آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات

Kaufmann/-frau für Spedition und Logistikdienstleistung

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

700یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2800 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات در این مطلب بررسی خواهد شد. از آنجایی که تعیین حقوق و دستمزد پروسه پیچیده ای بوده و فاکتورهای متعددی روی آن تاثیر گذار می باشد، ما قصد داریم در این مطلب به بررسی این موضوع بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات

حقوق شما در دوره کارآموزی منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات به چه میزانی خواهد بود؟

بسته به شرکتی که در آن کار می کنید، دستمزد شما می تواند متفاوت باشد. این کار عمدتاً به این بستگی دارد که کارفرمای شما طبق تعرفه به شما پرداخت می کند یا خیر؟  به طور متوسط، کارآموزان در این حرفه  می توانند انتظار داشته باشند که در سال اول آموزش حدود 700 یورو درآمد ناخالص در ماه داشته باشند . حقوق در طول سال های بعد حدود 100 یورو افزایش می یابد.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات

بعداً به عنوان یک تاجر برای خدمات حمل و نقل و تدارکات چقدر می توانم درآمد کسب کنم؟

پس از اتمام دوره کارآموزی، دستمزد برمبنای قرارداد جمعی، برای شروع یک شغل حدود 2100 یورو ناخالص است. اگردر شغل خود پیشرفت کنید، در طول دوران حرفه خود، حقوق تا 2800 یورو افزایش خواهد یافت. اگر دروه های آموزشی بیشتری طی کنید و بتوانید مهارت و تجربه خودرا در این شغل افزایش دهید، می توانید تا 3500 یورو ناخالص درآمد داشته باشید.

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

دستمزد کارمند در DB Schenker

در DB Schenker طبق قرارداد جمعی مربوطه ایالت فدرال، برای بخش حمل و نقل وتدارکات به شما حقوق پرداخت می شود. علاوه برحقوق شما پاداش تعطیلات و کریسمس را هم دریافت خواهید کرد. حقوق شمادر شیفت شب حدود 25 درصد بیشتر می باشد.DB Schenker همچنین گزینه های جذاب دیگری مانند طرح بازنشستگی ،در رابطه با امور مالی به شما ارائه می دهد.

شرکت و کارت Ticket Plus

همانطور که تجربه شما افزایش می یابد، حقوق شما نیز افزایش می یابد، پس بهتراست که برروی آموزش خود سرمایه گذاری بیشتری انجام دهید. باگذراندن دوره های آموزشی بیشتر، امکان رسیدن به پست های مدیریتی برای شما مهیا می شود که  معمولاً دستمزدهای قابل توجهی  دراین پست ها دریافت می کنید. در حالی که کارمندان حمل و نقل بار به طور متوسط حقوق ناخالص حدود 2300 یورو دارند، متخصصان خرید و تدارکات، دارای میانگین دستمزد 2900 یورو هستند. متخصص تدارکات که مدرک دانشگاهی داشته باشد، حتی می توانند روی حقوق اولیه 4200 یورو ناخالص حساب باز کند.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات وجود دارد؟

دوره های صلاحیت

از طریق آموزش حرفه ای، می توانید در زمینه های فردی تخصص داشته باشید و دانش خود را عمیق تر کنید. این دوره های آموزشی می تواند شامل خرید، انبارداری، مدیریت مواد، تدارکات، حمل و نقل و تبلیغات می شود. می‌توانید درباره پیشنهادات خاص از IHK در منطقه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

متخصص یا اقتصاددان تجاری

به عنوان یک متخصص یا اقتصاددان تجاری، می توانید پست های مدیریتی را به عهده بگیرید. دوره های آموزش مداوم در آموزشکده های فنی دولتی یا خصوصی ارائه می شود که امتحان نهایی آنها به صورت مجزا برگزار می شود.

مطالعات دانشگاهی

شرایط پذیرش برای یک دوره تحصیلی، Abitur یا Fachabi است. دوره های ممکن لجستیک، مدیریت زنجیره تامین (لیسانس)، مدیریت حمل و نقل (لیسانس)، مدیریت بازرگانی و مدیریت بازرگانی (لیسانس) می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

5 حقیقت درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ

چشم انداز آینده به عنوان یک تاجر برای خدمات حمل و نقل و لجستیک چیست؟

این حرفه، مشاغل ایمن را در یک صنعت مقاوم در برابر بحران ارائه می دهد. آلمان به عنوان یک مکان تجاری به واردات و صادرات فعال وابسته است، بنابراین جستجو در این کار  برای یافتن کارگران ماهر وجود دارد. گزینه های آموزشی بیشتر، فرصت های زیادی را برای پیشرفت شما فراهم می کند.

کارمند درDB Schenker

در DB Schenker می توانید مسیرهای شغلی مختلفی را دنبال کنید. DB Schenker این فرصت را به شما ارائه می دهد که پس از دوره کارآموزی به عنوان یک اقتصاددان تجاری ،آموزش های بیشتری را فرابگیرید. همچنین ممکن است در DB Schenker به عنوان دستیار تدارکات، ارتقا پیداکنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات وجود دارد؟

 • عقد قراردادهای حمل و نقل و باربری.
 • تعریف ارتباطات حمل و نقل با در نظر گرفتن عوامل اقتصادی و ترافیکی-جغرافیایی.
 • رعایت دستورالعمل های امنیتی در هنگام حمل و نقل
 • انجام پیگیری های فنی به زبان انگلیسی.
 • بررسی و پردازش فاکتورها.
 • دریافت پیشنهادها، ارزیابی و نتیجه گیری از  آنها.
 • تفاوت سیستم های انبارداری.
 • بررسی ادعاهای خسارت.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
980-800 یورو 850-650 یورو 750-600 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
منشی هواپیمایی منشی صنعتی کارشناس خرید و تدارکات
1900 یورو 1300 یورو 2200 یورو 2000 یورو مینیمم حقوق
3200 یورو 4500 یورو 3500 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق
  برخی از دوره های آوسبیلدونگ مربتط با این دوره شامل موارد زیر می شود:

معرفی دوره آوسبیلدونگ منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات:

هر روز، میلیون‌ها کالا ازمکان A به B منتقل می‌شوند و مسافت‌های طولانی طی می‌ شود. آمریکایی‌ها با افتخار اتومبیل‌های آلمانی خود را در امتداد بزرگراه‌ها به حرکت در می آورند، گوشت و سبزیجات موجود در سوپرمارکت، همیشه تازه هستند. همه این موارد به این دلیل است که کامیون های  تحویل در ساعت 6 صبح اقدام به تحویل کالا می کنند. کشاورزان ارگانیک در شهر بعدی یا حتی در کشورهای دیگر می توانند محصولات خودرا بفروشند. کارمندان خدمات حمل و نقل و لجستیک افرادی هستند که این امکان را فراهم می کنند.

اگر برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان هنوز دلایل کافی را ندارید، توصیه می کنیم مقاله 7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان را مطالعه کنید.

یک تاجر خدمات حمل و نقل و تدارکات چه کارهایی را انجام می دهد؟

نحوه سازماندهی خدمات حمل و نقل و لجستیک

کدام کالا باید از انبار خارج گردیده و ارسال شود؟ یکی از وظایف اصلی کارگزار حمل و نقل این است که برای ورود و خروج کالا ها برنامه ریزی کند. بنابراین شما ترتیب جمع آوری و تحویل کالا، نظارت بر حمل و نقل (همچنین در سراسر کشور)، برنامه ریزی تور و تعیین رانندگان را انجام می دهید.

مشاوره

یک نماینده حمل و نقل دقیقاً می داند که هنگام ثبت سفارش چه مواردی را باید در نظر بگیرد و در این خصوص می تواند به مشتریان خود مشاوره دهد. موضوعات دیگری که در این حوزه مورد بررسی قرار می گیردعبارت اند از مقررات گمرکی، شکایات یا گزارش خسارت می باشد. از آنجایی که بسیاری از شرکای تجاری در خارج از کشور مستقر هستند، ارتباطات اغلب به زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی صورت می پذیرد.

محاسبه قیمت و تهیه پیشنهادات

برای ایجاد یک پیشنهاد کتبی قیمت ها محاسبه می شود و درکنار آن هزینه های جانبی مانند هزینه های شرکت حمل و نقل، هزینه انبارهای میانی و بیمه نیز در نظر گرفته می شود. هنگام تهیه پیشنهاد از برنامه های کامپیوتری ویژه مانند Salesforce، Microsoft Office یا InDesign استفاده می شود.

سازماندهی و پردازش سفارشات، حمل و نقل و باربری

برای این منظور اسناد حمل و نقل مانند بارنامه، تاییدیه های رسمی، لیست بارگیری، حمل و نقل و لیست قطعات باید درخواست یا ایجاد و بررسی شود. ضمناً سفارش و مسیر رانندگان از طریق نمایندگی فورواردینگ به اطلاع کارفرما رسانده می شود.

یک مثال ساده از تغییرات غیرمنتظره مسیر، طوفان است. به همین دلیل، بازرگانان باید همیشه فرآیند حمل و نقل را زیر نظر داشته باشند و در صورت شرایط بد آب و هوا یا سایر تأثیرات مانند بسته شدن جاده ها، واکنش نشان داده و مجدد برنامه ریزی کنند.

صورتحساب و تأیید

سفارش با موفقیت ثبت وپردازش می شودو همه چیز به صورت مستند در آن لحاظ می شود. در مرحله بعد فرآیند پرداخت به مشتری ارائه می شود. تمام این کارها باید در زمان معینی صورت پذیرد، در غیر این صورت کارفرمایان می توانند اقدامات قانونی را در خصوص تاخیر شما انجام دهند.

کارمند در DB Schenker

پس از استخدام در DB Schenker، می توانید در زمینه های مختلف مشغول به کار شوید. در مورد ساعات کاری ویژگی های خاصی برای شما وجود دارد. یک روز کاری در DB Schenker، 24 ساعت می باشد. این موضوع برای شما به این معنی است که، گاهی اوقات باید به صورت شیفتی در محل کارخود حضور پیدا کنید.

چرا باید کارمند خدمات حمل و نقل و لجستیک شوید؟

صنعت لجستیک یکی از بخش هایی است که هر ساله به رشد خود ادامه می دهد. از خدمات کالا در صنعت گرفته تا سفارش پستی آنلاین، که اقلام سفارش داده شده باید در همان روز، در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد. بنابراین این شغل درجایگاه مهمی قرار گرفته شده است. فرصت های شغلی برای کارمندان خدمات حمل و نقل و لجستیک بسیار خوب است.

اطلاعات: شغل کارمند خدمات حمل و نقل و تدارکات تغییر نام یافته است. در ابتدا به آن کارمند فورواردینگ یا کارمند فورواردینگ می گفتند. این اصطلاحات امروزه نیز رایج هستند.

کجا می توانم به عنوان یک تاجر برای خدمات حمل و نقل و تدارکات کار کنم؟

شما می توانید در شرکت هایی که در بخش لجستیک فعالیت می کنند، کار پیدا کنید. در اینجا بین حوزه های حمل و نقل و انبارداری تمایز قائل می شوند. انبار داری برمحافظت و نگهداری کالا تاکید دارد،درحالی که حمل و نقل انتقال کالا را از روش های مختلف موردبرسی قرار می دهد. از آنجایی که همه کالاها نمی توانند بدون وقفه در گردش باشند، اهمیت انبار و شغل انبارداری دراینجا نمود پیدا می کند.

برای اینکه خیالی آسوده از بابت کار داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از بهترین سایت های کاریابی آلمان برای یافتن شغل استفاده کنید.

ساعات کار به عنوان یک تاجر برای خدمات حمل و نقل و تدارکات چقدر است؟

ساعات کاری منظم (احتمالاً با مدل های فلکس تایم بین 7 صبح تا 6 بعد از ظهر) و همچنین کار به صورت شیفتی امکان پذیر است. در این مورد، شما یا شب ها، صبح تا ظهر یا ظهر تا عصر فعالیت می کنید. در شرکت‌هایی که باید درشنبه‌ها سرکار باشید، روز دیگری جهت تعطیلات به شما اختصاص داده می شود.

تجار برای خدمات حمل و نقل و تدارکات چه لباس کار می پوشند؟

لباس کار کاملاً به شرکت شما بستگی دارد. به عنوان مثال، لباس‌های غیررسمی لوکس، شلوار جین یا شلوار ساده، پیراهن، بلوز یا ژاکت  برای این شغل رایج است. اگر در انبارها وسردخانه ها کار می کنید، می توانید لباس های محافظ مانند کلاه ایمنی ،کفش کار وکلاهک فولادی به همراه داشته باشید.

دوره آموزشی به عنوان منشی خدمات حمل و نقل و تدارکات به چه صورتی می باشد؟

دوره آموزشی شما به دو بخش شرکتی و مدرسه تقسیم می شود. شما هفته ای دو بار یا به صورت فشرده  به هنرستان می روید. علاوه بر کار عملی، شرکت ها می توانند سمینارهای آموزشی دیگری را برایتان برگزار کنند. مدت زمان آموزش شما سه سال است، اما اگر در طول این دوره تلاش کنید، می توانید مدت زمان دوره آموزشی خودرا کاهش دهید.

شما باید یک کارمند خدمات حمل و نقل و لجستیک شوید اگر …

 •      به ریاضیات و محاسبات علاقه دارید.
 •      به سفر علاقه دارید.
 •      شما منظم و قابل اعتماد هستید.

تحت هیچ شرایطی نباید کارمند حمل و نقل و خدمات لجستیکی شوید اگر…

 •     علاقه ای به یادگرفتن زبان انگلیسی ندارید.
 •      به کارهای هنری و خلاقیت علاقه مند هستید.
 •      در انجام کارهایتان عجول هستید.

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp