آوسبیلدونگ کارمند گردشگری

Tourismuskaufmann

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

828

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2450

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه- کار آخر هفته ممکن است

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

آوسبیلدونگ کارمند گردشگری چه درآمدی دارد؟

طبق قرارداد جمعی سراسری برای آژانس های مسافرتی و تورگردانان، متوسط ​​دستمزد آموزش در سال اول 717 یورو ناخالص در ماه است. در سال دوم، کارآموزان 828 یورو ناخالص در ماه و در سال سوم 972 یورو ناخالص در ماه دریافت می کنند. این ارزش ها ناشی از قراردادهای جمعی اتحادیه کارگری و کارفرمایان در انجمن مسافرتی آلمان DRV است. این جزئیات تعرفه در سراسر آلمان یکسان است. شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ کارمند گردشگری، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

اگر شرکت قرارداد جمعی نداشته باشد وضعیت چیست؟

در این صورت، شما با مدیر خود مذاکره حقوقی انجام خواهید داد. از مشخصات قرارداد جمعی به عنوان مبنا و جهت گیری برای ادعای خاص خود استفاده کنید. حقوق و دستمزد مورد مذاکره می تواند از اطلاعات تعرفه تجاوز کند یا کمتر باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام آوسبیلدونگ کارمند گردشگری

بعداً به عنوان کارمند گردشگری چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

به عنوان یک کارمند آموزش دیده گردشگری، می توانید بلافاصله پس از اتمام دوره آموزشی خود به طور متوسط ​​1900 یورو در ماه درآمد ناخالص داشته باشید. با تجربه حرفه ای مناسب، تا حدود 2450 یورو ناخالص در ماه امکان پذیر است. آیا شما نه تنها تجربه حرفه ای دارید، بلکه آموزش های بعدی را نیز گذرانده اید؟ آیا سمتی با مسئولیت مدیریتی هم دارید؟ سپس حقوق ناخالص ماهانه حدود 3750 یورو است. اینها اطلاعات جمعی توافق شده است که هر کارفرما از آنها به عنوان راهنما استفاده نمی کند. به عنوان مثال، شما معمولاً با شرکت های کوچکتر در مناطق روستایی کمتر از یک شرکت بزرگتر در یک شهر بزرگ درآمد کسب می کنید. بنابراین، اندازه و مکان شرکت عوامل دیگری هستند که می توانند بر حقوق شما تأثیر بگذارند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

متخصص گردشگری

بسته به ارائه دهنده آموزش و مدل، آموزش بیشتر می تواند تا دو سال طول بکشد. این دوره ها عمدتاً بر مسائل تجاری تمرکز دارند: آژانس مسافرتی هتل جدیدی را به برنامه خود اضافه می کند؟ متخصصان گردشگری تصمیم می گیرند که کدام شرایط چارچوب مالی اعمال شود.

اقتصاددان تجارت گردشگری

آموزش دو سال تمام وقت و چهار سال پاره وقت طول می کشد. در میان سایرین، اقتصاددانان گردشگری تصمیم می‌گیرند که هزینه سفر با یک تورگردان در نهایت چقدر باشد. برای این کار آنها محاسبات خود را انجام می دهند. هدف: کسب سود بدون ایجاد یک پیشنهاد کاملاً گران به مشتری.

مطالعات مدیریت گردشگری

برنامه های تحصیلی بسیاری در زمینه گردشگری وجود دارد. یک موضوع پرطرفدار مدیریت گردشگری است که در آن دوره های تجاری نیز بخش بزرگی از مدرک را تشکیل می دهند. سمینارها یا دوره های آموزشی زبان خارجی در مورد اصول حقوقی در گردشگری برنامه را تکمیل می کنند. مدرک در این زمینه شما را قادر می سازد تا یک موقعیت مدیریتی را به عهده بگیرید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

چشم انداز آینده به عنوان یک کارمند گردشگری چیست؟

چه آژانس مسافرتی و چه اپراتور تور، چه آنلاین و چه آفلاین – فروشندگان گردشگری چشم‌اندازهای آینده خوبی دارند زیرا می‌توان از آنها به طور انعطاف‌پذیر استفاده کرد و می‌توانند به تغییر رفتار مشتری واکنش نشان دهند. هر جا که مشتریان رزرو کنند: واقعیت این است که آنها سفر را رزرو می کنند زیرا تمایل به تعطیلات همچنان زیاد است. همچنین این فرصت برای فروشندگان گردشگری وجود دارد که دوره های آموزشی بیشتری را طی کنند که هم دانش بیشتر و هم حقوق بالاتری را ارائه می دهد. برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:  

چه آوسبیلدونگ کارمند گردشگری پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • با کمک سیستم عامل ها رزرو کنید و فاکتور ایجاد کنید.
 • شدیداً به مشتریان مشاوره دهید و تمام خواسته های آنها را از چشمان آنها بخوانید.
 • رسیدگی به شکایات و شکایات (همیشه ممکن است مشکلی پیش بیاید).
 • شرکت خود را با روابط عمومی حمایت کنید.
 • سفرهای انفرادی را برنامه ریزی و تنظیم کنید.
 • هنگام برنامه ریزی و رزرو مقررات حمل و نقل و اقامت را در نظر بگیرید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
  – 970 یورو 830 یورو 720 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
1600 یورو 2300 یورو 2000 یورو 2300 یورو مینیمم حقوق
2600 یورو 3700 یورو 4000 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
کارمند گردشگری   STA Travel group of companies خانم / آقا 01.02.2022 Göttingen
کارمند گردشگری   Explorer Fernreisen GmbH group of companies خانم / آقا 01.02.2022 Dortmund
کارمند گردشگری   GALERIA Reisen group of companies خانم / آقا 01.09.2022 Dortmund

کارمند گردشگری

آلمان، اسپانیا و ایتالیا: اینها 3 مقصد برتر مسافرتی برای آلمانی ها هستند. اما چه کسی سفر و اقامت، تا حدی شامل یک برنامه را برنامه ریزی می کند تا لحظاتی فراموش نشدنی را برای مسافران تعطیلات رقم بزند؟ کارمند گردشگری – که با نام قبلی منشی سفر نیز شناخته می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

کارمند گردشگری چه می کند؟

ترتیب سفر

یکی از وظایف کلاسیک کارمند گردشگری در آژانس مسافرتی، ترتیب دادن سفر به مشتریان خصوصی و تجاری است. سفر دریایی، اتوبوس یا هوایی؟ یکی دو روز یا دو هفته؟ بیمه چمدان و بیمه سلامت در خارج از کشور؟ برای انجام یک مشاوره شایسته و پس از فروش، موارد زیادی باید در نظر گرفته شود.

توسعه مفاهیم سفر

در میان چیزهای دیگر، فروشندگان گردشگری در اپراتورهای تور وظیفه برنامه ریزی سفرهای (جدید) را دارند. این شامل، از جمله، افزودن یک منطقه تعطیلات جدید به برنامه، انعقاد همکاری های بیشتر در هتل یا طراحی یک تور شهری با محتوای تازه است.

سازماندهی سفرها

اگر فروشندگان گردشگری مستقیماً برای اپراتورهای تور کار می کنند، اغلب در سفرها نیز شرکت می کنند. به عنوان مثال، می‌توانید سفری با اتوبوس به پاریس را همراهی کنید تا یک تور شهری را در محل انجام دهید. علاوه بر این، فروشندگان گردشگری نقطه تماس برای هر نوع مشکل در سفر هستند.

توسعه و اجرای اقدامات بازاریابی

چه کاتالوگ سفر یا پورتال آنلاین: شما از عکس های زیبا و توضیحات مفصلی که فروشندگان گردشگری ایجاد می کنند زندگی می کنید. آنها اغلب سفرهای آزمایشی را از قبل انجام داده اند و برای مثال، خود هتل های همکار را در یک منطقه تعطیلات بررسی کرده اند. تجارب خود شما باعث می شود که نمایش ها زنده شوند. فروشندگان گردشگری همچنین به تدابیر تبلیغاتی منظم برای افزایش فروش و سازماندهی سفرها فکر می کنند.

انجام حسابداری

فروشندگان گردشگری دوره آموزشی بازرگانی را گذرانده اند زیرا باید با حسابداری آشنا باشند. به عنوان مثال، اگر یک سفر برنامه ریزی شده است، محاسبه صحیح قیمت ضروری است. محاسبه فروش و سود نیز از وظایف مهم در این حرفه است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

تفاوت منشی برای گردشگری و تفریح ​​چیست؟

به عنوان یک کارمند گردشگری، معمولاً از مشتریان در سفر به مناطق تعطیلات دوردست حمایت می کنید. از سوی دیگر، به عنوان یک کارمند گردشگری و اوقات فراغت، مناظر و فعالیت های منطقه ای را به مشتریان ارائه می دهید. خواه یک کلیسای مهم در یک شهر بزرگ، یک پارک ایده آل در یک استراحتگاه بهداشتی یا یک کنسرت در مقابل یک پس زمینه منحصر به فرد – همچنین فرصت های زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود در کشور خود وجود دارد. بازرگانان گردشگری و تفریحی، به عنوان مثال در مراکز اطلاع رسانی گردشگری، توجه را به این امر جلب می کنند.

چرا باید کارمند گردشگری شوید؟

کارمند گردشگری هنوز هم یک حرفه با آینده است. اگرچه سفرهای بیشتری از طریق اینترنت انجام می شود، آژانس های مسافرتی محلی همچنان مورد تقاضا هستند. آنها همچنین با حضور آنلاین خود به این پیشرفت واکنش نشان می دهند و نقطه تماس جدیدی را به مشتریان خود ارائه می دهند. به عنوان یک کارمند گردشگری، شما همچنین می توانید مستقیماً به اپراتورهای تور بپیوندید. این به وجود خواهد آمد زیرا مردم در دنیای پرشتاب امروزی تمایل زیادی به تعطیلات دارند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

مشاغل مشابه

 • تاجر برای گردشگری و تفریح
 • مدرک دوگانه گردشگری
 • مدرک دوگانه در مدیریت ترافیک هوایی
 • دستیار مدیریت گردشگری و هتلداری

کجا می توانم به عنوان کارمند گردشگری کار کنم؟

شما به عنوان یک کارمند گردشگری بیشتر در یک آژانس مسافرتی یا یک اپراتور تور کار می کنید. کارفرمایان بالقوه نیز شرکت های خدماتی هستند که سفرها را منحصراً برای مشتریان تجاری سازماندهی می کنند. فروشندگان گردشگری همچنین برای خطوط هوایی یا شرکت های مسافرتی اتوبوسی و غیره کار می کنند.

مکان های شما در یک نگاه

 • دفتر
 • پیشخوان (مثلاً در فرودگاه)
 • مناطق تعطیلات (مانند سفرهای بیرون و برگشت، هتل ها)

ساعات کار به عنوان کارمند گردشگری چقدر است؟

ساعات کاری فروشندگان گردشگری به مکان های مربوطه بستگی دارد. در حالی که آژانس‌های مسافرتی معمولاً فقط در روزهای هفته باز هستند، باجه‌های فرودگاه نیز در روزهای یکشنبه، تعطیلات رسمی و شب‌ها کار می‌کنند. بنابراین یک سیستم شیفت در اینجا وجود دارد. اضافه کاری ممکن است در طول تعطیلات اتفاق بیفتد، به عنوان مثال، زمانی که مسافران بیش از حد معمول از باجه ورود در ساختمان فرودگاه عبور می کنند.

فروشندگان گردشگری چه لباس کاری می پوشند؟

فروشندگان گردشگری، گاه به گاه یا تجاری را برای زندگی اداری روزمره انتخاب می کنند. بسته به حوزه فعالیت و کارفرما، لباس فرم هم می پوشند.

برای تبدیل شدن به یک کارمند گردشگری باید چه جور آدمی باشم؟

استعداد سازمانی

رسیدن با قطار یا هواپیما؟ هتل یا خانه ییلاقی؟ گشت و گذار با اپراتور تور یا ماشین اجاره ای خودتان؟ فروشندگان گردشگری این و بسیاری سوالات دیگر را از خود می پرسند. چالش بسیار مهم رزرو این موارد به درخواست مشتری نیست، بلکه هماهنگ کردن آنهاست. برای مثال ماشین کرایه ای باید در ساعت Y جلوی هتل X آماده باشد تا رضایت مشتریان را جلب کند.

همکار

مشتری علاقه مند به سفر به استرالیا است. شما هنوز آنجا نرفته اید، اما همکارتان رفته است؟ در این مورد منطقی است که از دیگر اعضای تیم گزارش مختصری از تجربیات خود بخواهید. این به طور قابل توجهی احتمال رزرو سفر توسط مشتری را افزایش می دهد.

سرگرم کننده

چه کارمندان، چه مشتریان تلفنی یا در محل – فروشندگان گردشگری هر روز با مردم سروکار دارند و بنابراین باید در برقراری ارتباط بسیار خوب باشند. به همین دلیل، کارآموزان این حرفه از قبل با راهکارهای مختلف برای مذاکرات فروش موفق سر و کار دارند.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • با وجود رقابت ارائه دهندگان مسافرتی آنلاین، 95 درصد تورهای بسته از طریق آژانس مسافرتی رزرو می شود؟
 • بیش از 10000 آژانس مسافرتی در آلمان با تقریبا 64000 کارمند وجود دارد که آلمان را به یکی از متراکم ترین شبکه های جهان تبدیل می کند؟
 • 30 درصد از مسافران آلمانی به داخل آلمان سفر می کنند و حدود 70 درصد به خارج از کشور می روند؟ با این وجود، هزینه سفر برای سفرهای داخلی حدود 67 میلیارد یورو است، در حالی که تنها 61 میلیارد یورو برای سفرهای بین المللی هزینه می شود.
 • آیا فرانسه با 78.5 میلیون بازدید کننده در سال محبوب ترین مقصد سفر در بین تمام کشورهاست؟ آلمان با ۲۸.۴ میلیون بازدیدکننده در جایگاه هشتم قرار دارد. در سال 2011 در مجموع 394.1 میلیون شب اقامت در آلمان وجود داشت.
 • آیا می توانید با آموزش خود در سفرهای کاری تخصص داشته باشید؟
 • آوسبیلدونگ کارمند گردشگری چگونه کار می کند؟
دوره آموزشی دوگانه به طور معمول سه سال طول می کشد. کاهش تا دو سال در صورت درخواست ویژه امکان پذیر است. مدرسه حرفه ای یا به صورت هفتگی در روزهای معین یا در بلوک ها برگزار می شود. علاوه بر یک امتحان میانی، یک امتحان نهایی بزرگ نیز وجود دارد که از یک بخش کتبی و یک بخش شفاهی تشکیل شده است. اگر امتحان نهایی را فوراً قبول نشدید، می توانید حداکثر دو بار دیگر در آن شرکت کنید.

کارمند گردشگری در مدرسه چه می آموزد؟

سال اول آموزش:

در سال اول آموزش، فروشندگان آینده نگر گردشگری با شرکت خود و موقعیت آن در کل صنعت گردشگری سروکار دارند. علاوه بر این، کارآموزان خود را وقف مقاصد اصلی سفر آلمانی ها می کنند: چه گزینه هایی برای سفر وجود دارد و کدام دیدنی ها را نباید از دست داد؟ پاسخ این سوالات به کارآموزان مدرسه کار داده می شود تا در کنار سایر موارد، مشاوره های شایسته ای را انجام دهند. برای این کار با استراتژی های بحث و گفتگوی مختلف نیز آشنا می شوید تا مشاوره تا حد امکان به فروش موفقی منجر شود. فروش کلمات کلیدی، گردش مالی و سود یک شرکت و همچنین محاسبه آن ها از همان ابتدا نقش اصلی را ایفا می کند.

سال دوم آموزش:

به طور خاص هنگام برنامه ریزی سفرها، محاسبه قیمت نیز برای پوشش هزینه ها و در صورت امکان برای رزرو سود ضروری است. فروشندگان آینده گردشگری در دومین سال آموزش خود با این موضوع سروکار دارند. چه یک سفر دریایی یا یک تعطیلات باشگاهی، اپراتورهای تور قالب های مختلفی را ارائه می دهند. کارآموزان همچنین در مدرسه فنی حرفه ای که این ها را ارائه می دهد و تا چه اندازه با نیازهای مختلف مشتریان مطابقت دارد، یاد می گیرند. آن ها همچنین متوجه می شوند که چه خدمات اضافی را می توانند به مشتریان خصوصی و تجاری ارائه دهند، از جمله یک ماشین اجاره ای. شما می توانید به طور مستقل این خدمات را همراه با عناصر اساسی مانند رزرو هتل یا پرواز در مفهوم سفر خود بگنجانید تا سپس محاسبه قیمت نهایی را انجام دهید.

سال سوم آموزش:

چگونه سفرها را می فروشید و از کدام تبلیغات می توان بهترین استفاده را برای این کار کرد؟ فروشندگان آینده نگر گردشگری پاسخ های مربوطه را در سال سوم آموزش خود دریافت می کنند. در این دوره، کارآموزان همچنین یاد می گیرند که چگونه به بهترین شکل پروژه ها را هماهنگ کرده و انجام دهند. علاوه بر این، کارآموزان یاد می‌گیرند که چگونه صورت‌های مالی سالانه یک شرکت را انجام دهند و چه ارزش‌هایی برای این کار باید محاسبه شوند. بر اساس صورت‌های مالی سالانه، از جمله، می‌توان در مورد روند بعدی فعالیت شرکت اظهارنظر کرد. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

کارمند گردشگری در عمل چه می آموزد؟

اگر کارآموزی به عنوان کارمند گردشگری دارید، معمولاً یا در آژانس مسافرتی یا آژانس مسافرتی کار می کنید. وظایف نیز بر این اساس متفاوت است. یکی از چیزهایی که در آژانس مسافرتی یاد می گیرید این است که چگونه صحبت های فروش را به درستی انجام دهید. برای انجام این کار، ابتدا به یک همکار باتجربه نگاه کنید و سپس – ابتدا تحت نظارت – خودتان مشاوره ارائه دهید. در اینجا مهم است که خواسته های مشتری را درک کنید و سفرها را کنار هم بگذارید. برای انجام این کار، کارآموزان باید راه خود را در اطراف پورتال های اپراتور تور بیابند. فروشندگان نوظهور گردشگری که در حال تکمیل دوره آموزشی خود با اپراتورهای تور هستند، یاد می گیرند که پایگاه داده آنها چگونه کار می کند و بر اساس آن اطلاعات ارائه می دهند. علاوه بر این، آنها گام به گام معرفی می شوند تا ایده های خود را در برنامه ریزی سفرها بگنجانند تا بتوانند در پایان آموزش مفاهیم سفر را به صورت کاملا مستقل ارائه دهند.

شما باید کارمند گردشگری شوید اگر …

 • شما به کشورها و فرهنگ های دیگر علاقه مند هستید.
 • شما در برنامه ریزی و سازماندهی مهارت دارید.
 • دوست دارید مشاوره بدهید و بفروشید و می خواهید رویاها و آرزوها را در این فرآیند برآورده کنید.

تحت هیچ شرایطی نباید منشی گردشگری شوید اگر …

 • وقتی پیدا کردن کلمات مناسب برایتان سخت است.
 • برنامه ریزی سفر شما در حال حاضر شما را به مرز جنون می رساند.
 • اگر خودتان آمادگی سفر کاری را ندارید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

کارمند بیمه و امور مالی
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ کارمند بیمه و امور مالی

در دو سال اول بینشی در مورد فعالیت های مشاوره ای و فروش خواهید داشت و محصولات مالی و بیمه ای را می شناسید. شما با روشهای کار شرکت و بخش مربوطه آشنا می شوید و استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری مخصوص شرکت را یاد می گیرید.

مطالعه بیشتر...
visa for developers
Duales Studium

آوسبیلدونگ کارشناس بازرگانی

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارشناس بازرگانی موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. اگر به حوزه بازرگانی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا از این دوره و حقوق آن اطلاعات کاملی را بدست آورید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ منشی اداری
Bestbezahlten Ausbildung

آوسبیلدونگ منشی اداری

کار در دفتر، دسته بندی فایل ها، محاسبات و آمار و ارقام، قوانین مدیریت، اگر از شنیدن این کلمات خسته نشده اید و برعکس، شنیدن آنها را در یک روز کاری هیجان انگیز می دانید، پس شما برای آموزش به عنوان یک کارمند اداری آماده بوده و مناسب هستید.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

مشاوره تخصصی مهاجرتی گروه لانرهلدینگ
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp