لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

دستیار دندانپزشکی

آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک یکی از رشته‌های پرطرفدار آوسبیلدونگ است که توجه بسیاری را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کند. شما طی دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک به طور همزمان آموزش تئوری و عملی می‌بینید.

دوره آموزشی آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک در مجموع سه سال طول می‌کشد و همزمان در مدرسه فنی و در مطب دکتر انجام می‌شود. تحصیل در مدرسه معمولا یا به صورت دوره‌ای است یا اینکه در روزهای مشخصی از هفته برگزار می‌شود. در نظر داشته باشید که قبل از پایان سال دوم آموزش باید یک آزمون میانی بدهید. پس از قبولی در امتحان نهایی در سال سوم، شما یک دستیار دندانپزشک خواهید بود.

 

محتوای آموزشی دوره آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک

محتوای آموزشی آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک در سال اول معمولا آشنایی با حرفه دندانپزشکی و سیستم مراقبت‌های بهداشت است. در مدرسه فنی، شما در مورد زمینه‌های فعالیت یک مطب دندانپزشکی اطلاعات کسب می‌کنید و یاد می‌گیرید که چه مراحلی برای روند درمان باید انجام شود. باید در صورت لزوم صندلی درمان را تمیز کنید، بیمار را به سمت صندلی درمان هدایت کرده و وسایل مورد نیاز را بیرون بیاورید. همچنین با خطرات احتمالی در محیط کار و نحوه برخورد با آن‌ها آشنا خواهید شد.

همچنین ثبت اطلاعات بیماران و صورت حساب ها، چک کردن بهداشت محیط مطب، شناخت مراحل ضدعفونی و استریل کردن را می‌آموزید. علاوه بر این موارد، در سال اول آموزش باید درمان ریشه دندان و درمان پوسیدگی را نیز فرا بگیرید.

در سال دوم آموزش، باید یاد بگیرید چگونه در جراحی ها دستیار دکتر باشید. نحوه آماده‌سازی نواحی درمانی، انتخاب تیغه‌های اسکالپل برای عمل جراحی و تهیه نسخه‌های دارویی را یاد می‌گیرید. پس از انجام عمل نیز باید به بیماران در مورد نحوه مصرف و عوارض جانبی داروهای تجویز شده مشاوره بدهید.

سازماندهی نوبت‌ها، جلوگیری از حوادث و کمک در شرایط اضطراری، تهیه و مدیریت کالاهای مورد نیاز نیز از وظایف دستیار دندانپزشک است.

در سال سوم دوره آموزشی، برنامه ریزی و انجام اقدامات پیشگیرانه را خواهید آموخت. به عنوان یک کارآموز، با علل بیماری‌های دندانی و پریودنتال آشنا شده و از گزینه‌های پیشگیری از دندان مطلع می‌شوید. برای انجام این کار، درمورد اقدامات بهداشتی دهان مانند روش صحیح مسواک زدن، نحوه استفاده از نخ دندان و رژیم غذایی سالم اطلاعات کسب می‌کنید.

همچنین، شما در مورد انواع مختلف پروتز اطلاعات کسب می‌کنید تا بتوانید بیماران را در مورد نحوه استفاده صحیح از پروتز آگاه کنید. از آنجایی که پروتزها مشمول هزینه هستند، به عنوان یک دستیار دندانپزشک، پرداخت‌های دریافتی را بررسی می‌کنید و در صورت تاخیر در پرداخت، اقدام به انجام یک پروتکل می‌کنید.

 

وظایف دستیار دندانپزشک

  • نوبت دهی به بیماران
  • مراقبت از بیماران
  • اقدامات پیشگیرانه
  • کمک در روند درمان
  • کارهای اداری و رسیدگی به امور مالی
  • کارهای آزمایشگاهی
  • تمیز کردن دستگاه‌ها و تجهیزات، آماده کردن اتاق معاینه

 

حقوق دستیار دندانپزشک

کارآموزان آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشکی حین تحصیل حقوق دریافت می‌کنند. این حقوق از همان ماه اول ورودتان به شما پرداخت می‌شود و به مرور افزایش پیدا می‌کند.

حقوق سال اول: 750 تا 1000

حقوق سال دوم: 800 تا 1050

حقوق سال سوم: 900 تا 1100

نکته: در ایالت بادن وورتمبرگ، کارآموزان آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند.

بعد از اتمام دوره آموزشی بازار کار خوبی در انتظار شما خواهد بود. کارآموزان اوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک می‌توانند در مطب‌ های دکتر، کلینیک های دندانپزشکی و کلینیک های دانشگاهی دندانپزشکی مشغول به کار شوند.

 

آینده شغلی دستیار دندانپزشک

حقوق اولیه دستیاران دندانپزشکی بین 2000 تا 2200 یورو است اما به مرور زمان بیشتر می‌شود. به طور کلی دستیاران دندانپزشک معمولا بین 2200 تا 2500 یورو درآمد دارند. البته ممکن است کمی بالاتر از این رقم نیز باشد.

 

شرایط آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشکی

شما برای شرکت کردن در دوره‌های آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک باید مدرک زبان آلمانی C1 بگیرید. همچنین، مدرک دیپلم شما مورد نیاز است. برای افزایش شانس پذیرش خود حتما در دوره‌های مرتبط با دندانپزشکی شرکت کرده و رزومه خود را پر کنید. شانس مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک بیشتر است.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *