لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

درآمد متخصص بیهوشی در آلمان + شرایط استخدام

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

متخصص بیهوشی در آلمان

در کشور آلمان شرایط بسیار مناسبی برای کار و درآمد متخصصان رشته هایی همچون بیهوشی فراهم است، اما تنها افرادی می ‌توانند از مزایای کار در این کشور بهره‌ مند شوند که بتوانند صلاحیت علمی خود را برای کار در نظام سلامت، به سیستم بهداشت و درمان آلمان اثبات کنند. افرادی که در دانشگاه‌ های خود کشور آلمان به تحصیل رشته ای همچون بیهوشی و سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می پردازند، فارغ از ملیت شان می ‌توانند پس از اتمام دوره تحصیل، ویزای کار آلمان و مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت کرده و در سیستم بهداشت و درمان کشور آلمان مشغول به کار شوند.

همچنین بخوانید:

 

افرادی که مدرک لیسانس (کارشناسی) خود را در کشور ایران و یکی از رشته های حوزه ی درمانی اخذ می نمایند، قادر خواهند بود تا مدرک تحصیلی خود را در کشور آلمان مورد معادل سازی قرار دهند و برای حضور در این کشور، اقامت کاری در حوزه های درمانی را کسب نمایند.

در صورتی که این معادل سازی  به صورت کامل انجام شود، فرد متقاضی بدون نیاز به دوره آموزشی یا کارآموزی، اجازه کار در  کشور آلمان را دارد. اما در صورتی که تفاوت هایی میان سابقه های آموزشی و کاری فرد متقاضی و سیستم آموزشی آلمان وجود داشته باشد، فرد درخواست کننده می بایست یک دوره کارآموزی یا آموزشی را در آلمان بگذراند.

آوسبیلدونگ های مرتبط

یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان بدون داشتن مدارک دانشگاهی، ویزا آوسبیلدونگ است. دوره های آوسبیلدونگ بدون نیاز به مدرک دانشگاهی و با دیپلم، می توان مشاغل را یادگرفت و حتی در طول دوره آوسبیلدونگ (نوعی کار آموزی در سیستم آلمان) حقوق دریافت کرد. برخی از دوره های آوسیبلدونگ مرتبط با متخصص بیهوشی در آلمان عبارتند از:

تعیین میزان ساعت و مدل کارآموزی یا دوره ی آموزشی مرتبط به عهده ارگان دولتی مربوطه در هر استان می باشد.

مهم ترین معیارها برای ارزیابی این موضوع نیز تعداد ساعت های آموزش دروس در دانشگاه قبلی، تعداد ساعت های آموزش های در حین کار یا آموزش های مهارتی و میزان سابقه ی کار فرد متقاضی می باشند

فرد متقاضی می بایست پس از دریافت پاسخ مربوط به ارزیابی و معادل سازی مدرک خود با بیمارستان های کشور آلمان، ارتباط کاری برقرار نماید و با یک بیمارستان که دارای اجازه دولتی برای آموزش می باشد، وارد عقد قرارداد کاری شود.

بعد از این مرحله، باید به سفارت آلمان مراجعه نماید و با مدارک کامل خویش از جمله قرارداد آموزش در بیمارستان و مدرک زبان آلمانی، ویزای خود را دریافت کند و به آلمان برای آموزش تطبیقی سفر نماید.

پس از تمام شدن دوره ی آموزشی تعیین شده، فرد متقاضی می تواند مدرک معادل سازی شده را از دولت آلمان اخذ نماید و در این صورت قادر خواهد بود تا به شکل تمام وقت در کشور آلمان کار کند.

 

 

شرایط لازم یک تکنسین بیهوشی برای کار در آلمان

 • باید حداقل مدرک کارشناسی را در یکی از رشته های مورد قبول ذکر شده داشته باشند. مدرک کاردانی رشته های مختلف در کشور آلمان برای مشاغل مرتبط با درمان و بهداشت، قابل معادل سازی نمی باشند.
 • فرد مورد نظر باید حداقل دو سال سابقه ی کار مرتبط با رشته ی مربوطه را داشته باشد.
 • محدودیت سنی برای کار در کشور آلمان وجود ندارد.
 • داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل B2
 • برای کار مشاغل پیراپزشکی در آلمان ضروری می باشد.
 • همچنین فرد باید گذرنامه معتبری را داشته باشد.
 • کارشناسان بهداشت و درمان و رشته های پیراپزشکی از جمله تکنسین بیهوشی ابتدا ویزای ویژه ی تطبیق و معادل سازی مدارک تحصیلی کسب شده در خارج از آلمان را اخذ می کنند.
 • کاورلتر یا انگیزه نامه 

ویزا متخصص بیهوشی در آلمان، نهایتا دارای 18 ماه اعتبار می باشد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مالیات آلمان در سال 2023 کلیک کنید!

گرفتن این ویزا این اجازه را به آن ها می دهد که وارد آلمان شوند و دوره ی کارآموزی و تطبیق خود را بگذرانند. پس از این که دوره تطبیق، کارآموزی و معادل سازی مدرک ایشان به پایان رسید، افراد درخواست کننده می توانند با یک بیمارستان یا کلینیک در کشور آلمان وارد قرارداد شوند و مورد استخدام قرار بگیرند.

پس از این که این افراد در عنوان شغلی معادل سازی شده مورد استخدام قرار گرفتند، فرد متقاضی می تواند اقامت کاری کشور آلمان را دریافت نماید.

شرح وظایف متخصص بیهوشی

شرح وظایف متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی بر مدیریت درد، بیهوشی های جراحی، انواع بی حسی ها و مراقبت های ویژه نظارت می کند. او معمولا با وضعیت های اورژانسی و انجام عمل احیای قلبی و ریوی نیز سر و کار دارد. متخصص بیهوشی با توجه به نوع عمل، سن و وضعیت بیمار، از روش های مختلفی از جمله بی حسی موضعی، بیهوشی عمومی و… استفاده می کند و بر نیاز های بیمار را در مراحل قبل، حین و بعد از بیهوشی متمرکز است.

برای پیدا کردن کار به عنوان متخصص بیهوشی در آلمان مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهیم:

بهترین سایت های کاریابی آلمان + نکات مهم پیدا کردن کار

مهارت های متخصص بیهوشی عبارتند از:

 • توانایی بیان اطلاعات پیچیده به روشی در دسترس برای بیماران و مراقبین
 • مهارت های رهبری و مدیریت تیم
 • توانایی تفکر واضح و سریع عمل کردن در موقعیت های استرس زا
 • توجه به جزئیات
 • مهارت های حل مسئله
 • احساس عمیق شفقت و تمرکز بر مراقبت از بیمار
 • استقامت بدنی و صبر

 

شرایط دریافت اقامت متخصصان بیهوشی در آلمان

افراد متقاضی کار در مشاغل بهداشت و درمان ازجمله متخصص بیهوشی در  آلمان پس از معادل سازی مدرک خود و شروع به کار در بیمارستان (با ویزای کاری)، اگر به مدت 4 سال در آنجا مشغول به کار باشند، می توانند درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم ارائه دهند.

 • کار کردن به صورت مستمر به مدت 4 سال در کشور آلمان
 • داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل B2
 • شرکت در کلاس های آشنایی با نظام اجتماعی و زندگی در کشور آلمان

در صورتی که فرد متقاضی دست کم به مدت 8 سال در این کشور کار کند، می تواند درخواست شهروندی و پاسپورت آلمان خود را به ارگان های مربوطه ارائه دهد. (در مواردی با توجه به فعالیت های فرد و سطح زبان آلمانی متقاضی، به 4 سال نیز کاهش پیدا می کند.)

متخصصان بیهوشی در آلمان پس از دوره معادل سازی و تطبیق خود، باید حداقل به مدت 3 ماه در آلمان کار کنند و در این صورت می توانند برای اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود، درخواست ویزای پیوست داشته باشند. راهنمای اجاره مسکن در آلمان را حتما مطالعه کنید!

مهم ترین علت برای این که از همان ابتدا نمی توانند درخواست همراه نمودن اعضاء خانواده را ارائه بدهند، این است که این افراد در زمان ورود خود به کشور آلمان، هنوز اجازه کار تمام وقت را ندارند.

یکی از مهم ترین مدارک برای پیدا کردن کار در آلمان، نوشتن رزومه قوی است، که در مقاله زیر تلاش کردیم شرایط آن را برای شما توضیح دهیم و به شما کمک کنیم بهترین رزومه را بنویسید:

نحوه نگارش رزومه (Lebenslauf) + تکنیک های نگارش رزومه عالی

مدارک لازم جهت پیوست اعضای خانواده متخصصان بیهوشی به شرح زیر است:

 • معادل سازی کامل مدرک تحصیلی و استخدام شدن به صورت تمام وقت
 • داشتن 3 عدد فیش حقوقی که نشانگر فعالیت حداقل 3 ماهه فرد می باشد.
 • اجاره کردن خانه ای با متراژ مناسب بر اساس تعداد اعضاء خانواده ( فرد متقاضی و همسر 36 متر، و 12 متر اضافه برای هر فرزند، به همراه اتاق خواب مجزا)

شرایط آوسبیلدونگ دستیار بیهوشی در آلمان

دستمزد شما به عنوان دستیار متخصص بیهوشی بسیار متفاوت است و بستگی به شرایطی دارد که شما در آن کار می کنید. تعرفه مشاغل پزشکی برای موسسات دولتی، از جمله بیمارستان‌های شهری و… متفاوت است. به عنوان دستیار متخصص بیهوشی در بیمارستان، بین 1800 تا 2800 یورو در ماه درآمد خواهید داشت. با چند سال تجربه ی حرفه ای، می توانید بین 2500 تا 2800 یورو درآمد کسب کنید و ساعات کار شما معمولا 40 تا 42 ساعت در هفته است.

موضوعات درسی شما در مدرسه، برای مثال، بهداشت، آناتومی و داروسازی است. پس از سه سال شما در امتحان نهایی شرکت می کنید که شامل بخش کتبی، شفاهی و عملی است. بخش های مختلف کاری که شما می توانید در آن مشغول به کار شوید شامل بیهوشی، اتاق ریکاوری ، اورژانس و آمبولانس است. وظایف شما در هرکدام تهیه، نظارت و پیگیری بیهوشی است. به عنوان مثال، در طول عمل، شما بر تنفس و گردش خون بیمار نظارت می کنید یا دوره بیهوشی را ثبت می کنید. کار دستیار متخصص بیهوشی بسیار نیاز به مسئولیت پذیری بالا داشته و متنوع است. شرایط آوسبیلدونگ دستیار متخصص بیهوشی

درآمد متخصص بیهوشی در آلمان

در میزان حقوق این افراد در کشور آلمان عوامل زیر موثر می باشند که این عوامل به شرح ذیل هستند:

 • شهر محل خدمت در کشور آلمان (مقاله ارزانترین شهرهای آلمان را بخوانید!)
 • تخصص افراد
 • بیمارستانی که با آن قرارداد کاری بسته اند.

درآمد متخصص بیهوشی در آلمان از 6190 یورو در ماه (حداقل حقوق) تا 21400 یورو در ماه (حداکثر حقوق) متغیر است.

متوسط ​​حقوق 14500 یورو در ماه است، به این معنی که نیمی (50٪) از افرادی که به عنوان پزشک – متخصص بیهوشی کار می کنند کمتر از 14500 یورو درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 14500 یورو درآمد دارند. میانه نشان دهنده ارزش متوسط ​​حقوق است.

25 درصد از پزشکان بیهوشی کمتر از 9330 یورو درآمد دارند در حالی که 75 درصد آنها بیش از 9330 یورو درآمد دارند. 75 درصد پزشکان بیهوشی کمتر از 19400 یورو درآمد دارند در حالی که 25 درصد بیش از 19400 یورو درآمد دارند.

سخن آخر!

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

با ویزا لانر زیر یک سال بیا آلمان!

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *