لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ متخصص تغذیه

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ متخصص تغذیه

آوسبیلدونگ متخصص تغذیه یکی از بهترین رشته های آوسبیلدونگ است که در کشور آلمان ارائه می‌شود. دوره‌های آموزشی این آوسبیلدونگ 3 ساله هستند و شما برای ورود به آن‌ها به مدرک دیپلم و مدرک زبان آلمانی B2 احتیاج دارید. به طور کلی رشته علوم تغذیه برای مهاجرت یکی از رشته‌های پرطرفدار است.  برای اطلاع بیشتر از آوسبیلدونگ متخصص تغذیه و شرایط پذیرش، در این مقاله با لانر آوسبیلدونگ همراه باشید.

وظایف متخصص تغذیه

وظایف متخصص تغذیه متنوع و متفاوت هستند. ارزیابی وضعیت تغذیه، تعیین نیازهای خوراکی فردی و مواد مغذی و همچنین نوشتن برنامه غذایی از وظایف متخصص تغذیه است. شما در طول دوره آوسبیلدونگ متخصص تغذیه، به بیماران در مورد تأثیرات تغذیه غلط و صحیح توضیح می‌دهید. این توصیه‌ها و تذکرات نیاز به دانش تخصصی، همدلی و توانایی ایجاد انگیزه دارد. از آنجایی که ممکن است مجبور شوید در شیفت های مختلف و آخر هفته ها هم کار کنید، باید تلاش کنید حداکثر تا زمان اتمام دوره آوسبیلدونگ خود، به تغییر مداوم ساعت کاری و خواب خود عادت کنید.

پس از اتمام آوسبیلدونگ متخصص تغذیه، می‌توانید انواع کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها و مواد مورد نیاز بدن را بشناسید و رژیم‌های غذایی متناسب با نیازهای فردی نیز بنویسید. در نظر داشته باشید که شما معمولاً باید با مشورت پزشک کار کنید. به منظور افزایش دانش خود در مورد تغذیه، می‌توانید دوره های آموزشی، سمینارها و یا دوره های آشپزی نیز بگذرانید.

حوزه‌های کاری متخصص تغذیه

متخصصان تغذیه رابط‌های بسیار مهمی میان بیماران و پزشکان هستند. حوزه‌های کاری متخصص تغذیه بسیار متنوع است. مثل حوزه‌هایی چون نوشتن رژیم غذایی و تغذیه بالینی، نظارت بر اجرای عملی اقدامات رژیم درمانی، مدیریت، پیشگیری و ارتقای سلامت یا آموزش و پژوهش؛ گزینه‌های مختلفی پس از اتمام آوسبیلدونگ متخصص تغذیه برای شما در دسترس است.

متخصصان تغذیه اغلب در بیمارستان‌ها، کلینیک‌های توانبخشی و مکان‌های مشابه کار می‌کنند؛ اما می‌توانند به طور مستقل در مطب پزشکان و شرکت‌های بیمه سلامت نیز کار کنند. همه چیز به گرایش شخصی آنها بستگی دارد.

متخصص تغذیه

موارد مورد نیاز برای پذیرش در آوسبیلونگ متخصص تغذیه

موارد مورد نیاز برای اخذ پذیرش در آوسبیلدونگ متخصص تغذیه چندان سخت نیستند و شما به راحتی می‌توانید با رعایت چند مورد، آموزش خود را به عنوان یک کارآموز تغذیه شروع کنید. برای پذیرش، شما باید حداقل سطح تحصیلات متوسط داشته باشید. در کشور آلمان حدود 60 مدرسه حرفه‌ای دولتی وجود دارند که شما می‌توانید دوره آموزشی خود را در یکی از آن‌ها بگذرانید. برنامه درسی شما اصولا بر اساس تدریس رژیم‌های غذایی متمرکز شده است. به این منظور که شما باید یاد بگیرید چگونه در زمینه تغذیه مشاوره دهید، از بیماران مراقبت کنید و برنامه غذایی بنویسید. برای اینکه بتوانید در نهایت لقب متخصص تغذیه دولتی را از آن خود کنید، باید یک آزمون شامل یک بخش کتبی، شفاهی و عملی بدهید.

در نظر داشته باشید که شما برای پذیرش، به یک کاور لتر مناسب، CV خوب و انگیزه‌نامه احتیاج دارید. در نهایت، اگر شما از داشتن یک رژیم سالم لذت می‌برید، توانایی متقاعد کردن اطرافیان خود را دارید و به راحتی با دیگران احساس همدردی می‌کنید، با شرکت کردن در آوسبیلدونگ متخصص تغذیه می‌توانید یک متخصص تغذیه‌ی فوق العاده بشوید.

حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ متخصص تغذیه

حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ متخصص تغذیه حین تحصیل تا قبل از سال 2019، صفر بود! اما از آن تاریخ تا به امروز، کارآموزان حین تحصیل حقوق دریافت می‌کنند. هم اکنون، کارآموزان آوسبیلدونگ متخصص تغذیه در سال اول کارآموزی خود 990 یورو، در سال دوم 1045 یورو و در سال سوم 1120 یورو حقوق دریافت می‌کنند. از آنجایی که اکثر این مدارس حرفه‌ای خصوصی هستند، تا به امروز کارآموزان می‌بایست مبلغی حدود 200 تا 500 یورو به مدرسه پرداخت کنند. منتها، از سال 2019 بسیاری از ایالت‌های کشور آلمان حدود 70 درصد این هزینه و یا تمامی آن را پوشش می‌دهند؛ مثل ایالت نوردراین وستفالن، نیدرزاکسن و باواریا. در نظر بگیرید که اگر مدرسه شما دولتی باشد نیاز به پرداخت شهریه نیست.

حقوق فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ متخصص تغذیه

حقوق فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ متخصص تغذیه معمولا در مراکز و کلینیک‌های دولتی، به عنوان حقوق اولیه حدودا 2600 یورو می‌باشد. با گذشت زمان، کسب تجربه و دانش بیشتر، حقوق شما نیز بیشتر می‌شود و به 3089 الی 3440 یورو هم می‌رسد.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *