آوسبیلدونگ پرستاری آلمان 2022 +درآمد،هزینه👩‍⚕️

آوسبیلدونگ پرستاری یکی از پرمتقاضی ترین رشته های آلمان است. در حال حاضر، بیش از یک میلیون نفر در صنعت پرستاری آلمان مشغول به کار هستند، اما به گفته دولت آلمان، این کشور با کمبود شدید پرستاران مواجه است. بنابراین، دولت آلمان برای جذب پرستاران خارجی صلاحیت دار و روند مهاجرتی آنها را با برنامه های ویژه ای همانند ویزای جستجوی کار آلمان، ویزای کار آلمان، ویزا آوسبیلدونگ آلمان و نیز بلوکارت آلمان تسهیل کرده است.

آوسبیلدونگ پرستاری

پرستاران برای شروع کار در آلمان باید مجوز کار پرستاری از سوی شوراهای پرستاری این کشور را بدست آورند.

پیش نیاز این کار داشتن مدرک لیسانس معتبر و نیز پاسپورت معتبر بین المللی است. پس از اخذ مجوز کار و کسب صلاحیت کار در آلمان، پرستاران برای ورود به کشور آلمان و کار و زندگی در آلمان نیازمند اخذ ویزای کار یا بلوکارت آلمان هستند که شرط اصلی برای اخذ آن نیز داشتن پیشنهاد کاری می باشد. همچنین بخوانید:

عنوان رسمی برای پرستاران در کشور آلمان

  • پرستاری در کشور آلمان در سطوح مختلف مشاغل پرستاری حرفه ای و متخصص وجود دارد. پرستاران ثبتی آلمان نامیده می شوند. (Gesundheits und Krankenpfleger)
  • پرستار زن Krankenschwester
  • پرستار مرد Krankenpfleger

در بیمارستان های آلمان در سال 2022 معمولا پرستاران ثبتی و دانشجویان پرستاری حاضر هستند. پرستاران ثبتی در آلمان از بیماران مراقبت می کنند. کار این پرستاران شامل برنامه ریزی بر اساس نیازها و شرایط بیماران، تهیه گزارش وضعیت درباره بهبودی و شرایط فعلی بیمار می باشد. بنابراین، بار مراقبتی اصلی در آلمان بر دوش پرستاران ثبتی است. اما رضایت از شغل بین پرستاران در آلمان به علت بار کاری سنگین، درآمدهای پایین و جایگاه پایین این شغل در وضعیت خوبی قرار ندارد. پرستاران پیراپزشکی دارای وظایفی همچون توانمند سازی بیمار، درمان و معالجه عمومی و مراقبت پرستاری دارند. آنها به بیماران در خوردن غذا و دارو، سنجش فشار خون و ارزیابی وضعیت عمومی کمک می کنند. اما پرستاران ثبتی در بیمارستان ها یا خانه ها کار می کنند پرستارانی که مدرک خود را در آلمان معادل سازی نکرده اند می توانند صرفا قبل از معادل سازی به عنوان پرستار کودک و یا سالمند در خانه های کار کنند.

شرایط تحصیل در آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

یکی از بهترین روش ها برای پرستار شدن در آلمان، گذراندن دوره آوسبیلدونگ است، که در ادامه به صورت کامل شرح می دهیم: شرایط پرستاری در آلمان - ausbildungs.ir دوره پرستاری در آلمان مطابق قوانین و مقررات اتحادیه اروپایی (EU) و فرایند بلونیا (Bologna process) انجام می شود و در حدود 3 سال طول می کشد. این دوره شامل 2100 ساعت تدریس تئوریک و حدود 2500 ساعت آموزش کاربردی یا عملی در محیط های بیمارستانی مختلف است. افراد متقاضی طی گذراندن این دوره 3 ساله ماهیانه بین 1000 تا 1200 یورو حقوق می‌گیرند. از امتیازات تحصیل پرستاری در آلمان می توان به تحصیل رایگان، کار دانشجویی، اخذ بورسیه تحصیلی و دریافت اقامت اروپایی را نام برد. دانشجویان به طور معمول می توانند تحصیل در یکی از چهار شاخه اصلی پرستاری را انتخاب می‌کنند:

  • پرستاری بزرگسالان
  • پرستاری کودکان
  • پرستاری از افراد معلول
  • پرستاری بهداشت روان

دانشجویان پرستاری، در صورت تمایل می‌توانند در دو رشته از این چهار رشته تحصیل کرده و متخصص شوند. همچنین دوره‌های آشنایی با پزشکی عمومی و نحوه مراقبت از افرادی که از بیماری رنج می‌برند نیز برای آنها برگزار می شود. مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد پرستاری به فرد متقاضی کمک می‌کند در یکی از چهار زمینه اصلی ذکر شده در بالا، تبدیل به یک پیراپزشک یا یک دستیار پزشک شود. به‌مرور زمان و با کسب تجارب بیشتر می‌تواند از ارتقا شغلی برخوردار شده و تبدیل به یک سرپرستار شود، تیم پرستاری خود را آموزش داده و آنها را مدیریت کند. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

درآمد متخصص بیهوشی در آلمان + شرایط استخدام

میزان حقوق آوسبیلدونگ پرستاری

در اولین سال آموزش، کارآموزان برای پرستار شدن در خدمات عمومی ماهانه 1165 یورو ناخالص، 1230 یورو در سال دوم و 1330 یورو در آخرین سال آموزش دریافت می کنند. میزان درآمد شما بستگی به ایالت فدرالی که در آن مشغول به کار هستید، دارد. پرستاران آموزش دیده اغلب طبق تعرفه حقوق می گیرند. حقوق اولیه شما به طور متوسط 2300 یورو ناخالص در ماه است. به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله زیر را مطالعه کنید و از طریق صفحه مشاورهَ، به صورت رایگان، وقت مشاوره از لانرآوسبیلدونگ رزرو کنید. همچنین برخی از آوسبیلذونگ های مرتبط به این حیطه عبارتند از:

 

وظایف پرستاران در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری پرستاری در آلمان

دوره کارشناسی آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دوره کارشناسی پرستاری به دوره‌های نظری و عملی در زمینه آناتومی، بهداشت روان، فیزیولوژی، پرستاری کودکان و اشاره دارد. برنامه‌های پرستاری، دانشجویان را برای مراقبت از بیماران مختلف آماده می‌کند. وظایف پرستار در دوره کارشناسی شامل مراقبت های قبل و بعد از عمل، اندازه گیری دما و فشار خون بیماران، گرفتن نمونه از بیمار، نظارت بر مصرف داروها و تزریق های وریدی، پشتیبانی روانی از بیماران و بستگان آنها می باشد.

دوره کارشناسی ارشد آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دوره کارشناسی ارشد پرستاری شامل کسب دانش در تخصص انتخاب‌شده در زمینه پرستاری از بزرگسالان، پرستاری خانواده و پرستاری نوزادان، پرستاری کودکان، پرستاری بهداشت روان و پرستاری بهداشت زنان است. وظایف مختلفی دوره کارشناسی ارشد برعهده پرستاران است از جمله ارائه مراقبت قبل و بعد از عمل جراحی، پشتیبانی روانشناختی از بیماران و خانواده های آنها را دارند. پرستاران به بیماران مهارت‌های خودمراقبتی را آموزش می‌دهند، از توصیه های پزشك پیروی می‌كنند و همچنین در شرایط مختلف به بیماران در مرتفع ساختن نیازهای روزانه ایشان كمك می‌كنند، علاوه‌براین موارد بر كاركنان نظارت کرده تا بدین‌ترتیب از محیط كار سالم و ایمن اطمینان حاصل كنند.

دوره دکترای تخصصی آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دکترای تخصصی پرستاری، به‌مطالعه روش‌های نوین پرستاری و بررسی مسائل مربوط به این رشته می‌پردازند. تحصیل دکترای این رشته به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا تحقیقاتی را در زمینه آموزش نظری و عملی و همچنین فرآیندهای بالینی و بهداشتی انجام دهند. طول دوره دکتری 3 ساله است که شامل یک ترم مطالعه اضافی و 2.5 سال کار روی پایان نامه و تحقیق می‌باشد. از وظایف اصلی یک فرد دکترای پرستاری آموزش دانشجویان کارشناسی و توسعه علوم پرستاری به کمک دیگر رشته‌هاست. دارندگان دکترای پرستاری بر تحقیقات موضوعی سایر دانشجویان نیز نظارت می‌کنند. درآمد پرستاران در آلمان - ausbildungs.ir

درآمد پرستاران در آلمان

حقوق پرستاران در آلمان به چند عامل بستگی دارد، یکی از این عوامل ساعات کاری پرستاران است. پرستاران در آلمان، 5 روز نوبت کاری دارند؛ هر روز شامل سه شیفت جداگانه است. شیفت صبحگاهی از ساعت 6 تا 14:30، عصرگاهی از ساعت 14 تا 22، و شبانگاهی از 21:30 تا 6:30. حقوق پرستاران در آلمان با توجه به شیفت کاری بیشتر، و نیز کار در روزهای تعطیل افزایش خواهد یافت. حقوق پرستاران در آلمان که دوره های خود را گذارنده و دارای گواهینامه هستند، با چیزی حدود 2400 یورو آغاز خواهد شد. درحالیکه حقوق پرستاران غیرآلمانی و تازه کار، حدود 1600 تا 2000 یورو است. اما حقوق پایه پرستاران ثبتی به طور متوسط در حدود 2900€ (یورو) می باشد. درآمد کار ساعتی پرستاران در آلمان حدود 17€ (یورو) است.

عوامل موثر بر حقوق پرستاران در آلمان

تحصیلات آکادمیک پرستار (کارشناسی یا کارشناسی ارشد)، میزان سابقه کاری و تجربه حرفه ای، اضافه کاری، کار در روزهای تعطیل، کار در شیفت های شبانه، موقعیت محلی بیمارستان پرستارانی که مدرک کارشناسی ارشد در اختیار دارند، درآمد آن ها 93% بیش تر از پرستاران با مدرک کارشناسی است و که این درصد و آمار می تواند بسیاری از پرستاران را به ادامه تحصیل در این رشته تشویق کند. درآمد نیروی کار زن در حوزه پرستاری در آلمان به طور متوسط 6% بیشتر از پرستاران مرد است. در حقیقت پرستاران زن 2990€ (یورو) و پرستاران مرد 2820€ (یورو) در ماه درآمد دارند. همزمان با صدور اجازه کار و پرداخت حقوق پرستاران در آلمان، پرستاران می بایست مالیات کار خود را به شکل ماهیانه پرداخت نمایند.

پیدا کردن کار به عنوان پرستار در آلمان

سایت های کاریابی در کشور آلمان، یکی از بهترین و محبوب ترین روش ها، برای ورود به بازار کار آلمان است. شما می توانید برای پیدا کردن کار مورد نظر خود در رشته پرستاری در آلمان به مقاله زیر مراجعه کنید و در بهترین سایت های کاریابی ثبت نام کنید:

“بهترین سایت های کاریابی آلمان+ نکات مهم پیدا کردن کار”

شرح وظایف پرستار در آلمان

بطور کلی وظاییف پرستاران در همه جای دنیا یکسان است و از استاندارد و الگو مشخصی پیروی میکند.

دو مورد از مهم ترین وظایف پرستاران در آلمان:

  • بررسی و ثبت علائم حیاتی بیمار و گزارش به پزشک مسئول
  • توانایی انجام آزمایشات ساده (خون و…)

 

بهترین شهر آلمان برای پرستاران

کشور آلمان یکی از بهترین کشور ها برای کسانی است که در این رشته تحصیل می کنند و قصد مهاجرت دارند. آلمان به بهترین نحو از آن ها دعوت میکند. نمی شود گفت کدام شهر آلمان برای پرستاران خوب می باشد. این بسته موقعیت شغلی و توان مالی شما میتواند متفاوت باشد.

سخن آخر!

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

با ویزا لانر زیر یک سال بیا آلمان!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp