لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ کارشناس خدمات کشاورزی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که حتی در کودکی مجذوب کشتزارها می‌شدید شغل متخصص خدمات کشاورزی مخصوص شماست. این آموزش شما را برای یکی از «حرفه‌های سبز» آماده می کند. این دوره آوسبیلدونگ سه ساله است و طی آن محتوای نظری در هنرستان به شما آموزش داده می‌شود. البته تجربه عملی خود را در یک شرکت کشاورزی کسب خواهید کرد.

 

محتوای آموزشی آوسبیلدونگ خدمات کشاورزی

در دوره‌ی آموزشی این آوسبیلدونگ، اصولی که اغلب در کارهای روزمره و در کشاورزی به آن نیاز دارید به شما آموزش داده می‌شود. مثل نوع خاک، ویژگی‌های آن‌ها، شناخت بذرها، نحوه‌ی کشت، مراقبت از گیاهان، تقویت تولید محصول و … البته، دروس فنی و و موارد ایمنی را نیز خواهید آموخت.

شما با ماشین آلات کشاورزی آشنا خواهید شد. حمل و نقل بذر، گیاهان علوفه‌ای، تجهیزات و موارد دیگر نیز نقش مهمی در آموزش شما دارد.

جنبه های فنی آموزش شما به عنوان متخصص خدمات کشاورزی در نهایت با محتوای تجاری، خلاقانه، ارتباطی و … تکمیل می‌شود. شهرداری‌ها تمایل دارند کارهای کشاورزی خود را به شرکت‌های خارجی برون سپاری کنند و باید متقاعد شوند که شما، به عنوان یک کشاورز، بهترین پیشنهاد را برای آن‌ها دارید.

 

حقوق در طول دوره آموزش آوسبیلدونگ خدمات کشاورزی

از همان ابتدای آموزش، حقوقی  در حد 590 تا 640 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش دریافت خواهید کرد. در سال دوم شما بین 620 تا 670 یورو در ماه  درآمد خواهید داشت و در سال آخر حدود 700 یورو حقوق دریافت خواهید کرد.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره

حقوق شما به عنوان متخصص خدمات کشاورزی با اولین موقعیت شغلی دائمی شما بیشتر می‌شود. به طور متوسط، حقوق اولیه برای یک متخصص در خدمات کشاورزی حدود 1000 یورو ناخالص در ماه است. حتی ممکن است خوش شانس باشید و شرکتی پیدا کنید که حقوق بیشتری به شما بدهد.

 

دوره‌های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ کارشناس خدمات کشاورزی

  • آموزش به عنوان متخصص خدمات کشاورزی:

اگر دوره سه ساله آوسبیلدونگ خود را به عنوان متخصص خدمات کشاورزی با موفقیت به پایان رسانده اید، پس شما یک متخصص در زمینه خود هستید. شما توانستید تجربه تئوری و عملی را در شرکت و آموزشگاه حرفه ای کسب کنید و اکنون همه چیز را در مورد بذر و کود می دانید. اکنون می‌توانید ماشین‌های کشاورزی را نیز راه‌اندازی و نگهداری کنید.

  • استاد خدمات کشاورزی

آموزش شما پایان ماجرا نیست. شما می توانید یک استاد خدمات کشاورزی و پس از آن استادکار شوید. با داشتن این عنوان، مسئولیت کنترل، برنامه ریزی و نظارت بر فرآیندهای کشاورزی را بر عهده خواهید داشت. برای اینکه بتوانید در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنید، حداقل به دو سال تجربه حرفه ای نیاز دارید.

  • استاد کشاورزی

اگر بعد از دوره آموزش آوسبیلدونگ، سه سال کار کرده‌اید پس می‌توانید برای آموزش‌های بیشتر برای تبدیل شدن به یک کشاورز ارشد ثبت نام کنید. پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون کارشناسی ارشد، می توانید وظایف مدیریتی در تولیدات حیوانی و گیاهی را بر عهده بگیرید.

  • تکنسین متخصص در فناوری کشاورزی

پس از آموزش به عنوان متخصص در فناوری کشاورزی، می توانید تحصیلات خود را در سه سال به طور نیمه وقت در یک دانشکده فنی ادامه دهید تا به یک تکنسین دارای گواهی دولتی در فناوری کشاورزی تبدیل شوید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، به عنوان مثال، می توانید وظایف مدیریتی را در شرکت خود به عهده بگیرید، مشاور شوید یا در یک اداره یا یک مرجع کار کنید.

  • اقتصاددان کشاورزی

به منظور تبدیل شدن به یک اقتصاددان تجاری -کشاورزی دارای گواهی دولتی، باید آموزش های بیشتر را در مدرسه تکمیل کنید. این موارد با نقاط کانونی مختلفی مانند کشاورزی ارگانیک یا مدیریت عملیاتی و شرکتی ارائه می‌شود. علاوه بر جنبه‌های خاص کشاورزی، در اینجا با جنبه‌های اقتصادی نیز آشنا خواهید شد تا بعداً مسئولیت بیشتری را در شرکت به عهده بگیرید.

 

آوسبیلدونگ کارشناس خدمات کشاورزی

استقلال کاری

البته شما می‌توانید خوداشتغال باشید. در حالت ایده‌آل، حتی ممکن است جایگاهی در بازار پیدا کرده باشید یا منطقه‌ای را بشناسید که هیچ کسب‌وکاری مانند شما وجود ندارد. اما به یاد داشته باشید که این ایده باید به خوبی بررسی شود.

 

وظایف شما بعد از دوره آموزشی

  • نگهداری، تعمیر و استفاده از ماشین آلات
  • از تراکتور به صورت حرفه‌ای در جاده استفاده کنید.
  • از کود مناسب استفاده کنید.
  • مزارع را کشت و برداشت کنید.
  • هر مرحله از کار  را به درستی ارزیابی کنید.
با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *