7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

شما پس از 12 سال توانستید به بهترین شکل ممکن دوران دبیرستان خود راه به اتمام برسانید و هدف شما از ادامه تحصیل، کسب درآمد و موقعیت شغلی مناسب است. دوره های آوسبیلدونگ، یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. چرا که می توانید در کنار ادامه تحصیل، به قطب صنعتی و اقتصادی اروپا، آلمان مهاجرت کنید! ما در ادامه ی این مقاله، میخواهیم 7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان شرح دهیم، پس با ما همراه باشید. به شما پیشنهاد می کنیم پیش از مطالعه این مقاله، اگر نمی دانید آوسبیلدونگ چیست؟ کلیک کنید!

1.حقوق دریافت می کنید!

در طول دوره کارآموزی معمولا اولین پول خود را به دست می آورید! اینکه دقیقاً چقدر است بستگی به صنعتی دارد که در آن کار می کنید، اندازه شرکت آموزشی شما و اینکه آیا آموزش شما آموزش دوگانه است یا خیر. زیرا: شما فقط در مشاغل آموزشی دوگانه حقوق دریافت می کنید. اگر آموزش های مدرسه ای انجام دهید، حقوقی دریافت نخواهید کرد. (به جز آوسبیلدونگ پرستاری)

2. از نظر مالی، به استقلال می رسید!

در آوسبیلدونگ های دوگانه، شما حقوق دریافت می کنید و دیگر نیازی به کمک والدین خود ندارید. از لحظه ی ورود به آوسبیلدونگ و دریافت اولین حقوق خود، می توانید خودتان را تامین کنید. البته در نظر داشته باشید، حقوق شما ناخالص است و  مواردی مانند حقوق بازنشتگی و بیمه و … از آن کسر خواهد شد.

3. شانس خوبی در بازار کار دارید!

بارها شاید در اخبار به گوش شما رسیده باشد که نیروی کار در آلمان، کم وجود دارد و نیاز دارند تا نیروی کار متخصص و یا کارگران ماهر را از سایر کشورها، استخدام کنند. این یک موقعیت ویژه است که شما به آلمان بروید و توسط شرکت های بسیار بزرگ و موفق استخدام شوید. این امر سبب می شود رزومه شما قوی تر شود و شانس خود را در بازار کاری آلمان افزایش دهید. شما با یک تیر دو نشان می زنید! هم مدرک معتبر تخصص خود را دریافت می کنید و هم رزومه کاری خود را قوی می کنید. در سال 2022، شرکت ها به شدت دنبال استخدام کارآموز هستند. این فرصت طلایی را از دست ندهید و هر چه سریع تر توسط مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، آینده خود را بسازید!

آوسبیلدونگ و بازار کار در آلمان

5. عملا استخدام شدید!

چنانچه از تئوری خسته شدید و می خواهید هر چه سریع‌تر وارد بازارکار شده و کاملا عملی، دانسته های خود را اجرا کنید، آوسبیلدونگ بهترین گزینه برای شماست. یکی از مهم ترین روش های متخصص شدن در انجام یک کار، تجربه عملی، است. این فرصت را برای اولین بار، دولت آلمان در اختیار شما قرار داده است.

6. گام به گام به هدف خود نزدیک می شوید!

از روز اول شما مانند یک کارمند، از مزایای بسیاری برخوردار خواهید بود. کمک هزینه رستوران شرکت، مرخصی استعلاجی، کارت رفت و آمد و … تنها بخشی از امکاناتیست که شرکت، در اختیار شما قرار خواهد داد.

به عنوان مثال در آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات، بسیاری از شرکت ها، لب تاب و هدفون را در اختیار افراد قرار می دهند. چی بهتر از این؟ شما از ابتدا، وارد دنیا جذاب بازار کار آلمان خواهید شد.

7. باز هم ادامه تحصیل دهید!

پس از آوسبیلدونگ دوره هایی به نام Weiter Bildung وجود دارد. این دوره کاملا اختیاری است و شما می توانید به گذراندن این دوره به مدت 6 ماه تا 2 سال، تبدیل به یک فوق حرفه ای در کار خود شوید. به عنوان مثال در آوسبیلدونگ کارمند رویداد، پس از گذراندن دوره وایتابیلدونگ، تبدیل به مدیر رویداد خواهید شد. از مزایای آن نیز می توان به ارتقا موقعیت شغلی و افزایش حقوق اشاره کرد.

8. تنوع دوره های آموزشی آوسبیلدونگ

امکان فراگرفتن هر شغلی که تصور آن را داشته باشید، در دوره های آموزشی آوسبیلدونگ وجود دارد.

بیش از 300 شغل مختلف برای کارآموزی در آلمان وجود دارد. یعنی مشاغلی که اصول آنها باید به طور سیستماتیک در طی 3 تا 4 سال آموزش آموخته شود که این خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

9. دریافت آموزش بدون پرداخت هزینه

یکی از بزرگ ترین مزایای دوره های آوسبیلدونگ این است که متقاضیان خارج از کشور هزینه ای برای دوره های آموزشی پرداخت نمی کنند. به علاوه از آنجایی که در طول دوره Ausbildung حقوق ماهیانه دریافت می‌کنید، می‌توانید از طریق آن، هزینه‌های مسکن، غذا، پوشاک، بیمه، حمل‌ونقل و مالیات را پوشش دهید.

10. دریافت مدرک بین المللی

با گذراندن موفقیت آمیز آموزش، مدرک دولتی کارگر ماهر را دریافت خواهید کرد. با داشتن این مدرک می توانید فرصت های شغلی عالی در آلمان را داشته باشید. مدرک کارگر ماهر مرحله مهمی برای درخواست اجازه اقامت دائم در آلمان است. پس از چندین سال کار در آلمان، اخذ تابعیت آلمان نیز اصولاً امکان پذیر است. این مدرک در سراسر اتحادیه اروپا تایید شده است و فرصت های شغلی عالی را در سراسر جهان ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر از بلوکارت آلمان جهت دریافت اقامت کلیک کنید.

11. مجوزی برای ورود خانواده

این امکان وجود دارد که اعضای نزدیک خانواده کارآموزان به آلمان بیایند. این مورد حتی مورد نظر بسیاری از کارفرمایان است. مثلاً ممکن است محل های کارآموزی برای همسران یا شرکا پیدا شود و آموزش با هم تکمیل شود. همچنین این امکان وجود دارد که فرزندان شما در طول دوره کارآموزی در آلمان به شما بپیوندند.

سخن آخر!

با توجه به شرایط آوسبیلدونگ، فرصت طلایی برای ایرانیان فراهم آمده تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به آلمان مهاجرت کنند و آینده ی خود را بسازند. ما در مقاله ی 11 دوره پردرآمد آوسبیلدونگ در کشور آلمان راهنمایی  کامل و جامعی را برای شما تهیه کردیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر متخصصان لانر آوسبیلدونگ در خدمت شما هستند.

 با لانر آوسبیلدونگ زیر یک سال بیا آلمان

 

 

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp