لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ طراح لباس

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ طراح لباس

آوسبیلدونگ طراح لباس یکی از جذاب ترین دوره‌های آموزشی است که در آلمان ارائه می‌شود. اگر به دیزاین کردن استایل‌های مختلف کشیدن مدل‌های متفاوت لباس علاقمند هستید، آوسبیلدونگ طراحی لباس بهترین گزینه برای شماست. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که آوسبیلدونگ در چه کشورهایی است؛ باید بگوییم دوره‌‌های آموزشی آوسبیلدونگ فقط در کشور آلمان برگزار می‌شوند. طی این دوره‌ها شما هم درس می‌خوانید و هم به صورت عملی و تجربی حرفه‌ی خود را می‌آموزید. دوره آوسبیلدونگ طراح لباس 2 الی 3 سال طول می‌کشد و شامل تحصیل در مدرسه فنی و یک شرکت آموزشی می‌باشد.

محتوای آموزشی آوسبیلدونگ طراح لباس

برای اینکه همه‌ی آیتم‌های یک استایل از ایده‌های خلاقانه شما ساخته بشوند، باید حتما به تمام مراحل کار تسلط داشته باشید. برای مثال، کشیدن طرح‌ها و نمونه ها؛ در نظر داشته باشید که برای شرکت در آوسبیلدونگ طراح لباس لزوماً نیاز نیست که تجربه دیزاین لباس داشته باشید؛ زیرا در مدارس مد معمولا دوره های طراحی از صفر آموزش داده می‌شوند. با گذراندن این دوره می توانید طرح های زیبا و خلاقانه دیزاین کنید. اما مطمئناً قدرت طراحی با گذر زمان بیشتر می‌شود؛ هرچقدر زمان بیشتری بگذرد، دانش و تجربه شما در این زمینه هم بیشتر می‌شود.

شرایط مورد نیاز برای گرفتن پذیرش آوسبیلدونگ طراح لباس

برای آموزش و کار به عنوان یک طراح لباس، بیش از هر چیز باید به دنیای مد و مهارت های فنی علاقه داشته باشید. اینکه چقدر به تجربه قبلی نیاز دارید کاملاً به مدرسه مدی که در آن تحصیل می‌کنید بستگی دارد. برخی از مدارس مد از متقاضیان درخواست می‌کنند نمونه کارهای خود را ارائه دهند و حتی گاهاً در آزمون ورودی شرکت کنند. برخی زمدارس هم ممکن است هیچ شرایط پذیرش خاصی نداشته باشند؛ اما دوره های مقدماتی اضافی برای آماده سازی کارآموزان ارائه دهند. به عنوان مثال در خیاطی یا طراحی. البته اگر مدرک ورود به کالج فنی دارید، تقریباً در هر جایی می توانید برای آموزش طراحی مد درخواست دهید. اگر هم دیپلم دبیرستان دارید، می توانید در بسیاری از مدارس مد آموزش ببینید.

حقوق و هزینه آوسبیلدونگ طراح لباس

همانطور که می‌دانید، کاراموزان در اکثر رشته های اوسبیلدونگ حقوق دریافت می‌کنند. اما در اکثر رشته‌های هنری خبری از درآمد ماهانه نیست! حتی گاهی ممکن است افراد برای اخذ پذیرش در این رشته‌های آوسبیلدونگ ملزم به پرداخت شهریه باشند. اگر مدرسه شما دولتی است، هزینه ای بابت شرکت در آوسبیلدونگ طراح لباس از شما گرفته نمی‌شود اما در مدارس خصوصی از متقاضیان هزینه‌ای حدود 300 الی 400 یورو بابت هر ترم از متقاضی می‌گیرند.

دوره آموزشی طراحی-خیاطی

دوره آموزشی طراحی-خیاطی در برخی موسسه ها ارائه می‌شود. افراد با شرکت در این دوره ها این فرصت را دارند که هم در زمینه طراحی و هم خیاطی آموزش ببینند. در انتهای این دوره نیز دو مدرک به شما اعطا می‌شود؛ یعنی هم مدرک طراح لباس و هم مدرک HWK. با این نحوه آموزش، شما می‌توانید مهارت های فنی و خلاقیت خود ادغام کنید و بهترین محصولات را تولید کنید.

حقوق طراحان لباس در آلمان

طراحان لباس در کشور آلمان هنگام شروع حرفه‌ی خود حقوقی حدود 1900 تا 2200 یورو خواهند داشت. با افزایش تجربه و دانش، این رقم به راحتی تا 2500 و 3500 یورو نیز خواهد رسید. همچنین، طراحان لباس می‌توانند به صورت خوداشتغال نیز کار کنند. در این صورت درآمد آن‌ها بیشتر هم خواهد شد.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *