لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ معاون مالی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ معاون مالی

در دوره ی آوسبیلدونگ معاون مالی، به عنوان دستیار مالی، نحوه عملکرد تمامی تراکنش های بانکی و بیمه ای را یاد می گیرید. برای مثال فردی می‌خواهد اولین حسابش را باز کند، یا فرد دیگری می خواهد شروع به رسیدگی به حقوق بازنشستگی خود کند. شخصی می‌خواهد پول خود را به طور سودآوری سرمایه‌گذاری کند. همه آنها برای مشاوره نزد شما در بانک می آیند. ما در مقاله آوسبیلدونگ معاون مالی همه چیز درباره این دوره را برای شما توضیح خواهیم داد.

آموزش به عنوان دستیار مالی به چه صورتی می باشد؟

آموزش به عنوان دستیار مالی شامل دو بخش است. اول، آموزش بازرگانی به عنوان کارمند بانک یا بیمه و دوم، کسب صلاحیت اضافی به عنوان دستیار مالی. در حالی که آموزش تجاری خود را در یک شرکت آموزشی تکمیل می کنید، مدرک اضافی در یک مدرسه حرفه ای به دست می آورید.

بنابراین گاهی اوقات شما به مدرسه می روید و می توانید دوباره احساس کنید که یک دانش آموز هستید، و گاهی اوقات در شرکت نیز حضور می یابید، جایی که زندگی جدید خود را به عنوان یک حرفه ای، بهتر و بهتر می شناسید. به عنوان یک قاعده، دروس شما در این دوره آموزشی به صورت فشرده برگزار می شود.

مدنظر داشته باشید که محل کار شما بستگی به آموزش تجاری شما دارد. در آموزش به عنوان دستیار مالی با محوریت بانکداری، شما می توانید در شعبه بانک حضور پیدا کنید. در کسب و کار با مشتری گاهی اوقات شما به مشتریان رسیدگی می کنید و نقل و انتقالات را می پذیرید، به سوالات پاسخ می دهید یا پول نقد به حساب واریز می کنید .

همچنین در نظر داشته باشید که باید از مشتریان به خوبی مراقبت شود. شما یاد خواهید گرفت که چگونه فاکتورها یا اسناد را در رایانه با کمک برنامه های خاص ایجاد کنید. شما در این دوره آموزشی باید ارزیابی آمار را یاد بگیرید.

اگر آموزش های خود را در یک شرکت بیمه انجام دهید، فرآیندهای آموزشی شما مشابه خواهد بود، با این تفاوت که شما در مدیریت یک شرکت بیمه حضور خواهید داشت. در اینجا نیز با تمام زمینه‌ها مانند خدمات مشتری یا حسابداری آشنا می‌شوید و به این ترتیب می‌توانید دریابید که بعداً درچه شرایط و جایگاهی می توانید کار کنید.

 
آوسبیلدونگ معاون مالی

به چه مدارکی برای تحصیل دراین رشته نیاز دارم؟

از آنجایی که حداقل شرایط جهت تحصیل در این رشته دیپلم دبیرستان است، احتمالاً می توانید تصور کنید که باید دیپلم دبیرستان یا حداقل مدرک ورودی دانشکده فنی داشته باشید. البته گواهینامه شما نیز به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. شما می توانید با نمرات خوب در زبان آلمانی و ریاضی، و همچنین اگر قبلاً دروس اقتصاد یا سیاست داشته اید، امتیاز خوبی برای تحصیل در این رشته کسب کنید.

حقوق و درآمد دوره آوسبیلدونگ معاون مالی

کل روز کاری شما، حول محور پول می چرخد که چگونه آن را رشد دهید یا چگونه بتوانید با خیال راحت روی آن سرمایه گذاری کنید. به همین دلیل است که مطمئناً همیشه مراقب امور مالی خود هستید. ابتدا باید یک نمای کلی از میزان درآمد خود در آموزش به عنوان دستیار مالی داشته باشید. ما خوشحالیم که این موضوع را به شما ارائه می دهیم.

 

حقوق افراد در حین آموزش در دوره آوسبیلدونگ معاون مالی

حقوق شما در آموزش به عنوان دستیار مالی در ابتدا بر اساس تعرفه شغل آموزشی مربوطه است. این موضوع می تواند آموزش به عنوان کارمند بانک، کارمند بیمه یا متخصص مالیات باشد. در اینجا تعرفه های جداگانه ای اعمال می شود که دقیقاً حقوق شما را تعیین می کند.

با این حال، شما به سرعت واجد شرایط برای وظایف سخت خواهید شد و شرکت‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که بیشتر از مقیاس استاندارد، یعنی بالاتراز حد معمول ، به شما پرداخت کنند.

در کارآموزی بانکی، در سال اول آموزش ماهیانه حدود 940 یورو ناخالص و در سال دوم آموزش 1000 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد. اگر دوره آموزشی شما دو سال و نیم طول بکشد، حقوق بیشتری در حدود 50 تا 100 یورو دریافت خواهید کرد.

در سال اول آموزش به عنوان دستیار مالی، همان حقوقی را دریافت خواهید کرد که یک کارآموز بانکی این مبلغ را دریافت نمی کند. این میزان حقوق دریافتی شما دقیقا برابر حقوقی است که کارآموزان دوره آموزشی کوتاه شده Abitur آن را به عنوان یک دستیار مالی فقط در سال دوم دریافت می کند. شما می توانید کمک های مالی ممکن را دریافت کنید، به عنوان مثال در قالب هزینه های سفر یا کمک هزینه غذا می توانید استحقاق دریافت کمک هزینه مالی را داشته باشید.

آوسبیلدونگ معاون مالی

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ معاون مالی

حتی پس از آموزش، می توانید به عنوان دستیار مالی منتظر حقوق بالاتر از حد متوسط ​​باشید. حقوق اولیه 2300 تا 2600 یورو ناخالص در ماه، برای شما معمول است. از آنجایی که شما دارای مدرک مضاعف هستید، حتی حقوق اولیه به عنوان دستیار مالی تا 2800 یورو کاملاً واقع بینانه است.

البته این به منطقه ای که در آن مستقر هستید و میزان مسئولیتی که بر عهده می گیرید نیز بستگی دارد. زیرا برای حقوق شما، قراردادهای جمعی واضحی وجود دارد که حقوق شما را تنظیم می کند. شما در اینجا از یک طرف با توجه به مدت خدمت خود، یعنی مدت زمانی که برای شرکت خود کار کرده اید، و از سوی دیگر، در چه زمینه ای از مسئولیت کار می کنید، طبقه بندی خواهید شد.

از آنجایی که دیگر شاگرد نیستید، کسر مالیات و بیمه شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. بنابراین حدود 30 درصد از حقوق ناخالص شما کسر می شود. البته، مالیت پرداختی شما به طور کامل از بین نرفته است، بالاخره بخشی از آن در حقوق بازنشستگی شما سرمایه گذاری می شود.

البته، منطقی است که با گذشت زمان به عنوان یک دستیار مالی درآمد بیشتری کسب کنید. با این حال، شما نه تنها به دلیل سابقه خود پیشرفت بیشتری خواهید کرد، بلکه با تغییر حوزه مسئولیت شما این پیشرفت لحاظ خواهد شد. به عنوان مثال، اگر یک پست مدیریتی را به عهده بگیرید، به طور خودکار با افزایش حقوق به شما پاداش تعلق می گیرد . پس از هشت سال، دستمزد ناخالص بین 3400 تا 3800 یورو در ماه واقع بینانه برای شما خواهد بود.

 

آوسبیلدونگ معاون مالی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ معاون مالی وجود دارد؟

  • آموزش به عنوان دستیار مالی:

در آموزش خود به عنوان یک دستیار مالی، با یک تیر دو نشان میزنید. شما یک مدرک کارآموزی، معمولاً به عنوان کارمند بانک یا بیمه، و همچنین عنوان “معاون مالی” را دریافت خواهید کرد و همه اینها فقط در دو تا دو سال و نیم از زمان شما اتفاق می افتد.

  • مدیر بانک معتبر:

اگر مایلید قدم بعدی را در نردبان شغلی بردارید، می توانید در آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص معتبر بانک شرکت کنید. انجام این کار دو سال طول می کشد، بنابراین پشتکار لازم است.

از این گذشته، شما موازی با آموزش به صورت تمام وقت کار خواهید کرد و باید در سمینارها شرکت کنید و همچنین در اوقات فراغت خود به طور مستقل کار کنید. اکثر شرکت ها از آموزش شما پشتیبانی می کنند و یا بخشی از هزینه ها را پوشش می دهند یاممکن است در برنامه ریزی جهت آموزش به شما کمک می کنند. بسته به دانشکده فنی، هزینه ها بین 200 تا 600 یورو در ماه است.

  • اقتصاددان بانکی:

یک رشته  آموزشی برای شما به عنوان مدیر بانک وجود دارد. این نیز در قالب آموزش های تکمیلی نیمه وقت یا مطالعات پاره وقت ارائه می شود و در یک دانشگاه خصوصی یا دولتی یا در یک مؤسسه آموزشی انجام می شود. دوره آموزشی شما دراین گرایش ممکن است تا  چهار سال طول بکشد.

برای مثال می توانید مدرک لیسانس یا دیپلم در این گرایش بگیرید. در این صورت می توانید در پایان آموزش های بیشتر خود را یک مدیر بانک واجد شرایط خطاب کنید. بسته به ارائه دهنده، هزینه آموزش دستیار مالی بین 200 یورو در هر ترم، یعنی هر شش ماه در دانشگاه های دولتی، و 500 یورو در ماه در دانشگاه ها/موسسات آموزشی خصوصی است.

 

سوالات متداول

برای شرکت در این دوره مدرک دیپلم کافی می باشد.

مدت زمان این دوره آموزش 2 تا 2.5 سال می باشد.

در این دوره شما بصورت روزانه کار خواهید کرد.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *