لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

معرفی انواع آزمون های زبان آلمانی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

زبان آلمانی

آزمون‌ های زبان آلمانی بسیار متنوعی وجود دارند و افراد با اهداف متفاوت در آن‌ها شرکت می‌کنند. شما برای مهاجرت به یک کشور خارجه، بسته به هدف خود، نیاز به یادگیری زبان آن کشور دارید. در نتیجه، آزمون زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان موردی غیر قابل اجتناب و بسیار مهم است. مدرک زبان آلمانی برای پذیرفته شدن در بسیاری از رشته‌ها و مقاطع تحصیلی آلمان الزامی بوده و در موارد بسیاری تحصیل شما در این کشور را رایگان می‌کند. چندین آزمون زبان آلمانی با شرایط، قیمت و مدت اعتبار متفاوت وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به رشته، مقطع تحصیلی، دانشگاه مد نظر خود، هدفتان از سفر یا مهاجرت، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

هر روش متفاوت از مهاجرت سطح خاصی از زبان را می‌طلبد. به عنوان مثال برای پذیرش آوسبیلدونگ مدرک آزمون زبان آلمانی b2 و برای اخذ ویزای پیوست مدرک آزمون زبان آلمانی a1 مورد نیاز است. بسیاری از متقاضیان به دنبال معتبرترین آزمون زبان آلمانی هستند تا بتوانند شانس پذیرش خود بالاتر ببرند. آزمون‌های زبان معتبر متعددی در ایران و دیگر کشورها برگزار می‌شوند که متقاضیان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. در ادامه، با ما همراه باشید تا به بررسی انواع آزمون‌های زبان آلمانی بپردازیم.

آزمون زبان آلمانی گوته

این آزمون شامل بخش‌های ریدینگ (درک مطلب)، رایتینگ (نوشتاری)، لیسنینگ (شنیداری) و اسپیکینگ (مکالمه) است و سطوح A1 تا C2 را پوشش می‌دهد. بزرگسالان برای شرکت در این آزمون باید حداقل 16 سال داشته باشند. البته برای گرفتن مدرک C2، باید حداقل 18 سال داشته باشید.

این آزمون اعتبار دائمی دارد. اما در نظر داشته باشید که بسته به دانشگاه یا موسه آموزشی شما، اگر از زمان گرفتن مدرکتان مدت مشخصی بگذرد، ممکن است دانشگاه یا مرکز آموزشی مدنظر شما مدرکتان را قبول نکند. این مسئله کاملا بستگی به دانشگاه شما دارد. به عنوان مثال، اگر بیش‌تر از 2 سال از زمان گرفتن مدرکتان می‌گذرد، ممکن است دانشگاه مد نظر شما مدرکتان را نپذیرد.

هزینه آزمون گوته بر اساس سطح آزمون شما و سن شما متفاوت است. ما بر اساس آخرین آپدیت موسسه گوته، لیست هزینه‌های آزمون را برای شما آماده کرده‌‎ایم.

آزمون زبان آلمانی OSD

آزمون های ÖSD در سطح بین المللی معتبر هستند و طبق چارچوب اروپایی مشترک مرجع مشترک (CEFR) طراحی و برگزار می‌شوند.این آزمون تمامی سطوح زبان، از A1 تا C2 را در بر می‌گیرد. این آزمون شامل بخش کتبی و شفاهی است. در بخش کتبی مهارت‌های رایتینگ (نوشتاری)، ریدینگ (درک مطلب) و لیسنینگ (شنیداری) شما و در بخش شفاهی، مهارت‌ اسپیکینگ (مکالمه) شما ارزیابی می‌شود.

اعتبار این آزمون نیز مادام‌العمر است. هزینه‌ی آزمون زبان آلمانی ÖSD بسته به سطح آزمون، کشوری که می خواهید در آن امتحان دهید و مرکز آزمون شما متفاوت است. لطفاً برای اطلاع از هزینه‌های آزمون با مرکز آزمون خود تماس بگیرید.

آزمون

آزمون زبان آلمانی DSH

این آزمون در سطوح A1 تا C2 برگزار می‌شود و مخصوص کشور آلمان است. به عبارت دیگر، آزمون DSH فقط توسط دانشگاه‌های آلمان برگزار می‌شود. این آزمون نیز شامل چهار بخش ریدینگ (درک مطلب)، لیسنینگ (شنیداری)، رایتینگ (نوشتاری) و اسپیکینگ (مکالمه) است. در این آزمون، قسمت شفاهی 7 روز پس از قسمت کتبی از  شما گرفته می‌شود. درواقع شما باید در آزمون کتبی قبول شوید تا بتوانید در آزمون شفاهی شرکت کنید.

هزینه آزمون زبان آلمانی DSH را می‌توانید هم به صورت آنلاین و هم حضوری در دانشگاه برگزار کننده آزمون خود پرداخت کنید. بدین صورت که فرم ثبت نام را پر می‌کنید و هزینه‌های لازم را می‌پردازید.  این هزینه بستگی به دانشگاه شما دارد و معمولا از 70 یورو تا 150 یورو متغیر است.

اگر حداقل 57 تا 67 درصد نمره را بگیرید معادل DSH1، اگر 67 تا 81 درصد نمره را بگیرید معادل DSH2  و اگر بیش از 82 درصد نمره‌ را بگیرید معادل DSH3 خواهد بود. برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان با مدرک DSH، بهتر است بدانید که تقریبا تمام دانشگاه‌ها از شما DSH2 یا DSH3 می‌خواهند.

آزمون زبان آلمانی TELC

آزمون زبان آلمانی تلک طیف گسترده‌ای از سطوح زبان از A1 تا C2 را ارائه می دهد تا به شما کمک کند توانایی زبان خود را در هر شرایطی محک زده و اثبات کنید. آزمون‌های telc آلمان برای گروه های سنی مختلف برگزار می‌شود؛ شامل کودکان، نوجوانان و بزرگسالان. این آزمون اعتبار دائمی دارد و در کشورهای آلمانی زبان به رسمیت شناخته می‌شود. همچنین، 300 نمره داشته و برای قبولی در آن باید حداقل 60 درصد نمره را بگیرید. telc همچنین آزمون‌های دوگانه ارائه می‌دهد که در آن متقاضیان در دو سطح ارزیابی می‌شوند.

این آزمون در ایران توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود و شرایط سنی خاصی نیز ندارد. افراد بالای 12 سال میتوانند برای اهداف کاری و تحصیلی در آزمون تلک شرکت کنند. برای تحصیل و کار در آلمان سطح B1 و B2 کافی است اما برای دوره‌های تخصصی‌تر مدرک C1 مورد نیاز است. اما به طور کلی تا سطح C2 در این آزمون می‌توانید شرکت کنید.

اکنون نوبت شماست که شرایط خود را بررسی کنید، سبک سنگین کرده و تصمیم بگیرید که با توجه به شرایط شما، کدام آزمون برای شما بهتر است. بودجه‌ی شما، فرصت شما، دانشگاه و رشته‌ی انتخابی شما، همه و همه از مسائلی هستند که باید هنگام انتخاب آزمون و مدرک خود در نظر بگیرید.

آزمون زبان آلمانی

آزمون تست داف TestDaf

آزمون تست داف TestDaF یک تست معتبر زبان آلمانی است که توسط آلمان طراحی و برگزار می شود و تصحیح و اختصاص نمرات نیز توسط خودشان صورت می‌گیرد. از طریق موسسه گوته نیز میتوانید برای شرکت در این آزمون اقدام کنید. آزمون تست داف مانند آزمون های دیگر شامل 4 بخش مهارت های،خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن می پردازد و براساس نمره هر بخش و میانگین آن، نمره نهایی شما محاسبه خواهد شد.

نمره این آزمون به صورت جدا و بخش بخش است و شامل 5 امتیاز در هر بخش می‌شود. که برای شرکت در دانشگاه‌‌های آلمان نیاز دارید نمره 4 را کسب کنید.

آزمون زبان آلمانی ECL

آزمون ECL یک آزمون زبان آلمانی معتبر و مورد قبول دانشگاه‌ها و سفارت آلمان است که در کشور یران نیز برگزار می‌شود. اگر شما هم قصد مهاجرت دارید، نیاز به یک آزمون زبان منسجم، معتبر و استاندارد خواهید داشت که بتوانید با شرکت کردن در آن، اهداف خود را میسر سازید. در سال 1992 یک گروه متشکل از اعضای اتحادیه اروپا با کمک LINGUA و ERASMUS یک آزمون زبان واحد برای سنجش زبان‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا طراحی کردند؛ هدف آن‌ها از طراحی آزمون ECL، ارزیابی و سنجش زبان‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا با معیارها و ضوابط یکسان بود.

هم اکنون، آزمون ECL در کشور اصلی هر کدام از زبان‌ها، با مسئولیت یک دانشگاه معتبر آن کشور طراحی و سنجیده می‌شود. همانطور که گفته شد، معیارهای سنجش درآزمون ECL در تمام زبان‌های ارائه شده یکسان است و زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، لهستانی، رومینیایی، بلغاری، روسی، اسپانیایی، عبری، صربی، اسلواکی، کرواتی و چکی را ساپورت می‌کند

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *