آوسبیلدونگ سازنده دماسنج

thermometer maker

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

690

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1800

پیش نیاز:

بدون فارغ التحصیلی

نوع کار:

روزانه - کار آخر هفته ممکن است

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

خواه دماسنج معمولی تب باشد، دماسنج آزمایشگاهی طولانی یا دماسنج تجهیزات در بیمارستان ها – دستگاه هایی که شما تولید می کنید در بسیاری از صنایع ضروری هستند. با این حال، چیزی که بدون آن نمی توانید انجام دهید، حقوق است. لباس، قبض تلفن همراه یا حتی اولین آپارتمان شما: همه چیز را باید به نحوی پرداخت کرد. در این بخش به شما خواهیم گفت که آیا حقوق آموزشی شما و درآمد بعدی شما به عنوان یک دماسنج ساز، گونه های شما را از خوشحالی می درخشد یا اینکه از ترس عرق خواهید کرد.

یک دماسنج در حین تمرین چه درآمدی دارد؟

در اولین سال آموزش خود به عنوان سازنده دماسنج، ابتدا با شرکت خود آشنا می شوید، با ابزارها آشنا می شوید و انواع مختلف شیشه را از نزدیک مشاهده می کنید. برای این رویکرد به محل کار خود، حداقل 585 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. با گذشت زمان دیگر لوله شیشه ای را نمی شکنید و با مایعات نیز بسیار آشنا خواهید شد. این در درآمد شما نیز قابل توجه است، زیرا در سال دوم آموزش ماهیانه حداقل 690 یورو دریافت خواهید کرد. در سومین سال تحصیلی، شما در حال حاضر در زمینه خود متخصص هستید و مطمئن می شوید که مشتریان دماسنج های خود را در بهترین شرایط دریافت می کنند. برای این شما حداقل 790 یورو در ماه درآمد ناخالص دارید. حقوق شما نمی تواند کمتر باشد، زیرا حداقل دستمزد برای کارآموزان در دوره آموزشی دوگانه از اول ژانویه 2020 اعمال شده است. استثنا: اگر شرکت آموزشی شما با یک قرارداد جمعی متعهد باشد، حقوق ماهانه مشخص شده در آن اعمال می شود. حقوق به عوامل مختلفی مانند اندازه شرکت و ایالت بستگی دارد. اینکه آیا شما باید به عنوان یک کارآموز به پشتیبان بروید، در درجه اول به این بستگی دارد که آیا شرکت آموزشی شما به یک توافق جمعی متعهد است یا خیر. این بسته به صنعت و ایالت متفاوت است. بدون قرارداد جمعی، معمولاً کمی کمتر درآمد دارید. به عنوان مثال، می توانید در یک شرکت چانه زنی جمعی در تجارت لعاب کارآموزی پیدا کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

به عنوان یک دماسنج ساز بعد از آموزش چه چیزی می توانم کسب کنم؟

مانند دماسنج زمانی که خورشید می تابد، حقوق شما نیز پس از تمرین افزایش می یابد. قوانین یکسانی در اینجا اعمال می شود: اگر در شرکتی کار می کنید که تحت یک قرارداد جمعی است، معمولاً دستمزد بهتری دریافت خواهید کرد. اگر در تجارت لعاب در نوردراین وستفالن کار می کنید، پس از آموزش حدود 1800 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد، در حالی که در بایرن حدود 1700 یورو است. پس از سال سوم کار، درآمد ناخالص شما در NRW در حال حاضر بیش از 2000 یورو و در باواریا 1900 یورو در ماه است. حداکثر دستمزد بدون آموزش بیشتر به طور کلی حدود 2500 یورو ناخالص است. اما اگر مثلاً فوق لیسانس را گذرانده باشید، حتی می توانید در پایان یک ماه تا 3000 یورو به طور ناخالص درآمد کسب کنید. اگر در شرکتی مشغول به کار هستید که قراردادهای جمعی ندارد، به این معنی نیست که با دستمزد قحطی کار می کنید. در این مورد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مهارت خود را در مذاکره با رئیس خود نشان دهید. چیزی که به طور کلی نباید فراموش کنید: مالیات و بیمه از حقوق ناخالص شما کسر می شود. پولی که در واقع می توانید خرج کنید، دستمزد خالص نامیده می شود.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

کارآموزی به عنوان دماسنج ساز

در سه سال آموزش خود یاد گرفتید که طرح ها را به درستی بخوانید و سپس از لوله های شیشه ای ساده دماسنج بسازید. علاوه بر این، در مدرسه حرفه ای به شما آموخته شد که در مورد مواد مورد علاقه خود، شیشه، و گزینه های تنظیمی که در دسترس است بدانید. پس از آموزش به عنوان یک سازنده دماسنج، شغل شما مجبور نیست متوقف شود. زیرا دوره های آموزشی متفاوتی در انتظار شماست که زمینه های کاری کاملا جدیدی را برای شما باز خواهد کرد.

کارشناس ارشد صنعت – شیشه

با اتمام دوره کارآموزی خود، از قبل معیاری برای پذیرش در ادامه آموزش به عنوان استاد صنعتگر صنعتی متخصص در شیشه دارید. اما این همه چیز نیست، زیرا شما همچنین به چهار سال تجربه حرفه ای نیاز دارید. تنها پس از آن می توانید در این دوره ثبت نام کنید که می توانید آن را به صورت تمام وقت یا پاره وقت بگذرانید. از نظر زمانی باید دو تا چهار سال برای این کار برنامه ریزی کنید. علاوه بر زمان، پول نیز نقش تعیین کننده ای دارد. زیرا چنین آموزش های بیشتر می تواند تا 4000 یورو هزینه داشته باشد. این خیلی به نظر می رسد، اما در نهایت ارزشش را دارد. از این گذشته، شما به عنوان یک سرکارگر حداقل 3000 یورو در ماه درآمد ناخالص دارید. اما برای دستمزد نیز باید کاری انجام دهید: فرآیندهای کاری را زیر نظر دارید، مسئولیت پرسنل را بر عهده می گیرید، مسئول کنترل کیفیت هستید و از بیانیه واقعی هزینه ها اطمینان می دهید.

تحصیلات

شیشه از شن و ماسه کوارتز، آهک و سودا تشکیل شده است و می تواند از 600 درجه سانتیگراد تغییر شکل دهد – به لطف آموزش شما مدت زیادی است که می دانید. اما جزییات بی شماری وجود دارد که شما درباره مطالب مورد علاقه خود نمی دانید. شما می توانید این را در طول یک دوره تحصیلی به دست آورید و در نتیجه چشم انداز شغلی کاملا جدیدی برای خود ایجاد کنید، به عنوان مثال در تحقیق یا کنترل کیفیت. در این مورد، برای مثال، شما در حال تحصیل در رشته مهندسی با تخصص در فناوری مواد برای شیشه و سرامیک هستید – دوره ای که موضوعات علمی، مهندسی فرآیند و مدیریت کسب و کار را ترکیب می کند. علاوه بر شیمی و ریاضی، مراحل عملی نیز در برنامه وجود دارد. برای پذیرش در دوره، لزوماً نیازی به دیپلم دبیرستان (فنی) ندارید. در بسیاری از موارد، صلاحیت شما و چندین سال تجربه حرفه ای کافی است. بهتر است شرایط دقیق پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

استقلال

آیا در دوران کارآموزی خود با بازار دماسنج آشنا شدید و آیا می توانید نیازهای بخش های مختلف را به درستی ارزیابی کنید؟ سپس شما بهتر می دانید که آیا و در کجا می توانید خوداشتغال شوید. اگر تصمیم به خوداشتغالی دارید، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید: باید یک کسب و کار ثبت کنید، به سرمایه اولیه کافی و مکان مناسب نیاز دارید. شما همچنین باید از مواد و ماشین آلات و البته سفارشات زمین مراقبت کنید. اما مهمترین چیز مدرک کارشناسی ارشد است. شما نمی توانید بدون او این کار را انجام دهید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • یک دماسنج را با مایعات مختلف پر کنید.
 • تمام خواص شیشه را بدانید.
 •  صفر و نقطه جوش را بدون خطا تعیین کنید.
 
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
فینیشر شیشه دمنده شیشه سازنده لوازم شیشه ای
1400 یورو 1700 یورو 1500 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
2500 یورو 2700 یورو 2900 یورو 2500 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ

سازنده دماسنج

“آواز یخ و آتش – و آب گرم” – این می تواند عنوان آموزش شما به عنوان دماسنج ساز باشد. روی شعله یک مشعل، لوله‌های شیشه‌ای کوچک را به شکل درست دماسنج درآورید. از یخ و آب داغ برای تنظیم حرارت سنج خود و تعیین نقطه صفر و جوش استفاده کنید تا دمای صحیح بعداً نمایش داده شود. در آموزش دوگانه شما نه تنها باید با دماسنج های معمولی اتاق یا بالینی سر و کار داشته باشید، بلکه باید با دماسنج های آزمایشگاهی و کلینیک ها نیز سر و کار داشته باشید. آموزشی که باعث می شود دماسنج سرگرم کننده شما بدرخشد!

دماسنج ساز چه کار می کند؟

قبل از شروع کارآموزی سه ساله به عنوان یک سازنده دماسنج، ابتدا باید در مورد یک تخصص تصمیم بگیرید. می توانید بین حباب های دماسنج نقاط کانونی و تنظیم دماسنج یکی را انتخاب کنید. اگر موضوع دمیدن دماسنج شده است، مسئولیت قسمت اول تولید دماسنج بر عهده شماست. ابتدا به طرحی که به شما نشان می دهد دقیقاً می خواهید متر حرارتی شما چگونه به نظر برسد نگاهی بیندازید. سپس با کار واقعی شروع می‌کنید، که واقعاً داغ می‌شود: یک لوله شیشه‌ای پیش‌ساخته و کوچک را می‌گیرید و با استفاده از یک مشعل آن را به شکل دلخواه در می‌آورید. این همان چیزی است که تبدیل به دماسنج می شود. با کشیدن، چرخاندن یا دمیدن لیوان را روی شعله داغ شکل دهید. سپس لوله شیشه ای تمام شده را با مایعی پر می کنید که بعداً درجه حرارت را نشان می دهد. به عنوان مثال، این می تواند الکل قرمز یا آبی باشد. و از جیوه سمی که برای برخی از سنجنده های دما استفاده می شود نترسید: در طول تمرینات خود چیزهای زیادی در مورد این موضوع خواهید آموخت، اما اغلب فقط متخصص آموزش دیده ویژه با آن کار می کند. هنگامی که دماسنج ساخته شد، کارآموزان متخصص در تنظیم دماسنج اکنون مورد تقاضا هستند. از آنجایی که “تنظیم” به معنای “تنظیم دقیق” است، در اینجا یاد خواهید گرفت که چگونه دماسنج را به درستی تراز کنید. از این گذشته ، باید بعداً ارزش های واقعی را به مشتری نشان دهد. برای این کار، لوله های شیشه ای تمام شده را در ظرف هایی با یخ یا آب داغ قرار می دهید و به این ترتیب نقطه صفر و جوش را تعیین می کنید. در این نقاط، اولین علامت هایی را که برای مقیاس بعدی نیاز دارید، ایجاد می کنید. اما در حرفه ترمومتر ساز لزوماً نیازی به دستخط مناسب ندارید، زیرا مقیاس دما را به اصطلاح با دستگاه فرعی به دماسنج متصل می کنید. هنگامی که بتوانید آن را راه اندازی کنید، هیچ چیز مانع از یک کنتور حرارتی کاملاً جدید و بی نقص نمی شود.

آموزش تبدیل شدن به یک دماسنج چگونه کار می کند؟

همه می دانند که دماسنج چگونه است. با این حال، تعداد کمی از مردم می دانند که چگونه ساخته می شود. با کارآموزی به عنوان سازنده دماسنج، شما یکی از معدود کسانی هستید که برگزیده شده اند. شما می توانید موقعیت آموزشی مرتبط را در یک شرکت صنعتی که به عنوان مثال در فناوری اندازه گیری تخصص دارد، یا در شرکت های کوچکتر که ظروف شیشه ای را پردازش می کنند، بیابید. شما همچنین می توانید به عنوان کارآموز در آزمایشگاه کار پیدا کنید یا در Glashütten با مشاغل خالی روبرو شوید. از دماسنج های انبساط گرفته تا لوله های سیلندر – در شرکت آموزشی خود همه چیز را در مورد مواد کار خود و مهم ترین مراحل یاد خواهید گرفت. با این حال، نه تنها کار دستی، بلکه به مغز نیز نیاز است. دانش نظری به ویژه در مدارس فنی حرفه ای اهمیت دارد. در آنجا با دماسنج ها آشنا می شوید و اصول مهندسی برق را یاد می گیرید. به خصوص موضوع شیشه در هنرستان بسیار مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال تاریخچه تولید شیشه مطرح می شود یا در مورد تکنولوژی شیشه در صنایع مختلف است. از آنجایی که در سایر دوره‌های کارآموزی به همراه رشته‌های مشابه به شما آموزش داده می‌شود، اغلب یک سازنده دستگاه شیشه‌ای، تصفیه‌کننده شیشه یا دمنده شیشه در کنار شما می‌نشیند. از آنجایی که آموزش تبدیل شدن به یک ترمومتر نمونه نادری است، تخصص شما فقط در چند مدرسه حرفه ای ارائه می شود. به همین دلیل، می توانید خود را برای درس های بلوکی که حدوداً سه بار در سال و به مدت چند هفته برگزار می شود، آماده کنید. ضمناً در این مراحل اسکان و غذا ارائه خواهد شد.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • یک پزشک انگلیسی اولین دماسنج پزشکی کوتاه را در سال 1867 اختراع کرد؟ طول آن 15 سانتی متر بود، در حالی که مدل های قدیمی تقریباً 60 سانتی متر طول داشتند.
 • دماسنج گالیله توسط گالیله اختراع نشد بلکه فقط به نام او نامگذاری شد؟ این یک استوانه شیشه ای پر از مایع است که با تغییر دما، بدنه های شیشه ای کوچک در آن حرکت می کنند.
 • موزه دماسنج در گرابرگ وجود دارد؟
 • درجه سانتیگراد مختلف مقیاس دما را تعیین می کند، اما برعکس؟ در یادداشت های او نقطه جوش آب 0 درجه و نقطه انجماد 100 درجه بود.
 • کلمه “دما سنج” یونانی باستان است و از دو کلمه “گرم” و “میزان” تشکیل شده است؟

شرایط درخواست برای ترمومتر ساز چیست؟

به خصوص اگر تصمیم گرفته اید در دمیدن دماسنج تخصص داشته باشید، یکی از وظایف سازنده دماسنج، کار کردن شیشه با مشعل است. پس نباید اذیتتان کند که هر از گاهی هوا کمی گرمتر می شود. برای اینکه مواد خود را بدون نقص پردازش کنید، لازم نیست بتوانید گرما را تحمل کنید، بلکه باید یک صنعتگر ماهر باشید. علاوه بر این، درک فنی به شما آسیبی نمی رساند، برای مثال در مورد ماشین های فرعی. آیا شعار شما این است: “آرامش را بگیر”؟ سپس آموزش به عنوان دماسنج ساز دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید. زیرا شکل دادن به لوله های شیشه ای و بالا بردن ترازو هم زمان و هم حوصله می خواهد و باید با دقت انجام شود. بنابراین اگر می‌توانید بدون خط‌کش خطوط مستقیم بکشید و سخت‌کوشی نام میانی شماست، خلق و خوی مناسبی برای این کارآموزی پیدا کرده‌اید.

شما باید یک دماسنج ساز شوید اگر …

 • کار دقیق یکی از نقاط قوت شماست.
 • شیشه با خواصی که دارد شما را مجذوب خود می کند.
 • شما نه تنها دماسنج بالینی را می شناسید.

قطعاً نباید دماسنج ساز شوید اگر…

 • شما نمی توانید پنج دقیقه آرام بنشینید.
 • شعله باز در محل کار شما را می ترساند.
 • کار با کامپیوتر بیشتر به شما می آید.
   

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک- لانر آوسبیلدونگ
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک

آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک پس انداز دوره ای جامع است که شما با شرکت در آن می توانید به متخصصی تمام عیار در زمینه های مشاوره ای، مالی و بازرگانی تبدیل شوید. در ادامه همراه ما باشید تا میزان حقوق و دستمزد طی این دوره و پس از آن را بررسی کنیم.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ کارمند آتش نشانی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ کارمند آتش نشانی

شما به عنوان یک کارمند دولتی در خدمات آتش نشانی ، همه چیز حول محور کمک های اضطراری سریع می چرخد.شما باید نه تنها در مورد آتش سوزی، بلکه در مورد سایر بلایا و شرایط اضطراری که قربانیان در معرض خطر هستند آگاه بوده و آمادگی داشته باشید. برای مثال، حوادث رانندگی، سیل یا بلایای زیست محیطی از جمله این موارد است.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ مشاور املاک
Bestbezahlten Ausbildung

آوسبیلدونگ مشاور املاک

حرفه بنگاه دار املاک را نباید با مشاور املاک اشتباه گرفت. در طول دوره کارآموزی شما نه تنها نحوه فروش خانه ها را یاد خواهید گرفت، بلکه قبل از هر چیز نحوه مدیریت املاک و مستغلات را یاد خواهید گرفت.

مطالعه بیشتر...
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ سازنده قایق

کارآموزی برای تبدیل شدن به یک سازنده ی قایق به دو صورت عملی و تئوری خواهد بود بنابراین شما دوره ی های عملی آموزش خود را در مدارس فنی و حرفه ای سپری خواهید کرد. شما از ابتدا به صورت تخصصی آموزش خواهید دید به طوری که می توانید از همان ابتدا در بسیاری از کارها دخالت داشته باشید و شما باید قوی باشید.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp