لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

هامبورگ کجاست؟ | زندگی در هامبورگ

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

ایالت هامبورگ در کشور آلمان قرار دارد و مرکز تجارت، گردشگری، فرهنگ و خلاقیت است. هامبورگ از تعدادی شبه جزیره در رود خانه تشکیل شده و قسمت جنوبی آن توسط بندر بزرگی احاطه شده، این شهر بندری بزرگ در شمال آلمان قرار دارد و دارای گردش مالی بسیار بالایی بوده و مرکز مهمی براساس حمل و نقل است. این کلان شهر چیزی حدود 1.8 میلیون جمعیت دارد و دسترسی خوبی به شهرها و شهرستان های اطراف دارد و رتبه 55 در بین بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را دارد. زندگی در هامبورگ از استاندارد بالایی برخوردار است و از نظر تفریحی-فرهنگی شهر بسیار غنی محسوب می شود. به طور کلی این شهر با 700 کیلومتر مربع مساحت و حمل و نقل آسان عمومی به گردشگران اجازه بازدید از اماکن خارج از مرکز شهر هم می دهد. هامبورگ در سال 2011 به عنوان پایتخت سبز اروپا نامگذاری شد. علاوه بر آن هامبورگ مقصد جذابی برای دانشجویان نیز هست و دارای 20 دانشگاه معتبر در سراسر ایالت است.

جاهای دیدنی هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است و از دیدنی ترین شهرها نیز به حساب می‌آید. مهم ترین جاذبه گردشگری هامبورگ بندر هامبورگ است که از آن به عنوان دروازه آلمان یاد می‌شود. پیاده روی و قایق سواری در این منطقه شمارو به قرن 19 می برد. از دیگر جاذبه های این منطقه پل 9/3 کیلومتری است که روی بندرگاه قرار دارد. در مرکز شهر قدیم هامبورگ مجموعه ای به نام سیتی هال است که در سال 1897 ساخته شده است که در رویداد شب موزه ها بازدید از بیشتر آنها آزاد می شود. همچنین کلیسای سنت میشل، موزه مهاجرت، موزه هنر هامبورگ، هافنسیتی، موزه شکلات،  تونل آلترو… از دیگر مکان جذاب و دیدنی هامبورگ است. در آخر از کلیسای سنت مایکل، موزه هنر kunsthalle دیدن کنید و شبانه روز در  Reeperbahn تفریح کنید.

بهترین محله های هامبورگ

 • هامبورگ هاربورگ
 • هامبورگ میته
 • هامبورگ برگدورف
 • هامبورگ آلتونا
 • هامبورگ نورد
هامبورگ

هامبورگ به تهران

مسافت بین هامبورگ به تهران 3763 کیلومتر است و پرواز آن حدودا 5 ساعت است. بیشرین زمان پرواز از ایران به هامبورگ 6 ساعت است و درصورت بروز مشکلات آب و هوایی و یا تغییر مسیر، ممکن است بیشتر هم شود. همچنین اختلاف ساعت هامبورگ و تهران دو ساعت و نیم است و راحت می‌توانید از ایران ارتباط برقرار کنید.

شهرهای ایالت هامبورگ

این شهر شامل هفت حوزه مختلف است:

 • هامبورگ میته (Hamburg-Mitte)
 • آلتونا (altona)
 • ایمزبوتل (Eimsbüttel)
 • هامبورگ نورد (Hamburg-Nord)
 • ونسبک (wandsbek)
 • برگدورف (Bergedorf)
 • هاربورگ (Harburg)

این هفت حوزه، به ۱۰۴ بخش شهری مختلف تقسیم می‌شوند.

نزدیک ترین شهر به هامبورگ

نزدیک ترین شهر به هامبورگ در واقع شهرهای اطراف هامبورگ محسوب می شوند که عبارتند از:

 • لوبک من
 • برمن
 • کیل
 • شورین
 • فلنزبورگ

اقتصاد و بازار کار ایالت هامبورگ

صنعت هامبورگ به شدت متنوع است و در صنایع مادر بسیار متمرکز است. به لطف موقعیت اجتماعی و بنادر گسترده اش از گذشته ها با صنایع دریای گره خورده و این قضیه باعث توسعه این ایالت شده است. به همین جهت هامبورگ را قلب اقتصادی آلمان و مرکز اقتصادی شمال اروپا می خوانند. اکثر مهاجرها اگر بخواهند در آلمان زندگی و کار کنند نیاز به اجازه اقامت برای کار دارند. اگر مهارت و تجربه در رشته های زیر را داشته باشید، این شهر میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد:

صنعت: خیلی از صنایع مهم آلمان در هامبورگ مستقر شده، صنعت کشتی سازی، هوا فضا، بیوتکنولوژی، پزشکی، لجستیک و… .

آموزش و پژوهش: وجود مراکز آموزشی و تحقیقاتی مهم در هامبورگ و استقرار مرکز DESY  نشان‌دهنده موقعیت مناسب هامبورگ برای فعالان در حوزه پژوهش است. سالانه بیش از 3 هزار دانشمند از‌ این مراکز دیدن میکنند.

صنعت گردشگری: این شهر از ظرفیت های تاریخی و طبیعی بی نظری برخوردار است و این شهر علاوه بر داشتن مکان‌های دیدنی و تاریخی زیاد، شاهد برگزاری جشنواره‌های موسیقی و فیلم کوتاه هامبورگ و سالگرد بندر هامبورگ است. از همین رو یکی از مقاصد مهم گردشگران به آلمان، شهر هامبورگ می‌باشد.

تجارت و بازرگانی: همانطورکه بالاتر گفتیم هامبورگ قلب اقتصادی آلمان است. به همین جهت بسیاری از شرکت‌های تجاری در این شهر دارای دفتر مرکزی یا نمایندگی هستند. همچنین در بندر هامبورگ سالانه بیش از 134 میلیون تن کالا تخلیه می شود.

شهر هامبورگ

تحصیل درهامبورگ

 تحصیل در هامبورگ به دلیل امکانات رفاهی و آموزشی بالا توجه کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند را جلب کرده است. همچنین آلمان به دانشجویان خود اجازه می‌دهد تا حداکثر 20 ساعت در هفته در حین تحصیل کار کنند و  هزینه های زندگی دانشجویی را تآمین میکنند. معروف ترین دانشگاه، دانشگاه هامبورگ است که بزرگترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی در شمال آلمان و یکی از گسترده ترین دانشگاه های آلمان است و رتبه  228 در QS  و رتبه 7 کشوری را دارد. این دانشگاه، سومین دانشگاه بزرگ در بین تمام دانشگاه‌های آلمان و بزرگترین دانشگاه در منطقه است و بیش از 170 رشته در حوزه‌های مختلف مانند تجارت، پزشکی، آموزش، ریاضیات و علوم طبیعی را ارائه می‌دهد. از دیگر دانشگاه های هامبورگ می توان به دانشگاه علوم کاربردی، دانشگاه صنعتی هامبورگ، دانشگاه هلموت اشمیت، دانشگاه هافن سیتی هامبورگ، دانشگاه موسیقی و تاتر هامبورگ اشاره کرد.

زندگی در هامبورگ

زندگی درهامبورگ از سطح بالایی در رفاه و تفریحات برخوردار است. این شهر همچنین آب و هوای مطلوبی دارد، زمستان هایی خفیف و تابستان های نسبتا خنک را تجربه میکنید. همچنین اغلب شهر هامبورگ را پایتخت ورزشی کشور آلمان می دانند به طوری که بیش از هر شهر دیگه ای میزبان مسابقات ورزشی بوده و تیم فوتبال هامبورگ از محبوب ترین تیم های شهر است. اگر بخواهیم راجع به هزینه زندگی در هامبورگ بگوییم، باید در نظر داشت که با توجه به شغل و شرایط هر فرد متفاوت است هزینه ها اما به طور کلی طبق آمار ها میانگین درآمد در هامبورگ 2500 یورو است و برای گذراندن زندگی یک نفر مبلغ ایده آلی برای زندگی است. چرا که هزینه ماهیانه زندگی در هامبورگ برای یک نفر چیزی حدود 1141 یورو در ماه بدون اجاره خانه است.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *