لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ نقاش خودرو

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ نقاش خودرو

در دوره آوسبیلدونگ نقاش خودرو، بخش زیادی از وقت خود را در کارگاه ها یا در دفتر می گذرانید. بسیاری از مشتریان می‌خواهند رنگ‌ها، طرح‌ها روی وسیله نقلیه‌شان اعمال شود یا پس از آسیب‌های جزئی تصادف، اصرار دارند که پس از تعمیر فرورفتگی‌ها و آسیب‌های وارده به بدنه، رنگ هم تعمیر شوند.

 

آموزش نقاشی خودرو به چه صورتی می باشد؟

بسته به تمایل شما، دوره آموزشی آوسبیلدونگ نقاش خودرو می‌تواند صرفاً در مدرسه، شرکتی و حرفه‌ای یا گاهی اوقات بین شرکتی تکمیل شود و معمولاً 3 سال طول می‌کشد. آموزش بین شرکتی به این معنی است که شما محتوای آموزشی خاصی را دریافت می‌کنید که به دلایل خاصی در شرکت آموزشی یا مدرسه حرفه‌ای شما در کارگاه‌های ویژه تأیید شده توسط IHK قابل آموزش نیست.

از این گذشته، آموزش شما شامل ترکیب رنگ های مختلف است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه سطوح خودرو را از قبل آماده کنید تا درخشش جدیدی داشته باشند، و چگونه بصورت هنرمندانه طراحی را پیاده سازی کنید.

از نظر محتوا، مطمئناً در طول کارآموزی به عنوان نقاش وسایل نقلیه، همه چیزهایی را که برای زندگی حرفه ای آینده خود نیاز دارید، یاد خواهید گرفت. این شامل عملکرد طیف گسترده ای از ابزارها و تجهیزات مانند تفنگ اسپری رنگ، از جمله کمپرسور و آسیاب زاویه ای است. اجازه ندهید این اصطلاحات شما را در این مرحله بترساند. اگر فقط چند ماه است که در آنجا هستید، می توانید با ابزارهای مختلف برقی طوری کار کنید که گویی عادی ترین چیز در جهان است.

پس از سه سال کارآموزی، شما امتحان نهایی خود را در اتاق صنعت و بازرگانی خواهید داد. بعد از گذراندن این امتحانات، به عنوان یک متخصص جوان، در کارگاه های خودرو یا خودروسازان مورد تقاضا خواهید بود.

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ خود به عنوان نقاش وسایل نقلیه، باید به سرعت تجربیات حرفه ای مهمی را به دست آورید. و مطمئن شوید که از یکی از فرصت های متعدد آموزش مداوم در دسترس استفاده می کنید. زیرا کار آموزی پایان مسیر شغلی شما نیست.

آوسبیلدونگ نقاش خودرو

حقوق افراد در حین آموزش دوره آوسبیلدونگ نقاش خودرو

مدت زمان این دوره آوسبیلدونگ در آلمان 3 سال است مگر اینکه بتوانید با دانش قبلی خاصی، زمان آموزش را کوتاه کنید. البته حقوق شما به عنوان یک نقاش وسایل نقلیه در ابتدا بالا نخواهد بود. از اول ژانویه 2020، حداقل دستمزد برای کارآموزان نیز در نظر گرفته شده است.

اگر آموزش شما در سال 2023 شروع شود، در سال اول آموزش حداقل 620 یورو درآمد ناخالص در ماه خواهید داشت. حداقل دستمزد طی چند سال آینده به تدریج افزایش خواهد یافت. در سال دوم حداقل 730 یورو و در سال سوم 840 یورو ناخالص در ماه دریافت می کنید. با این حال، استثنائاتی نیز وجود دارد. اگر شرکت به یک قرارداد جمعی متعهد باشد، قرارداد جمعی برای شما اعمال می شود ، حتی اگر پاداش کمتر از حداقل دستمزد باشد. اما این مورد بسیار نادر است. در بیشتر مواقع، شرکت ها در سال اول تا 890 یورو ناخالص در ماه برای فروشگاه رنگ خودرو و 1020 یورو در سال آخر پرداخت می کنند.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ

وقتی بعد از سه سال دوره آوسبیلدونگ فشرده به مرحله‌ای رسیدید که بتوانید آموزش‌های خود را کاملتر کنید، مطمئناً همه چیز برای شما واقعاً هیجان‌انگیز خواهد شد. به عنوان یک نقاش وسایل نقلیه آموزش دیده چه دستمزدی می‌توانید داشته باشید؟

حقوق اولیه شما حداقل 1700 یورو ناخالص در شرق و 2050 یورو ناخالص در غرب است. بنابراین، اگر بخواهید بعداً وارد زندگی حرفه ای “واقعی” شوید، دوره آموزشی برای شما بسیار ارزشمند است. البته با افزایش تجربه حرفه ای، حقوق شما نیز به آرامی افزایش می یابد. اما شما نیز این فرصت را دارید که با تخصص ها و آموزش های بیشتر حقوق خود را با سرعت بیشتری افزایش دهید و همچنین از نظر فنی توانمندتر شوید.

البته، عملکرد تحصیلی و عملیاتی شما باید همیشه تا حد امکان خوب باشد. زیرا اگر بعداً به دنبال فرصت‌هایی برای آموزش بیشتر باشید، با مدرک کارشناسی ارشد می توانید به سرعت بیش از 2000 یورو درآمد کسب کنید. به عنوان یک تکنسین یا اقتصاددان تجاری حتی به سرعت بیش از 2300 یورو می توانید حقوق دریافت کنید. البته در نظر داشته باشید که درآمد شما به عنوان یک نقاش وسایل نقلیه دیگر نمی تواند به این سرعت ادامه یابد.

اگر بعد از فوق لیسانس یا به لطف Abitur خود مدرک دانشگاهی را در اختیار دارید، حقوق شما به سرعت به مرز جادویی 3000 یورو در ماه می رسد. اگر حتی با دانش تخصصی خود به صورت مستقل کار کنید، با مدیریت خوب شرکت دیگر محدودیتی برای شما وجود ندارد. بنابراین می بینید که این شغل بعد از آموزش کاملاً پرسود است و می توانید به سرعت دستمزد یک نقاش خودرو را پشت سر بگذارید. با این حال، اولین قدم آموزش است و باقی  اتفاقات خوب در طول مسیر برای شما می افتد.

آوسبیلدونگ نقاش خودرو

دوره‌های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ نقاش خودرو

  • تحصیلات:

پس از گذراندن امتحان نهایی خود، می توانید برای نقاش وسایل نقلیه در هر جایی درخواست دهید.

  • ادامه تحصیل / تخصص:

به منظور توصیه به شما برای کارهای بالاتر در سطح مدیریت میانی، آموزش های تکمیلی برای کسب عنوان تکنسین در زمینه فناوری رنگ و پوشش در دسترس خواهد بود. یک گرایش برای ادامه تحصیل، فناوری رنگی برای شما می باشد. چنین آموزش هایی به شما مهارت هایی را می دهد که برای انجام کارهای بیشتری در کسب و کار که قبلا توسط مدیرتان انجام می شد، به آن نیاز دارید.

  • استاد:

با داشتن تجربه حرفه ای کافی می توانید روزی در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید و به این ترتیب به یک استاد نقاش تبدیل می شوید. اکنون می توانید خودتان کارآموز تربیت کنید و دوره تحصیلی مرتبط با این موضوع را حتی بدون دیپلم دبیرستان شروع کنید.

  • مطالعات:

اگر به مدرک دانشگاهی، مانند دیپلم دبیرستان (فنی)، مدرک کارشناسی ارشد یا به رسمیت شناختن سال‌ها تجربه حرفه‌ای دسترسی دارید، می‌توانید برای بهبود بیشتر مهارت‌های حرفه‌ای خود تلاش برای دریافت مدرکی را شروع کنید. مدرک لیسانس در مهندسی شیمی یا مهندسی فرآیند برای شما ایده آل خواهد بود.

  • استقلال:

با داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک تکمیل شده، تمام دانش تخصصی لازم را برای جرات قدم گذاشتن به سمت استقلال  کسب کرده اید. با این حال، قبل از مراسم افتتاحیه فروشگاه رنگ خودروی خود، باید ارزیابی کنید که آیا مهارت های تجاری  برای اداره تجارت خود را دارید یا خیر. در غیر این صورت، پیشنهاداتی نیز در اینجا وجود دارد تا شما را برای کارهای پیش رو آماده کند.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *