آوسبیلدونگ متخصص فناوری فلزات

معرفی دوره آوسبیلدونگ متخصص در فن آوری فلزات

آوسبیلدونگ متخصص فناوری فلزات
آوسبیلدونگ متخصص فناوری فلزات

دست در دست هم با روبات هایی که ابزار و اجزای شما را در اختیار شما قرار می دهند. ماشین‌هایی را برنامه‌ریزی کنید که دقیقاً همان کاری را که شما از آنها می‌خواهید انجام می‌دهند و در این بین با استفاده از عینک واقعیت مجازی در برخورد با فناوری‌های جدید را تمرین می کنید. به نظر علمی تخیلی می رسد ؟ نه، این کار روزمره یک متخصص در فناوری فلز است.

 

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری فلزات:

پول همیشه در مرحله انتخاب نقش دارد  به خصوص  در زندگی همه افراد ، زیرا متأسفانه تجارت مبادله ای دیگر در بازار جهانی وجود ندارد. و علاوه بر این، شما تمام روز را سخت کار کرده اید و می خواهید بدانید ارزش کار شما به چه میزان می باشد. آیا می توانید در حالی که هنوز در حال تحصیل هستید با پول از خانه خارج شوید؟ آیا می توانید ماشینی برای  خود  بخرید؟ ما به تمام سوالات شما در مورد حقوق و دستمزد به عنوان  یک فرد متخصص فناوری فلزات ، هم در حین و هم بعد از آموزش به  شما پاسخ خواهیم داد.

در طول آموزش چه میزان درآمدی کسب می کنم؟

حقوق و دستمزد آموزشی شما معمولاً توسط قراردادهای جمعی تنظیم می شود. در دوره کارآموزی دو ساله به عنوان متخصص فناوری فلزات، در سال اول به طور متوسط ​​​​950 یورو در ماه حقوق ناخالص دریافت خواهید کرد. در سال دوم و آخر آموزش شما ، تا 1100 یورو در ماه حقوق دریافت می کنید.

اگر شرکت من قرارداد جمعی نداشته باشد چه میزان حقوقی دریافت می کنم ؟

اگر شرکت آموزشی شما طبق تعرفه پرداخت نمی کند، باید به دنبال مکالمه با مربی خود باشید. در مذاکره حقوق خود، می توانید از تعرفه های موجود در ایالت خود به عنوان راهنما استفاده کنید.

حقوق کارمندی در SPITZKE SE :

در SPITZKE، طبق حقوق استاندارد ، در ساخت و ساز به شما حقوق تعلق می گیرد. در سال اول آموزش، شما 850 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت می کنید و در سال دوم، این مبلغ در حال حاضر 1200 یورو ناخالص در ماه است. همچنین برای کار در شب، یکشنبه یا تعطیلات پاداش دریافت خواهید کرد. اگر روی یک پروژه ساختمانی کار می کنید که دورتر از خانه شما است، پول اضافی برای وعده های غذایی در محل دریافت خواهید کرد. همچنین در صورتی که سفر به یک پروژه ساختمانی طولانی تر باشد یا مجبور باشید برای اقامت شبانه برنامه ریزی کنید، هزینه های سفر به شما بازپرداخت می شود. علاوه بر این، حقوق تعطیلات دریافت خواهید کرد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری فلزات :

حتی پس از آموزش، کار شما معمولاً طبق قرارداد جمعی پاداش می گیرد. حقوق اولیه بسته به ایالتی که در آن کار می کنید متفاوت است. با این حال، می توانید میانگین حقوق ناخالص ماهانه 3000 یورو را انتظار داشته باشید. پس از چند سال و با آموزش بیشتر، حقوق تا سقف 4200 یورو برای شما امکان پذیر است.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ متخصص فناوری فلزات وجود دارد؟

صلاحیت اضافی متخصص در عملیات رانندگی:

آموزش به عنوان متخصص در فناوری فلزات با تمرکز بر فناوری مونتاژ می تواند با یک مدرک اضافی به عنوان متخصص در عملیات رانندگی تکمیل شود. در ابتدای این آموزش شما باید حداقل 19 سال سن داشته باشید تا بتوانید در آموزش آموزشگاه رانندگی برای آموزش پایه و صلاحیت قانونی مورد نیاز طبق قانون صلاحیت رانندگی حرفه ای شرکت کنید.

ادامه آموزش:

برای اینکه بعداً به یک متخصص در یک زمینه تخصصی تبدیل شوید، توصیه می شود به عنوان اپراتور ماشین برش به آموزش ادامه دهید. از آنجایی که اولین آموزش در این زمینه قبلاً انجام شده است، ادامه آموزش فقط یک سال و نیم دیگر طول می کشد.

استاد:

یک استادکار صنعتی که در زمینه فلز تخصص دارد، امکان ارتقاء به سمت های مدیریتی یا حتی مدیریتی را فراهم می کند.

آموزش تکنسین:

با داشتن تکنسین در زمینه فناوری ماشین آلات با تمرکز بر فناوری ماشینکاری، متخصصان فناوری فلزات می توانند پس از دو سال خود در توسعه ماشین آلات جدید برای تولید کمک کنند.

مطالعات تکمیلی :

پس از اتمام دوره آموزشی، این فرصت را نیز خواهید داشت که حرفه  خود را به صورت آکادمیک دنبال کنید. مدرک مهندسی تولید یا مهندسی صنایع می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای شما ایجاد کند.

چشم انداز آینده به عنوان یک متخصص در فناوری فلزات چیست؟

حتی اگر برخی از فرآیندهای کاری در صنعت  با گذشت سالیان بیش از پیش خودکار شوند و مردم دست در دست ربات ها کار کنند، باز هم دقت و مراقبت یک متخصص در فن آوری فلزی هنگام توسعه و تنظیم دقیق مورد نیاز است. در نظر داشته باشید که محصولات همانطور که صنعت در حال تغییر است، محتوای آموزش نیز در حال تغییر است . استفاده از شبیه سازها و عینک های VR دیگر غیر معمول نیست، به طوری که متخصصان نحوه استفاده از ماشین های خاص را یاد می گیرند و در نتیجه سطح دانش خود را تطبیق می دهند. به خصوص وقتی صحبت از توسعه ماشین‌های خودکار جدید می‌شود، در آینده به پرسنل واجد شرایط نیاز خواهد بود، به همین دلیل است که این حرفه پتانسیل‌های آینده زیادی دارد.

اینسایدر: شغلی در SPITZKE SE

حتی پس از آموزش به عنوان متخصص در فن آوری فلزات در SPITZKE SE، شما این فرصت را دارید که به تحصیلات خود ادامه دهید. اهداف شغلی شما در جلسات توسعه تعریف می شود و آموزش های بیشتر لازم در برنامه توسعه ثبت می شود. این می تواند دوره های داخلی یا دوره های آموزشی در SPITZKE AKADEMIE یا یک دوره تحصیلی پیشرفته، به عنوان مثال با تخصص در مهندسی عمران باشد. بنابراین شما می توانید خود را به صورت فردی توسعه دهید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…
 • جوشکاری، لحیم کاری، حفاری، تراشکاری، آسیاب، سنگ زنی، براده کردن و بسیاری از تکنیک های پردازش دیگر.
 • ساخت و مونتاژ قطعات و سازه ها.
 • انجام تعمیرات و نگهداری انواع ماشین آلات.
 • انواع مقررات ایمنی، هنجارها و استانداردهای کیفیت.
 • حل مسائل پیچیده  ریاضی.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
980-910 یورو 930-830 یورو

 

شغل 3

شغل 2

شغل 1

عنوان

میزان حقوق این دوره

فلزکار مکانیک صنعتی مطالعه دوگانه مهندسی مکانیک
1800 یورو 2300 یورو 2000 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
2800 یورو 2800 یورو 7000 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی

نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصص فناوری فلزات ARI-Armaturen Albert Richter GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2023 Schloß Holte-Stukenbrock

 

متخصص فناوری فلزات airleben GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Gotha

 

متخصص فناوری فلزات Westnetz GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.10.2022 Arnsberg

 

یک فلزکار چه می کند؟

کارآموزی به عنوان متخصص فناوری فلزات یک شغل بسیار گسترده است که در چهار تخصص مجزا ارائه می شود: مهندسی طراحی، فناوری مونتاژ، فناوری شکل دهی و سیم یا فناوری ماشینکاری. حتی اگر فعالیت ها در نقاط کانونی منفرد گاهی بسیار خاص باشد، برخی از وظایف را نیز می توان خلاصه کرد.

وظایف شما در یک نگاه:

 • بررسی خواص فلزات و موادی مانند آهن، فولاد، مس یا آلومینیوم
 • انتخاب ابزار و ماشین آلات مناسب مانند ماشین های سیم کشی
 • تنظیم و نظارت بر ماشین آلات
 • پردازش دستی یا پس پردازش اجزا، یعنی اجزای یک سیستم، محفظه ماشین یا بدنه خودرو
 • رعایت مقررات ایمنی هنگام کار
 • بررسی کیفیت و عملکرد محصولات نهایی
 • آماده سازی حمل و نقل برای مشتریان یا خریداران عمده

فناوری ساخت و ساز:

متخصصان فناوری فلزات متخصص در فناوری ساخت و ساز، ساخت و سازهای سفارشی را در کارهای روزمره خود مونتاژ می کنند. قبل از شروع کار، مراحل کار خود را به طور دقیق برنامه ریزی می کنند و روش های پردازش، ماشین آلات و ابزار مناسب را انتخاب می کنند. با شکل دهی، جداسازی، سوراخ کردن، خم کردن یا برش قطعات فلزی به اندازه، چه با دست یا با کمک ماشین آلات مناسب، تک تک قطعات مجموعه را ایجاد می کنند. سپس قطعات جداگانه با استفاده از فرآیندهای حرارتی، یعنی با کمک فرآیندهای حرارتی یا مکانیکی – به عنوان مثال جوش یا لحیم کاری، مونتاژ می شوند. در زمینه فناوری ساخت و ساز، کارگران ماهر عمدتاً در صنعت ساختمان و یا در شرکت های تولید کننده سازه های فلزی کار می کنند.

فناوری شکل دهی و سیم:

تکنسین های فلزی به عنوان متخصص در فناوری فلزات با تمرکز بر فناوری شکل دهی و سیم، عمدتاً با شکل دهی فلزات و مفتول ها کار می کنند. به عنوان مثال، یک سیم با نازک‌تر و طولانی‌تر کردن آن، تغییر شکل می‌دهد. برای این منظور، کشوهای سیم به طور حرفه ای ماشین ها و سیستم های تولیدی را از قبل راه اندازی می کنند، به عنوان مثال ماشین های سیم کشی با قالب های کششی آماده می شوند. از آنجایی که هر سیم یا هر ماده ای متفاوت است، برای مثال باید سرعت شکل گیری را در نظر گرفت تا سیمی پاره نشود و در نهایت الزامات سفارش را نیز برآورده کند. در نهایت، در صورت لزوم، محصولات را دوباره کار می کنند و قرقره های تمام شده را که سیم روی آنها پیچیده شده است، برای حمل و نقل آماده می کنند.

سنگ طراحی چیست؟

قالب مهمترین عنصر دستگاه سیم کشی است. این یک درج فولادی گرد با یک هسته الماس است که سیم روی آن کشیده می شود. همانطور که سیم با سرعت فوق‌العاده در دستگاه می‌پیچد، شکل آن تغییر می‌کند و معمولاً طولانی‌تر و نازک‌تر می‌شود.

تکنولوژی ماشینکاری:

در شغل تکنسین ماشینکاری، همه چیز حول محور کار با دستگاه های  تولیدی به اصطلاح برش می چرخد. دقیقا جایی که آسیاب، آسیاب یا تراشکاری، تراشه ها صورت می گیرد. با کمک ماشین‌های فرز، آسیاب یا تراش با کنترل کامپیوتر، به اصطلاح ماشین‌های CNC، متخصصان فن‌آوری فلزات متخصص در فناوری ماشینکاری، اجزا یا مجموعه‌هایی را برای ماشین‌ها یا وسایل نقلیه ایجاد می‌کنند . به عنوان مثال قطعات بدنه مانند درها، هودها و دیوارهای جانبی. برای این کار ماشین ها را طوری تنظیم می کنند که محصول نهایی شکل و اندازه مناسبی داشته باشد و در حین تولید بر اجزای کنترل نظارت می کنند. وقتی یک جزء تمام می شود، کیفیت محصول نهایی را بررسی می کنند.

فناوری مونتاژ: در زمینه فناوری مونتاژ، مجموعه ها در نهایت با  محصولات کامل  یعنی در ماشین آلات یا وسایل نقلیه تمام شده ساخته می شوند. برای انجام این کار، آنها تکنیک های اتصال را برای اجزا و مجموعه های مختلف ایجاد می کنند و آنها را با پیچ، سنجاق، پرچ، آهنگری یا لحیم کاری به یکدیگر متصل می کنند. ویژگی خاص این رشته، جزء الکتروتکنیکی است، زیرا تکنسین های مونتاژ نیز در حین کار، عناصر و کابل های الکترونیکی را مونتاژ می کنند تا بعداً کل محصول کارایی داشته باشد. نمونه ای از این کار نصب موتور در یک وسیله نقلیه موتوری است. وقتی یک محصول تمام شد، آن را تنظیم می کنند و عملکردها را بررسی می کنند.

چرا باید فلزکار شوید؟

به ویژه در بخش صنعت، شرح مشاغل سنتی دستخوش تغییرات عمده ای شده است. در آینده، کار متخصصان فن‌آوری فلزات به‌اصطلاح کوبات‌ها (یعنی روبات‌هایی که کار انسان را پشتیبانی می‌کنند) همراه خواهد بود. در آینده، نیاز خاصی به کارکنانی که به پیشرفت و ادغام فناوری جدید علاقه مند هستند، وجود خواهد داشت. متخصصان فن آوری فلزات در دوره های آموزشی ویژه ای شرکت می کنند که آنها را برای کار با کوبات ها و دیجیتالی کردن فرآیندهای کاری آماده می کند. از آنجایی که دستمزد بر اساس قرارداد جمعی است، تکنسین های فلزی حقوق خوب و بالاتر از همه مطمئن دریافت می کنند.

آیا قبلاً می دانستید که…

 • استفاده از عینک واقعیت مجازی در این آموزش غیرعادی نیست؟ با استفاده از عینک های VR می توان کنترل عناصر ماشین را بدون فرسودگی ابزار و استفاده از مواد یاد گرفت.

کجا می توانم به عنوان متخصص در زمینه فلزات کار کنم؟

در طول دوره آموزشی و پس از آن، در شرکت هایی در صنعت فلزکاری و فرآوری کار خواهید کرد. به عنوان مثال در ساخت و ساز فلزی، در کارگاه های تراشکاری یا در ساخت ماشین، دستگاه یا وسیله نقلیه فعالیت می کنید.

کارمند  متخصص فناوری فلزات در SPITZKE SE:

در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص در فن آوری فلزات در SPITZKE SE، در زمینه تجهیزات/مهندسی برق کار خواهید کرد و اطمینان حاصل می کنید که زیرساخت های راه آهن به خوبی کار می کند. وظایف شما شامل مونتاژ اجزا و مجموعه ها در خطوط تماس هوایی یا کشیدن و اتصال سیم های تماس است. بنابراین، شما نباید مشکلی در کار در ارتفاع داشته باشید. در طول دوره آموزشی خود بر روی پروژه های ساختمانی مختلف در سراسر آلمان کار خواهید کرد.

مشتریان شرکت های فناوری فلز چه کسانی هستند؟

بسته به اینکه در یک کارگاه کوچک یا یک شرکت بزرگ مهندسی مکانیک کار می کنید، ساختار مشتری می تواند بسیار متفاوت به نظر برسد. به عنوان مثال، مشتریان می‌توانند خودروسازان، شرکت‌های ساختمانی، شرکت‌های صنعت انرژی بادی یا سایر شرکت‌های مهندسی مکانیک باشند که در آن‌ها محصولات قبل از اینکه به مشتری نهایی برسند یا فروخته شوند، پردازش می‌شوند. به عنوان مثال، شما قطعات بدنه مانند درها، سیستم های سقف یا کاپوت را برای شرکت هایی در صنعت خودروسازی به صورت انبوه تولید می کنید که آنها را به مقدار زیاد خریداری می کنند.

ساعات کار به عنوان یک متخصص فناوری فلز چقدر است؟

به عنوان یک متخصص در فناوری فلزات، بسته به شرکت، 38 تا 40 ساعت در هفته به صورت شیفتی کار خواهید کرد. کار در شب و آخر هفته غیر معمول نیست. برای جبران کار خود در آخر هفته، معمولاً یک روز دیگر را به عنوان تعطیلات  دارید – مثلاً چهارشنبه.

فلزکاران چه لباس کار می پوشند؟

در محل کار، متخصصان فن‌آوری فلزی لباس‌های محافظ متشکل از دستکش کار، کفش ایمنی، کلاه ایمنی و عینک محافظ می‌پوشند

دستگاه هایی که در کارهای روزمره با آن ها مواجه می شوید:

 • ماشین های سیم کشی و شکل دهی
 • ابزارهای ماشینی
 • تجهیزات جوشکاری و لحیم کاری
 • کارخانه های تصفیه سطحی و حرارتی
 • دستگاه های دقیق و اندازه گیری
 • بالابرها

برای تبدیل شدن به یک فلزکار باید چه نوع آدمی باشم؟

صنعتگران

پردازش قطعات و مجموعه ها نیازمند مهارت و مراقبت دستی است. همچنین باید بتوانید از ابزارهایی برای شکل دادن به موادی مانند ورق فلزی یا لوله استفاده کنید.

تکنسین

از آنجایی که شما باید ماشین های فنی را نیز راه اندازی و تنظیم کنید، باید درک فنی داشته باشید. مهارت های حرکتی ظریف شما نیز مورد نیاز است، برای مثال اگر به عنوان سیم کش با سیم های ظریف کار می کنید.

ورزشکاران

ابرای حرفه متخصص فن آوری فلزات، باید از نظر بدنی مناسب و انعطاف پذیر نیز باشید، زیرا بلند کردن اجسام و حمل اثاثیه بخشی از کارهای روزمره است.

چقدر باید برای این کار انعطاف پذیر باشید؟

وظایف شما شامل جابجایی قرقره های سیم با وزن حداکثر 20 کیلوگرم و بارگیری آنها در ون ها است که اغلب برای فلزکاران نیاز به بلند کردن وسایل سنگین دارد. علاوه بر این، صدای ماشین در سالن های تولید وجود دارد و در محل کار اغلب گرد و غبار فلز و همچنین گرما و دود ایجاد می شود  به همین دلیل است که این شرایط نباید به شما آسیب برساند.

آموزش  کارمند در SPITZKE SE:

در بخش عملی آموزش خود در SPITZKE، شما از همان ابتدا درگیر پروژه ها خواهید شد، در پروژه های ساخت و ساز شرکت خواهید کرد و به عنوان مثال، روی مدرن سازی مسیر ICE کار خواهید کرد. شما وظایف را هم با تیم خود و هم به طور مستقل اجرا خواهید کرد.

بخش تئوری آموزش شما در قالب درس های بلوکی در هنرستان انجام می شود. واحدهای آموزشی اضافی در مرکز آموزشی خود شرکت انجام می شود. شما همچنین این فرصت را دارید که در دوره های آمادگی آزمون فردی، تدریس خصوصی یا سمینارهای جامع شرکت کنید.

آموزش به عنوان یک متخصص در فناوری فلز چگونه کار می کند؟

آموزش تخصصی شدن در فناوری فلزات ساختاری دوگانه دارد و دو سال به طول می انجامد. در طول دو سال آموزش، در روزهای خاصی از هفته در مدرسه فنی حرفه ای شرکت خواهید کرد و در روزهای دیگر هفته در شرکت آموزشی خود تمرین خواهید کرد. بسته به تمرکزی که انتخاب می کنید، کار در شرکت می تواند متفاوت به نظر برسد. دانش جامعی در آموزشگاه فنی حرفه ای منتقل می شود، به همین دلیل است که همه کارآموزان در کلاس های یکسان شرکت می کنند.

متخصص فن آوری فلزات در هنرستان چه می آموزد؟

در طول دو سال کارآموزی در مدرسه حرفه ای، بدون توجه به تخصص کارآموزی خود، همه چیز را در مورد اجزای مختلف فلزی و فعالیت های مختلف، فرآیندهای تولید و روش های ماشین کاری خواهید آموخت. به شما آموزش داده می شود که چگونه اسناد فنی، مقادیر مشخصه و برنامه های عملکردی را بخوانید و آنچه را که باید در طول کار تولید و نگهداری در نظر بگیرید. علاوه بر این، کارآموزان همه چیز را در مورد حقوق صنعت الکترونیک یاد می گیرند.

متخصص فناوری فلزات چه کارهایی را به صورت عملی  می آموزد؟

سال اول آموزش: سال اول آموزش در درجه اول برای شناخت شرکت آموزشی شما استفاده می شود. شما با ساختار و سازماندهی شرکت آموزشی خود آشنا خواهید شد و به زودی متوجه خواهید شد که حوزه مسئولیت شما کجاست. قبل از شروع ساخت قطعات، نحوه برنامه ریزی و آماده سازی کار خود را یاد خواهید گرفت. تحت هدایت مربی خود، اجزای خود را ایجاد می کنید و با استفاده از ابزار و ماشین آلات، با در نظر گرفتن جنبه های ایمنی تجویز شده تمرین می کنید.

در برخی از شرکت ها یا مشاغل نیز به اصطلاح کارگاه های آموزشی وجود دارد که در آن کارآموزان می توانند با پردازش یا مونتاژ اجزای مینیاتوری، فعالیت های بعدی را بدون مصرف مقادیر زیادی مواد بیاموزند. در اینجا نحوه استفاده از ابزارها و نحوه خواندن نقشه های مونتاژ را یاد خواهید گرفت. این اغلب به خصوص در زمینه فناوری مونتاژ وجود دارد.

سال دوم آموزش: در سال دوم آموزش، قطعات و مجموعه ها را به طور مستقل و زیر نظر مربی خود ایجاد می کنید. علاوه بر این، یاد خواهید گرفت که چگونه تجهیزات را به گونه ای نگهداری کنید که عملکردی داشته باشند. اگر شرکت شما با برنامه های CNC یا سایر سیستم های خودکار کار می کند، فناوری کنترل به شما آموزش داده خواهد شد. هنگامی که مجموعه ها مونتاژ شدند، کیفیت محصول نهایی را بررسی کرده و آن را برای حمل و نقل ایمن می کنید.

شما باید یک فلزکار شوید اگر …

 • شما قدرت تخیل  قوی دارید.
 • ریاضیات یکی از دروس مورد علاقه شما بوده است.
 • دوست دارید با دستان خود چیز جدیدی را خلق  کنید.

قطعاً نباید یک فلزکار شوید اگر…

 • از کار فنی خوشتان نمی آید
 • ماشین های بزرگ شما را می ترسانند
 •  ترجیح می دهید در یک محیط کاری گرم و راحت کار کنید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp