لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما

شما به عنوان تکنسین الکترونیک هواپیما، کمک بزرگی هستید که هواپیما همچنان یکی از امن ترین وسایل حمل و نقل در جهان باشد. زیرا با نگاهی متخصص، سیستم های الکترونیکی را در انواع هواپیماها بررسی، ساخت، نگهداری و تعمیر می کنید. ما در این مقاله همه چیز را درباره آوسبیلدونگ تکنسین هواپیما برای شما توضیح می دهیم.

برای تبدیل شدن به یک تکنسین الکترونیک هواپیما باید چه نوع فردی باشم؟

تعمیر هواپیما در شب تحت فشار بالا می تواند بسیار استرس زا باشد. زیرا نباید هیچ اشتباهی مرتکب شوید. بنابراین شما باید در انجام این نوع مسئولیت ها خوب باشید. همچنین برای کابل کشی و نصب سیستم ها به سطح خاصی از مهارت نیاز دارید. شما اغلب در طول آموزش خود به عنوان تکنسین الکترونیک هواپیما در یک گروه کار خواهید کرد. بنابراین باید بتوانید به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کرده و هماهنگ شوید. ریاضی و فیزیک باید جزو دروس مورد علاقه شما در مدرسه باشند و زبان انگلیسی نیز بخش مهمی از کار روزمره شماست.

تکنسین الکترونیک هواپیما چه می کند؟

این آموزش را می توان مدرن، فردی و متنوع توصیف کرد. در مجموع با سه حوزه اصلی که بعداً می توانید در آنها کار کنید آشنا خواهید شد: ساخت، تعمیر و تجهیز هواپیما و سیستم های مهندسی هوانوردی. برای اطمینان از اینکه هواپیما همیشه در بهترین شرایط است، تکنسین الکترونیک هواپیما به محض آماده شدن هواپیماها، هلیکوپترها و موارد مشابه برای کار آماده می شوند.

مطمئناً می توانید تصور کنید که تجهیزات الکترونیکی هواپیماهای مدرن چقدر پیچیده است. هر سازنده اجزای مخصوص به خود را دارد. به طوری که هنگام شروع کار تعمیر و نگهداری، معمولاً ابتدا باید کتابچه ها و اسناد مربوطه را مطالعه کنید. از آنجایی که امنیت فرودگاه به صورت شبانه روزی در اولویت است، در این شغل شما بیشتر به صورت شیفتی کار می کنید.

به عنوان یک تکنسین الکترونیک هواپیما، شما نه تنها نقش مهمی در تعمیرات ایفا می کنید، بلکه در ساخت هواپیما نیز مورد تقاضا هستید. ساخت و نصب تمامی اجزا و زیرسیستم های الکترونیک هواپیما که اصطلاحاً اویونیک نامیده می شود را خواهید آموخت. این موارد شامل، فناوری کامل دریافت و انتقال و همچنین دستگاه های آزمایشی برای ارزیابی داده ها می شود. ضمناً پروتکل های اندازه گیری دقیقی را برای تست های اویونیک نیز تهیه می کنید.

اما نگران نباشید. مربیان، شما را به خوبی برای کارهای متنوع و مسئولیت پذیر آماده می کنند. در حالی که تمرین در آشیانه هواپیما به شما آموزش داده می شود، تئوری را در مدرسه حرفه ای یاد می گیرید. تمامی جزئیات مهم هیدرولیک، الکترومکانیک و سنسورها به شما آموزش داده می شود و همچنین از خطرات و مشکلات حین کار مطلع خواهید شد.

نه تنها مدیریت سخت افزار، بلکه نرم افزار و راه حل های IT نیز بخشی از حوزه کاری شما هستند، بنابراین شرکت آموزشی شما آموزش گسترده ای را ارائه می دهد.

آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما

یک تکنسین الکترونیک هواپیما در طول آموزش چه درآمدی دارد؟

حتی اگر حقوق آموزشی شما در نگاه اول کم به نظر برسد، در مقایسه با سایر مشاغل آموزشی، مبلغی بالاتر از میانگین دریافت می کنید. در سال اول آموزش می توانید روی 790 تا 930 یورو حساب کنید. با گذشت زمان بیشتر و بیشتر مستقل می شوید و درآمد شما نیز افزایش می یابد. بنابراین در سال دوم آموزش 850 تا 980 یورو ناخالص و در سال سوم 900 تا 1060 یورو دریافت خواهید کرد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما

پس از اتمام امتحان می توانید زندگی حرفه ای خود را شروع کنید و درآمد ناخالص شما تا 2800 یورو افزایش می یابد. البته میزان دستمزد شما به عنوان تکنسین الکترونیک هواپیما بستگی به شرکتی دارد که در آن مشغول به کار هستید. گروه های بزرگ هوانوردی اغلب بیشتر از شرکت های کوچکتر پرداخت می کنند.

اما موقعیت مکانی نیز در مورد حقوق، تفاوت زیادی ایجاد می کند. برای مثال، فرق می‌کند که در یک فرودگاه بین‌المللی مانند فرانکفورت یا دوسلدورف کار کنید یا در یک فرودگاه کوچک مانند پادربورن یا دورتموند.

آیا شرکت شما عضو IG Metall است؟ پس شما خوش شانس هستید و طبق قرارداد جمعی به شما پرداخت می شود.

هرچه تجربه و آموزش بیشتر در زندگی حرفه ای خود کسب کنید، حقوق شما به عنوان تکنسین الکترونیک هواپیما افزایش می یابد. مسئولیت بیشتری به شما داده می شود و در صورت گذراندن مقطع کارشناسی ارشد می توانید کارآموزان خود را نیز آموزش دهید. اگر مسئولیت بیشتری داشته باشید، دستمزد بهتری نیز دریافت خواهید کرد و می توانید حقوق خود را تا 3800 یورو افزایش دهید.

 

آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما

دوره های آموزشی پیشرفته ای در آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما

  • کارآموزی به عنوان تکنسین الکترونیک هواپیما:

بعد از سه سال و نیم شما در امتحان نهایی خود شرکت خواهید کرد و سپس می توانید به طور رسمی خود را یک تکنسین الکترونیک هواپیما بنامید. می توانید زندگی حرفه ای خود را از هم اکنون شروع کنید یا به دنبال فرصت بعدی برای پیشرفت باشید.

شرکت های آموزشی دست شما را می گیرند و فرصت های زیادی به شما می دهند. چه آموزش بیشتر به عنوان یک تکنسین یا استادکار یا در یک دوره تحصیلی. اکنون به شما نشان خواهیم داد که پس از آموزش به عنوان تکنسین الکترونیک هواپیما چه چیزی در انتظار شماست.

  • تخصص:

هر کسی کاری دارد که از انجام دادن آن لذت خاصی می برد یا در آن مهارت خاصی دارد. دوره‌های آموزشی متعددی در آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها متخصص شوید و حتی صلاحیت‌های بیشتری کسب کنید.

آیا مجذوب ساخت هواپیما هستید؟ پس با آموزش های بیشتر در جهت تولید هواپیما تخصص پیدا کنید.

آیا ترجیح می دهید مطمئن شوید که ماشین های قدیمی هنوز در بهترین شکل هستند؟ پس به دنبال دوره های آموزشی در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیما باشید.

می توانید مطمئن باشید که شرکت ها از شما در توسعه شخصی شما حمایت خواهند کرد. به طوری که اگر عملکرد بالاتر از حد متوسط داشته باشید، به زودی می توانید به عنوان یک متخصص یا به عنوان رهبر یک تیم پروژه استخدام شوید.

  • سرکارگر صنعتی در زمینه ساخت هواپیما/مهندسی هوانوردی:

برخی از دوره های آموزشی بیشتر در آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک هواپیما، به طور مستقیم به شما در پیشرفت حرفه ای کمک می کند. با مدرک کارشناسی ارشد، شما تمام فرآیندهای کاری در مونتاژ، تولید و نگهداری سیستم های الکترونیکی را نظارت، برنامه ریزی و کنترل خواهید کرد. در دوره آموزشی بیشتر، دانش ریاضی، فنی و علمی شما عمیق تر می شود. همچنین یاد می گیرید که چگونه یک تیم را رهبری کنید و پروژه ها را سازماندهی کنید.

شما می توانید آموزش های تکمیلی را به صورت تمام وقت، پاره وقت یا از راه دور تکمیل کنید، مدت زمان آن متفاوت است و بین هفت ماه تا دو سال و نیم است. آموزش بیشتر به عنوان سرکارگر صنعتی مشمول هزینه است و توسط موسسات آموزشی دولتی و خصوصی ارائه می شود.

  • تکنسین:

به عنوان یک تکنسین الکترونیک هواپیما دارای گواهینامه دولتی، می توانید در توسعه و ساخت دستگاه ها و سیستم های الکترونیکی شرکت کنید. شما همچنین می توانید در خدمات فنی یا فروش کار کنید. مشابه دوره کارشناسی ارشد، مدت زمان در اینجا نیز بسته به نوع آموزش متفاوت است. شما باید بین دو تا چهار سال بر روی آموزش خود سرمایه گذاری کنید. این آموزش های تکمیلی نیز توسط موسسات آموزشی دولتی و خصوصی ارائه می شود و مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

  • مطالعات:

اگر دیپلم دبیرستان یا مدرک ورود به کالج فنی دارید، می توانید شروع به تحصیل کنید و مدرک آکادمیک بگیرید، مثلاً مدرک لیسانس مهندسی برق یا مهندسی هوافضا ،گرایش هایی است که شما می توانید در آن مدرک آکادمیک بگیرید . این مدارک آکادمیک شانس شما را برای گرفتن موقعیت بالاتر و حقوق بهتر افزایش می دهد.

گواهی مدرسه مربوطه ندارید؟ این نباید مانعی باشد، زیرا با مربیان زیادی می توانید دیپلم فنی خود را همراه با مدرک آموزشی دریافت کنید. و حتی به عنوان یک استادکار می توانید در دوره های زیادی ثبت نام کنید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *