آب و هوای آلمان برای کسانی که قصد سفر یا مهاجرت به آلمان را دارند،  از موضوعات قابل توجه است. آب و هوای آلمان به علت موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، متنوع اما ناپایدار است. در ادامه، وضعیت آب و هوای آلمان را در برخی شهرهای مهم و فصل های مختلف بررسی خواهیم کرد. پس با لانر آوسبیلدونگ  همراه باشید.

آلمان کجاست؟
آلمان کجاست؟

آلمان کجاست؟

موقعیت جغرافیایی آلمان اولین موضوعی است که به آن می‌پردازیم. لحظه ای به طبیعت فکر کنید. چه تصویری در ذهن شما ایجاد می‌شود؟
از دشت و ساحل و جنگل گرفته تا دریا و کوهستان، همه و همه در طبیعت زیبا و منحصر به فرد آلمان به چشم می‌آیند.
آلمان کشوری در اروپای غربی است با طبیعتی مثال زدنی. در مناطق مرکزی و جنوبی، رودهای راین، دانوب و ماین از تپه‌ها و کوه‌های سبز و جنگلی عبور می-کنند و در شمال، دشت‌ها تا دریای شمال کشیده شده‌اند. همین تنوع مناطق جغرافیایی، آب و هوای آلمان را ناپایدار و متغیر کرده‌است.

بهار، دمدمی‌ترین فصل آلمان

بهار آلمان غیرقابل اعتماد ترین فصل سال است. اما بالاخره مردم را از روزهای بی‌روح زمستان نجات می‌دهد و به کشور گرمی می‌بخشد. در این فصل شما از هوای آفتابی تا خنک و بارانی را به چشم خواهید دید. به ویژه در ماه آوریل. اوایل این ماه بادهای شمال غربی می‌توانند دوره‌های سردی را در این فصل ایجاد کنند. به همین علت امکان بارش برف و شبنم‌های شب هنگام هم وجود دارد؛ به ویژه در شهرهای مونیخ و بایرن.
آلمانی‌ها یک ضرب‌المثل معروف دارند که می‌گوید: April, April, er macht, was er will. آوریل! وای از این آوریل! هرکار دلش بخواهد می‌کند!
در بهار مونیخ، گل‌های لاله، سنبل و نرگس‌های زرد میزبان شما خواهند بود و فستیوال‌های برلین شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

تابستان، فصل محبوب دل‌ها

ما از ماه جون تا آگوست فرصت لذت بردن از روزهای دلپسند تابستانی را در آلمان خواهیم داشت. تابستان این کشور در مناطق جنوبی آفتابی و دلپذیر است؛ اما بعضی روزها نیز ممکن است با بارش باران غافلگیر شوید. به طور کلی تابستان این کشور چندان گرم نیست و دمایی بین 10 تا 24 درجه دارد.
از طرف دیگر در کنار این هوای دوست‌داشتنی، فستیوال‌های جذاب تابستانه‌ی آلمان این فصل را تبدیل به فصلی مطلوب کرده‌است. اگر می‌خواهید از این هوای تابستانه و دلچسب بی‌نصیب نمانید، بازدید از شهرهای فرانکفورت، کارلسروحه و ماینتس را از دست ندهید.

پاییز، فصل رنگ ها و برگ ها!

نوبتی هم باشد، نوبت به پاییز می‌رسد. فصلی پر از رنگ و زیبایی. سپتامبر، اکتبر و نوامبر ماه‌های پاییزی و جذاب این کشور هستند. در ماه سپتامبر و اوایل اکتبر، هوا خوب و دلچسب است؛ اما هرچه جلوتر برویم هوا سرد و مه‌آلود میشود. تا جایی که در ماه نوامبر شما به ندرت خورشید را در آسمان می‌بینید. در این فصل، پیاده روی در خیابان‌های برلین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

زمستان های سرد و برفی

معرفی زمستان‌های آلمان را با دمای زیر صفر آن شروع می‌کنیم. زمستان از دسامبر تا فوریه مهمان آلمان است و با برف و باران و یخبندان از شما استقبال می‌کند. پس قطعا به کلاه، دستکش و یک پالتوی گرم احتیاج پیدا می‌کنید. مخصوصا در نواحی کوهستانی و شهرهایی چون بایرن.
به علت بادهای سردی که از سیبری به این کشور می‌آیند، دمای مناطق بسیاری از این کشور به -15 تا -20 درجه هم می‌تواند برسد. اما هرچه بیشتر به انتهای زمستان نزدیک شویم، هوا بیشتر بارانی می‌شود. تورهای اسکی، سورتمه‌سواری، یخ نوردی و اسکی روی یخ از تفریحات پرطرفدار میان مردم آسمان در فصل زمستان است.

لب کلام!

در این مقاله آب و هوای کشور آلمان را در فصول مختلف سال بررسی شد. از بهارهای غیر قابل پیشبینی گرفته تا زمستان‌های برفی این کشور را توصیف کردیم تا تصویری واقع بینانه به شما ارائه دهیم.
عموما آلمان در عین تنوع، آب و هوای معتدلی دارد. اگر آب و هوا برای شما معیاری کلیدی به حساب می‌آید، شهرهای برلین، فرانکفورت، کارلسروحه و ماینتس را در لیست گزینه‌های خود قرار دهید. مهاجرت یا سفر؛ هدف شما هرچه باشد، این مقاله به شما کمک می‌کند بهترین زمان سال و شهر مناسب خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *