لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

مشاغل پر درآمد در آلمان کدامند؟

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

پردرآمدترین مشاغل آلمان

مشاغل پردرآمد در آلمان چه مشاغلی هستند؟ درآمد این مشاغل چقدر است؟ آلمان در قلب اروپا، یکی از بالاترین استانداردهای زندگی، اقتصاد متنوع و متوسط ​​حقوق بالا را دارد و خانه بسیاری از شرکت‌های پیشرو در عرصه جهانی است. بنابراین فرصت‌های شغلی پرسود و منحصر به فرد زیادی در این کشور وجود دارد. اگر قصد کار کردن در آلمان را دارید؛ حتماً می‌دانید که نرخ بیکاری در این کشور پیشرفته بسیار پایین بوده و تقریباً افراد متخصص می‌توانند در شغل ایده‌آل خود مشغول به کار شوند. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، انتظار می‌رود آلمان با وجود تعداد زیادی از فرصت‌های شغلی و متقاضیان واجد شرایط، تا سال 2030 با کمبود حداقل 3.2 میلیون متخصص مواجه شود.

با توجه به نرخ پایین بیکاری، افراد امنیت شغلی بالایی دارند و پیدا کردن شغل‌های ایده‌آل با درآمد بالا را آسان است. برای یافتن کار در آلمان می‌توانید از سایت‌های کاریابی آلمان نیز استفاده کنید؛ اما بسیاری از شما به دنبال اطلاع یافتن از پردرآمدترین مشاغل در آلمان هستید، که در این صورت پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما در خصوص مشاغل پردرآمد در المان، قرار دهیم. به علاوه اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید نیز می‌توانید از مشاوره رایگان لانرآوسبیلدونگ برای شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان و یا نحوه دریافت ویزای کاری و تحصیلی، استفاده کنید.

مشاغل پردرآمد آلمان

از مهم‌ترین دغدغه‌های مهاجرین، پیدا کردن شغل مناسب با درآمد بالا در کشور مقصد است. متوسط درآمد در کشور آلمان نسبت به سایر کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر است. همچنین به دلیل کمبود نیروی کار در آلمان پیدا کردن کار در آلمان ساده‌تر خواهد بود.

بر اساس یک نظرسنجی، انتظار می‌رود آلمان با وجود تعداد زیادی از فرصت‌های شغلی و متقاضیان واجد شرایط، تا سال 2030 با کمبود حداقل 3.2 میلیون متخصص مواجه شود.

بر طبق آمار، نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین بوده و در سال 2023،حدود 5.7 درصد برآورد شده است. در نمودار زیر از سال 2005 تا 2023، نرخ بیکاری آلمان شرح داده شده است:

پردرآمدترین مشاغل در آلمان متعلق به بخش‌های پزشکی، مهندسی و امور مالی است. طبق تحقیقات، حقوق مشاغل پردرآمد آلمان به طور متوسط ​​حداقل 55475 یورو در سال است.

برای یافتن کار در آلمان بهتر است از سایت‌های کاریابی آلمان؛ اما بسیاری از شما به دنبال اطلاع یافتن از پردرآمدترین مشاغل در آلمان هستید، که در این صورت پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. به علاوه اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید از مشاوره لانرآوسبیلدونگ برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان و یا نحوه دریافت ویزای کاری و تحصیلی استفاده کنید.

2023

پردرآمدترین مشاغل در آلمان متعلق به بخش های پزشکی، مهندسی و مالی است. طبق تحقیقات، حقوق مشاغل پردرآمد آلمان به طور متوسط ​​حداقل 55475 یورو در سال است.

اگر از جمله افراد جویای کار در آلمان باشید؛ حتماً می دانید که نرخ بیکاری در این کشور پیشرفته بسیار پایین بوده و تقریباً تمامی افراد دارای تخصص می توانند در شغل ایده آل خود مشغول به کار شوند. برای یافتن کار در آلمان می توانید از سایت های کاریابی آلمان نیز استفاده کنید؛ اما بسیاری از شما به دنبال اطلاع یافتن از پردرآمد ترین مشاغل در آلمان هستید، که در این صورت پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. به علاوه اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید نیز می توانید از مشاوره لانرآوسبیلدونگ برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان و یا نحوه دریافت ویزای کاری و تحصیلی استفاده کنید.

یکی از دغدغه های اصلی مهاجرت به آلمان کار می باشد. متوسط درآمد در این کشور نسبت به کشورهای هم رده به طور معمول بالاتر است. همچنین پیدا کردن کار در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی به ویژه در شغل‌های مورد نیاز و ضرروری برای آلمان ساده‌تر خواهد بود.

طبق آمار سایت Statista، نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین بوده و در سال 2022، حدود 5.4 درصد برآورد شده است. در نمودار زیر از سال 2005 تا 2022، نرخ بیکاری آلمان شرح داده شده است:

بنابراین پیدا کردن کار در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی به خصوص برای افرادی که در زمینه خاصی تخصص دارند و یا از تحصیلات بالا برخوردار هستند، ساده‌تر است.

لیست مشاغل پردرآمد در آلمان

انتخاب شغلی با حقوق بالا برای اکثر افراد مهم است، زیرا باعث ثبات مالی و داشتن یک سبک زندگی راحت می‌شود. در آلمان، فرصت‌های شغلی عالی با حقوق‌های معقول و نسبتا خوب برای پیشرفت ارائه می‌شود.

آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که به طور متوسط، پزشکان بالاترین درآمد در آلمان را دارند. مهندسان و متخصصان فناوری با میانگین حقوق کمتر نسبت به پزشکان در رتبه دوم قرار دارند. در لیست پردرآمدترین مشاغل در آلمان، بررسی مشاغل پزشکی، مهندسی، حقوق‌دان‌ها و مدیریت سه رتبه برتر را دارند، که در ادامه آن‌ها بررسی می‌کنیم.

 پزشکی در آلمان

کشور آلمان با کمبود نیروی متخصص در زمینه‌های پزشکی روبرو است. برای تبدیل شدن به یک متخصص پزشکی در آلمان، افراد باید تحت یک فرآیند آموزشی دقیق قرار بگیرند. همچنین کسانی که دارای مدرک پزشکی هستند هم می‌توانند در آلمان کار کنند اما باید مدارکشان در آلمان مورد ارزیابی قرار بگیرد، این به این معنی است که مدارک از نظر نظام پزشکی کشور آلمان بررسی شود و میزان مطابقت آن با مدرک پزشکی در آلمان اعلام شود، به گونه‌ای که اگر تفاوتی بین آن‌ها وجود داشت با گذراندن دوره‌هایی، این مطابقت حاصل گردد و حتی ممکن است لازم باشد در آزمون ارزیابی شرکت کنند.

آخرین گزارش نشان داد که پردرآمدترین حرفه در آلمان را مشاوران پزشکی با میانگین حقوق سالانه 85800 یورو دارند. مشاوران پزشکی متخصص در زمینه پزشکی و علم هستند و شکاف بین علم پزشکی و تحقیقات علمی را پر می‌کنند.

پس از آنها خلبانان با درآمد متوسط ​​85700 یورو در سال و پزشکان با میانگین حقوق سالانه 84300 یورو قرار دارند.

طبیعتا هر چه تخصص و سابقه کار شما بیشتر باشد میزان حقوق دریافتی شما نیز بیشتر خواهد بود. جدول زیر حقوق پزشکان را بر حسب سابقه کار و رده آن‌ها در سال 2023 نشان می‌دهد:

حقوق پزشکان

اما اگر شما به رشته‌های پیراپزشکی علاقه دارید، ما به شما شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ را پیشنهاد می‌کنیم.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط به شاخه پزشکی و علوم تجربی عبارتند از:

دستیار خدماتی در مراقبت های اجتماعی و بهداشتی

آوسبیلدونگ پرستاری

آوسبیلدونگ دستیار بیهوشی

آوسبیلدونگ متخصص بینایی سنجی

آوسبیلدونگ سازنده دماسنج

آوسبیلدونگ فروشنده داروخانه

آوسبیلدونگ متخصص تولید شیمی

 

شغل‌های فنی پردرآمد در آلمان

 

می توان گفت آلمان مرکز ساخت و تولید نرم افزار می‌باشد، این به این معنا است که  فرصت های شغلی بیشتر در بخش مهندسی و به دنبال آن درآمد این حوزه نیز بیشتر است.

حرفه های مهندسی جزو پردرآمدترین مشاغل در آلمان هستند. مهندسان مسئول طراحی، ساخت و نگهداری طیف وسیعی از سازه‌ها، سیستم‌ها و محصولات هستند و  آنها نقش مهمی در صنایع مختلف دارند. در آلمان، متخصصان مهندسی می توانند به دلیل تقاضای کارگران ماهر، انتظار حقوق بالایی داشته باشند.

 

برترین تخصص‌های مهندسی آلمان شامل مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی است. مهندسین برق مسئول طراحی و نگهداری سیستم ها و تجهیزات الکتریکی هستند، در حالی که مهندسان مکانیک بر تولید ماشین آلات و سیستم های مکانیکی طراحی و نظارت می کنند. مهندسان شیمی از اصول شیمی، زیست شناسی و فیزیک برای طراحی و بهینه سازی فرآیندهای شیمیایی در صنایع مختلف استفاده می کنند.

مشاغل پر درآمد در آلمان در زمینه مهندسی هستند:

یک مهندس در آلمان سالانه حقوقی مابین 46011 یورو الی 78704 دریافت می‌کند. این مبلغ می‌تواند با افزایش ساعات کاری، سختی کار، افزایش تحصیلات و غیره افزایش یابد.

ما در بخش وبلاگ لانر آوسبیلدونگ، تلاش کردیم تا شرایط برترین مهندسی ها در آلمان را، شرح دهیم، برای دسترسی سریع به مقالات، کافی است، کلیک کنید!

حقوق مهندسی برق در آلمان + عوامل موثر بر روی حقوق

درآمد متخصص کامپیوتر در آلمان + عوامل موثر بر حقوق و دستمزد

شرایط شغلی برنامه نویسی در آلمان+ پولسازترین زبان های برنامه نویسی

درآمد شغل معماری در آلمان + عوامل موثر بر حقوق و دستمزد

حقوق مهندس عمران در آلمان + عوامل موثر روی مقدار آن

درآمد برنامه نویس PHP در آلمان 2023 + ارزیابی رزومه کاری

مدیریت در آلمان

داشتن دانش مدیریت یک شرکت و تدوین استراتژی آن باعث تعیین سرنوشت آن شرکت می‌شود. همه شرکت‌ها و سازمان‌ها چه دولتی و چه خصوصی به افرادی نیاز دارند که اصول اولیه و پیچیدگی‌های تجارت و اقتصاد را بدانند. مدیران، رهبران ارشد در زمینه مدیریت پروژه هستند که چندین پروژه را گرد هم می‌آورند و به دنبال استراتژی‌هایی هستند که در نهایت عملکرد تیم یا سازمان را بهبود می‌بخشد. در نتیجه، مدیران برنامه باید افرادی با نفوذ، آگاه و منظم باشند که بتوانند جریان‌های کاری مختلف به طور همزمان مدیریت کنند.

مدیران می‌توانند در ازای مسئولیت‌های خود حقوق رقابتی را درخواست کنند. برای برتری به عنوان یک مدیر در آلمان، باید مهارت‌های ارتباطی استثنایی، ویژگی‌های رهبری و توانایی‌های سازمانی بی‌عیب و نقصی را داشته باشید. علاوه بر این، توانایی الهام بخشیدن و هدایت تیم‌ها، و همچنین ایجاد و اجرای استراتژی‌های موثر، بسیار مهم است.

مشاغل پر درآمد

همه کشورها به دنبال یک سیستم قضایی سالم هستند، آلمان هم از این قاعده مستثنی نیست. وکلا از ارزشمندترین متخصصان آلمانی هستند. قوانین آلمان پیچیده است و مشاغل برای رسیدگی به مسائل مختلف حقوقی به کمک حقوقی نیاز دارند. به همین دلیل وکلا در کشور تقاضای زیادی دارند.

آنها اغلب برای شرکت های حقوقی یا شرکت های مشاوره کار می کنند و ممکن است در زمینه هایی مانند قانون شرکت ها، مالکیت معنوی یا قانون استخدام تخصص داشته باشند.

میانگین حقوق سالیانه شما به عنوان یک وکیل حدودا 77611 یورو است.

افرادی که در حوزه حقوق فعالیت دارند می توانند از آوسبیلدونگ وکیل حقوقی و افرادی که در حوزه مالی فعالیت دارند می توانند از آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک استفاده کنند. همچنین سایر آوسبیلدونگ های مربوط به این حوزه، عبارتند از:

 • آوسبیلدونگ معاون حقوقی و دفتر اسناد رسمی
 • آوسبیلدونگ کارمند بیمه و امور مالی
 • آوسبیلدونگ منشی اداری
 • آوسبیلدونگ دستیار مدیریت دفتر بین المللی
 • آوسبیلدونگ کارمند گردشگری
 • آوسبیلدونگ کارمند رویداد

بر اساس قانون جدید کار در آلمان از اول مارس 2020، لیست سفید مشاغل آلمان مبنای استخدام نیروی خارجی نیست. در سالهای قبل بر اساس قانون به کار گیری نیروی کار خارجی در آلمان، کارفرما می توانست نیروی کار خارجی، را استخدام کند. این لیست بر اساس نیاز های بازار کار آلمان تهیه می شد و در بازه های 6 ماهه به روز رسانی می شد.

اما در قانون جدید علاوه بر اینکه داشتن مدرک دانشگاهی الزامی نیست و مدرک فنی حرفه ای نیز قابل قبول است، محدودیت استخدام از لیست سفید نیز برداشته شده است.

شغل های آزاد پردرآمد در آلمان

اگر در بحث مشاغل پردرآمد در آلمان به دنبال فرصت‌های پردرآمد و حرفه‌ای هستید، آلمان در واقع مکانی فوق‌العاده برای مشاغل آزاد است. نرخ حقوق در این مشاغل متفاوت است و از ساعتی حدودا 17 یورو تا 100 یورو حتی بالاتر درآمد دارند.

 • SAP
 • مشاوره
 • خلبانی
 • IT
 • طراحی گرافیک،محتوا و رسانه
 • پزشک
 • محقق بیوتکنولوژی و علوم اعصاب
 • مشاور حقوقی
 • معمار نرم افزار
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • مدیر نمونه کار

پس از کسر مالیات، 57 درصد از فریلنسرها بیش از 50000 یورو درآمد خالص داشته‌اند. با به دست آوردن این مقدار، هنوز می‌توانید بیش از 4000 یورو در ماه به خانه ببرید. این مقدار قطعا برای داشتن یک زندگی با کیفیت خوب در آلمان در هر شهری کافی است.

بهترین شغل‌ها در آلمان برای خانم‌ها

آمار اشتغال زنان در دهه‌های اخیر افزایش یافته است. در آلمان فرصت‌های شغلی بسیاری برای زنان وجود دارد. طبق گزارش اداره آمار فدرال، تا سال 2021، زنان حدود 75 درصد از نیروی کار مراقبت‌های بهداشتی در آلمان را تشکیل می‌دادند.

بهترین شغل‌ها و حقوق‌ها در بحث مشاغل پردرآمد در المان، برای زنان در آلمان در اولویت رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، وکالت و مدیریت است.

متقاضیان کار در آلمان باید مدرک تحصیلی خود را با مشاغل مورد نیاز کشور آلمان تطبیق دهند، تا به خوبی از شرایط و شانس کاریابی خود در آلمان اطلاع پیدا کنند. یکی از راه های، تطبیق با بازار کار آلمان، گذراندن دوره‌ی آوسبیلدونگ است.

چرا کار در آلمان؟

آلمان طیف گسترده‌ای از صنایع و چشم انداز پیشرفت شغلی را ارائه می‌دهد. شرکت‌های آلمانی همچنین به دلیل تمرکز قوی خود بر آموزش کارکنان، حفظ تعادل بین کار و زندگی و ارائه فرصت‌هایی برای رشد حرفه‌‌ای قابل توجه هستند.

حقوق خوب در آلمان چقدر است؟

بر اساس آمار منتشر شده از دفتر اتحادیه اروپا، متوسط درآمد در آلمان از اغلب کشورهای اتحادیه اروپا بیشتر است. در واقع، میانگین حقوق سالیانه آلمان 53118 یورو است. عوامل زیادی بر روی این مقدار حقوق تاثیر می‌گذراند و سبب افزایش یا کاهش آن می‌شود مانند شهر محل سکونت، میزان سابقه کار، نیاز به نیروی متخصص در آن زمینه و غیره. در آلمان حقوق بین 64000 تا 70000 یورو ناخالص سالیانه حقوق خوبی محسوب می‌شود اما در نظر داشته باشید اگر مجرد هستید و تنها زندگی می‌کنید حقوق ماهیانه 3300 تا 3600 یورو یعنی 40000 تا 43000 یورو ناخالص سالیانه نیز برای شما خوب و کافی است.

کدام شهر بهترین حقوق را در آلمان دارد؟

درآمد افراد در مناطق مختلف آلمان متفاوت است به عنوان مثال معمولا میزان حقوق در جنوب آلمان بالاترین حد را دارد و یا میزان حقوق در شرق و غرب آلمان آشکارا باهم تفاوت دارند. متوسط درآمد در شهرهای بزرگ آلمان بالاتر از میانگین ملی است و پردرآمدترین شغل‌ها نیز در سه شهر برتر جنوبی یافت می‌شود. با متوسط ​​دستمزد ناخالص 66529 یورو، فرانکفورت آم ماین در صدر این بخش قرار دارد و پس از آن اشتوتگارت (66174 یورو) و مونیخ (65164 یورو) قرار دارند.

صنایع پردرآمد در آلمان

یکی از دیگر عواملی که روی حقوق شما اثر می‌گذارد، صنعتی است که در آن مشغول به کار می‌شوید. در آلمان میزان حقوق در برخی صنایع بسیار بالاتر است به عنوان مثال صنایع خودرو، مهندسی هوافضا، داروسازی از میزان حقوق اولیه بالاتری برخورد هستند. به علاوه کارمندهای بانک نیز جز پردرآمدترین افراد در آلمان هستند. بنابراین کاملا منطقی است که شهرهایی مانند فرانکفورت که خانه بانکداری آلمان است میانگین حقوق بالاتری نسبت به سایر شهرها داشته باشد.

بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان

در آلمان نیز با وجود پیشرفت‌های فرهنگی، شکاف دستمزد جنستی همچنان وجود دارد. بر طبق آمار، بانوان در حال حاضر به ازای هر دلار درآمد مردان، 82 سنت درآمد دارند. اگرچه موضوع شکاف دستمزد جنسیتی اغلب بر میزان درآمد زنان در مقایسه با مردان متمرکز است، اما تفاوت‌هایی نیز در میزان درآمد زنان در برخی مشاغل وجود دارد. در اینجا ما لیستی از مشاغل را برای شما اورده‌ایم که حقوق خوبی برای بانوان دارند.

 • مشاور املاک
 • پزشک
 • پرستار
 • مشاور سرمایه‌گذاری
 • داروسازی
 • مشاور مدیریت
 • وکیل
 • مدیر منابع انسانی
 • مهندس
با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *