لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

5 دانشگاه برتر آلمان

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

5 دانشگاه برتر آلمان

دانشگاه های برتر آلمان، نمونه‌هایی از سیستم و زیرساخت تحصیلی با کیفیت در کشور آلمان هستند که برنامه‌ریزی‌های مدبرانه‌ای برای افزایش سطح کیفیت آموزش انجام داده‌اند. در حال حاضر بیش از 380 دانشگاه معتبر در آلمان وجود دارد که رشته‌های متنوع تحصیلی را به دانشجویان آلمانی و خارجی ارائه می‌دهند.
5 تا از دانشگاه های برتر آلمان برای پذیرش شامل دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه هومبولت برلین هستند. در این مقاله با لانر آوسبیلدونگ همراه باشید تا این 5 دانشگاه برتر آلمان را با هم بررسی کنیم.

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ در سال 1868 تاسیس شده و یکی از برترین دانشگاه‌های اروپاست که در حال حاضر رتبه 1 و بهترین دانشگاه آلمان است. همچنین، این دانشگاه رتبه 37 جهانی را میان دانشگاه‌های جهان از آن خود کرده است و با کمپانی‌ها و موسسات علمی بسیاری قرارداد دارد. این دانشگاه بیشتر از 34هزار دانشجو دارد که حدود 14 هزار نفر از آن‌ها دانشجویان بین المللی هستند. تسهیلات و تجهیزات این دانشگاه از جمله زیرساخت‌های فوق‌العاده آموزشی، خوابگاه‌های دانشجویی، کمک هزینه‌های دانشجویی، انجمن‌های دانشجویی، امکانات و تجهیزات ورزشی باعث شده‌اند TU munich برترین دانشگاه آلمان باشد.

برای پذیرش در این دانشگاه باید به ددلاین آن حتما دقت کنید. ددلاین دانشگاه فنی مونیخ برای ترم تابستان 15 ژانویه و برای ترم زمستان 15 جولای می‌باشد. این دانشگاه از دانشجویان شهریه‌ای دریافت نمیکند. اما دانشجویان موظف هستند هر ترم مبلغی بین 100 تا 140 یورو بابت خدمات دانشجویی پرداخت کنند.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ رنکینگ 54 جهانی دارد و قدمت آن به بیش از 500 سال می‌رسد. این دانشگاه میهمان بیش از 6 هزار دانشجوی بین المللی است و رشته‌‌های متنوعی از علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تا حقوق، اقتصاد و علوم جتماعی، پزشکی و علوم طبیعی را شامل می‌شود.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ 18 دانشکده دارد و بیشتر از 50 هزار محصل در آن مشغول تحصیل هستند. از مزایای این دانشگاه فوق العاده، رایگان بودن آن است. به این منظور که این دانشگاه شهریه‌ای از دانشجویان نمیگیرد. دانشجویان تنها موظف به پرداخت مبلغی در حدود 100 ت 300 یورو برای خدمات دانشجویی هستند.

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ قدیمی ترین دانشگاه آلمان و اروپا است که در سال 1386 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه در رتبه‌بندی QS، رتبه 87 را دارد و به بیش از 30  هزار دانشجو خدمات ارائه می‌دهد که بیش از 5 هزار نفر آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای پزشکی است. در نظر داشته باشید که تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هر ترم موظف به پرداخت 1500 یورو هستند. اما دانشجویان برای کاور کردن هزینه‌های خود می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی نیز استفاده کنند.

از ویژگی‌های مثال زدنی دانشگاه هایدلبرگ می‌توان به تجهیزات تحقیقاتی، اعتبار بین المللی و رشته‌های تحصیلی متنوعی که ارائه می‌دهد اشاره کرد. در نظر داشته باشید که برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و ارائه دهید. همچنین، برای پذیرش در برخی رشته‌های دانشگاه هایدلبرگ نیز باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین در سال 1948 تاسیس شد. این دانشگاه بیشتر از 33 هزار دانشجو، 11 دانشکده اصلی، 173 رشته تحصیلی و 17 مرکز تحقیقاتی دارد. 22 درصد دانشجویان این دانشگاه، دانشجوهای بین‌الملی هستند. همچنین، دانشگاه آزاد برلین برای اکثر رشته‌ها رایگان است و به جز برای برخی رشته‌ها شهریه‌ای از دانشجویان نمیگیرد. رتبه جهانی آن نیز از منظر رتبه‌بندی QS، جایگاه 98 است.

برای اینکه بتوانید پذیرش دانشگاه برلین را بگیرید، باید حداقل 2 ترم کالج گذرانده باشید. مدارک تحصیلی، مدرک زبان و انگیزه نامه را نیز فراموش نکنید.

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین در سال 1810 تاسیس شده و در رتبه‌بندی QS، جایگاه 87 را دارد. این دانشگاه، 9 دانشکده دارد و بیشتر در حوزه‌های هنر و علوم انسانی محبوب است. البته، دانشگاه هومبولت برلین، با همکاری دانشگاه آزاد برلین، یک دانشگاه زیر مجموعه مشترک دارند؛ این دانشگاه شاریتته نام دارد و بزرگترین دانشگاه پزشکی آلمان است.

در حال حاضر تقریبا 36 هزار نفر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. همچنین، تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست اما بسیار ارزان است. دانشجویان باید هر ترم مبلغ 315.64 یورو بابت خدمات دانشجویی پرداخت کنند. دانشجویان پزشکی نیز موظف هستند این هزینه را به حساب دانشگاه شاریته برلین واریز کنند.

لب کلام!

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید، خیالتان از بابت برنامه‌های آموزشی و سیاست‌های کیفی زیرساخت‌های تحصیلی در آلمان راحت باشد! نگران بودجه و هزینه شهریه دانشگاه هم نباشید چون اکثر دانشگاه‌های آلمان ارزان و یا حتی رایگان هستند. شناخت 5 دانشگاه برتر آلمان به شما کمک می‌کند بهتر بتوانید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب و مسیر تحصیلی مناسب خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید!

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *