لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ جنگلبان

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ جنگلبانی

دوره آوسبیلدونگ جنگلبانی یکی از آن دوره هایی است که شما هر روز در هوای تازه کار می کنید و فعالیت های متنوعی در جنگل ها و مراتع دارید که کار را بسیار جذاب می کند. و با تمام کارهای بدنی، دیگر به سختی نیاز به رفتن به باشگاه دارید. با شاگردی به عنوان جنگلبان، دانش بیولوژیکی، جنگلداری، مدیریت بازرگانی و فنی را به دست خواهید آورد و در عین حال از حفظ جنگل ها اطمینان حاصل می کنید.

با لانرآوسبیلدونگ همراه باشید تا اطلاعات کافی نسبت به دوره آوسبیلدونگ جنگلبانی بدست آورید.

 

جنگلبان چه می کند؟

کار مورد علاقه شما یک نوع کار اداری نیست؟ پس حتماً باید به آموزش به عنوان یک جنگلبان فکر کنید. کار در جنگل با کار در بخش صنعتی قابل مقایسه نیست. کار شما بسیار متنوع است، زیرا شما دائماً درحال تغییر مکان هستید.

هر کسی که اکنون فکر می کند که یک جنگلبان فقط باید درختان را ببرد، کاملا در اشتباه است. مهمترین وظایف یک جنگلبان شامل نوسازی جنگل و همچنین حفاظت از جنگل و طبیعت و حفظ چشم انداز است. یعنی: کاشت، مراقبت از زادآوری طبیعی، اقدامات در برابر آفات جنگل و مراقبت از حاشیه جنگل. این کارهایی است که شما باید به صورت متداول انجام دهید. هر کار ویژگی های خاص خود را دارد.

چوب به عنوان یکی از اولین مواد خام مورد استفاده انسان در نظر گرفته می شود. تولید انواع چوب آماده فروش مهمترین منبع درآمد یک شرکت جنگلی و در نتیجه وظیفه اصلی یک مدیر جنگل است. در این شغل نه تنها در طبیعت کار می کنید بلکه با طبیعت نیز کار می کنید.

به همین دلیل، آموزش جنگلبانی ، علیرغم آخرین تکنولوژی، از نظر فیزیکی کاری سخت و خطرناک است. بنابراین یک جنگلبان باید سالم و دارای تناسب اندام باشد. بنابراین اگر به طبیعت بسیار نزدیک هستید و کار فیزیکی برای شما مشکلی ندارد، شغل جنگلبانی برای شما مناسب است.

اما برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ جنگلبان روحیه تیمی نیز لازم است. زیرا جنگلبانان در گروه های حداقل سه نفره و عمدتاً مستقل کار می کنند. اتفاقا این مزیت را دارد که هیچ ناظری مدام بر کار آنها نظارت نمی کند.

آوسبیلدونگ جنگلبانی

آموزش جنگلبانی به چه صورتی می باشد؟

آموزش به صورت دو منظوره  انجام می شود. علاوه بر کار در جنگل، آموزشگاه فنی و حرفه ای و مراکز آموزش جنگل به تکمیل آموزش شرکتی شما  کمک می کنند. آموزش عملی توسط مربیان معتبر از شهرها و شهرداری ها، شرکت های جنگلی خصوصی و یا کارآفرینان جنگل انجام می شود. دروس به صورت فشرده برگزار می شود.

در دوره ی آوسبیلدونگ جنگلبان به طور خاص خواهید آموخت که از جنگل فقط برای تولید چوب استفاده نمی شود. هر گونه مداخله در اکوسیستم جنگلی می تواند عواقب جدی از نظر تأثیر آن بر محیط زیست داشته باشد.

برای آموزش جنگلبانی به هیچ تجربه ای نیاز ندارید، فقط به دیپلم دبیرستان نیاز دارید. حداقل مدرک دیپلم متوسطه مورد انتظار است. با این حال، سلامت و آمادگی جسمانی از عوامل مهم برای این شغل هستند. علاوه بر این، شما باید مهارت های دستی داشته باشید تا بتوانید با ماشین های بزرگ کار کنید و احساس مسئولیت قوی داشته باشید.

به عنوان یک قاعده، دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک مدیر جنگل سه سال طول می کشد. اما طول این دوره  می تواند تا دو سال نیز کوتاه شود. پس از اتمام و آموختن، همچنان می توانید تحصیلات خود را ادامه دهید و از فرصت های متعدد برای پیشرفت استفاده کنید.

جنگلبانان می توانند آموزش ببینند تا سرکارگر، متخصص یا استاد جنگل شوند. کارشناسی ارشد مدیریت جنگل پس از دو سال تجربه حرفه ای به عنوان مدیر جنگل می تواند اخذ شود. اگر انجام این کارها برای شما کافی نیست، می توانید مدرک جنگلداری را دریافت کنید.

با این حال، شما به مدارک مناسب نیاز دارید، یعنی حداقل مدرک ورودی کالج فنی، حداقل پیش نیاز لازم برای شما می باشد. گاهی اوقات یک دوره کارآموزی کامل برای اجازه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی کافی است.

آوسبیلدونگ جنگلبانی

یک جنگلبان در طول آموزش چه حقوقی به دست می آورد؟

حقوق آموزشی شما در دوره آوسبیلدونگ جنگلبان متوسط ​​است. در سال اول آموزش بین 580 تا 750 یورو ناخالص، در سال دوم 640 تا 815 یورو و در سال سوم حتی بین 680 تا 875 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد. مالیات و حق بیمه از این مبلغ کسر می شود. بنابراین کل مبلغ به حساب شما وارد نمی شود.

اما در کل به عنوان یک جنگلبان می توانید از حقوق کارآموزی خود بسیار راضی باشید. اتفاقاً می توانید آموزش را در خدمات عمومی مثلاً در یک شهر انجام دهید. سپس طبق قرارداد جمعی به شما پرداخت می شود. در سال اول آموزش شما حدود 1040 یورو، در سال دوم 1110 یورو و در سال سوم حدود 1140 یورو ناخالص است.

با این حال، حقوق شما به عنوان جنگلبان همیشه مشمول قرارداد جمعی نیست، به طوری که تفاوت هایی بین دستمزد جمعی و غیرتعرفه ای وجود دارد. اما عوامل دیگری، میزان درآمد شما را به عنوان جنگلبان تعیین می کند.

بسته به محل زندگی شما و میزان هزینه ای که در آنجا برای اجاره، غذا و اوقات فراغت خرج می کنید، درآمد شما متفاوت خواهد بود. اما شرایط شخصی نیز نقش دارد و می تواند بر حقوق شما تأثیر بگذارد. شما با تجربه کاری بیشتر، درآمد بیشتری کسب می کنید و هر چه صلاحیت بیشتری داشته باشید، کیف پول شما پر تر خواهد بود. بنابراین توصیه می شود در دوره های آموزشی بیشتر به منظور افزایش و گسترش مدارک خود شرکت کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ جنگلبانی

شما اغلب به اندازه کافی خوش شانس هستید که از کارفرمای خود کمک هزینه ای به شکل پاداش، یا پاداش کریسمس و یا حقوق مرخصی دریافت می کنید. با این حال، نباید در این مورد گمانه زنی کنید، زیرا همیشه اینطور نیست و شرایط برای شما یکسان نخواهد بود.

در اصل درآمد شما به عنوان یک جنگلبان که طبق مشخصات قرارداد جمعی حقوق دریافت می کنید بین 2300 تا 2500 یورو است. حقوق و دستمزد می تواند از کارفرمایی به کارفرمای دیگر بسته به تمرکز شرکت یا شرکت متفاوت باشد.

اگر هنوز مدرک کارشناسی ارشد یا آموزش های تکمیلی خود را به عنوان جنگلبانی انجام می دهید، شانس زیادی برای دریافت حقوق بهتر وجود دارد.

به عنوان یک استاد جنگلبان، میانگین حقوق شما بین 2700 تا 3300 یورو است. البته بستگی به موقعیت و فعالیت دقیقی که در یک شرکت دارید، می تواند متفاوت باشد. اگر مدرک خود را در زمینه فناوری محیط زیست نیز تکمیل کرده می توانید به صورت مستقل کار کنید.

آوسبیلدونگ جنگلبانی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ جنگلبانی وجود دارد؟

  • آموزش به عنوان جنگلبان:

به محض قبولی در امتحانات نهایی در پایان دوره آموزشی، می توانید به طور رسمی خود را یک جنگلبان بنامید. اکنون می توانید حرفه خود را شروع کنید و به عنوان نگهبان جنگل کار کنید.

  • آزمون تکنسین جنگل:

با آموزش بیشتر به عنوان تکنسین جنگل، شما به عنوان یک متخصص در مدیریت جنگل های متوسط ​​واجد شرایط هستید و می توانید مدیریت انجمن های جنگل، سازمان ها و انجمن های تخصصی را به عهده بگیرید.

  • استاد جنگلداری:

پس از اتمام دوره آموزشی خود، می توانید تحصیلات خود را در دانشکده فنی ادامه دهید و در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید تا بعداً به خوداشتغالی یا آموزش دیگران بپردازید.

  • مطالعات:

به عنوان یک استاد جنگلبان یا با آموزش حرفه ای تکمیل شده و مدرک ورود به کالج فنی، می توانید دوره های پیشرفته مانند جنگلداری را در کالج ها و دانشگاه های فنی خاص مطالعه کنید.

  • استقلال:

شما با داشتن تجربه حرفه ای کافی و مدرک کارشناسی ارشد، می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. با این حال، شما باید دانش تجاری نیز کسب کرده باشید.

 

کلام آخر…

شما می توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان ما شرایط خودتون رو برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ بسنجید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *