آوسبیلدونگ طراح پارچه

Textilgestalter/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

690 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1670 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

آوسبیلدونگ طراح پارچه، حقوق طی دوره آموزش و همچنین حقوق و دستمزد پس از دوره آموزش، موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. اگر برای انتخاب این دوره تصمیم خود را گرفته اید، در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات مربوط به آن اطلاعات بیشتری بدست آورید.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ طراح پارچه، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره کارآموزی

در دوره آموزشی آوسبیلدونگ طراح پارچه نه تنها می توانید مهارت های هنری متعددی را بیاموزید، حتی حقوق نیز دریافت خواهید کرد. در ادامه همراه ما باشید تا حقوق طی دوره آموزشی را بیشتر بررسی کنیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

درآمد یک طراح پارچه در طول دوره آموزشی خود چیست؟

در حال حاضر حداقل حقوق تعیین شده برای این دوره، 585 یورو در ماه در سال اول آموزش می باشد. در سال دوم حداقل 690 یورو دریافت خواهید کرد و در سال سوم دستمزد کارآموزی شما به حداقل 790 یورو در ماه افزایش می یابد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

به عنوان طراح پارچه پس از اتمام دوره آموزشی چه چیزی می توانم کسب کنم؟

پس از گذشت این سه سال و امتحانات گذرانده شده، آموزش شما به عنوان طراح پارچه به پایان رسیده و می توانید دوره کاری خود را آغاز کنید. شما اکنون در حال شروع حرفه خود هستید و می توانید انتظار دستمزد اولیه حداقل 1670 یورو را داشته باشید، زیرا این حداقل دستمزد از سال 2015 تنظیم می شود. درآمد شما به عنوان یک طراح پارچه حداکثر پس از پنج سال تغییر کرده و ماهیانه حدود 2100 یورو برای استقامت خود دریافت می کنید. شما می توانید با تکمیل آزمون کارشناسی ارشد خود، حقوق تان را افزایش دهید. با این کار نه تنها حوزه فعالیت خود را گسترش می دهید، بلکه موارد دیگری را نیز خواهید آموخت. بعد از پایان تحصیل می توانید انتظار حقوقی از 3500 یورو در ماه داشته باشید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش طراح پارچه

هنگامی که دوره سه ساله خود را به پایان رساندید و تمام امتحانات خود را با موفقیت پشت سر گذاشتید، دوره حرفه ای کاری شما آغاز خواهد شد.

دستیار اروپایی در صنعت

یکی از مدارک اضافی، دستیار اروپایی در کاردستی است که می توانید در حین آموزش آن را انجام دهید. برای انجام این کار باید یک سال و نیم وقت بگذارید، در طی دوره یک زبان خارجی را یاد می گیرید یا بهبود می دهید و مهارت های بین المللی را کسب می کنید.

آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک طراح ارشد پارچه

پس از دوره کارآموزی می توانید در طراحی پارچه استاد شوید. برای این کار به سه ماه دیگر نیاز دارید که در آن بتوانید دانش تخصصی خود را گسترش دهید. شما به عنوان یک طراح چیره دست پارچه با حوزه تجاری آشنا می شوید، به سفارشات رسیدگی می کنید، گزارش هزینه تهیه می کنید و به عنوان مثال به تهیه مواد می پردازید. به طور کلی، مسئولیت بیشتری به شما داده خواهد شد.

استقلال

به عنوان یک طراح ارشد پارچه، شما این فرصت را دارید که کسب و کار خود را راه اندازی کنید، به عنوان مثال با افتتاح یک مغازه گلدوزی می توانید فعالیت خود را آغاز نمایید.

تحصیلات

اگر فکر می کنید که دانش کسب شده برای شما کافی نیست، مطالعه گزینه ای برای شما در دسترس خواهد بود. برای درخواست رشته هایی که مشابه تحصیلات شما هستند، مانند طراحی پارچه و مد، به مدرک ورودی دانشگاه یا سه سال سابقه کار نیاز دارید.

آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 •  مهارت دوخت هر لباسی را داشته اشید.
 •  به طرح ها جان ببخشید.
 •  به مشتریان مشاوره حرفه ای بدهید و خواسته های آنها را محقق کنید.
 •  ماشین های کار خود را با مهارت کنترل کنید، حتی اگر ماشین بافندگی باشد.
 
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
طراح اقتصاددان تجارت نساجی خیاط  
1500 یورو 1800 یورو 1360 یورو 1670 یورو مینیمم حقوق
3300 یورو 3600 یورو 2900 یورو 2100 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
طراح پارچه     group of companies خانم / آقا
طراح پارچه   group of companies خانم / آقا
طراح پارچه   group of companies خانم / آقا

معرفی دوره آوسبیلدونگ

طراح پارچه

در دوره طراحی پارچه مهارت های متعددی از جمله، بافندگی، گلدوزی، خیاطی و بسیاری موارد دیگر به شما آموزش داده خواهد شد. حتی گاهی می توانید مدل لباس های ساده خریداری شده خود را تغییر داده و مدلی جدید بسازید.

آموزش طراح نساجی شدن چگونه کار می کند؟

دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک طراح پارچه معمولاً سه سال طول می کشد. در سال سوم کارآموزی باید یکی از شش رشته با زمینه های مختلف را انتخاب کنید. شما می توانید بین نمد، توری ماسوره، زیورآلات، گلدوزی، بافندگی یکی را انتخاب کنید.

یک طراح پارچه چه کار می کند؟

گلدوزی، نمددوزی و انجام تزیینات متعدد روی لباس ها عمده فعالیت هایی هستند که به عنوان طراح پارچه انجام خواهید داد. اگرچه این هنرها از دیرباز وجود داشته اند، اما هنوز هم طرفداران مخصوص به خود را داشته و در صنعت مد امروز مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از این مهارت ها امروزه با استفاده از ماشین های متعدد نیز قابل انجام دادن است که می تواند بسیار آسان تر از گذشته باشد. اگر به عنوان یک طراح پارچه کارآموزی می کنید، شغل شما به تخصص شما بستگی دارد. بیشتر اوقات شما در کارگاه ها یا استودیوهایی کار می کنید که در آنجا با تجهیزات کار و جابجایی مواد آشنا خواهید شد. به علاوه اگر ذهن آرام و مهارت های دستی دارید، کاندیدای مناسبی برای کارآموزی به عنوان طراح پارچه هستید. اما مهارت های ارتباطی نیز در موفقیت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. زیرا در ابتدا قرار است به مشتری مشاوره دهید و بعد کاری را ارائه نمایید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • رکورد جهانی بزرگترین پرچم 70 کیلومتر پارچه را پوشش می دهد؟
 • در قرن شانزدهم اولین ماشین بافندگی اختراع شد و در آن زمان هنوز آسیاب نواری نامیده می شد؟
 • ملکه الیزابت دوم 5000 کلاه در کمد خود دارد؟
 • 51 نوع پنبه وجود دارد اما تنها 4 نوع آن در صنعت نساجی استفاده می شود؟
 • اولین سوزن خیاطی از استخوان ساخته شده است؟
 

شما باید طراح پارچه شوید اگر …

 • شما یک دست ثابت دارید.
 • شما از کار کردن و تجربه کردن با پارچه های مختلف لذت می برید.
 • طراحی الگوها و نقوش یکی از نقاط قوت شماست.

تحت هیچ شرایطی نباید طراح پارچه شوید اگر …

 • شما نمی توانید پشم و توری را از هم تشخیص دهید.
 • مراقبت و صنعت کار شما نیست.
 • واکنش های آلرژیک به مواد خاصی ایجاد می کنید.
   

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ ساعت سازی
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ ساعت سازی

ساعت سازان عشق به جزئیات در خون خود دارند. ساخت، بررسی و تعمیر ساعت‌ها کارهای روزانه‌ای است که باید بر آن مسلط شد. اما قبل از اینکه واقعاً به عنوان یک ساعت ساز در شغل رویایی خود شروع کنید، احتمالاً می خواهید بدانید که نه تنها به عنوان ساعت ساز چه کار می کنید، بلکه همچنین می خواهید بدانید که به عنوان ساعت ساز چه درآمدی دارید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری صدا و تصویر-compressed
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. این طبیعی است که تمامی افراد هنگام انتخاب یک دوره آموزشی و یا حیطه شغلی به حقوق و مزایای آن توجه بسیاری داشته باشند.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ فروشنده ماشین
Bestbezahlten Ausbildung

آوسبیلدونگ فروشنده ماشین

در دوران کارآموزی ، با تمام مناطق تجاری نمایندگی های خودرو آشنا می شوید. اما شما همچنین دانش فنی اولیه در مورد نحوه کار با ماشین ها را خواهید آموخت.

مطالعه بیشتر...
Candle maker and wax maker-compressed
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم

در دوره آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم شما می توانید برای ساخت و طراحی انواع شمع در مراسم مختلف آموزش ببینید و همچنین درآمد خوبی را از این راه طی دوره آموزش و پس از آن کسب نمایید.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp