لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

ما در این مقاله به معرفی دوره آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان پرداخته ایم. با لانرآوسبیلدونگ همراه شوید تا اطلاعات زیادی در این رابطه کسب کنید.

معرفی دوره آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان

نظافت ساختمان موارد بیشتری از آنچه بسیاری از مردم فکر می کنند برای ارائه دارد و مهمتر از همه، از تمیز کردن، کارهای دیگری هم وجود دارد. شما در طول آموزش خود به عنوان یک تمیزکننده ساختمان، لکه ها، گرد و غبار را با تجهیزات سنگین از بین خواهید برد. جاروبرقی، سکوهای بالابر، پاک کننده های فشار قوی و غیره به شما کمک می کنند تا حتی سرسخت ترین لکه را در بالاترین نقطه از بین ببرید.

این فرآیند سیستماتیک است، زیرا تمیز کردن یک ساختمان بزرگ به زمان نیاز دارد. همچنین می‌تواند ماجراجویانه باشد، به عنوان مثال وقتی نمای شیشه‌ای یک ساختمان مرتفع را به براقیت بالایی می‌رسانید.

آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان

آموزش به عنوان نظافتچی ساختمان به چه صورتی می باشد؟

آموزش دومنظوره برای تبدیل شدن به یک نظافتچی ساختمان سه سال طول می کشد. در این مدت چیزهای زیادی در مورد نحوه مراقبت از سطوح که با چه وسایلی صورت بگیرد ، ترکیب شیمیایی مواد شوینده و اینکه از چه موادی استفاده شود تا بدون باقی ماندن رگه ها، پنجره ها را تمیز کنید، شما تمام این موارد را خواهید آموخت.

اما کار ساختاریافته نیز نیاز به یادگیری دارد، بنابراین در بخش تئوری کارآموزی خود  یعنی در مدرسه، حرفه ای به شما آموزش داده می شود که چگونه طرح های تمیزکاری ایجاد کنید تا تمیز کردن کلی ساختمان در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

در بخش عملیاتی آموزش خود به عنوان نظافتچی ساختمان، چیزهای زیادی به شما آموزش  داده می شود. این فقط در مورد پاکیزگی نیست، بلکه در مورد ایمنی و حفاظت نیز می باشد.

فرآیند تمیز کردن نباید محیط را آلوده کند، چه رسد به اینکه بوی نامطبوع یا حتی بقایای مواد شیمیایی را از خود به جای بگذارد. علاوه بر این، باید دقیقاً بدانید که چگونه از تجهیزات برای تمیز کردن استفاده کنید و کدام روش سریع‌ترین و کامل‌ترین نتایج را در تمیز کردن به دست می‌آورد.

 

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان

مطمئناً دوست دارید در مورد حقوق و دستمزد خود به عنوان نظافتچی ساختمان در حین و بعد از آموزش بیشتر بدانید. مخصوصاً به این دلیل که اغلب مجبورید به صورت شیفتی  کار کنید، مثلاً شب ها که بقیه خوابند. همچنین باید با تمام زمینه های مربوط به گردگیری، پاک کردن، پولیش کردن و سایر نظافت ها آشنا باشید. اگر دوست دارید حقوق مناسبی نیز داشته باشید، بخش های بعدی به شما می گوید که این کار را چگونه انجام دهید.

نظافتچی ساختمان در طول آموزش چه درآمدی کسب می کند؟

ارائه اطلاعات قابل اعتماد در مورد حقوق یک نظافتچی ساختمان نسبتاً دشوار است. زیرا چه در طول آموزش و چه بعد از آن، دستمزد به عوامل مختلفی بستگی دارد. 

به عنوان یک قاعده کلی، می توان گفت که مردم در شرق آلمان معمولاً درآمد کمتری نسبت به شهرهای غربی دارند و شرکت های بزرگ معمولاً بهتر از شرکت های کوچک درآمد دارند. علاوه بر این، هرچه مسئولیت کاری شما بیشتر باشد، حقوق شما باید بالاتر باشد. این موارد پس از دوره کارآموزی، زمانی که برای شغل دائمی درخواست می دهید یا به آموزش بیشتر فکر می کنید، بسیار مهم و قابل توجه است .

در ابتدا باید بدانید که آیا شرکت شما به یک قرارداد جمعی متعهد است یا خیر. اگر چنین باشد، همه موارد از قبل تعیین شده است که در کدام موقعیت در آنجا چه چیزی کسب می کنید. اگر نه، شرکت شما می تواند انتخاب کند که چه چیزی به شما پرداخت می کند. با این حال، یک شرکت نباید کمتر از حداقل دستمزد کارآموزان را که از اول ژانویه 2020 اجرایی شده است، به شما پرداخت کند.

اما برای رسیدن به اعداد بالاتر اگر کارآموزی خود را در سال 2023 شروع کنید، دستمزد ناخالص کارآموزی شما در سال اول کارآموزی بین 585 تا 630 یورو خواهد بود. ناخالص به این معنی است که مالیات و سایر عوارض نیز از این مقدار کسر می شود. مانند هر کارآموزی دومنظوره ای ، با هر سال آموزش بیشتر ، حقوق بیشتری دریافت می کنید، بنابراین می توانید در سال دوم حدود 690 تا 770 یورو و در سال سوم بین 790 تا 900 یورو انتظار داشته باشید.

حقوق سال اول

حقوق سال دوم

حقوق سال سوم

630-585 یورو

770-690 یورو

900-790 یورو

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان

اگر بعد از آموزش مستقیماً شروع به کار کنید، بسته به محل، موقعیت و شرکت، حقوق اولیه شما به عنوان نظافتچی ساختمان بین 1500 تا 1800 یورو ناخالص در ماه خواهد بود. همچنین اضافه شدن کمک هزینه شیفت شب به شرکت مورد نظر شما بستگی دارد.

از ابتدای سال 2015، صنعت نظافت حداقل دستمزد خود را دارد که از نظر وظایف و محل کار متفاوت است. برای بخش غربی آلمان و برلین، دستمزد ساعتی 9.31 یورو برای انجام تمیزکردن داخل ساختمان، تعمیر و نگهداری اعمال می شود، در تمیز کردن شیشه و نما 12.31 یورو در ساعت، حداقل دستمزد است. از طرف دیگر در شرق کشور ،  7.96 و 10.31 یورو دستمزد برای این کار درنظر گرفته شده است.  با کسب تجربه و مسئولیت بیشتر می توانید حقوق خود را  به عنوان نظافتچی ساختمان تا سقف 2500 یورو افزایش دهید.

اگر این میزان حقوق برای شما کافی نیست باید به دنبال آموزش های بیشتری باشید. با انجام تلاش بیشتر، شما به عنوان یک نظافتچی اصلی ساختمان، می توانید بین 1800 تا 3800 یورو درآمد کسب کنید. باگذراندن دوره های  آموزشی بیشتر جهت تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در فن آوری نظافت و بهداشت، حداقل 1700 تا 3100 یورو می توانید دستمزد دریافت کنید. اما اگر هنوز تمایل به یادگیری بیشتر دارید و دوست دارید مطالعه را ادامه دهید، موضوع فن آوری زباله و دفع آن، یک گزینه عالی برای آموزش بعدی شما است. اگر در این گرایش بتوانید مدرک لیسانس بگیرید، می توانید منتظر فرصت های بیشتر و حقوقی بین 1800 تا 4000 یورو باشید. به عنوان یک استاد شما می توانید درآمد بیشتری را تجربه کنید .

آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان وجود دارد؟

  • آموزش به عنوان نظافتچی ساختمان

پس از آموزش، در شرکت آموزشی خود به کار ادامه دهید. اگر شما به دنبال شغل جدیدی باشید می توانید به راحتی بازار کار را فتح کنید. در غیر این صورت، همچنان فرصت آموزش های بیشتر و گرفتن تخصص ها را دارید.

  • استاد نظافت ساختمان

برخلاف سایر دوره های کار آموزی، شما می توانید بلافاصله پس از اتمام دوره کارآموزی، مدرک کارشناسی ارشد نظافت ساختمان را دریافت کنید. این آموزش بیشتر بین 6 تا 18 ماه به طول می انجامد. اگر امتحانات نهایی را پشت سر گذاشته باشید، می توانید منتظر حقوق بالاتر و وظایف مدیریتی جدیدی باشید.

  • تکنسین در زمینه فن آوری نظافت و بهداشت

در عرض دو سال می توانید برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در فن آوری تمیزکردن و بهداشت آموزش ببینید. سپس می توانید در حوزه موردنظر خود تخصص پیدا کنید، که در آن می توانید یک عملکرد مدیریتی داشته باشید. اگر می خواهید خوداشتغال شوید، آموزش بیشتر به عنوان تکنسین برای شما ضرری ندارد.

  • لیسانس در فناوری زباله و دفع آن

آیا دیپلم دبیرستان یا مدرک ورودی دانشکده فنی دارید؟ آیا ممکن است با مدرک تحصیلی خود فرصت تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را داشته باشید و این موضوع خواسته اصلی شما می باشد؟ پس به دنبال مطالعات بیشتر باشید. دوره های شیمی یا فناوری دفع زباله می تواند با آموزش شما مطابقت داشته  باشد، پس از آن فرصت های شغلی زیادی برای شما ایجاد می شود.

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ نظافتچی ساختمان وجود دارد؟

  • از بین بردن لکه ها و میکروب ها
  • ایجاد برنامه های نظافتی متداول
  • ایجاد ساختار کاری
  • رهبری و برنامه ریزی برای یک تیم کاری
  • نحوه نظافت اجسام مختلف
  • انجام کار نظافتی در ارتفاعات
 
سوالات متداول

دیپلم

مدت زمان این دوره 3 سال است.

در این دوره کار بصورت شیفتی انجام می شود.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *