آوسبیلدونگ دستیار آزمایشگاه نساجی

Textillaborant/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

870-720 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

​​3100 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

نوبت کاری (احتمالی)

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3.5 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

از آنجایی که صنعت نساجی آلمان از نظر تکنولوژی جزو بهترین های دنیاست و همچنین یکی از مدرن ترین و کارآمدترین شاخه های اقتصاد کشورمان است، پس از اتمام دوره آموزشی قطعا شغل شما تضمین خواهد شد. زیرا منسوجات نه تنها نقش مهمی در صنعت مد و بدن ما دارند، بلکه در صنعت خودروسازی، هوافضا، فناوری زیست محیطی و پزشکی و همچنین صنایع غذایی و دارویی نیز نقش مهمی دارند. البته، که صنایع زیادی، زمینه های مختلف مسئولیت و چشم اندازهای بزرگ آینده را ارائه می دهد. آیا دستمزد آزمایشگاه نساجی شما به همان اندازه عالی به نظر می رسد؟ شما می توانید در اینجا پیدا کنید!

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ آزمایشگاه نساجی، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

یک تکنسین آزمایشگاه نساجی در طول دوره آموزشی چه درآمدی دارد؟

در 18 ماه اول آموزش خود، همه چیزهایی را که برای به دست آوردن بینشی از کار روزانه آینده خود به عنوان تکنسین آزمایشگاه نساجی نیاز دارید، یاد خواهید گرفت. شما در زمینه سازماندهی داده ها و مدیریت داده ها آموزش خواهید دید و بنابراین نحوه استفاده بهینه از چنین ساختارهای اطلاعاتی را یاد خواهید گرفت.

همانطور که قبلاً ذکر شد، مسئولیت تضمین کیفیت نیز بر عهده شماست تا هیچ منسوجاتی که باعث تحریک پوست یا سلامتی می شود به بازار نرسد. بنابراین مربی شما همه چیز را در مورد اهداف و وظایف مدیریت کیفیت به شما آموزش می دهد و به عنوان مثال، نحوه تعیین مقدار pH مواد فیبر را یاد خواهید گرفت. تعهد فعال شما نیز در دو سال اول آموزش پاداش خوبی خواهد داشت. در دوازده ماه اول، حقوق اولیه شما به عنوان تکنسین آزمایشگاه نساجی بین 670 تا 820 یورو ناخالص است. در پایان سال دوم آموزش، در حال حاضر 720 تا 870 یورو ناخالص در ماه است.

در نیمه دوم آموزش، مستندات فنی مانند گزارش تست و گواهینامه را ایجاد خواهید کرد. از آنجایی که بعداً در کار روزانه خود نه یک کارآموز هستید و نه یک مبارز تنها، در طول تمرین یاد خواهید گرفت که چگونه وظایف را در یک تیم برنامه ریزی و کار کنید و سپس نتایج را هماهنگ و ارزیابی کنید. بسته به اینکه در نهایت روی کدام تمرکز تصمیم گرفته اید، البته اهداف یادگیری شما نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، در فناوری نساجی، شما یاد خواهید گرفت که چگونه مقاومت مواد و مواد کار را در برابر تأثیرات مکانیکی، حرارتی، شیمیایی، بیولوژیکی و مربوط به آب و هوا بررسی کنید. از سوی دیگر، در شیمی نساجی، تمرکز بیشتر بر روی روش های تحلیلی و همچنین کمیت های فیزیکی و خواص منسوجات است.

از آنجایی که شما در حال حاضر کمک بزرگی برای شرکت خود هستید، بر این اساس به شما نیز پاداش داده می شود. در سال سوم آموزش تا 980 یورو ناخالص شامل می شود. در شش ماه گذشته، حقوق تکنسین آزمایشگاه نساجی شما به 1060 یورو ناخالص افزایش یافته است – بنابراین شما حتی می توانید آپارتمان خود را بپردازید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

به عنوان تکنسین آزمایشگاه نساجی پس از اتمام دوره آموزشی چه چیزی می توانم کسب کنم؟

حقوق اولیه شما پس از اتمام دوره کارآموزی حداقل 1500 یورو ناخالص است و با کمی تجربه حرفه ای می توانید در نهایت بین 2700 تا 3000 یورو ناخالص دریافت کنید. آیا این برای شما کافی نیست؟ سپس همیشه دوره های آموزشی بیشتر را بیاورید! استادان صنعتی متخصص در صنعت نساجی وظایف تخصصی و مدیریتی در تولید و فرآوری منسوجات را بر عهده می گیرند. حقوق شما به طور متوسط ​​3100 یورو است، اما بستگی زیادی به این دارد که شرکت شما چقدر بزرگ و قدیمی است و اینکه آیا به شما دستمزد جمعی می دهد یا خیر.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش تکنسین آزمایشگاه نساجی

پس از سه سال و نیم آموزش خود، خواص شیمیایی و فیزیکی مواد اولیه نساجی را بررسی و تجزیه و تحلیل خواهید کرد و در توسعه محصول شرکت خواهید کرد.

استاد صنعتی

به عنوان یک سرکارگر صنعتی متخصص در صنعت نساجی، وظایف تخصصی و مدیریتی در ساخت و فرآوری منسوجات را بر عهده خواهید گرفت. نظارت بر فرآیندهای تولید و ماشین آلات به همان اندازه که رعایت ضرب الاجل ها و نظارت بر سودآوری بخشی از وظایف شماست. آمادگی پاره وقت برای آزمون بین دو تا سه سال طول می کشد. بعد از آن حتی می توانید خودتان کارآموزان تربیت کنید.

تکنسین

با آموزش بیشتر به عنوان یک تکنسین متخصص در فناوری نساجی با تمرکز بر تولید نساجی، پارچه ها و نخ های نساجی و همچنین فرآیندهای تولید مناسب را توسعه خواهید داد. این دوره آموزشی برای دوره های تمام وقت سه سال و برای دوره های پاره وقت بین سه تا چهار سال به طول می انجامد.

تحصیلات

با داشتن گواهی پایان تحصیل مربوطه، می توانید تحصیل را نیز به تعویق بیندازید. با داشتن مدرک در زمینه فناوری پارچه و لباس یا طراحی مد، مطمئناً فرصت های شغلی کاملاً متفاوتی دارید و حقوق شما نیز به ابعاد بالاتری می رسد.

برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتب شامل موارد زیر می شود :

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 •  انجام کارهای آزمایشگاهی.
 •  تلاش ها را ارزیابی کنید.
 •  با میکروسکوپ کار کنید.
 •  فاضلاب را بررسی کنید.
 •  منسوجات را پالایش کنید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1060-820 یورو 980-770 یورو 870-720 یورو 820-670 یورو
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
اقتصاددان تجارت نساجی طراح نساجی خیاط سفارشی
1800 یورو 1360 یورو 1470 یورو 2700 یورو مینیمم حقوق
3600 یورو 2100 یورو 2100 یورو 3300 یورو ماکزیمم حقوق
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
دستیار آزمایشگاه نساجی   MEWA Textil-Service AG & CO. OHG Immenhausen group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Immenhausen
دستیار آزمایشگاه نساجی   KOB GmbH group of companies خانم / آقا 29.08.2022 Wolfstein
دستیار آزمایشگاه نساجی   RWTH Aachen University group of companies خانم / آقا 08.08.2022 Aachen

معرفی دوره آوسبیلدونگ

دستیار آزمایشگاه نساجی

تصور کنید که باید به تخته سیاه بروید و متوجه شوید که شلوارتان از پایین پاره شده است. این نه تنها وضعیت بسیار شرم‌آوری ایجاد می‌کند و تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند بیرون کشیده می‌شوند، بلکه دردسرهای زیادی نیز ایجاد می‌کنند، زیرا در نهایت، شما برای این مورد پول خرج کرده‌اید. ژاکت هایی که خراش می خورند نیز خیلی بهتر نیستند زیرا مواد شیمیایی فرآوری شده اند که در واقع به آنها تعلق ندارند. برای اطمینان از اینکه همه اینها اتفاق نمی افتد، با آموزش خود به عنوان دستیار آزمایشگاه نساجی، نظارت دقیق بر فرآیند را تضمین خواهید کرد و اطمینان حاصل می کنید که فقط مواد و مواد کاری بی عیب پردازش می شوند و بنابراین برای فروش عرضه می شوند.

کارآموزی به عنوان دستیار آزمایشگاه نساجی چگونه کار می کند؟

شما معمولاً سه سال و نیم آموزش دوگانه خود را در شرکت های صنعت نساجی و پوشاک، موسسات تحقیقاتی یا در صنایع خودروسازی و هوانوردی تکمیل می کنید. البته گاهی اوقات نوبت کاری به خصوص در شرکت های بزرگ امکان پذیر است. به هر حال، تولید هرگز متوقف نمی شود. اما شما تنها نیستید، بلکه با ماشین های پیشرفته ای کار می کنید که معمولاً با کامپیوتر کنترل می شوند. برای اطمینان از اینکه پارچه ها در طول آموزش شما به عنوان دستیار آزمایشگاه نساجی هیچ نقصی ندارند، به اصطلاح شرلوک هلمز تولید نساجی هستید و از نمونه های تصادفی در فواصل زمانی منظم اطمینان حاصل می کنید. اگر در ساخت یا محصول نهایی ایرادی پیدا کردید، 99.9 درصد از مواقع به دلیل خرابی در فرآیند ساخت است. بنابراین شما عامل بسیار تعیین کننده ای در تضمین کیفیت پارچه ها هستید و بنابراین برای شرکت شما بسیار مهم است.

احتمالاً به تجربه می دانید که تعویض لباس های پوشیده همیشه آسان نیست. اغلب شرایط روشن است و شما پول خود را پس می گیرید، اما گاهی اوقات باید ابتدا صحت شکایت شما مشخص شود، به خصوص اگر کالای گران قیمتی باشد که چندین بار پوشیده شده باشد. در آموزش خود به عنوان دستیار آزمایشگاه نساجی، یاد خواهید گرفت که چگونه تصمیم بگیرید که شکایت تا چه حد موجه است. شما همچنین دلیل اینکه چرا این عیوب کیفی ممکن است رخ دهد و چگونه می توان از آنها در تولید بعدی جلوگیری کرد را تعیین خواهید کرد.

در دوره آموزشی خود می توانید بین تخصص های مختلف یکی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید روی شیمی نساجی تمرکز کنید، لباس را از نظر مواد مضر از طرف تولیدکنندگان بررسی خواهید کرد. مواد شیمیایی، الیاف و منسوجاتی که استفاده می کنید می توانند پوست شما را تحریک کنند، بنابراین لباس محافظ ضروری است. با شاگردی به عنوان تکنسین آزمایشگاه نساجی در فناوری نساجی، از منسوجات فنی که در ساخت خودرو و هواپیما یا در پزشکی استفاده می شود مراقبت خواهید کرد. به ویژه مهم است که اطمینان حاصل شود که آنها می توانند بارهای بالا را تحمل کنند. به همین دلیل است که بیش از همه مقاومت پارگی و لغزش آنها را بررسی می کنید. اگر بیشتر به رنگ‌های روشن و چاپ‌های وحشی علاقه دارید، تمرکز روی تکمیل پارچه احتمالاً برای شما مناسب‌تر است. در اینجا شما اطمینان حاصل می کنید که منسوجات با فرآیندهای تکمیلی مانند رنگرزی، چاپ یا پوشش، آخرین تنظیم دقیق را دریافت می کنند.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • ابریشم فیبر ظریفی است که از پیله های کرم ابریشم به دست می آید؟
 • 51 نوع پنبه وجود دارد، اما تنها 4 نوع آن در صنعت نساجی استفاده می شود؟
 • اولین سوزن خیاطی از استخوان ساخته شد؟
 • احساس رطوبت را دفع می کند؟
 • بزرگترین تولید کننده ویسکوز جهان در هند مستقر است؟

شما باید دستیار آزمایشگاه نساجی شوید اگر…

 • زبردستی یکی از بهترین خصوصیات شماست.
 • هیچ حساسیت شناخته شده ای به مواد شیمیایی ندارید.
 • برخورد با تکنولوژی برای شما سرگرم کننده است.

قطعاً نباید دستیار آزمایشگاه نساجی شوید اگر…

 • شما حاضر نیستید شب ها یا آخر هفته ها کار کنید.
 • کار فیزیکی برای شما مناسب نیست
 • شما ترجیح می دهید کارهای اداری انجام دهید.

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp