لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

زندگی در فرانکفورت | مهمترین شهر اقتصادی قاره اروپا

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

فرانکفورت یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهرهای آلمان است که در ایالت هسن در کنار رودخانه ماین واقع شده است. این شهر با فرهنگ تاریخی و غنی حدود 760000 نفر جمعیت دارد و بیش از 180 ملیت متفاوت در آن ساکن هستند. همین موضوع باعث تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی در این شهر شده است. این شهر، به عنوان یک مرکز مالی شناخته می‌شود که بانک مرکزی اروپا و بورس فرانکفورت را در خود جای داده است. از همین رو فرانکفورت یکی از قوی‌ترین بورس‌ها را دارد و مرکز اقتصادی اروپا خوانده می‌شود. همچنین، این شهر یک مرکز جهانی برای تجارت، آموزش، فرهنگ، گردشگری و حمل و نقل است. فرانکفورت دارای قدمت تاریخی زیادی است و هردو بافت سنتی و مدرن شهر کاملا حفظ شده‌اند. در این مقاله به بررسی معایب زندگی در فرانکفورت و مزایای زندگی در فرانکفورت و … خواهیم پرداخت.

محله‌ های فرانکفورت

یکی از بهترین محله‌های فرانکفورت، محله وست اند است. این مکان بیشتر محل اقامت اشراف و مدیران بوده است. از پر‌جمعیت‌ترین محله‌های این شهر می‌توان زاکسن‌هاوزن را نام برد. این شهر با وجود چندین مورد از بهترین موزه‌های اروپا، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

در این شهر، مکان‌های جذاب تاریخی و دیدنی زیادی پیدا خواهید کرد که نظر شما را جلب می‌کنند. به دلیل پیشینه تاریخی این شهر، معماری‌ ساختمان‌ها اصالت خاص خود را دارند. در کنار این اصالت، می‌توانید در بخش‌های دیگر، از منظره آسمان‌خراش‌های چشم‌نواز لذت ببرید.

در ادامه بعضی از این مکان‌های دیدنی را برای شما نام برده‌ایم:

 • موزه اشتادل
 • رومربرگ: مرکز شهر قدیمی فرانکفورت
 • برج اصلی
 • کلیسای سنت پل
 • رودخانه ماین

آب و هوای فرانکفورت

آب و هوای این شهر با تابستان‌های گرم و معتدل و زمستان‌های سرد شناخته می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت فرانکفورت دارای آب و هوای چهار فصل است. معمولا گرم‌ترین و سردترین هوا در فرانکفورت، دمایی حدود 30 الی 1- درجه سانتی گراد است. فرانکفورت شهری با آب و هوای معتدل است و بارش‌های‌ مکرر دارد. این شهر مانند اکثر شهرهای دیگر در آلمان دارای زمستان‌هایی اغلب تاریک و ابری است و تابستان‌های این شهر نسبت به دیگر شهرهای آلمان می‌تواند بسیار گرم باشد.

مزایای زندگی در فرانکفورت

زندگی در فرانکفورت که از شهرهای بزرگ آلمان محسوب می‌شود شامل مزایای زیادی است که در ادامه مطلب درباره بعضی از آن‌ها خواهیم خواند.

شرایط تحصیل در فرانکفورت

تحصیل در فرانکفورت به دلیل شرایط عالی این شهر از نظر مالی و اقتصادی مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا قرار می‌گیرد. این شهر دارای دانشگاه‌های بزرگ و معتبری است که گزینه‎های مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان بسیاری از رشته‌ها هستند. همانند بقیه شهرهای آلمان، فرانکفورت نیز دانشگاه‌های دولتی دارد و تحصیل برای دانشجویان بین‌الملل می‌تواند رایگان یا با هزینه ناچیز امکان‌پذیر باشد.

از بزرگ‌‎ترین دانشگاه‌های آلمان و فرانکفورت می‌توان به دانشگاه گوته اشاره کرد. این دانشگاه جزو برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی شمرده می‌شود و طیف گسترده‌ای از رشته‌های گوناگون را ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای 16 دانشکده مختلف است و دانشجویان بین‌المللی زیادی از سراسر دنیا در دانشگاه گوته تحصیل می‌کنند.

این دانشگاه، برای اقامت دانشجویان خوابگاه‌های بسیاری را در سراسر این شهر فراهم کرده و به صورت آپارتمان‌های مبله در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. خوابگاه‌های دانشگاه‌ها در فرانکفورت، دارای امکانات بسیاری هستند که بعضی از نیازهای ضروری دانشجویان از جمله نیاز به اینترنت را رفع می‌کنند.

برخی دیگر از دانشگاه های فرانکفورت عبارتند از:

 • دانشگاه علمی کاربردی فرانکفورت
 • دانشگاه مدیریت و دارایی فرانکفورت
 • دانشگاه ویادرینا
 • دانشگاه هنرهای زیبا
 • دانشگاه کاربردی بانک فدرال آلمان
 • دانشگاه مدیریت و فناوری بین‌المللی پروداویس

دانشجویان می‌توانند با فراهم کردن مدارک و بررسی شرایط لازم برای تحصیل در هرکدام از دانشگاه‌های فوق اقدام نمایند.

کار دانشجویی در فرانکفورت

frankfurt با شرایط اقتصادی قوی توانسته موقعیت‌های شغلی زیادی در این شهر ایجاد کند و به همین دلیل نرخ بیکاری در این شهر پایین است. برای بسیاری از دانشجویانی که از ایران به آلمان مهاجرت می‌کنند، کار دانشجویی راهی مناسب برای تأمین کل هزینه‌های زندگی در فرانکفورت یا بخش اعظمی از آن است.

دانشجویان می‌توانند برای یافتن کار مناسب در شهر موردنظر خود اقدام کنند و  طبق قوانین اتحادیه اروپا، اجازه 20 ساعت کار را در هفته داشته باشند.

جالب است بدانید هزینه زندگی در فرانکفورت 119 درصد گران‌تر از تهران است اما میزان درآمد در این شهر و بسیاری دیگر از شهرهای آلمان به صورتی است که ساکنین می‌توانند درآمد و هزینه‌های خود را تنظیم و برای مخارج و اهداف مالی خود برنامه‌های منظمی بچینند.

محله های فرانکفورت

این شهر پر از مکان های جذاب تاریخی و دیدنی است. به دلیل تاریخ با قدمت، این شهر دارای بافت قدیمی زیبایی می‌باشد همچنین دارای آسمان خراش های مدرن و چشم نواز است. یکی از بهترین محله های فرانکفورت، محله وست اند است. این محله اکثرا محل سکونت اشراف و مدیران است.  پر جمعیت ترین محله این شهر نیز محله زاکسن‌هاوزن است. این شهر با وجود چندتا از بهترین موزه‌های اروپا مقصد گردشگران زیادی هم است.

برخی از مکان های دیدنی این شهر عبارتند از:

 • موزه اشتادل
 • رومربرگ: مرکز شهر قدیمی frankfurt
 • برج اصلی
 • کلیسای سنت پل
 • رودخانه ماین

معایب زندگی در فرانکفورت

از بزرگترین معایب زندگی در فرانکفورت می‌شود به زبان آلمانی اشاره کرد که دقدقه اصلی مهاجران به آلمان است. از دیگر معایب، به هزینه‌های بالا زندگی و اجاره بهای زیاد مسکن در این شهر می‌توان اشاره کرد. همچنین مالیات در frankfurt مانند بقیه شهرهای آلمان بالا است و حدود 40% از حقوق خود را باید صرف هزینه های مالیات کنید.

 

هزینه‌های زندگی در فرانکفورت

این شهر جزو گران‌ترین شهر آلمان محسوب می‌شود. هزینه های زندگی در این شهر برای یک نفر چیزی حدود 965 یورو بدون هزینه اجاره مسکن تخمین شده است. طبق آمار سایت numbeo، هزینه تخمینی یک خانواده چهار نفره در آلمان بدون اجاره مسکن چیزی حدود 3282 یورو در ماه است.

جالب است بدانید هزینه زندگی در فرانکفورت 119 درصد گران‌تر از تهران است اما میزان درآمد نیز در این شهر بیشتر است.

مخارج هزینه‌ها
۱ لیتر بنزین ۱.۷۵ یورو
کارت ماهیانه حمل و نقل شهری ۴۰ یورو
اجاره ماهیانه آپارتمان در مرکز شهر 1.299 یورو
خدمات شهری ماهیانه (قبوض آب، برق و..) 290 یورو
غذا در رستوران معمولی 15 یورو
غذا در رستوران رده نرمال برای 2 نفر 70 یورو
هزینه اینترنت ADSL                                 43 یورو
گوشت قرمز 9.14 یورو
برنج (1 کیلوگرم) 1.72 یورو
سخن نهایی

frankfurt از شهرهای مهم و برجسته آلمان است که زندگی در آن از کیفیت بالایی برخوردار است و هزینه‌های زندگی در frankfurt متناسب با سطح امکانات و رفاه این شهر در نظر گرفته شده‌اند. همچنین می‌توان با تنظیم سبک زندگی خود با شرایط این شهر، تجربه خوبی از زندگی در frankfurt داشت.

بسیاری از دانشجویان با در نظر گرفتن اعتبار دانشگاه‌های این شهر، frankfurt را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. در صورتی که در نظر دارید برای تحصیل یا کار در این شهر کشور آلمان اقدام کنید، می‌توانید با یک تماس از مشاوره رایگان لانر هلدینگ بهره ببرید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *