لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ روانشناسی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ روانشناسی

آلمان یکی از برترین مقاصد تحصیلی در جهان برای دانشجویان بین المللی است. برای رشته روانشناسی در آلمان دانشگاه‌های معتبر و با رتبه بالا در سطح جهانی وجود دارد. به علاوه تحصیل در آلمان بسیار مقرون به صرفه است زیرا هزینه‌های تحصیل در این کشور تقریبا رایگان است.

اگر قصد تحصیل در رشته روانشناسی را دارید، احتمالاً از قبل می دانید که مطالعه چه موضوع جالبی است. تحصیل در رشته روانشناسی باعث رسیدن به خود شناسی، آشنایی با روش‌های تخقیق، درک کردن دیگران، ارتباط بهتر با دیگران، آینده شغلی مناسب می‌شود.

تحصیل روانشناسی در آلمان

روانشناسی یک رشته جذاب است و فرصت های یادگیری زیادی در آلمان وجود دارد. تحصیل روانشناسی در آلمان می تواند شامل یادگیری از اساتید و روانشناسان مشهوری باشد که در بالاترین سطوح رشته خود تحصیل کرده اند. تحصیل روانشناسی در آلمان باعث می‌شود از مزایایی همچون شهریه مقرون به صرفه، دوره‌ها کوتاه مدت، تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه زندگی پایین، تحصیل در دانشگاه‌های داری رتبه بالاف بورسیه‌ها و غیره بهره‌مند شوند.

دوره‌های روانشاسی در آلمان در مقطع کارشناسی 3 الی 3.5 سال و در مقطع ارشد 1 الی 2 سال طول می‌کشد. رشته روانشناسی بسیار گستره است و گرایش‌های زیادی دارد. روانشناسی رفتاری روانشناسی بالینی، روانشناسی شناختی، روانشناسی رشد، روانشناسی کسب و کار، روانشناسی شغلی، روانشناسی سازمانی و روانشناسی مدیریت کسب و کار در حال گسترش، زیرشاخه های روانشناسی هستند. شما در ابتدا باید بفهمید که علایق شما به سمت کدام گرایش است سپس گرایش خود را انتخاب کنید.

از آنجایی که رفتار انسان بسیار متنوع است، تعداد زیرشاخه های روانشناسی دائما در حال رشد و تکامل است. برخی از این گرایش‌ها زیر شاخه های اصلی هستند و بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها دوره ها و برنامه های تحصیلی را در این موضوعات ارائه می دهند.

هر نوع روانشناسی نشان دهنده حوزه خاصی از مطالعه متمرکز بر موضوع خاصی است. اغلب اوقات، روانشناسان در یکی از این موارد به عنوان شغل تخصص دارند.

هزینه تحصیل روانشناسی در آلمان

هزینه‌ تحصیل روانشناسی در آلمان تقریبا رایگان است. البته در دانشگاه‌های دولتی این کشور، شما حتی اگر در بهترین دانشگاه دولتی آلمان هم تحصیل کنید شهریه‌ای ناچیز می‌پردازید و حتی آن شهریه ناچیز هم برای ارائه خدماتی همچون بلیط حمل و نقل عمومی برای خودتان استفاده می‌شود. این شهریه به طور میانگین حدود 300 یورو است و بسته به دانشگاه این مبلغ متفاوت است.

دانشگاه‌های روانشناسی در آلمان

با توجه به رتبه بندی دانشگاه های معتبر، برخی از بهترین دانشگاه های آلمان که می توانید در آنها رشته روانشناسی را دنبال کنید،  دانشگاه LMU مونیخ، دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه اولم، دانشگاه TU درسدن و دانشگاه روهر بوخوم هستند.

دوره های مختلفی مانند لیسانس روانشناسی و کارشناسی ارشد در مشاوره و روانشناسی در آلمان وجود دارد. شرایط ورود به هر دانشگاهی متفاوت است، اما به طور کلی شرایط ورود به دانشگاه‌ها شامل مدرک تحصیلی، تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی است.

در حال حاضر دانشگاه های بیشتری برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. این امر به طور فزاینده‌ای درحال گسترش است، به خصوص برای کارشناسی ارشد. از این گذشته، اکثر برنامه های کارشناسی ارشد پژوهش محور هستند.

یکی از برجسته ترین ویژگی های برنامه های روانشناسی در آلمان، آموزش تمرین محور است. برنامه های روانشناسی فرصت های کارآموزی زیادی را برای همه دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه‌های آلمان با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و سازمان‌های همکار موافقت‌نامه‌هایی دارند که به شما امکان می‌دهد آموزش‌های عملی را در محیط‌های مختلف بگذرانید.

آوسبیلدونگ روانشناسی در آلمان

دوره‌های آوسبیلدونگ، دوره‌هایی هستند که در آن‌ها به شما این فرصت را می‌دهند که در کنار آموزش مهارت عملی خود را هم افزایش دهید. همچنین در اکثر آوسبیلدونگ ها شما حقوق حین تحصیل دریافت می‌کنید. اما متاسفانه در آلمان آوسبیلدونگ روانشناسی وجود ندارد. با این حال آلمان کشوری است که در حین تحصیل دانشگاهی نیز برای شما دوره‌های عملی برگزار می‌شود و هزینه تحصیل هم بسیار ناچیز است.

شما می‌توانید برای دیدن مشاغل آوسبیلدونگ به مقاله…. مراجعه کنید.

بازار کار روانشناسی در آلمان

در آلمان بازار کار پررونقی برای مشاغل روانشناسی وجود دارد. طبق تحقیقات پیش بینی می‌شود از سال 2021 تا 2031، اشتغال برای فارغ التحصیلان روانشناسی 6 درصد رشد کند. روانشناس شدن در آلمان زمان بر است، اما ارزش تلاش را دارد. معمولاً قبل از دریافت مجوز به سه تا پنج سال آموزش اضافی نیاز دارید.

یک فارغ التحصیل مدرک روانشناسی می تواند به عنوان درمانگر، مشاور یا روانشناس در هر کجای دنیا استخدام شود. اما بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی در آلمان زندگی می کنند و در آنجا شغل پیدا می کنند. اقتصاد پررونق آلمان فرصت های مختلفی را برای فارغ التحصیلان فراهم می کند. علاوه بر این، تعداد زیادی شرکت بزرگ در آلمان وجود دارد که روانشناس استخدام می کنند.

حرفه روانشناسی گسترده است و جنبه های مختلفی را در بر می گیرد، به همین دلیل است که فعالیت ها در این زمینه بسیار متنوع است. روانشناسان نه تنها می توانند  در بخش مراقبت های بهداشتی  کار کنند  ، بلکه می توانند  فرصت های شغلی در شرکت های تجاری، شرکت های رسانه ای، در بخش آموزش و پژوهش و تدریس پیدا کنند، به عنوان مثال به عنوان روانشناس ورزشی. تمرکز کار او حمایت از مردم با توجه به رفاه، توسعه، انگیزه و عملکرد است. برای اینکه بتوانند این کار را انجام دهند، تجربیات، رفتار و آگاهی افراد را تجزیه و تحلیل می کنند.

در روانشناسی بالینی، روانشناسان اختلالات روانی را درمان می‌کنند. در شرکت‌های تجاری روش‌هایی را برای طراحی محل کار در حوزه روان‌شناسی کار، عملیاتی و سازمانی تجزیه و تحلیل می‌کنند ، مفاهیمی را برای بهبود شرایط عمومی توسعه می‌دهند یا از افراد در توسعه خود حمایت می‌کنند.

همچنین، در نظر بگیرید که شما به عنوان یک روانشناس در آلمان به طور میانگین حقوقی بین 4665 یورو الی 5980 یورو دریافت خواهید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *