5 دانشگاه برتر آلمان

5 دانشگاه برتر آلمان

دانشگاه های برتر آلمان، نمونه‌هایی از سیستم و زیرساخت تحصیلی با کیفیت در کشور آلمان هستند که برنامه‌ریزی‌های مدبرانه‌ای برای افزایش سطح کیفیت آموزش انجام داده‌اند. در حال حاضر بیش از 380 دانشگاه معتبر در آلمان وجود دارد که رشته‌های متنوع تحصیلی را به دانشجویان آلمانی و خارجی ارائه می‌دهند.
5 دانشگاه برتر آلمان شامل دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه هومبولت برلین هستند. در این مقاله با لانر آوسبیلدونگ همراه باشید تا این 5 دانشگاه برتر آلمان را با هم بررسی کنیم.

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ در سال 1868 تاسیس شده و یکی از برترین دانشگاه‌های اروپاست. این دانشگاه رتبه 37 جهانی را میان دانشگاه‌های جهان از آن خود کرده است و با کمپانی‌ها و موسسات علمی بسیاری قرارداد دارد. این دانشگاه بیشتر از 34هزار دانشجو دارد که حدود 14 هزار نفر از آن‌ها دانشجویان بین المللی هستند. تسهیلات و تجهیزات این دانشگاه از جمله زیرساخت‌های فوق‌العاده آموزشی، خوابگاه‌های دانشجویی، کمک هزینه‌های دانشجویی، انجمن‌های دانشجویی، امکانات و تجهیزات ورزشی باعث شده‌اند دانشگاه فنی مونیخ، برترین دانشگاه آلمان باشد.

5 دانشگاه برتر آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ رنکینگ 54 جهانی دارد و قدمت آن به بیش از 500 سال می‌رسد. این دانشگاه میهمان بیش از 6 هزار دانشجوی بین المللی است و رشته‌‌های متنوعی از علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تا حقوق، اقتصاد و علوم جتماعی، پزشکی و علوم طبیعی را شامل می‌شود.

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ قدیمی ترین دانشگاه آلمان و اروپا است که در سال 1386 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه در رتبه‌بندی QS، رتبه 87 را دارد و به بیش از 30  هزار دانشجو خدمات ارائه می‌دهد که بیش از 5 هزار نفر آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند. در نظر داشته باشید که تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هر ترم موظف به پرداخت 1500 یورو هستند.

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین در سال 1948 تاسیس شد. این دانشگاه بیشتر از 32 هزار دانشجو، 11 دانشکده اصلی، 173 رشته تحصیلی و 17 مرکز تحقیقاتی دارد. 22 درصد دانشجویان این دانشگاه، دانشجوهای بین‌الملی هستند. همچنین، دانشگاه آزاد برلین برای اکثر رشته‌ها رایگان است و شهریه‌ای از دانشجویان گرفته نمی‌شود. رتبه جهانی آن از منظر رتبه‌بندی QS، جایگاه 118 است.

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین در سال 1810 تاسیس شده و در رتبه‌بندی QS، جایگاه 131 را دارد. این دانشگاه، 9 دانشکده دارد و بیشتر در حوزه‌های هنر و علوم انسانی محبوب است. تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست اما بسیار ارزان (50 یورو برای هر ترم) است.

 

لب کلام!

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید، خیالتان از بابت برنامه‌های آموزشی و سیاست‌های کیفی زیرساخت‌های تحصیلی در آلمان راحت باشد! نگران بودجه و هزینه شهریه دانشگاه هم نباشید چون اکثر دانشگاه‌های آلمان ارزان و یا حتی رایگان هستند. شناخت 5 دانشگاه برتر آلمان به شما کمک می‌کند بهتر بتوانید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب و مسیر تحصیلی مناسب خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید!

آیا با خواندن این مقاله چیزی به دانسته های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا ،  لانر آوسبیلدونگ را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *