آوسبیلدونگ نقاش خودرو

حقوق افراد در دوره کارآموزی

مدت زمان آموزش در این حرفه دقیقا 3 سال است، مگر اینکه بتوانید با دانش قبلی دوره آموزشی خود را کوتاه کنید. البته، حقوق شما به عنوان یک نقاش وسایل نقلیه در ابتدا به اندازه دوره ی کارآموزی شما بالا نخواهد بود. در سال اول آموزش حداقل 585 یورو درآمد ناخالص در ماه خواهید داشت. دستمزد شما طی چند سال آینده به تدریج افزایش خواهد یافت. در سال دوم حداقل 690 یورو و در سال سوم 790 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. با این حال، استثنائاتی وجود دارد، بر فرض مثال حتی شرکتی که در آن مشغول آموزش هستید نیز در حقوق شما تاثیر گذار است.

لینک مرتبط: در مورد ویزای آوسبیلدونگ آلمان بیشتر بدانید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

وقتی پس از سه سال آموزش فشرده به مرحله ای رسیدید که آموزش خود را به پایان رساندید، به عنوان یک نقاش وسایل نقلیه آموزش دیده چه دستمزدی می توانید داشته باشید؟ حقوق اولیه شما حداقل 1700 یورو ناخالص در شرق و 2050 یورو ناخالص در غرب آلمان است. بنابراین اگر می خواهید بعداً وارد زندگی حرفه ای “واقعی” شوید، زمان آموزش بسیار ارزشمند است. البته با افزایش تجربه حرفه ای، حقوق شما به آرامی افزایش می یابد، اما شما همچنین این فرصت را دارید که با تخصص ها و آموزش های بیشتر حقوق خود را سریعتر افزایش دهید و همچنین از نظر فنی مهارت بیشتری پیدا کنید.

در صورتی که شما در این حرفه جاه طلب باشید و مهارت های خود را هرروز بیشتر کنید به عنوان کارشناسی ارشد به سرعت بیش از 2000 یورو درآمد کسب خواهید کرد.

اگر بعد از فوق لیسانس یا به لطف Abitur مدرک دانشگاهی را در چنته دارید، حقوق شما به سرعت از مرز جادویی 3000 یورو در ماه بالا می رود.

دوره های مرتبط مفید:

آوسبیلدونگ تصویرگر فنی

آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان

آوسبیلدونگ سازنده روکش خودرو

مسیر شغلی

چه فرصت های شغلی و آموزشی برای شما وجود دارد؟

آموزش بیشتر / تخصص

به منظور توصیه به شما برای فرصت های شغلی بالاتر در سطح مدیریت، آموزش های تکمیلی برای کسب عنوان تکنسین در زمینه فناوری رنگ ارائه می شود. دوره های آموزشی بیشتر مانند این به شما دانش تخصصی لازم را برای انجام وظایف بیشتری در شرکت را به شما می آموزد و باعث می شود تا شرایط شغلی بیشتری برای شما ایجاد شود.

آموزش

با داشتن تجربه حرفه ای کافی، روزی می توانید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید و به این ترتیب راه خود را برای ورود به حرفه ی نقاشان چیره دست باز خواهید کرد. اکنون می توانید خودتان کارآموز آموزش دهید و دوره های مرتبط با این حرفه را برگزار کنید.

ادامه تحصیل

با دسترسی به مدرک دانشگاهی مانند دیپلم دبیرستان (فنی)، مدرک کارشناسی ارشد یا به رسمیت شناختن سال ها تجربه حرفه ای، می توانید برای بهبود بیشتر مهارت های خود در شغل خود شروع به تحصیل کنید. مدرک لیسانس در مهندسی شیمی برای شما یک گزینه مناسب خواهد بود.

خود اشتغالی

با داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک تحصیلات تکمیلی، شما تمام دانش تخصصی مورد نیاز برای گام برداشتن به سمت خوداشتغالی را کسب کرده اید. با این حال، قبل از مراسم افتتاحیه کارگاه رنگ خودروی خود، باید ارزیابی کنید که آیا مهارت های تجاری به همان اندازه مهم برای راه اندازی کسب و کار خود را دارید یا خیر.

لینک مفید: ارزانترین شهرهای آلمان

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

  • به اندازه لازم از رنگ به روشی سازگار با محیط زیست و بر اساس نیاز استفاده کنید.
  • قطعات مختلف خودرو از سازندگان مختلف را برچیده و دوباره مونتاژ کنید.
  • با چشم غیر مسلح تخمین بزنید که یک رنگ مخلوط تا چه حد از رنگ های دیگر تشکیل شده است.
  • اجازه دهید وسایل نقلیه در نوری کاملاً جدید بدرخشند.
  • از کامپیوترها برای نیازهای فنی خود استفاده کنید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
دستیار آزمایشگاه مهندس فرآیند فناوری پوشش نقاش
1700 یورو 1700 یورو 1700 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
نقاش خودرو Mercedes-Benz – Die Niederlassungen خانم / آقا 01.09.2022 Kassel
نقاش خودرو Schmitz Cargobull AG خانم / آقا 01.09.2022 Gotha

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

دوره کارآموزی به عنوان نقاش وسایل نقلیه می تواند صرفاً آموزشی، دوگانه در شرکت و آموزشگاه فنی و حرفه ای یا در برخی موارد حتی خارج از شرکت تکمیل شود و معمولاً 3 سال طول می کشد. آموزش بین شرکتی به این معنی است که شما محتوای آموزشی خاصی را دریافت می کنید که به دلایل خاصی در شرکت آموزشی یا مدرسه حرفه ای شما در کارگاه های آموزشی ویژه ای که توسط IHK تایید شده است قابل تدریس نیست. از این گذشته، آموزش شما به صورت موضوعی ترکیب رنگ‌های مختلف را پوشش می‌دهد، یاد می‌گیرید که چگونه سطوح وسایل نقلیه را از قبل آماده کنید تا باعث شوید با شکوه جدید بدرخشند، و چگونه هنرمندانه نقشه های طراحی را اجرا کنید.

به چه مدارکی نیاز داریذ؟

برای کارآموزی به عنوان نقاش وسایل نقلیه، باید از قبل در دروس مدرسه شیمی، ریاضی و صنایع دستی یا فناوری عملکرد خوبی کسب کرده باشید. زیرا درک اولیه از مونتاژ تک تک قطعات خودرو و همچنین ترکیب رنگ ها و مواد شیمیایی مختلف برای این حرفه اهمیت ویژه ای دارد. علاوه بر این، شما باید در ریاضی عملکرد خوبی داشته باشید، زیرا اغلب باید میزان رنگ مورد نیاز خود را برای پروژه فعلی محاسبه کنید یا بتوانید هزینه های کاری را که انجام شده است محاسبه کنید.

از نظر محتوا، مطمئناً همه چیزهایی را که برای زندگی حرفه ای آینده خود نیاز دارید، در کارآموزی خود خواهید آموخت. این شامل عملکرد طیف گسترده ای از ابزارها و وسایل مانند تفنگ اسپری از جمله کمپرسور و آسیاب زاویه ای است.

پس از سه سال، شما امتحان نهایی خود را در مقابل اتاق بازرگانی و صنایع خواهید داد و پس از گذراندن این آزمون ها به عنوان یک متخصص جوان در کارگاه های خودرو یا شرکت های خودروسازی بزرگ تقاضای زیادی دارید. پس از کارآموزی خود به عنوان نقاش وسایل نقلیه، باید به سرعت تجربه حرفه ای مهمی را به دست آورید و مطمئن شوید که  از پیشنهادات آموزشی موجود استفاده خواهید کرد. زیرا کار آموزی کامل پایان مسیر شغلی شما نیست.

شما باید نقاش وسایل نقلیه شوید اگر …

شما با ماشین خود مانند  عضو خانواده رفتار می کنید.

اغلب در مورد ماشین ها از شما مشاوره می خواهند.

تحت هیچ شرایطی نباید نقاش وسایل نقلیه شوید اگر …

شما بیماری مزمن ریوی دارید.

شما از کار در فضای باز لذت می برید.

شما نمی توانید بگویید که یک فراری معمولاً چه رنگی دارد.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp