جستجو

آوسبیلدونگ قصابی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ قصابی

اگر به گوشت علاقه دارید و نمی توانید از آن سیر شوید، دوره آوسبیلدونگ قصاب می تواند برای شما مناسب باشد. به عنوان یک قصاب، مطمئناً کارهای زیادی خواهید داشت، به خصوص در فصل باربیکیو تابستانی شما به دنبال این موضوع هستید که به مشتری خدمات بیشتری ارائه دهید .

ما در این مقاله تمام اطلاعات موردنیاز شما را درباره این دوره کارآموزی را برایتان شرح می دهیم. 

در طول دوره آموزشی به عنوان قصاب، ابتدا کیفیت گوشت را ارزیابی می کنید. سپس آن را برش می دهید و برای فروش آماده می کنید. تزیین ویترین و سالن فروش هم مهم است. چیزی که حداقل به همان اندازه مهم است، نظافت است. نابراین یکی از وظایف شما این است که اطمینان حاصل کنید که همه چیز همیشه تمیز است.

تماس با مشتری در بسیاری از زمینه های کسب و کار قصاب، به اندازه مهارت های دستی مهم است. آنها اغلب در مورد آماده سازی یا پردازش بیشتر محصول سؤالاتی دارند. حتی اگر آنها در مورد مواد تشکیل دهنده یا منشا حیوان سؤالی دارند، باید بتوانید آنها را آگاه کنید.

اینکه دقیقاً چه وظایفی دارید بستگی به این دارد که آیا در قصابی، خرده فروشی، عمده فروشی یا کارگاه صنعتی کار می کنید. گاهی ذبح هم یکی از کارهای قصاب است. البته همیشه باید بهداشت را رعایت کنید و به همین دلیل همیشه از پیش بند و دستکش استفاده می کنید. این نه تنها مشتریان شما را در برابر بیماری ها محافظت می کند، بلکه شما را نیز از بریدگی یا موارد مشابه محافظت می کند.

آوسبیلدونگ قصابی

 موارد آموزشی و حقوق حین تحصیل در دوه آوسبیلدونگ قصابی

 • سال اول کارآموزی

در طول 18 ماه اول دوره آموزشی، اصول مهم کار با گوشت را یاد خواهید گرفت. در سال اول کارآموزی، هنوز باید تئوری زیادی مطالعه کنید و از همکاران و مافوق خود موارد مقدماتی را یاد بگیرید. ناگفته نماند که حقوق قصاب آنقدرها هم بالا نیست. بسته به اینکه در مشاغل یا در صنعت/تجارت کار می کنید، بین 585 تا 790 یورو درآمد کسب می کنید. نحوه تهیه و برش گوشت بره و خوک و طرز تهیه گوشت چرخ کرده مناسب را یاد خواهید گرفت. برای سهولت در پخت و پز با گوشت برای مشتریان، شما محصولات آماده برای طبخ تولید می کنید که مشتریان می توانند در خانه آنها را فرآوری کنند.

البته، شما همچنین برای یادگیری مبانی نظری مهم در زیست شناسی و ریاضی به مدرسه می روید. ناگفته نماند که زیست شناسی موضوع مهمی است! به هر حال، شما باید بتوانید سن آنها یا هر بیماری را بر اساس ویژگی هایی مانند استخوان یا چربی تعیین کنید.

 • سال دوم کارآموزی

در طول سال دوم دوره آموزشی، به طور عمده به شما یاد می‌دهند که چگونه محصولات مختلف مانند سوسیس درست کنید. نکته اصلی این است که با 690 تا 820 یورو در ماه به خانه می روید.

 • سال سوم کارآموزی

در سال آخر کارآموزی خود نیز به شدت با مشتریان کار خواهید کرد. درآمد شما به حداقل 790 یورو و تا 920 یورو در ماه افزایش می یابد. حقوق شما در طول سال های آموزشی کمتر نخواهد بود، زیرا حداقل دستمزد برای کارآموزان در آموزش دومنظوره از اول ژانویه 2020 لازم الاجرا است.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ قصابی

شما بعد از اتمام دوره کارآموزی در این شغل حقوقی بین 1800 تا 2200 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد. 

اگر حقوقی بیشتر از یک کارآموزی به عنوان قصاب می خواهید، این شانس را دارید که پس از اتمام موفقیت آمیز دوره آموزشی خود، درآمد قصابی خود را افزایش دهید. شما می توانید مقطع کارشناسی ارشد را مطالعه کنید و تا 2700 یورو در ماه درآمد کسب کنید. اگر دوست دارید زندگی روزمره دانشگاهی را بشناسید، می توانید در رشته علوم تغذیه لیسانس دریافت کنید. البته، این به شما شانس بیشتری برای بالا رفتن از نردبان شغلی می دهد.

آوسبیلدونگ قصابی

دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ قصابی

 • آموزش قصابی:

دوره آوسبیلدونگ قصابی 3 سال طول می کشد. شما محصولات گوشت و سوسیس، محصولات لذیذ، ظروف و کنسرو تولید می کنید. وقتی در قصابی ها کار می کنید، محصولات را می فروشید و به مشتریان مشاوره می دهید.

 • استاد قصابی:

آموزش بیشتر و آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد بسته به فرم و ساختار بین 3 ماه تا 1 سال طول می کشد. شما به عنوان یک استادکار، وظایف مدیریتی در تجارت قصابی را بر عهده می گیرید.

 • مطالعات علوم تغذیه:

 این دوره معمولاً 6-8 ترم طول می کشد. پس از فارغ التحصیلی، می توانید در مشاوره مصرف کننده یا روابط عمومی کار کنید. گامی به سمت استقلال به عنوان مشاور مصرف کننده یا مدیر روابط عمومی نیز برای شما  امکان پذیر است.

 

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • سلاخی حیوانات
 • کنترل های کیفی
 • نگهداری و تعمیر ماشین آلات و ابزار
 • ضایعات کشتارگاه را علامت گذاری و به درستی دفع کنید
 • مشاوره به مشتریان در مورد سوالات تغذیه و آماده سازی
 • برنامه ریزی و اجرای خدمات رویداد
با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *