لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی

آموزش در دوره آوسبیلدونگ پرورش ماهی به «پرورش ماهی»، «ماهیگیری دریاچه و رودخانه» و «ماهیگیری کوچک دریایی و ساحلی» تقسیم می شود. با ما همراه باشید تا همه چیز از حقوق و درآمد دوره حین تحصیل تا حقوق بعد از فارغ تحصیلی و همچنین دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی را به شما توضیح دهیم.

اگر در نوردراین-وستفالن زندگی می کنید و تصمیم می گیرید در گرایش «ماهیگیری کوچک دریایی و ساحلی» تحصیل و کار کنید، باید نقل مکان کنید. زیرا در آنجا شغلی به شما پیشنهاد نمی شود. اما برای هر سه حوزه، این درست است که به آموزش دومنظوره نیاز دارد. بنابراین شما به عنوان یک پرورش دهنده ماهی در مدرسه حرفه ای و سپس در شرکت آموزشی مربوطه خود، نحوه کار روزمره را یاد می گیرید.

کجا می توانم به عنوان یک پرورش دهنده ماهی کار کنم؟

  • گرایش پرورش ماهی

اگر تصمیم دارید در زمینه «پرورش ماهی» و به عنوان یک پرورش دهنده ماهی آموزش ببینید، به احتمال زیاد شغل شما در یک مزرعه به اصطلاح پرورش ماهی یا شهرک ماهی خواهد بود. اما گاهی اوقات در سایر شرکت های کشاورزی و جنگلداری که در زمینه پرورش ماهی هم فعالیت می کنند، حضور می یابید. در آنجا شما به طور عمده روی حوضچه هایی که به طور مصنوعی ایجاد شده اند کار خواهید کرد. جایی که اطمینان حاصل می کنید که ماهی های پرورش یافته در آنجا طبق یک برنامه خاص تکثیر می شوند.

شما همچنین مراقب حوض هستید، بنابراین باید مطمئن شوید که مثلاً پارامترهای آب صحیح است. به محض اینکه زمان مناسب ماهیگیری فرا رسید، شما مانند ماهیگیر فریتز، ماهی های تازه را از استخر، ماهیگیری می کنید. آنها را پردازش می کنید و فروش آنها را از طریق بازاریابی انجام می دهید. به این ترتیب، نه تنها شما مسئول مراقبت از آنها هستید، بلکه باید بتوانید آنها را صید کنید. شما همچنین می توانید در یک شرکت فرآوری ماهی یا تجارت ماهی کار کنید.

  • گرایش ماهیگیری کوچک دریایی و ساحلی

در گرایش “ماهیگیری کوچک دریایی و ساحلی” نباید دریا زده شوید و در حالت ایده آل در شمال آلمان زندگی کنید یا به آنجا نقل مکان کنید. در این تمرکز آموزش برای تبدیل شدن به یک پرورش دهنده ماهی، علاوه بر فرآوری بیشتر و احتمالاً فروش، صید ماهی و صدف در سواحل بالتیک یا دریای شمال است.

البته همه چیز در کشتی اتفاق می افتد. جایی که تورهای بزرگ در زمان مناسب ماهیگیری به بیرون پرتاب می شوند. از این گذشته، آلمان و جهان می خواهند به تامین ماهی تازه ادامه دهند. اگر با هر دوری از شهر افسرده می شوید، «ماهیگیری در اعماق دریای کوچک و ساحلی» قطعاً برای شما مناسب نیست.

  • گرایش ماهیگیری دریاچه و رودخانه

ترجیح می دهید در رودخانه ها و دریاچه ها ماهی بگیرید؟ پس گرایش “ماهیگیری دریاچه و رودخانه” و کارآموزی پرورش دهنده ماهی برای شما مناسب است. شما بیرون و در رودخانه ها و دریاچه ها هستید و ماهی مناسب را برای پردازش فروش صید می کنید.

همچنین یکی از وظایف شما این است که مشاهده کنید که آیا ماهی به اندازه کافی وجود دارد و آیا آنها به اندازه کافی تکثیر می شوند یا خیر.  و برای اطمینان از اینکه یک گونه ماهی به طور ناگهانی از بین نمی رود از آب هایی که ماهی کمی در آن هستند، ماهی صید نکنید. از جمعیت طبیعی ماهی ها نیز مراقبت کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها به تولید مثل ادامه می دهند. بنابراین اشتیاق به آب، طبیعت و ماهی پیش نیاز آموزش پرورش ماهی است.

برای دریافت مشاوره میتوانید به راحتی فرم مشاوره ما رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی

حقوق و درآمد در حین آموزش دوره آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی

در طول آموزش، ابتدا هر آنچه در مورد صنعت ماهیگیری نیاز دارید به صورت تئوری و عملی به شما آموزش داده خواهد شد. با این حال، شما کار زیادی نیز انجام می دهید. بنابراین مستحق دریافت حقوق برای کاری که انجام می دهید هستید.

از ژانویه 2020 نیز حداقل دستمزد برای کارآموزان در نظر گرفته شده است. از سال 2022 حداقل 585 یورو به صورت ناخالص در ماه در سال اول آموزش جهت پرورش ماهی دریافت خواهید کرد. با گذشت هر سال، بیشتر یاد می گیرید، بنابراین درآمد شما با کسب تجربه بیشتر افزایش می یابد. به همین دلیل است که شما در سال دوم کارآموزی حداقل 690 یورو دریافت خواهید کرد و در سال سوم فیش حقوقی شما حداقل 790 یورو در ماه خواهد بود.

با این حال، اطلاعات بالا مبالغ ناخالص هستند. به این معنی که مالیات و سهم بیمه از آنها کسر می شود. علاوه بر این، این مبالغ تنها مربوط به حداقل دستمزد است. اگر شرکت آموزشی شما طبق قرارداد جمعی پرداخت می کند، حقوق معمولاً بالاتر است.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی

به محض اینکه آموزش خود را به پایان رساندید، برای زندگی حرفه ای آماده می شوید. به طور متوسط، حقوق اولیه شما به عنوان یک پرورش دهنده ماهی حدود 1470 تا 1600 یورو ناخالص در ماه است. هرچه تجربه کاری بیشتر به دست آورید، درآمد شما بیشتر می شود و شما می توانید دستمزد ناخالص کل تا 2100 یورو داشته باشید.

اگر این میزان حقوق برای شما کافی نیست، باید آموزش های پیشرفته تری ببینید. به عنوان یک سرکارگر یا تکنسین، می توانید مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرید و در نتیجه انتظار حقوق بیشتری را هم داشته باشید.

چند شرط وجود دارد که بر درآمد شما تأثیر می گذارد. برای مثال بستگی به این دارد که در کجای آلمان کار می کنید. زیرا در شرق معمولاً کمی کمتر از غرب درآمد دارید. علاوه بر این، عملیات تجاری بزرگ اغلب حقوق بیشتری نسبت به مزارع پرورش ماهی کوچک پرداخت می کنند.

آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی

دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ پرورش دهنده ماهی

  • آموزش ماهیگیری:

پس از آموزش به عنوان یک پرورش دهنده ماهی، می توانید زندگی حرفه ای خود را بلافاصله شروع کنید. شاید شرکت آموزشی شما مستقیماً شما را استخدام کند، در غیر این صورت اکنون این فرصت را دارید که برای شغل رویایی خود درخواست دهید.

  • تخصص:

بسته به اینکه تمرکز آموزش شما چیست، می توانید بعداً در زندگی حرفه ای خود نیز تخصص داشته باشید. به عنوان مثال، اگر شما به طور خاص نگران ادامه وجود یا فروش نوع خاصی از ماهی یا صدف هستید، می توانید به صورت هدفمند در همان زمینه کار کنید.

  • استاد ماهیگیری:

آیا دوست دارید از نردبان شغلی بالا بروید و کمی بیشتر درآمد داشته باشید؟ پس باید یک (یا چند) دوره آموزشی پیشرفته را انجام دهید. برای آماده شدن برای آزمون کارشناسی ارشد که اتفاقاً از چهار بخش تشکیل شده است، باید دوره ای را که حدود دو سال طول می کشد، بگذرانید. اگر در امتحان موفق شوید، می توانید وظایف مدیریتی و در نتیجه مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرید.

  • تکنسین متخصص در فناوری مواد غذایی (فناوری پردازش):

اگر ترجیح می دهید در فرآوری ماهی ها به جای پرورش و مراقبت از آنها خودتان کار کنید، می توانید دوره آموزشی پیشرفته دو ساله را برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در فناوری مواد غذایی با تمرکز بر فناوری فرآوری انجام دهید. پس از آن، شما تمایل دارید که در خارج از خانه کار نکنید، بلکه در صنعت تبدیلی ، به عنوان مثال در یک کارخانه کار کنید.

  • مطالعات:

برای رفع تشنگی شدید خود جهت آموزش، می توانید مدرکی نیز اضافه کنید. مثلاً در علوم کشاورزی یا مدیریت کشاورزی می توانید به ادامه تحصیل بپردازید. برای این کار حداقل به مدرک ورود به کالج فنی نیاز دارید، اما گاهی اوقات آموزش تکمیل شده برای پذیرش کافی است.

  • استقلال:

اما اگر ترجیح می دهید روی پای خود بایستید، می توانید مستقل نیز شوید. به عنوان مثال، می توانید مزرعه ماهیگیری یا کسب و کار ماهیگیری خود را راه اندازی کنید. اگر قبلاً تجربه حرفه ای، ارتباطات خوب و سرمایه اولیه دارید، انجام این کار برای شما بهتر است.

 

سوالات متداول

مدرک دیپلم برای شرکت در دوره این دوره مورد نیاز است.

این دوره آموزشی به مدت 3 سال می باشد

در این دوره به صورت فصلی کار خواهید کرد. 

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *