جستجو

آوسبیلدونگ فناوری فلزات

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

کارآموزی در آوسبیلدونگ متخصص فناوری فلزات یک شغل بسیار گسترده است که در چهار تخصص مجزا ارائه می شود:

 • مهندسی طراحی
 • فناوری مونتاژ
 • فناوری شکل دهی و سیم
 • فناوری ماشینکاری

آموزش به عنوان یک متخصص در فناوری فلز چگونه است؟

آموزش تخصصی شدن در فناوری فلزات ساختاری دوگانه دارد و دو سال به طول می انجامد. در طول دو سال آموزش، در روزهای خاصی از هفته در مدرسه فنی حرفه ای شرکت خواهید کرد و در روزهای دیگر هفته در شرکت آموزشی خود تمرین خواهید کرد. بسته به تمرکزی که انتخاب می کنید، کار در شرکت می تواند متفاوت به نظر برسد. دانش جامعی در آموزشگاه فنی حرفه ای منتقل می شود، به همین دلیل است که همه کارآموزان در کلاس های یکسان شرکت می کنند.

متخصص فناوری فلزات در هنرستان چه می آموزد؟

در طول دو سال کارآموزی در مدرسه حرفه ای، بدون توجه به تخصص کارآموزی خود، همه چیز را در مورد اجزای مختلف فلزی و فعالیت های مختلف، فرآیندهای تولید و روش های ماشین کاری خواهید آموخت. به شما آموزش داده می شود که چگونه اسناد فنی، مقادیر مشخصه و برنامه های عملکردی را بخوانید و آنچه را که باید در طول کار تولید و نگهداری در نظر بگیرید. علاوه بر این، کارآموزان همه چیز را در مورد حقوق صنعت الکترونیک یاد می گیرند.

آوسبیلدونگ فناوری فلزات

وظایف متخصصان فناوری فلزات:

 • بررسی خواص فلزات و موادی مانند آهن، فولاد، مس یا آلومینیوم
 • انتخاب ابزار و ماشین آلات مناسب مانند ماشین‌های سیم کشی
 • تنظیم و نظارت بر ماشین آلات
 • پردازش دستی یا پس پردازش اجزا، یعنی اجزای یک سیستم، محفظه ماشین یا بدنه خودرو
 • رعایت مقررات ایمنی هنگام کار
 • بررسی کیفیت و عملکرد محصولات نهایی
 • آماده سازی حمل و نقل برای مشتریان یا خریداران عمده

محتوای آموزش عملی آوسبیلدونگ فناوری فلزات

سال اول آموزش:

سال اول آموزش در درجه اول برای شناخت شرکت آموزشی شماست. شما با ساختار شرکت آموزشی خود آشنا خواهید شد و به زودی متوجه خواهید شد که حوزه مسئولیت شما کجاست. قبل از شروع ساخت قطعات، نحوه برنامه ریزی و آماده سازی کار خود را یاد خواهید گرفت. با هدایت مربی خود استفاده از ابزار و ماشین آلات را یاد خواهید گرفت و با در نظر گرفتن جنبه‌های ایمنی تجویز شده آموزش می‌بینید.

در برخی از شرکت ها یا مشاغل نیز کارگاه های آموزشی وجود دارد که در آن کارآموزان می توانند با پردازش یا مونتاژ اجزای مینیاتوری، فعالیت‌های بعدی را بدون مصرف مقادیر زیادی مواد بیاموزند. درواقع نحوه استفاده از ابزارها و نحوه خواندن نقشه های مونتاژ را یاد خواهید گرفت.

سال دوم آموزش:

در سال دوم آموزش، قطعات و مجموعه‌ها را به طور مستقل و زیر نظر مربی خود می‌بینید. علاوه بر این، یاد خواهید گرفت که چگونه تجهیزات را به گونه‌ای نگهداری کنید که عملکرد بهتری داشته باشند. هنگامی که مجموعه ها مونتاژ شدند، کیفیت محصول نهایی را بررسی کرده و آن را برای حمل و نقل آماده می‌کنید.

حقوق حین تحصیل در آوسبیلدونگ فناوری فلزات

حقوق و دستمزد آموزشی شما معمولاً توسط قراردادهای جمعی تنظیم می‌شود. در این دوره آوسبیلدونگ دو ساله به عنوان متخصص فناوری فلزات، در سال اول به طور متوسط ​​​​950 یورو در ماه و در سال دوم تا 1100 یورو در ماه حقوق دریافت می‌کنید.

حقوق کارمندی در SPITZKE SE :

در SPITZKE، در ساخت و ساز به شما حقوق تعلق می‌گیرد. در سال اول آموزش، شما 850 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت می کنید و در سال دوم، این مبلغ به 1200 یورو ناخالص در ماه می‌رسد. همچنین برای شیفت‌های شب، کار در روزهای یکشنبه یا تعطیلات پاداش دریافت خواهید کرد.

اگر روی یک پروژه ساختمانی کار می‌کنید که از خانه شما دور است، بودجه اضافی برای وعده های غذایی در محل  کار خود دریافت خواهید کرد. همچنین در صورتی که نیاز به سفر به یک پروژه ساختمانی باشد یا مجبور باشید برای اقامت شبانه برنامه ریزی کنید، هزینه های سفر به شما پرداخت می شود.

آوسبیلدونگ فناوری فلزات

بازار کاری فناوری فلزات

در طول دوره آموزشی و پس از آن، در شرکت هایی در صنعت فلزکاری و فرآوری کار خواهید کرد. به عنوان مثال در ساخت و ساز فلزی، در کارگاه های تراشکاری یا در ساخت ماشین، دستگاه یا وسیله نقلیه فعالیت می کنید.

آینده شغلی

ادامه آموزش:

برای اینکه بعداً به یک متخصص در این زمینه تبدیل شوید می‌توانید به عنوان اپراتور ماشین برش به آموزش ادامه دهید. از آنجایی که قبل از این نیز در این زمینه آموزش دیده‌اید، ادامه آموزش شما فقط یک سال و نیم دیگر طول می‌‎کشد.

استاد:

اگر یک استادکار صنعتی با تخصص در زمینه فلز شوید، امکان ارتقاء به سمت‌های مدیریتی نیز خواهید داشت.

آموزش تکنسین:

با آموزش دیدن در زمینه تکنسین فناوری ماشین آلات با تمرکز بر فناوری ماشینکاری، متخصصان فناوری فلزات می‌توانند پس از دو سال در توسعه ماشین آلات جدید برای تولید کمک کنند.

مطالعات تکمیلی :

پس از اتمام دوره آموزشی، این فرصت را نیز خواهید داشت که حرفه خود را به صورت آکادمیک دنبال کنید. مدرک مهندسی تولید یا مهندسی صنایع می‌تواند فرصت‌های شغلی جدیدی را برای شما ایجاد کند.

 

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان…

چشم انداز آینده به عنوان یک متخصص در فناوری فلزات

حتی اگر برخی از فعالیت‌ها در صنعت  با گذشت سالیان بیش از پیش اتوماتیک شوند و مردم دست در دست ربات ها کار کنند، باز هم دقت و مراقبت یک متخصص در فناوری فلزات مورد نیاز است. در نظر داشته باشید که همانطور که صنعت در حال تغییر است، محتوای آموزش نیز در حال تغییر است.

استفاده از شبیه سازها و عینک های VR دیگر غیر معمول نیست، به طوری که متخصصان نحوه استفاده از ماشین های خاص را یاد می گیرند و در نتیجه سطح دانش خود را تطبیق می دهند. به خصوص وقتی صحبت از توسعه ماشین‌های اتومات جدید می‌شود، در آینده به پرسنل واجد شرایط نیاز خواهد بود، به همین دلیل است که این حرفه پتانسیل‌های زیادی در آینده دارد.

آوسبیلدونگ فناوری فلزات

بعد از این دوره آموزشی شما می توانید:

 • جوشکاری، لحیم کاری، حفاری، تراشکاری، آسیاب، سنگ زنی، براده کردن و بسیاری از تکنیک های پردازش دیگر.
 • ساخت و مونتاژ قطعات و سازه ها.
 • انجام تعمیرات و نگهداری انواع ماشین آلات.
 • انواع مقررات ایمنی، هنجارها و استانداردهای کیفیت.
 • حل مسائل پیچیده ریاضی
 • تخصص در فناوری ساخت و ساز:

متخصصان فناوری فلزات متخصص در فناوری ساخت و ساز، ساخت و سازهای سفارشی را در کارهای روزمره خود مونتاژ می کنند. قبل از شروع کار، مراحل کار خود را به طور دقیق برنامه ریزی می کنند و روش های پردازش، ماشین آلات و ابزار مناسب را انتخاب می کنند. با شکل دهی، جداسازی، سوراخ کردن، خم کردن یا برش قطعات فلزی به اندازه، چه با دست یا با کمک ماشین آلات مناسب، تک تک قطعات مجموعه را ایجاد می کنند. سپس قطعات جداگانه با استفاده از فرآیندهای حرارتی، یعنی با کمک فرآیندهای حرارتی یا مکانیکی – به عنوان مثال جوش یا لحیم کاری، مونتاژ می شوند. در زمینه فناوری ساخت و ساز، کارگران ماهر عمدتاً در صنعت ساختمان و یا در شرکت های تولید کننده سازه های فلزی کار می کنند.

 • فناوری شکل دهی و سیم:

تکنسین های فلزی به عنوان متخصص در فناوری فلزات با تمرکز بر فناوری شکل دهی و سیم، عمدتاً با شکل دهی فلزات و مفتول ها کار می کنند. به عنوان مثال، یک سیم با نازک‌تر و طولانی‌تر کردن آن، تغییر شکل می‌دهد. برای این منظور، کشوهای سیم به طور حرفه ای ماشین ها و سیستم های تولیدی را از قبل راه اندازی می کنند، به عنوان مثال ماشین های سیم کشی با قالب های کششی آماده می شوند. از آنجایی که هر سیم یا هر ماده ای متفاوت است، برای مثال باید سرعت شکل گیری را در نظر گرفت تا سیمی پاره نشود و در نهایت الزامات سفارش را نیز برآورده کند. در نهایت، در صورت لزوم، محصولات را دوباره کار می کنند و قرقره های تمام شده را که سیم روی آنها پیچیده شده است، برای حمل و نقل آماده می کنند.

 • تکنولوژی ماشین‌کاری:

در شغل تکنسین ماشینکاری، همه چیز حول محور کار با دستگاه های  تولیدی به اصطلاح برش می چرخد. دقیقا جایی که آسیاب، آسیاب یا تراشکاری، تراشه ها صورت می گیرد. با کمک ماشین‌های فرز، آسیاب یا تراش با کنترل کامپیوتر، به اصطلاح ماشین‌های CNC، متخصصان فن‌آوری فلزات متخصص در فناوری ماشینکاری، اجزا یا مجموعه‌هایی را برای ماشین‌ها یا وسایل نقلیه ایجاد می‌کنند . به عنوان مثال قطعات بدنه مانند درها، هودها و دیوارهای جانبی. برای این کار ماشین ها را طوری تنظیم می کنند که محصول نهایی شکل و اندازه مناسبی داشته باشد و در حین تولید بر اجزای کنترل نظارت می کنند. وقتی یک جزء تمام می شود، کیفیت محصول نهایی را بررسی می کنند.

 • فناوری مونتاژ:

در زمینه فناوری مونتاژ، مجموعه ها در نهایت با  محصولات کامل  یعنی در ماشین آلات یا وسایل نقلیه تمام شده ساخته می شوند. برای انجام این کار، آنها تکنیک های اتصال را برای اجزا و مجموعه های مختلف ایجاد می کنند و آنها را با پیچ، سنجاق، پرچ، آهنگری یا لحیم کاری به یکدیگر متصل می کنند. ویژگی خاص این رشته، جزء الکتروتکنیکی است، زیرا تکنسین های مونتاژ نیز در حین کار، عناصر و کابل های الکترونیکی را مونتاژ می کنند تا بعداً کل محصول کارایی داشته باشد. نمونه ای از این کار نصب موتور در یک وسیله نقلیه موتوری است. وقتی یک محصول تمام شد، آن را تنظیم می کنند و عملکردها را بررسی می کنند.

ساعت کار در آوسبیلدونگ فناوری فلز

به عنوان یک متخصص در فناوری فلزات، بسته به شرکت، 38 تا 40 ساعت در هفته به صورت شیفتی کار خواهید کرد. کار در شب و آخر هفته غیر معمول نیست. برای جبران کار خود در آخر هفته، معمولاً یک روز دیگر را به عنوان تعطیلات  دارید – مثلاً چهارشنبه.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *