اثری باقی نمی گذارند و شوینده های پودری نیازی به مواد نگهدارنده ندارند؟ اگر آلرژی دارید بهتر است با پودر بشویید.
اگر می خواهید به عنوان یک نظافتچی پارچه شاگردی کنید، وقتی مجبورید در خانه لباسشویی را بشویید، نباید غر بزنید. شما باید به منسوجات مختلف و مواد فعال مختلف در مواد شوینده علاقه مند باشید. البته باید از تعامل با مشتریان نیز لذت ببرید. اگر شیمی در مدرسه شما را ناامید نکرد و پوست شما دقیقاً مستعد ابتلا به آلرژی نیست، می توانید هم اکنون درخواست دهید!

شما باید یک پاک کننده پارچه شوید اگر …

 • شما بوی لباس های تازه را دوست دارید.
 • دوست داری به ته کارها برسی
 • دوست دارید در پایان روز ببینید چه کاری انجام داده اید.

تحت هیچ شرایطی نباید پاک کننده پارچه شوید اگر …

 • شما در حال حاضر در برنامه ریزی ماشین لباسشویی غرق شده اید.
 • شما هرگز آهنی در دست نداشته اید.
 • شما هرگز در کلاس شیمی توجه نمی کنید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp