لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما

آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما کمی با بقیه رشته‌های آوسبیلدونگ متفاوت است. برخلاف بقیه رشته‌ها، آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما در قالب دوره‌های آموزشی گذرانده می‌شود. در عرض چند هفته، یا نهایتا چند ماه، بخش تئوری آموزش داده شده و در موسسات آموزشی مهمانداران هواپیما، از آن امتحان گرفته می‌شود. در برخی آژانس‌های هواپیمایی، مدت آموزش تقریبا 5 هفته طول می‌کشد. بخش عملی آموزش نیز در پروازهای کوتاه مدت آموزش داده می‌شود. در انتها، آن آژانس هواپیمایی که در آن دوره آموزشی خود را گذرانده‌اید، مدرک شما را صادر می‌کند.

وظایف مهماندار هواپیما

  • آماده سازی کابین هواپیما

قبل از ورود مسافران، باید خدمه هواپیما را چک کنند تا مطممئن شوند همه چیز مرتب است. بررسی امنیت هواپیما نیز از موارد الزامی است و همه باید از مقررات امنیتی هواپیما به عنوان هسته‌ی سلامت و امنیت سفرهای هوایی پیروی کنند.

  • خوش‌امدگویی به مسافران

مهمانداران دوستانه و صمیمانه، به مسافران پرواز خوش‌آمد می‌گویند و آن‌ها را برای پرواز آماده می‌کنند.

  • کمک به مسافران برای جا دادن وسایل

مهماندارن به مسافران کمک می‌ککنند وسایل خود را در قفسه‌های تعبیه شده جای دهند.

  • توصیه‌های ایمنی

آماده کردن مسافران برای مواقع اورژانسی بسیار مهم است. از نحوه استفاده از ماسک اکسیژن گرفته تا بستن کمربند، کمک‌های اولیه و باز کردن درها.

  • خدمات باکیفیت

به عنوان یک مهماندار، شما یک میزبان روی ابرها هستید. درست است که فضا ممکن است کمی کوچک باشد یا دچار تکان یا لرزش شود، اما شما یاد می‌گیرید که چگونه در این شرایط در هواپیما راه بروید و خدمات ارائه دهید.

  • صحبت با مسافران

از خوش‌آمدگویی با مسافران تا دادن اطلاعات درباره پرواز به مسافران، از وظایف مهمانداران هواپیماست.

آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما

ساعت کاری مهماندار هواپیما چقدر است؟

اگر از شغل‌های رایج و معمول 8 ساعت در روزه خسته شده‌اید، این شغل مناسب شماست. به عنوان مهماندار هواپیما، شما حتی در تعطیلات آخر هفته، تعطیلات رسمی، صبح زود یا شب هنگام سر کار خواهید بود. البته، بسیاری از خطوط هوایی بیش از 40 روز تعطیلات در سال و حداقل ده روز تعطیلات در ماه ارائه می‌دهند. ساعات کار توسط مقررات قانونی اداره هوانوردی فدرال و تنظیم می‌شود. در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید بیش از 2000 ساعت در یک سال کار کنید و حداکثر زمان کار ماهانه نیز 89 ساعت است. به طور کلی، ساعات کار شما بسته به اینکه به صورت قاره‌‎ای یا بین قاره‌ای کار می‌کنید متفاوت است.

 

مهمانداران چه یونیفورم‌هایی می پوشند؟

شما به عنوان مهماندار هواپیما، لباسی رسمی و یک‌رنگ می‌پوشید. مثل دامن، شلوار، جلیقه یا کت. گاهی اوقات نیز یک کلاه یا روپوش لباس شما را کامل می‌کند. به طور کلی، ظاهر مرتب برای این کار ضروری است. شما باید به آرایش، مدل مو و ناخن‌های خود بسیار اهمیت دهید.

 

برای اینکه مهماندار هواپیما شوم باید چه نوع آدمی باشم؟

برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما شما باید ارتباط عمومی قوی، اعتماد به نفس بالا و آرامش زیاد داشته باشید.

اگر ارتباط عمومی خوبی دارید: به عنوان مهماندار هواپیما، نه تنها باید خوب و دلپذیر رفتار کنید، بلکه باید بیش از هر چیز ذهنی باز داشته باشید. هنگام خوشامدگویی به مسافران یا پاسخ دادن به سؤالات آن‌ها باید از مهارت ارتباط عمومی خود استفاده کنید.

اگر شما اعتماد به نفس دارید: به عنوان مهماندار هواپیما، مسئولیت ایمنی در هواپیما بر عهده شماست. شما باید بر پیروی از مقررات نظارت داشته باشید. با قوانین آشنا باشید و به آن‌ها احساس امنیت بدهید.

اگر همیشه آرامش خود را حفظ می‌کنید: گاهی ممکن است مسافران استرس داشته باشند. شما باید در این شرایط آرام باشید و حرفه‌ای برخورد کنید.

آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما

شرایط لازم 

مدرک تحصیلی: اکثر خطوط هوایی به گواهی پایان تحصیلات متوسطه یا حداقل تحصیلات تکمیل شده مدرسه نیاز دارند.

حداقل سن: برای اطمینان بیشتر، باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.

زبان‌های خارجی: از آنجایی که باید بتوانید دستورالعمل‌های ایمنی را به چندین زبان ارائه ‌دهید، تسلط به زبان انگلیسی الزامی است. علاوه بر این، برخی از خطوط هوایی به زبان‌های دیگری مانند فرانسوی یا اسپانیایی نیاز دارند.

قد: خطوط هوایی حداقل قد مهمانداران را مشخص می‌کنند که معمولاً باید بین 1.60 تا 1.65 متر باشد.

پاسپورت: در هیچ پروازی بدون پاسپورت معتبر نمی‌توانید به عنوان مهماندار کار کنید.

درآمد آوسبیلدونگ مهماندار هواپیما

در آوسبیلدونگ مهمانداری هواپیما، شما حین تحصیل حقوقی دریافت نمی‌کنید. اما از آنجایی که مدت تحصیل در این دوره‌ها بسیار کوتاه و در حد چند هفته تا چند ماه است، شما می‌توانید سریعا استخدام شده و از 1500 تا 2600 یورو در ماه درامد داشته باشید. همچنین، حقوق مهمانداران ارشد در آلمان حدودا 7000 یورو در ماه است.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *