لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

معرفی دوره آوسبیلدونگ آرایشگری

ما در این مقاله از لانرآوسبیلدونگ تلا کرده ایم تمام نکات و جزیات دوره آوسبیلدونگ آرایشگری را جمع آوری کنیم تا راهنمای کاملی برای شما عزیزان باشد.

مردان بیشتر از زنان به آرایشگاه می روند. با حدود هفت بار مراجعه به آرایشگاه در سال، مردان، جنس مخالف را با میانگین کمتر از 6 شکست دادند. برای مادران جوان، رفتن به آرایشگاه حتی به یکی از محبوب ترین فعالیت های اوقات فراغت تبدیل شد. آرایشگاه نه تنها در بین مشتریان خود، بلکه در بین کسانی که آن را انجام می دهند نیز محبوب است. بر این اساس آرایشگران از جمله گروه های حرفه ای هستند که بیشترین لذت را از کار خود می برند.

چرا باید آرایشگر شوید؟

به عنوان یک قاعده، می توانید انتظار شغلی با ساعات کاری ثابت را داشته باشید که برای کارهای مختلف و متنوع صرف می کنید. در طول دوره آموزشی و حرفه ای خود می توانید حقوق خود را به طرق مختلف افزایش دهید  زیرا فرصت های خوبی برای آموزش و تخصص بیشتر وجود دارد. زمینه های کاربردی متنوع است: با تخصص مناسب، می توانید شغلی برای مثال در سینما و تلویزیون پیدا کنید و شاید یک آرایشگر مو برای ستاره ها شوید.

وظایف شما در یک نگاه:
  •  شستن و مراقبت از مو
  • کوتاه کردن مو
  • رنگ مو
  • شانه مو
  • مشاوره دادن به مشتریان (مدل مو، مراقبت از مو، حالت دادن به مو)
  • مراقبت از دست و ناخن
  • آرایشگری
  • فروش لوازم آرایشی و بهداشتی مو
آوسبیلدونگ آرایشگری

آموزش آرایشگری به چه صورتی می باشد؟

آموزش آرایشگری در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری دومنظوره است و سه سال طول می کشد. همانطور که برای آموزش دومنظوره معمول است، کارآموزان در روزهای ثابت هفته یا به صورت ترمی در مدرسه حرفه ای شرکت می کنند. در آنجا آنها با تکنیک های مختلف ویرایش یا جنبه های تجاری حسابداری آشنا می شوند تا یاد بگیرند که چگونه فروشگاه خود را اداره کنند. بقیه زمان را در شرکت آموزشی مثلاً در آرایشگاه می گذرانید. به خصوص کارآموزان خوب این فرصت را دارند که آموزش را با هماهنگی کوتاه کنند.

پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون کاردانی، افراد شروع کننده شغلی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد نیز شرکت کنند. این دوره آموزشی بین سه ماه تا دو سال طول می کشد، البته بسته به اینکه دوره آموزشی بیشتر به صورت پاره وقت در کنار کار باشد یا تمام وقت، مدت زمان آموزش متفاوت خواهد بود. شما  می‌توانید در طول دوره آموزشی در تئاتر، فیلم و تلویزیون و همچنین در لوازم آرایشی متخصص شوید.

 

یک آرایشگر در هنرستان چه می آموزد؟

حرفه آرایشگری بسیار متنوع است، به همین دلیل است که کارآموزان در مدرسه حرفه ای، دانش اولیه برای کار خلاقانه در تجارت آرایشگری را می آموزند. از مراقبت از مو و پوست سر گرفته تا مشاوره سبک و سازماندهی عملیاتی، شما می توانید در این موارد فعالیت داشته باشید. برای انجام این کار، آنها یا روی آدمک های آرایشگاه یا مستقیماً روی افراد داوطلب تکنیک های مختلف آرایشگری که باید امتحان کنند، تمرین می کنند.

در سال دوم و سوم آموزش آوسبیلدونگ آرایشگری، محتوا علاوه بر آموزش پایه بر اساس تخصص انتخاب شده است. به عنوان مثال، یک تخصص در لوازم آرایشی، بر انتخاب صحیح و استفاده از آرایش تمرکز دارد که باید با نوع مشتری مربوطه مطابقت داشته باشد.

 

سال اول آموزش

حوزه 1 یادگیری: مراقبت از مو و پوست سر

شغل آرایشگری نه تنها شامل کوتاه کردن مو، بلکه مرتب کردن آن نیز می شود. به همین دلیل است که در آموزشگاه، حرفه ای یاد می گیرید که از چه محصولاتی برای کدام نوع مو و پوست استفاده کنید. برخی از افراد پوست بسیار حساسی دارند و بنابراین نمی توانند هر محصولی را تحمل کنند.

حوزه 2 یادگیری: مدل مو و کوتاه کردن مو را توصیه کنید

بسیاری از مشتریان خواسته‌ها و ایده‌های خاصی دارند، اما برخی نیز مایل به مشاوره هستند. به همین دلیل است که می آموزید که به کدام مدل مو، چه نوع مدلی می آید. پس از تصمیم گیری، می توانید کار را شروع کنید.

 

سال دوم آموزش 

حوزه 3 آموزشی: به طور دائم موها را تغییر شکل دهید

صاف، موج دار، مجعد، موها دارای ساختارهای مختلفی هستند. در طول آموزش، شما یاد خواهید گرفت که چگونه از یک فرم استفاده کنید، به عنوان مثال، برای تبدیل آنها به امواج یا فرهای کوچک یا بزرگ در طولانی مدت؛ یک فرم می تواند اندازه ها و اشکال مختلف فر را ایجاد کند.

حوزه 4 آموزشی: رنگ کردن، سفید کردن و رنگ کردن مو

مو ها  می توانند رنگ های بسیار متفاوتی به خود بگیرند. بسته به ماندگاری و رنگ مورد نظر، موهای خود را رنگ، رنگ یا دکلره می کنید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه رنگ ها را مخلوط کنید و هنگام رنگ کردن به چه نکاتی توجه کنید. به عنوان مثال، یک رنگ مشابه می تواند تأثیر کاملاً متفاوتی روی موهای نازک نسبت به موهای ضخیم داشته باشد. اگر می خواهید خاکستری را بپوشانید، از رنگ های قوی تر استفاده می کنید. رنگ ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند: به عنوان مثال رنگ های گیاهی، نیمه دائمی یا دائمی.

 

سال سوم آموزش

حوزه 5 آموزشی: پوست را به صورت تزئینی طراحی کنید

شغل آرایشگری نه تنها شامل حالت دادن به سر مشتری، بلکه شامل صورت نیز می شود. به همین دلیل است که موضوعاتی مانند مراقبت از پوست و آرایش نیز بخشی از محتوای آموزشی است. برای مثال، اگر برای عروسی رزرو شده اید، معمولاً نه تنها مسئول موی سر مشتری هستید، بلکه مسئول آرایش مناسب نیز هستید.

حوزه 6 آموزشی: کمک به شکل دادن به فرآیندهای عملیاتی

کار در آرایشگاه مستلزم سازماندهی زیادی است، مانند هماهنگی قرار ملاقات ها. مدیر عملیات باید اطمینان حاصل کند که همیشه مواد کافی مانند محصولات مراقبت از مو و رنگ‌ها برای کار در سالن و فروش به مشتریان وجود دارد.

آوسبیلدونگ آرایشگری

یک آرایشگر در عمل چه می آموزد؟

در بخش اول آموزش دومنظوره آوسبیلدونگ آرایشگری (یعنی ماه اول تا هجدهم) کارآموزان در درجه اول با مدیریت مشتری و خدمات آرایشگری کلاسیک در بخش عملی آشنا می شوند. با انجام این کار، آنها دانش نظری از مدرسه حرفه ای را مستقیماً در عمل قرار می دهند. آنها همچنین اولین بینش را در مورد سازماندهی شرکت به دست می آورند. در اواسط سال دوم آموزش، کارآموزان نشان می دهند در بخش اول چه چیزهایی را که آموخته اند، مانند رنگرزی یا سفید کردن.

بخش دوم آموزش در خدمت تعمیق و تثبیت دانش و فرآیندها از سال اول آموزش است. شما همچنین چیزهایی در مورد بازاریابی خواهید آموخت. برای مثال چگونه می توانید آرایشگاه را به بهترین شکل به دنیای بیرون معرفی کنید و تعداد زیادی از مشتریان را جذب کنید. علاوه بر این، محتوای تخصصی انتخاب شده، مانند مدل سازی ناخن یا لوازم آرایشی نیز وجود دارد. در پایان سومین سال آموزش، قسمت دوم با امتحان به پایان می رسد.

 

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری

در شرکت هایی که مشمول قراردادهای دسته جمعی هستند، حقوق و دستمزد در طول آموزش بر اساس قراردادهای دسته جمعی تعیین می شود. بسته به ایالت فدرال، حقوق در طول دوره آموزشی متفاوت است. اگر نگران هستید که در پایان ماه پول کافی باقی نماند، گزینه هایی برای کمک مالی به شما  وجود دارد، مانند کمک هزینه مسکن، کمک اجاره…

اگر شرکت آموزشی شما قرارداد جمعی نداشته باشد، رئیس شما حقوق تعیین می کند. با این حال، از اول ژانویه 2020، او مجبور است حداقل دستمزد کارآموزان را رعایت کند. سپس به عنوان یک آرایشگر در سال اول آموزش، حداقل 585 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل 690 یورو و در سال سوم کمک هزینه آموزشی شما به حداقل 790 یورو در ماه افزایش می یابد. اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، البته ارقام دستمزد مشخص شده در آن اعمال می شود. در صورتی که حقوقتان برای شما بسیار کم است، باید با رئیس خود مذاکره کنید و انتظارات خود را از حقوق که دریافت می کنید. اما اگر رئیس شما با این موضوع موافقت نکرد، قانون آموزش حرفه ای از شما محافظت می کند.

حقوق سال اول

حقوق سال دوم

حقوق سال سوم

585 یورو

690 یورو

790 یورو

آوسبیلدونگ آرایشگری

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ آرایشگری

درآمد بعدی به عنوان یک آرایشگر آموزش دیده به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال آموزش و تحصیلات بیشتر، تجربه حرفه ای و مسئولیتی که در سالن بر عهده می گیرید. صنعت مربوطه و منطقه نیز تعیین کننده است. در قراردادهای دسته جمعی، دستمزد به قراردادهای دسته جمعی بستگی دارد. در شرکت هایی که مقید به قراردادهای دسته جمعی نیستند، کارفرما به صورت انفرادی با کارمندان خود درباره دستمزد مذاکره می کند.

 

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ آرایشگری وجود دارد؟

  • تخصص

 روش های مختلفی برای تخصص در حین یا بعد از آموزش وجود دارد. به عنوان مثال به عنوان یک آرایشگر، رنگکار، آرایشکر صورت یا آرایشگر هنرمندان می توانید فعالیت داشته باشید. شما می توانید در فیلم، تلویزیون و تئاتر به خوبی با این موضوع کار کنید، زیرا استایل در این زمینه اغلب خاص تر از مدل موی روزمره است. هنرمندان برای ایجاد مدل موی هنری به خلاقیت و مهارت های آرایشگری زیادی نیاز دارند.

  • آزمون کارشناسی ارشد

برای آزمون کارشناسی ارشد، می توانید آن را به صورت پاره وقت در کنار شغل خود یا تمام وقت در یک مرکز آموزشی که توسط اتاق های صنایع دستی اداره می شود، تکمیل کنید. پس از فارغ التحصیلی، شما واجد شرایط افتتاح سالن خود و آموزش خود خواهید بود.

خوداشتغالی:

اگر آزمون کارشناسی ارشد خود را با موفقیت به پایان رسانده اید، ممکن است به زودی سالن خود را باز کنید یا به عنوان یک متخصص، و همچنین به عنوان یک آرایشگر شخصی به صورت مستقل کار کنید.

 

ساعت کار آرایشگاه چقدر است؟

به عنوان یک قاعده، آرایشگاه ها در ساعات مشخصی در روزهای هفته کار می کنند که بر اساس ساعات کار شرکت است. اکثر آرایشگاه ها دوشنبه ها تعطیل هستند، اما معمولاً شنبه ها نیز باز هستند. برای تاریخ های خاص مانند عروسی، یکشنبه می تواند به یک روز کاری تبدیل شود. آرایش در منزل ممکن است در عصرها برنامه ریزی شود.

 

سوالات متداول

مدرک دیپلم

3 سال

روزانه

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *