آوسبیلدونگ ساعت سازی

Uhrmacher/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

900 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1800 یورو

پیش نیاز:

گواهی پایان دوره متوسطه

نوع کار:

روزانه - کار آخر هفته ممکن است

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

در دوره آوسبیلدونگ ساعت سازی، شما می توانید برای انجام فعالیت های متعددی که مربوط به تعمیر، ساخت و بررسی ساعت است، آموزش ببینید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از حقوق طی دوره آوسبیلدونگ ساعت سازی و درآمد پس از دوره اطلاعات کافی را بدست آورید. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

حقوق افراد در دوره کارآموزی

ساعت سازان عشق به جزئیات را دارند. در این حوزه ساخت، بررسی و تعمیر ساعت‌ها کارهای روزانه‌ای است که باید بر آن مسلط شد. اما قبل از اینکه واقعاً به عنوان یک ساعت ساز مشغول به کار شوید، نیاز است از درآمد طی دوره و پس از دوره اطلاعات کافی را بدست آورید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

یک ساعت ساز در طول آموزش چه درآمدی دارد؟

درطی دوره کارآموزی ساعت سازی برای شما حقوقی در نظر گرفته می شود که جزییات آن به شرح زیر است. حدود 850 یورو در ماه در سال اول کارآموزی شما امکان پذیر است. در سال دوم آموزش افزایش اندکی در حقوق وجود دارد و میانگین حقوق ساعت ساز  900 یورو در ماه است. در سال سوم آموزش می توانید 980 یورو در ماه انتظار داشته باشید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

کارمند: دستمزد در گروه سواچ

گروه سواچ حقوق کارآموزان خود را طبق قرارداد جمعی برای «تجارت عمده فروشی و خارجی» پرداخت می کند. بر این اساس، در سال اول 1070 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. دستمزد در سال دوم به 1123 یورو ناخالص و در سال سوم به 1180 یورو ناخالص افزایش می یابد. همچنین می توانید منتظر پاداش های تعطیلات و کریسمس باشید. دستمزد مرخصی با توجه به سن به صورت پلکانی و تا 530 یورو است.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

بعد از اتمام دوره آموزشی چه چیزی می توانم به عنوان ساعت ساز کسب کنم؟

میزان درآمد شما به عنوان ساعت ساز پس از آموزش به عوامل مختلفی بستگی دارد. در صنعت فلز، بسیاری از کارمندان و کارفرمایان از طریق اتحادیه های کارگری مانند IG Metall سازماندهی می شوند. اگر کارفرمای شما عضو اتحادیه باشد، حقوق شما بر اساس قراردادهای جمعی مورد مذاکره است. ابتدا باید خودتان عضو اتحادیه شوید. این قراردادهای جمعی به شما به عنوان یک کارمند، حقوق اولیه مناسبی را پرداخت خواهند کرد. به عنوان مثال، در بادن-وورتمبرگ، ساعت سازان حق دریافت حقوق اولیه حدود 1800 یورو ناخالص در ماه را دارند. اگر شغلی در صنعت دارید، می توانید انتظار حقوق ناخالص ماهانه بیش از 2000 یورو را داشته باشید. هر چه مدت زمان بیشتری برای کارفرمای خود کار کنید، حقوق و دستمزد بالاتر است، به عنوان مثال در درجه 7 حقوق، حقوق ناخالص حدود 2700 یورو در ماه است. اگر از طریق اتحادیه سازماندهی نشده باشید، دستمزد شما آزادانه با کارفرمایتان مذاکره خواهد شد. بسیاری از کارفرمایان از تعرفه ها به عنوان راهنما استفاده می کنند، اما از ژانویه 2015 قطعا باید حداقل دستمزد قانونی 1470 یورو ناخالص را به شما بپردازند. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط شامل موارد زیر می شود:  

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

کارآموزی به عنوان ساعت ساز

هنگامی که آموزش خود را با موفقیت به پایان رساندید، می توانید رسماً خود را ساعت ساز بنامید.

متخصص

پیشرفت فنی در حرفه ساعت سازی به طور قابل توجهی تغییر کرده است. به ویژه در سال های اخیر، فناوری ها و مواد جدید صنعت ساعت را تحت تاثیر قرار داده اند. به همین دلیل، اغلب آموزش های داخلی برای محصولات جدید وجود دارد.

آموزش و صدور گواهینامه

سطوح مختلف گواهینامه و دوره های آموزشی محصول برای برندهای مختلف مورد نیاز است. در غیر این صورت تعمیرات بر اساس مشخصات سازنده به درستی قابل تعمیر نبودند.

تکنسین

اگر از بخش فنی کارآموزی خود لذت بردید، این فرصت را دارید که با آموزش های بیشتر، دانش در زمینه های مهندسی را افزایش دهید.

استاد ساعت ساز

پس از اتمام دوره کارآموزی خود به عنوان ساعت ساز، فرصت کسب عنوان کارشناسی ارشد را دارید. با داشتن این مدرک می توانید خود را آموزش دهید، شعبه ای را مدیریت کنید و یا به صورت خوداشتغالی  مشغول به کار شوید.

تحصیلات

با داشتن دیپلم دبیرستان، مدرک ورود به کالج فنی یا یک استاد ساعت ساز، شما این فرصت را دارید که مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی در دانشگاه بگیرید. به عنوان یک مدرک لیسانس در مهندسی دقیق، علاوه بر مهارت در توسعه، طراحی یا ساخت نمونه اولیه، مهارت هایی در مدیریت کارکنان نیز کسب خواهید کرد.

کارمند : حرفه ای با گروه سواچ

در طول آموزش به طور منظم بحث های بازخورد و شناسایی استعداد وجود دارد که به طور مطلوب کارآموزان را ارتقا می دهد. پس از اتمام دوره آموزشی، گروه سواچ فرصت های شغلی جذابی را ارائه می دهد. علاوه بر دوره‌های آموزشی منظم و گواهینامه‌ها برای ادامه تحصیل و آموزش، امکان گذراندن دوره تحصیلی دوگانه نیز وجود دارد. به عنوان مثال در زمینه های بازرگانی (لیسانس هنر) و فروش فنی (لیسانس مهندسی). با توجه به گرایش بین المللی گروه سواچ، انجام ماموریت در خارج از کشور نیز امکان پذیر است.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • آشنایی با مبانی تکنولوژی CNC.
 • نگهداری و تعمیر ساعت های الکترونیکی و ایجاد گزارش های اندازه گیری.
 • آشنایی با ساعت های مکانیکی با مکانیزم های اتوماتیک.
 • بازسازی قاب و تسمه با استفاده حرفه ای از عوامل مختلف.
 •  طراحی و ساخت ابزارها و قطعات مختلف در زمینه میکرومکانیک.
 
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
980 یورو 900 یورو 850 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
طراح ست کننده سنگ های قیمتی طلا ساز
1500 یورو 2200 یورو 1500 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
3300 یورو 2700 یورو 2000 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
ساعت ساز   Rolex Deutschland GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Köln
ساعت ساز   The Swatch Group (Deutschland) GmbH group of companies خانم / آقا 01.09.2022 Pforzheim
ساعت ساز   Gerhard D. Wempe GmbH & Co. KG group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Glashütte (Sachsen)
برای مشاهده اخرین تغییرات فرصت های شغلی بر روی لینک زیر کلیک کنید: https://www.ausbildung.de/berufe/uhrmacher/stellen/#tab-bar-anchor
 

معرفی دوره آوسبیلدونگ

در این دوره نه تنها با متدهای جدید تعمیر و نگهداری آشنا خواهید شد، حتی می توانید به تولید ساعت نیز بپردازید. برای این حوزه باید حتماً ریزبین باشید تا بتوانید تک تک قطعات کوچک را تنظیم کرده و یا آن ها را تعویض کنید. می توانید دوره 3 ساله خود را به عنوان ساعت ساز در شرکت هایی که در زمینه ساعت سازی فعالیت می کنند، به عنوان مثال تعمیرگاه ها یا در شرکت هایی در صنعت ساعت سازی فعالیت دارند، تکمیل کنید.

کارآموزی ساعت ساز شدن چگونه کار می کند؟

شما بیشتر دوره کارآموزی خود را به عنوان ساعت ساز در کارگاه شرکت آموزشی خود سپری خواهید کرد. کارهایی مانند تعویض باتری، بستن مچ بند و تمیز کردن محفظه و همچنین مقابله با انواع گریس ها، چسب ها و مواد شیمیایی در دستور کار است. در سال اول احساس خواهید کرد که یک ساعت ساز واقعی هستید و برای مثال، می توانید ساعت آونگی خود را بسازید. علاوه بر این، در یک مدرسه حرفه ای شرکت خواهید کرد و پیشینه نظری و همچنین مبانی تجاری را به عنوان بخشی از یک کلاس یاد خواهید گرفت. در طول آموزش، وظایف شما پیچیده تر و دقیق تر می شود. به عنوان مثال، یاد خواهید گرفت که چگونه حکاکی های ماشینی ساخته می شوند، چگونه ولتاژ، جریان، مقاومت و توان در مدار DC اندازه گیری می شوند و چگونه علل خطاها، مشکلات و نقص های کیفیت به طور سیستماتیک جستجو، حذف و مستندسازی خواهند شد. بعد از ساعت آونگی در سال اول آموزش، در سال دوم با ساختار ساعت کوارتز آشنا می شوید. در سال سوم کارآموزی، کار دشواری می شود زیرا یاد می گیرید که چگونه روی کرنوگراف کار کنید و برای امتحان نهایی خود آماده می شوید.

کارمند: ساعت ساز گروه سواچ

حرفه ساعت ساز ترکیبی از صنعتگری چند صد ساله با آخرین تکنولوژی روز است و وظایف متنوعی را ارائه می دهد. این شامل، جایگزینی دستگاه های ساعت یا تشخیص و تعمیرات اساسی ساعت مکانیکی است. اما آماده‌سازی و پردازش و همچنین بررسی نهایی مدل‌های جدید از جمله وظایف ساعت‌ساز گروه سواچ است. ساعت‌هایی از بخش لوکس و پرستیژ نیز در آنجا استفاده می‌شوند، به همین دلیل دقت مطلق، غریزه خوب و مهارت بسیار مهم است. نکته جالب در حرفه ساعت سازی این است که شما از یک طرف صنعتی بسیار سنتی را یاد می گیرید و از طرف دیگر از آخرین فناوری ها استفاده می کنید. برای تبدیل شدن به یک ساعت ساز، به درک اولیه فرآیندهای فیزیکی نیاز دارید. داشتن دانش از قبل در زمینه کارخانه ها و فناوری یک مزیت است. علاوه بر این، همیشه باید مراقب و وظیفه شناس باشید.

کارمند: آموزش در گروه سواچ

شما دو سال اول آموزش را در محل N.G سپری خواهید کرد. آموزشگاه ساعت سازی هایک، یکی از مشهورترین آموزشگاه های آموزشی ساعت سازان است. دوره های آموزش فنی و حرفه ای و عملی در فواصل منظم متناوب می شوند. شش هفته را در شرکت سپری خواهید کرد و سپس به مدت سه تا چهار هفته در مدرسه حرفه ای شرکت خواهید کرد. ضمناً هنرستان فقط 20 دقیقه پیاده تا شرکت آموزشی فاصله دارد. در طی یک دوره سه تا چهار ماهه، شما همچنین یک برنامه کارآموزی را سپری می‌کنید که در آن اطلاعاتی در مورد تمام بخش‌های فنی گروه سواچ کسب خواهید کرد. بسته به سطح عملکرد خود، شما همچنین می توانید در تبادل دانشجو یا رفتن به خارج از کشور شرکت کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • گران ترین ساعت جهان پنج میلیون دلار قیمت داشت و در 14 ماه ساخته شد؟
 • ساعت مچی از سال 1923 توسعه یافت؟
 • ساعت‌های دیجیتالی در دهه 70 سر و صدای زیادی به راه انداختند؟
 • سواچ دارای مدارس ساعت سازی در میامی، شانگهای، کوالالامپور، گلاشوت و پفورزهایم است؟
 • Omega Speedmaster Professional تنها ساعتی است که در ماه استفاده شده است؟
پس از دوره کارآموزی، گزینه های مختلفی دارید. اگر علاقه خاصی به تعمیرات دارید، می توانید در کارگاه های تعمیر و خدمات به دنبال کار باشید. اگر بیشتر به فروش و مشاوره علاقه دارید، شغل خرده فروشی یک گزینه است.  اگر به طور خاص به نحوه توسعه ساعت‌ها علاقه دارید، موقعیتی در تولیدکنندگان ساعت مانند سواچ ممکن است برای شما مناسب باشد. شما می توانید با کسب صلاحیت های اضافی شانس خود را افزایش دهید. علاوه بر این دوره های صلاحیت، شما این فرصت را دارید که در دوره هایی که به عنوان دوره های آموزشی پیشرفته شناخته می شوند، شرکت کنید. به عنوان مثال، اینها شامل آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص فنی، استاد ساعت ساز یا دستیار کارخانه در تجارت، تا مدرک تخصصی در میکرومکانیک است. اگر همیشه می‌خواستید رئیس خود باشید، می‌توانید با تجربه کاری کافی با فروشگاه ساعت سازی خود یا یک فروشگاه فروش با یک کارگاه یکپارچه، کسب و کار خود را راه اندازی کنید. عنوان کارشناسی ارشد برای این کار اجباری نیست، اما دوره کارشناسی ارشد دانش تجاری گسترده ای را ارائه می دهد و به شما این حق را می دهد که خودتان کارآموزان را تربیت کنید.

شما باید ساعت ساز شوید اگر …

 • به دقت و ظرافت در کار اهمیت می دهید.
 • اگر با دقت و دقیق کار می کنید.
 • درک فنی خوبی دارید.

تحت هیچ شرایطی نباید ساعت ساز شوید اگر …

 • شما به فلزات یا مواد شیمیایی آلرژی دارید.
 • بی حوصله هستید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ نقره ساز
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ نقره ساز

اگر به کار با سنگ های زینتی و به صورت کلی متریال مربوط به جواهرسازی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم دوره آوسبیلدونگ نقره ساز را انتخاب کنید. در این دوره آموزش های بسیار کاربردی به شما داده شده و می توانید در طی دوره و پس از آن حقوق دریافت کنید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ صحاف کتاب
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ صحاف کتاب

 تجارت صحافی بسیار قدیمی است و به طور مداوم توسعه یافته است. با گذشت زمان، روشهای مختلف تهیه کتاب و صحافی به وجود آمد که در طول آموزش به عنوان صحاف با آنها آشنا خواهید شد. شما نحوه عملکرد، تنظیم و نگهداری صحیح ماشین آلات مختلف و نحوه نظارت صحیح بر روند تولید را خواهید آموخت.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ فروشنده ماشین
Bestbezahlten Ausbildung

آوسبیلدونگ فروشنده ماشین

در دوران کارآموزی ، با تمام مناطق تجاری نمایندگی های خودرو آشنا می شوید. اما شما همچنین دانش فنی اولیه در مورد نحوه کار با ماشین ها را خواهید آموخت.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ طراح پارچه
Schulische Ausbildung

آوسبیلدونگ طراح پارچه

برای اینکه نگران صرف کردن آخرین پیراهن خود برای تمرین نباشید، اکنون یک نمای کلی از آنچه به دست می آورید دریافت می کنید. زیرا علاوه بر عوامل یادگیری و سرگرمی، دستمزد به عنوان یک طراح پارچه موضوع مهمی است.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp