لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ کنترل کننده ترافیک هوایی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

کنترل کننده ترافیک هوایی

در حال حاضر بسیاری از مردم، بین وسایل حمل و نقل هواپیما را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. روزانه چندین هزار هواپیما در آسمان کره زمین پرواز می‌کنند. کنترل کردن این تعداد هواپیما کار سختی است. و بخشی از این کار وظیفه کنترل کننده‌های ترافیک هوایی هست.  حدود 2200 نفر کنترل کننده‌های ترافیک هوایی در آلمان وجود دارد که تضمین می کنند که همه چیز در حدود 3.2 میلیون پرواز سالانه به طور ایمن و منظم انجام می شود. این شغل نه تنها بسیار متنوع است، بلکه دستمزد بسیار خوبی نیز دارد. در ادامه به معرفی آوسبیلدونگ کنترل ترافیک هوایی و شرایط و حقوق آن می‌پردازیم.

وظایف کنترل کننده ترافیک هوایی

کنترلرهای ترافیک هوایی محور ایمنی در ترافیک هوایی هستند. آن‌ها باعث می‌شوند که همه چیز به خوبی انجام شود و به همه پروازها را از برخاست تا فرود نظارت می‌کنند و با خلبان‌ها در تماس باشند که هواپیماها در مسیر یکدیگر قرار نگیرند. هر کنترل کننده ترافیک هوایی، مسئولیت بخش کوچکی از آسمان را دارد.

از وظایف کنترلرهای هوایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • صدور مجوز برخاست و فرود
  • آماده سازی پرواز
  • رصد مسیر هواپیما از برخاست تا فرود هواپیما
  • ارتباط با کنترل کننده‌های ترافیک هوایی در خارج
  • ارزیابی شرایط پرواز

آموزش کنترل ترافیک هوایی

برای تبدیل شدن به یک کنترل کننده ترافیک هوایی شما باید آموزش عملی و تئوری را طی 2 الی 3 سال بگذرانید. به عنوان یک کارآموز کنترل کننده ترافیک هوایی، مسئولیت های زیادی را بر عهده می گیرید اما یک مربی باتجربه در تمام مدت در کنار خود دارید که کارشما را زیر نظر دارد.

ساعت کاری شما در هفته به صورت شیفتی است به صورتی که ممکن است مجبور باشید در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی نیز کار کنید. معمولا شما 34 الی 38 ساعت در هفته سرکار هستید.

شرایط آوسبیلدونگ کنترل کننده ترافیک هوایی

برای شرکت در این آوسبیلدونگ شما باید بین 18 الی 24 سال سن داشته باشید. به علاوه شما نیاز به مدرک دیپلم دارید و باید دانش زبان انگلیسی و آلمانی خوبی داشته باشید. همچنین شما باید گواهی سلامت جسمانی و روانی ارائه کنید و تاییدیه‌ی مقام امنیت هوانوردی آلمان را بگیرید.

هر ساله حدود 5000 نفر برای شرکت در رشته کنترل هوایی اقدام می‌کنند اما بخاطر الزامات سختگیرانه و آزمون‌های استعداد از این بین تنها 100 الی 150 نفر برای شرکت در این دوره انتخاب می‌شوند.

شما برای شرکت در این دوره اطلاعات خودتان را ارسال می‌کنید و در صورت قبولی در یک آزمون استعدادیابی شرکت می‌کنید و بعد قبول شدن یک آزمون عملی و یک بررسی پزشکی پیش رو دارید.

پروسه سختی در پیش دارید ولی ارزشش رو دارد، چون آینده درخشانی در انتظار شماست.

درآمد کنترل کننده ترافیک هوایی

در حال حاضر آوسبیلدونگ کنترلر ترافیک هوایی پردرآمدترین دوره است، شما در سال اول آموزشتان 1250 یورو، در سال دوم مبلغی حدود 1250 الی 4000 یورو و در سال سوم بین 4000 الی 5900 یورو درآمد دارید.

حقوق دریافتی شما کاملا به سطح پیشرفت شما و مکان تحصیل شما بستگی دارد، همچنین شما ماهیانه حدود 400 یورو کمک هزینه مسکن دریافت می‌کنید.

پس از اتمام تحصیل شما، شما با حقوقی بیش از 7000 یورو ناخالص مشغول به کار می‌شوید. حقوق شما بسته به صلاحیت، تجربه ، ساعات کاری و پاداش می تواند تقریبا به 10000 یورو افزایش یابد. بنابراین کنترلر ترافیک هوایی نه تنها پردرآمدترین دوره آموزشی است بلکه یکی از پردرآمدترین مشاغل هم هست.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *