لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ هتلداری

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ هتلداری

آوسبیلدونگ هتلداری یکی از دوره های آموزشی جذاب برای افرادی که عاشق میزبانی و پذیرایی از دیگران هستند می باشد. اگر از ملاقات با آدم‌های جدید با فرهنگ‌های متفاوت لذت می‌برید، ما یک شغل خوب برای شما سراغ داریم. مدیریت هتلداری از شغل‌های لذتبخش و هیجان‌انگیزی است که طرفداران بسیاری دارد. کشور آلمان، دوره‌های آموزشی برای این حرفه برگزار می‌کند و هم به صورت تئوری و هم عملی، به کارآموزان نحوه صحیح هتلداری را یاد می‌دهد. با ما در لانر آوسبیلدونگ همراه باشید تا همه چیز را درمورد آوسبیلدونگ هتلداری به شما توضیح دهیم.

چرا آوسبیلدونگ هتلداری

این بخش، یکی از مهم‌ترین‌ بخش‌ها در اقتصاد آلمان است. در مقایسه با دیگر حرفه‌ها در این صنعت، کارشناسان هتلداری شانس بهتری برای استخدام شدن در هتل‌ها دارند. علاوه بر این، در صورت تکمیل مدرک مدیریت هتلداری، فرصت‌های آموزشی بیشتر، در این زمینه بسیار امیدوارکننده است.

بازار کاری هتلداری

شما می‌توانید در هتل‌ها، رستوران‌ها، مسافرخانه‌ها و … استخدام شوید. همچنین در غذاخوری‌ها و کلینیک‌های درمانی نیز شانس استخدام شدن دارید.

ساعات کاری هتلداری

ساعات کاری این حرفه متفاوت و اغلب به صورت شیفتی است. شیفت‌های دیرهنگام معمولا بعدازظهر شروع می‌شوند و تا شب ادامه دارند. شیفت صبح نیز از 4 صبح تا اواسط روز ادامه دارد.

وظایف هتل

  • کار آشپزخانه:

در این حرفه شما باید منوی رستوران هتل را از بر باشید و در کار آشپزخانه هم کمک کنید. رعایت بهداشت را فراموش نکنید!

  • کار رستوران:

پیشنهاد غذا دادن به میهمانان، معرفی غذای روز و نوشیدنی‌های دلچسب مناسب هر غذا از کارهای شماست. همچنین سرو کردن غذاها، تحویل صورتحساب به میمهمانان و گرفتن هزینه از آن‌ها، وظیفه‌ی شماست.

  • تمیز نگه داشتن اتاق‌ها:

گردگیری، مرتب کردن تخت‌ها، و تمیز کردن حمام از کارهای روزانه‌ی شماست.

  • پذیرش:

رزرو کردن اتاق برای میهمانان، اطلاع دادن زمان وعده‌های غذایی به آن‌ها، پاسخ گویی به تلفن‌ها، مسلط بودن به نرم‌افزارهای مورد نیاز هتل از وظایف شماست.

  • وظایف دفتری:

شما باید مراقب اتفاقات پشت صحنه هتل باشید و به نظرات میهمانان هتل پاسخ دهید. همچنین، حسابداری و منابع انسانی هم از وظایفتان است.

محتوای آموزشی آوسبیلدونگ هتلداری

در سال اول، انواع نوشیدنی‌ها، سرو کردن آن‌ها و کار کردن با ظروف مختلف و کارد و چنگال را یاد می‌گیرید. رزرو اتاق و ثبت نام میهمانان، حفاظت از داده‌ها و اطلاعات هتل نیز از مواردی است که باید فرا بگیرید. همچنین، در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی نیز شرکت می‌کنید.

در سال دوم، تمرکز بیشتر بر توصیه‌های شما به میهمانان و نحوه فروش است. اینکه چگونه باید میهمانان را راهنمایی کنید، در برابر انتقادات آن‌ها چه عکس‌العملی داشته باشید. مدیریت محصول نیز در برنامه درسی شما است. موضوع دیگر در برنامه درسی نحوه تمیز کردن و آماده سازی اتاق‌های مهمان است.

در سال سوم، بیشتر و بهتر برخورد با مهمانان را می‌آموزید. انجام کارهای پذیرش و نحوه برخورد با پیشنهادات، پیگیری سفارشات مهمان و مدیریت صندوق هتل نیز از موارد مهم در سال سوم است. همچنین با موضوعات بازاریابی آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه مفاهیم را توسعه و ایده‌های خود را عملی کنید.

آموزش عملی

در این بخش، شما تمامی دپارتمان‌های شرکت آموزشی خود را می‌آموزید. از کار کردن در آشپزخانه تا رستوران گرفته تا کار در قسمت پذیرش یا تمیز کردن اتاق‌ها، همه و همه را به صورت تجربی و عملی خواهید آموخت.

درآمد کارآموزان آوسبیلدونگ هتلداری حین آموزش

کاراموزان بین 790 تا 1000 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش حقوق میگیرند. دستمزد آن‌ها در سال دوم به 875 تا 1150 یورو و در سال سوم به 950 تا 1300 یورو افزایش می یابد.

اما به طور کلی میزان حقوق آن‌ها به صنعت، ایالت فدرال و قراردادهای جمعی قابل اجرا بستگی دارد. بسته به جایی که در آن آموزش می‌بینید، حقوق کارآموزی شما ممکن است متفاوت باشد.

درآمد هتلداری پس از پایان آموزش

پس از پایان آموزش، حداقل 1900 یورو در ماه درآمد ناخالص خواهید داشت. شاید حتی کمی بیشتر. در مجموع، می‌توانید انتظار حقوق اولیه حدود 1900 تا 2100 یورو را داشته باشید. این مسئله بستگی به صنعت، دولت و نوع قارارداد شما دارد.

به طور متوسط، حرفه‌ای‌های این شغل حدود 27000 یورو ناخالص در سال درآمد دارند. این مبلغ تقریباً برابر با 2250 یورو ناخالص در ماه است. اگر می‌خواهید درآمد بیشتری کسب کنید، باید آموزش حرفه‌ای خود را ادامه دهید و واجد شرایط موقعیت‌های بالاتر باشید.

آوسبیلدونگ هتلداری

آموزش تکمیلی

اگر آوسبیلدونگ خود را گذرانده‌اید و تجربه کار حرفه‌ای دارید، می‌توانید برای دوره‌های آموزشی کارشناسی ارشد هتلداری ثبت نام کنید. در این دوره‌ها حسابداری، طراحی برنامه کاری و … یاد میگیرید و حتی می‌توانید مدیریت بیاموزید. همچنین می‌توانید رشته گردشگری بخوانید.

با داشتن مدارک لازم، به راحتی می‌توانید شروع به تحصیل کنید. قاعدتا برای مقطع لیسانس سه سال و برای فوق لیسانس دو سال دیگر باید درس بخوانید. سپس می‌توانید به عنوان مثال در قسمت مدیریت کار کنید و برای خطوط هوایی، اپراتورهای تور یا کشتی‌های تفریحی کار کنید.

با لانر آوسبیلدونگ زیر یک سال بیا آلمان...

برای مشاوره رایگان میتونید فرم ما رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

با لانر آوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره