لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

مشاغل پر درآمد در آلمان کدامند؟

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

پردرآمدترین مشاغل آلمان

مشاغل پر درآمد در آلمان چه مشاغلی هستند؟ درآمد این مشاغل چقدر است؟ آلمان در قلب اروپا، یکی از بالاترین استانداردهای زندگی، اقتصاد متنوع و متوسط ​​حقوق بالا را دارد و خانه بسیاری از شرکت های پیشرو در عرصه جهانی است. بنابراین فرصت‌های شغلی پرسود و منحصر به فرد زیادی در این کشور است. اگر قصد کار کردن در آلمان را دارید؛ حتماً می دانید که نرخ بیکاری در این کشور پیشرفته بسیار پایین بوده و تقریباً افراد متخصص می‌توانند در شغل ایده آل خود مشغول به کار شوند. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، انتظار می رود آلمان با وجود تعداد زیادی از فرصت های شغلی و متقاضیان واجد شرایط، تا سال 2030 با کمبود حداقل 3.2 میلیون متخصص مواجه شود. با توجه به نرخ پایین بیکاری، مشاغل در آلمان امن و راحت هستند و پیدا کردن شغل های ایده آل با درآمد بالا را آسان می کند. برای یافتن کار در آلمان می توانید از سایت‌های کاریابی آلمان نیز استفاده کنید؛ اما بسیاری از شما به دنبال اطلاع یافتن از پردرآمد ترین مشاغل در آلمان هستید، که در این صورت پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما در خصوص مشاغل پردرآمد در المان، قرار دهیم. به علاوه اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید نیز می‌توانید از مشاوره لانرآوسبیلدونگ برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان و یا نحوه دریافت ویزای کاری و تحصیلی در بحث پردرآمدترین مشاغل در آلمان، استفاده کنید.

مشاغل پردرآمد المان

از مهم‌ترین دغدغه‌های مهاجرین، پیدا کردن شغل مناسب با درآمد بالا در کشور مقصد است. متوسط درآمد در کشور آلمان نسبت به کشورهای هم رده بالاتر است. همچنین به دلیل کمبود نیروی کار در آلمان پیدا کردن کار در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی ساده‌تر خواهد بود.

بر اساس یک نظرسنجی، انتظار می رود آلمان با وجود تعداد زیادی از فرصت های شغلی و متقاضیان واجد شرایط، تا سال 2030 با کمبود حداقل 3.2 میلیون متخصص مواجه شود.

بر طبق آمار، نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین بوده و در سال 2023،حدود 5.7 درصد برآورد شده است. در نمودار زیر از سال 2005 تا 2023، نرخ بیکاری آلمان شرح داده شده است:

 

2023

پردرآمدترین مشاغل در آلمان متعلق به بخش های پزشکی، مهندسی و مالی است. طبق تحقیقات، حقوق مشاغل پردرآمد آلمان به طور متوسط ​​حداقل 55475 یورو در سال است.

اگر از جمله افراد جویای کار در آلمان باشید؛ حتماً می دانید که نرخ بیکاری در این کشور پیشرفته بسیار پایین بوده و تقریباً تمامی افراد دارای تخصص می توانند در شغل ایده آل خود مشغول به کار شوند. برای یافتن کار در آلمان می‌توانید از سایت های کاریابی آلمان نیز استفاده کنید؛ اما بسیاری از شما به دنبال اطلاع یافتن از پردرآمد ترین مشاغل در آلمان هستید، که در این صورت پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. به علاوه اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید نیز می توانید از مشاوره لانرآوسبیلدونگ برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان و یا نحوه دریافت ویزای کاری و تحصیلی استفاده کنید.

یکی از دغدغه های اصلی مهاجرت به آلمان کار می باشد. متوسط درآمد در این کشور نسبت به کشورهای هم رده به طور معمول بالاتر است. همچنین پیدا کردن کار در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی به ویژه در شغل‌های مورد نیاز و ضرروری برای آلمان ساده‌تر خواهد بود.

بنابراین پیدا کردن کار در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی به خصوص برای افرادی که در زمینه خاصی تخصص دارند و یا از تحصیلات بالا برخوردار هستند، ساده‌تر است.

لیست مشاغل پردرآمد در آلمان

انتخاب شغلی با حقوق بالا برای اکثر افراد مهم است، زیرا باعث ثبات مالی و داشتن یک سبک زندگی راحت می شود. در آلمان، چندین حرفه حقوق و فرصت های پرسودی برای پیشرفت ارائه می دهند.

آخرین گزارش‌ها نشان می دهد که به طور متوسط، پزشکان بالاترین درآمد در آلمان را دارند. مهندسان و متخصصان فناوری با میانگین حقوق کمتر نسبت به پزشکان در رتبه دوم قرار دارند. در لیست پردرآمدترین مشاغل در آلمان، بررسی مشاغل پزشکی، مهندسی، حقوق‌دان‌ها و مدیریت سه رتبه برتر را دارند، که در ادامه آن‌ها بررسی می‌کنیم.

پزشکی در آلمان

کشور آلمان با کمبود متخصص در زمینه های پزشکی روبرو است. برای تبدیل شدن به یک متخصص پزشکی در آلمان، افراد باید تحت یک فرآیند آموزشی دقیق قرار بگیرند. همچنین کسانی که دارای مدرک پزشکی هستند هم می‌توانند در آلمان کار کنند اما مدارکشان باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، این به این معنی است که مدارک از نظر نظام پزشکی کشور آلمان بررسی شود و میزان مطابقت آن با مدرک پزشکی در آلمان اعلام شود، به گونه‌ای که اگر تفاوتی وجود داشت با گذراندن دوره هایی، این مطابقت حاصل گردد و حتی ممکن است لازم باشد در آزمون ارزیابی شرکت کنند.

آخرین گزارش نشان داد که پردرآمدترین حرفه در آلمان مشاوران پزشکی با میانگین حقوق سالانه 85800 یورو هستند. مشاوران پزشکی متخصص در زمینه پزشکی و علم هستند و شکاف بین عمل پزشکی و تحقیقات علمی را پر می‌کنند.

پس از آنها خلبانان با درآمد متوسط ​​85700 یورو در سال و پزشکان با میانگین حقوق سالانه 84300 یورو قرار دارند.

طبیعتا هر چه تخصص شما بیشتر باشد میزان حقوق دریافتی شما نیز بیشتر خواهد بود جدول زیر حقوق پزشکان را بر حسب سابقه کار و رده آن‌ها در سال 2023 نشان می‌دهد:

مشاغل پردرآمد در المان

اما اگر شما به رشته‌های پیراپزشکی علاقه دارید، ما به شما شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ را پیشنهاد می‌کنیم.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط به شاخه پزشکی و علوم تجربی عبارتند از:

دستیار خدماتی در مراقبت های اجتماعی و بهداشتی

آوسبیلدونگ پرستاری

آوسبیلدونگ دستیار بیهوشی

آوسبیلدونگ متخصص بینایی سنجی

آوسبیلدونگ سازنده دماسنج

آوسبیلدونگ فروشنده داروخانه

آوسبیلدونگ متخصص تولید شیمی

شغل‌ های فنی پردرآمد در آلمان

می‌توان گفت آلمان مرکز ساخت و تولید نرم افزار می‌باشد، این به این معنا است که  فرصت های شغلی بیشتر در بخش مهندسی و به دنبال آن درآمد این حوزه نیز بیشتر است. حرفه های مهندسی جزو پردرآمدترین مشاغل در آلمان هستند. مهندسان مسئول طراحی، ساخت و نگهداری طیف وسیعی از سازه‌ها، سیستم‌ها و محصولات هستند و  آنها نقش مهمی در صنایع مختلف دارند. در آلمان، متخصصان مهندسی می‌توانند به دلیل تقاضای کارگران ماهر، انتظار حقوق بالایی داشته باشند.

برترین تخصص های مهندسی آلمان

برترین تخصص‌های مهندسی آلمان شامل مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی است. مهندسین برق مسئول طراحی و نگهداری سیستم ها و تجهیزات الکتریکی هستند، در حالی که مهندسان مکانیک بر تولید ماشین آلات و سیستم های مکانیکی طراحی و نظارت می کنند. مهندسان شیمی از اصول شیمی، زیست شناسی و فیزیک برای طراحی و بهینه سازی فرآیندهای شیمیایی در صنایع مختلف استفاده می‌کنند.

مشاغل پر درآمد در آلمان  که در زمینه مهندسی هستند را در ادامه معرفی میکنیم :

یک مهندس در آلمان سالانه حقوقی مابین 46011 یورو الی 78704 دریافت می‌کند. این مبلغ می‌تواند با افزایش ساعات کاری، سختی کار، افزایش تحصیلات و غیره افزایش یابد.

ما در بخش وبلاگ لانر آوسبیلدونگ، تلاش کردیم تا شرایط برترین مهندسی ها در آلمان را، شرح دهیم، برای دسترسی سریع به مقالات زیر، کافی است، کلیک کنید!

حقوق مهندسی برق در آلمان + عوامل موثر بر روی حقوق

شرایط شغلی برنامه نویسی در آلمان+ پولسازترین زبان های برنامه نویسی

درآمد شغل معماری در آلمان + عوامل موثر بر حقوق و دستمزد

حقوق مهندس عمران در آلمان + عوامل موثر روی مقدار آن

درآمد برنامه نویس PHP در آلمان 2023 + ارزیابی رزومه کاری

مدیریت در آلمان

داشتن دانش مدیریت یک شرکت و تدوین استراتژی آن باعث تفاوت بین موفقیت و شکست می‌شود. همه شرکت ها و سازمان ها چه دولتی و چه خصوصی به افرادی نیاز دارند که اصول اولیه و پیچیدگی های تجارت و اقتصاد را بدانند. مدیران رهبران ارشد در زمینه مدیریت پروژه هستند که چندین پروژه را گرد هم می آورند و به دنبال کارایی ها و استراتژی هایی هستند که در نهایت عملکرد تیم یا سازمان را بهبود می بخشد. در نتیجه، مدیران برنامه باید افرادی با نفوذ، آگاه و سازماندهی شده باشند و قادر به مدیریت جریان های کاری مختلف به طور همزمان باشند.

مدیران می توانند در ازای مسئولیت های خود حقوق رقابتی را پیش بینی کنند. برای برتری به عنوان یک مدیر در آلمان، باید مهارت های ارتباطی استثنایی، ویژگی های رهبری و توانایی های سازمانی بی عیب و نقص را داشته باشید. علاوه بر این، توانایی الهام بخشیدن و هدایت تیم ها، و همچنین ایجاد و اجرای استراتژی های موثر، بسیار مهم است.

بد نیست این مطلب را نیز مطالعه کنید : مهاجرت به آلمان

پردرآمد‌ترین شهرهای آلمان

از پر درآمد ترین شهر های آلمان میتوان به فرانکفورت، مونیخ، اشتوتگارت، هامبورگ، دوسلدورف، کلن، لایپزیگ، هایدلبرگ، استادت اشاره کرد. همچنین برخی ازین شهرها گران ترین شهر های آلمان هستند که عبارتند از:

 • مونیخ
 • فرانکفورت
 • اشتوتگارت
 • هامبورگ
 • کلن

همچنین پردرآمد‌ترین صنایع در آلمان شامل صنعت خوردروسازی، صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنعت تجهیزات صنعتی، صنعت فرهنگی میشود.

همه کشورها به دنبال یک سیستم قضایی سالم هستند، آلمان هم از این قاعده مستثنی نیست. وکلا از ارزشمندترین متخصصان آلمانی هستند. قوانین آلمان پیچیده هستند و برای رسیدگی به مسائل حقوقی مختلف، نیاز به کمک حقوقی وجود دارد. به همین دلیل وکلا در کشور تقاضای زیادی دارند.

همه کشورها به دنبال یک سیستم قضایی سالم هستند، آلمان هم از این قاعده مستثنی نیست. وکلا از ارزشمندترین متخصصان آلمانی هستند. قوانین آلمان پیچیده هستند و برای رسیدگی به مسائل حقوقی مختلف، نیاز به کمک حقوقی وجود دارد. به همین دلیل وکلا در کشور تقاضای زیادی دارند.

آنها اغلب برای شرکت های حقوقی یا شرکت های مشاوره کار می کنند و ممکن است در زمینه هایی مانند قانون شرکت ها، مالکیت معنوی یا قانون استخدام تخصص داشته باشند.

میانگین حقوق سالیانه شما به عنوان یک وکیل حدودا 77611 یورو است.

افرادی که در حوزه حقوق فعالیت دارند می توانند از آوسبیلدونگ وکیل حقوقی و افرادی که در حوزه مالی فعالیت دارند می توانند از آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک استفاده کنند. همچنین سایر آوسبیلدونگ های مربوط به این حوزه، عبارتند از:

اوسبیلدونگ معاون حقوقی و دفتر اسناد رسمی

اوسبیلدونگ کارمند بیمه و امور مالی

آوسبیلدونگ منشی اداری

آوسبیلدونگ دستیار مدیریت دفتر بین المللی

آوسبیلدونگ کارمند گردشگری

آوسبیلدونگ کارمند رویداد

در بحث مشاغل پردرآمد در المان، بر اساس قانون جدید کار در آلمان از اول مارس 2020، لیست سفید مشاغل آلمان مبنای استخدام نیروی خارجی نیست. در سالهای قبل بر اساس قانون به کار گیری نیروی کار خارجی در آلمان، کارفرما می توانست نیروی کار خارجی، را استخدام کند. این لیست بر اساس نیاز های بازار کار آلمان تهیه می شد و در بازه های 6 ماهه به روز رسانی می شد. در قانون جدید، علاوه بر اینکه الزام به داشتن مدرک دانشگاهی نیست و مدرک فنی حرفه‌ای نیز قابل قبول محسوب می‌شود، محدودیت استخدام از لیست سفید نیز برداشته شده است.

شغل های آزاد پردرآمد در آلمان

اگر در بحث مشاغل پردرآمد در المان به دنبال فرصت‌های پردرآمد و حرفه‌ای هستید، آلمان در واقع مکانی فوق‌العاده برای مشاغل آزاد است. نرخ حقوق در این مشاغل متفاوت است و از ساعتی حدودا 17 یورو تا 100 یورو حتی بالاتر درآمد دارند.

پردرآمدترین شغل‌ها در آلمان

 • SAP
 • مشاوره
 • خلبانی
 • IT
 • طراحی گرافیک،محتوا و رسانه
 • دکتر
 • محقق بیوتکنولوژی و علوم اعصاب
 • مشاور حقوقی
 • معمار نرم افزار
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • مدیر نمونه کار

پس از کسر مالیات، 57 درصد از فریلنسرها بیش از 50000 یورو درآمد خالص داشته‌اند. با به دست آوردن این مقدار، هنوز می‌توانید بیش از 4000 یورو در ماه به خانه ببرید. این مقدار قطعا برای داشتن یک زندگی با کیفیت خوب در آلمان در هر شهری کافی است.

بهترین شغل‌ برای خانم‌ها در آلمان

آمار اشتغال زنان در دهه‌های اخیر افزایش یافته است. در آلمان فرصت‌های شغلی بسیاری برای زنان وجود دارد. طبق گزارش اداره آمار فدرال، تا سال 2021، زنان حدود 75 درصد از نیروی کار مراقبت های بهداشتی در آلمان را تشکیل می دادند.

بهترین شغل‌ها و حقوق‌ها در بحث مشاغل پردرآمد در المان، برای زنان در آلمان در اولویت رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، وکالت و مدیریت است.

متقاضیان کار در آلمان باید مدرک تحصیلی خود را با مشاغل مورد نیاز کشور آلمان تطبیق دهند، تا به خوبی از شرایط و شانس کاریابی خود در آلمان اطلاع پیدا کنند. یکی از راه های، تطبیق با بازار کار آلمان، گذراندن دوره ی آوسبیلدونگ است. به شما پیشنهاد می کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله زیر را مطالعه کنید :

10 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ

برای پذیرش توسط کارفرماها در آلمان، نوشتن رزومه ی قوی، یکی از تاثیرگزارترین موارد می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله زیر مراجعه نمایید:

نحوه نگارش رزومه (Lebenslauf) + تکنیک های نگارش رزومه عالی

ما در این مقاله تلاش کردیم تمامی نکات مهم در رابطه با مشاغل پردرآمد در المان و پردرآمدترین مشاغل در آلمان و البته میزان درآمد آنها را در آلمان بررسی کنیم. در بحث پردرآمدترین مشاغل در آلمان، شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

چرا کار در آلمان؟

آلمان طیف گسترده ای از صنایع و چشم انداز پیشرفت شغلی را ارائه می دهد. شرکت های آلمانی همچنین به دلیل تمرکز قوی خود بر آموزش کارکنان، حفظ تعادل بین کار و زندگی و ارائه فرصت هایی برای رشد حرفه ای قابل توجه هستند.

حقوق خوب در آلمان چقدر است؟

در آلمان، حقوق ناخالص 60000 یورو خوب در نظر گرفته می شود، زیرا به طور قابل توجهی بیشتر از درآمد متوسط ​​ملی 47.700 یورو است.

کدام شهر بهترین حقوق را در آلمان دارد؟

در آلمان، متوسط ​​حقوق در جنوب بالاترین میزان است. پردرآمدترین درآمدها نیز در سه شهر برتر جنوبی یافت می‌شود. با متوسط ​​دستمزد ناخالص 66529 یورو، فرانکفورت آم ماین در صدر این بخش قرار دارد و پس از آن اشتوتگارت (66174 یورو) و مونیخ (65164 یورو) قرار دارند.

کلام آخر!

با توجه به اینکه مشاغل پردرآمد زیادی برای انتخاب در صنایع مختلف وجود دارد، مهاجرت به آلمان برای کار پیشنهاد جذابی است. حتماً کارهای مهاجرتی را با دقت برنامه ریزی کنید. ممکن است ایده خوبی باشد که برای چند هفته از آلمان دیدن کنید تا ببینید آیا محیط و فرهنگ برای شما مناسب است یا خیر. برای تحقیق در مورد شرایط ویزای کار در آلمان کمی وقت بگذارید، و شرایط خود را بررسی کنید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره