لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

در این دوره آوسبیلدونگ، متخصصان فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن های کاربردی از زبان‌های برنامه‌نویسی استفاده می کنند. از پی اچ پی تا سی شارپ تا جاوا اسکریپت. با کمک این‌برنامه‌ها، آنها طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های نرم افزاری داخلی یا مشتری مدار را توسعه می‌دهند. چه شرکتی بخواهد در مدیریت داده‌ها پیشرفت کند یا به یک سیستم مدیریت محتوای جدید مانند Typo3  و برای حفظ وب سایت خود نیاز داشته باشد.

محتوای آموزشی آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه در مجموع سه سال طول می‌کشد. در حالی که دروس حداکثر تا دو روز در هنرستان یا به صورت بلوکی برگزار می‌شود، دانش کسب شده مستقیماً در شرکت آموزشی به کار گرفته می‌شود. در سال سوم آموزش، مباحث آموزشی با برگزاری امتحان به پایان می‌رسد. شما مبانی نظری و عملی را خواهید آموخت که در همه رشته‌های تخصصی فناوری اطلاعات یکسان است و بعداً با تخصص ویژه در توسعه برنامه و کار پروژه عملیاتی تکمیل می شود.

تفاوت بین آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن و یکپارچه سازی سیستم چیست؟

در اصل، هر دوی آن‌ها نقاط مشترک و اصلی آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه هستند. گرچه کارآموزان در ابتدای آموزش یکی از این حرفه‌ها را انتخاب می‌کنند، اما در سال‌های اول آموزش، دروس پایه مشترکی در هنرستان دارند.

در حالی که آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه عمدتاً با مفاهیم و توسعه نرم افزار سروکار دارد، متخصصان فناوری اطلاعات برای یکپارچه سازی سیستم مسئول نصب و اتصال سیستم های ارتباطی – به عنوان مثال سیستم‌های تلفن، سرورها، رایانه‌های شخصی و غیره- هستند.

متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

یک متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن در مدرسه حرفه ای چه می آموزد؟

تدریس در مدرسه فنی حرفه ای از حوزه های مختلف یادگیری تشکیل شده است. موضوعات آموزش بین رشته ای و عمومی مرتبط با شغل تدریس می شود. حوزه یادگیری مرتبط با شغل شامل موضوعاتی است که برای متخصصان فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه کاربردی، مانند سیستم های اطلاعاتی، و همچنین حوزه های اقتصادی و تجاری، ارتباط عملی دارد. حوزه یادگیری عمومی برای کسب مهارت های پیشرفته در موضوعاتی مانند آلمانی، سیاست و ورزش است.

علاوه بر این، دانش میان رشته ای نیز باید کسب شود، به عنوان مثال در زمینه های آموزش حرفه ای، کار و قانون قراردادهای دسته جمعی. و محتوایی مانند ساختار و سازمان شرکت آموزشی، حفاظت از ایمنی و بهداشت، حفاظت از محیط زیست و همکاری شبکه ای با استفاده از رسانه های دیجیتال نیز بخشی از این امر است.

کارآموزان اصول و ساختارهای سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی را یاد می گیرند. همچنین به نحوه نصب و پیکربندی برنامه ها و نرم افزارهای ساده می پردازد. زبان انگلیسی فنی نیز در جدول زمانی قرار دارد، زیرا ادبیات فنی و همچنین اسناد نرم افزاری و سخت افزاری بیشتر به زبان انگلیسی نوشته شده است.

یکی از زمینه های اصلی یادگیری، توسعه و ارائه سیستم های کاربردی است. در اینجا آنها همه چیز را از اصول اولیه، مانند الگوریتم های پایه، تا توسعه گسترده پایگاه داده یاد می گیرند. کارآموزان یاد می گیرند که چگونه برای شبکه های ارتباطی پیشنهاداتی را بر اساس ارزیابی عملکرد فعلی سرویس های اطلاعاتی مختلف ایجاد کنند (این شامل اتصالات تلفن ثابت یا شبکه های بی سیم است). علاوه بر این، حسابداری و کنترل موارد نیز وجود دارد.

متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن در عمل چه می آموزد؟

کارآموزان ابتدا با شرکت آموزشی خود و فعالیت های آن آشنا می شوند. آنها یاد می گیرند که کدام فرآیندهای کسب و کار بخشی از تجارت روزمره هستند و مسئولیت کدام سیستم های فناوری اطلاعات را بر عهده خواهند داشت. حل مشکل و مشاوره کاربر در رابطه با سخت افزار و نرم افزار نیز در حوزه مسئولیت او قرار می گیرد.

درواقع کارآموزان مبانی مهم و دانش‌های موضوعی خاصی را آموزش می‌بینند و به طور بهینه برای کارهای روزمره خود آماده می‌شوند. برای مثال، طراحی و اجرای برنامه های کاربردی نرم افزاری خاص مشتری و اطمینان از کیفیت برنامه های نرم افزاری است. به عنوان مثال، اگر شرکتی در حال برنامه‌ریزی یک سیستم مدیریت محتوای ساده است که می‌تواند برای حفظ وب‌سایت خود یا راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین استفاده شود، آن‌گاه نه تنها در توسعه شرکت می‌کند، بلکه به مشارکت کاربران نیز کمک می‌کند. شما بایدآن  را آموزش دهید و با سیستم های جدید آشنا کنید.

متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

وظایف متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

 • توسعه نرم افزار بر اساس نیاز مشتری:

همانطور که از نام آن پیداست، اساس حرفه متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن، توسعه نرم افزار و اپلیکیشن برای شرکت‌ها و مشتریان است. آن‌ها حوزه گسترده‌ای را پوشش می‌دهند – از برنامه‌های تجاری که فرآیندهای کاری مانند صورتحساب را در شرکت‌ها ساده می کنند تا سیستم‌های مدیریت محتوای وب. به عنوان مثال برنامه‌هایی که با آن‌ها می‌توان محتوا را در وب سایت‌ها نمایش داد را کنترل می‌کنند. به این منظور، ابتدا تصویر دقیقی از آنچه مشتری می‌خواهد دریافت می‌کنند: عملکرد نرم افزار چه باید باشد؟ ساختار سطح چگونه به نظر می رسد؟

 • تست و تنظیم برنامه ها:

آیا برنامه بدون مشکل روی همه سیستم عامل‌ها اجرا می شود؟ آیا مسائلی وجود دارد که نادیده گرفته شده و اکنون باید برطرف شود؟ به محض اینکه نرم‌افزار توسعه یافت، ابتدا باید آن را به سرعت بررسی کرد تا بتوان آن را به مشتری انتقال داد یا در شرکت خود معرفی کرد. همچنین یکی از وظایف متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن، تست ابزارهای موجود و در صورت لزوم تطبیق و به روز رسانی آن‌ها است.

 • ایجاد مفاهیم و برآورد هزینه:

چند ساعت کار برای پیاده سازی نرم افزار مورد نیاز است؟ چند توسعه دهنده روی پروژه کار می‌کنند؟ چه مدت زمانی برای اجرا واقعبینانه است؟ تمام این سوالات باید در طول طراحی مفهومی پاسخ داده شود تا اطمینان حاصل شود که پروژه به خوبی اجرا می‌شود. برای نرم افزارهایی که برای اهداف خارجی، یعنی به عنوان خدمات مشتری، توسعه داده می‌شوند، متخصصان فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه، از هزینه‌ها برآورد می‌گیرند.

 • آموزش و پشتیبانی از کاربران:

به محض اجرای برنامه‌های جدید، متخصصان فناوری اطلاعات در توسعه اپلیکیشن اطمینان حاصل می‌کنند که کارمندان یا مشتریان نحوه عملکرد نرم افزار جدید را یاد می‌گیرند. به این منظور، آن‌ها آموزش‌هایی را به صورت فردی یا گروهی ارائه می‌دهند و در صورت بروز مشکلات، از بخش پشتیبانی فناوری اطلاعات کمک می‌کنند. از آنجایی که آشنایی با برنامه‌های جدید فرآیندیست که بسته به پیچیدگی، زمان زیادی را می‌طلبد، متخصصان فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه‌های کاربردی اغلب کتابچه‌های راهنما می‌نویسند که به عنوان یک کار مرجع عمل می‌کنند و نحوه استفاده از نرم‌افزار جدید را توضیح می‌دهند.

 • پیگیری پیشرفت‌های جدید بازار:

فناوری‌ها دائماً در حال تغییر هستند – بر این اساس، متخصصان فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه‌های کاربردی باید همیشه دانش برنامه‌نویسی خود را با تحقیق در مورد پیشرفت‌های جدید در اینترنت یا در ادبیات تخصصی رایج و اغلب انگلیسی زبان به‌روز نگه دارند.

متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

به عنوان یک کارآموز در یک مؤسسه دولتی، دستمزد شما بر اساس قرارداد جمعی برای کارآموزان در بخش دولتی اعمال می‌شود. در سال اول آموزش، حقوق ناخالص ماهانه 918 یورو، در سال دوم 968 یورو و 1014 یورو است. در یک شرکت در صنعت فلز که در شهر بایرن فعالیت می کند، ممکن است حتی 992 یورو ناخالص به صورت ماهیانه در سال اول آموزش حقوق دریافت کند.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ

میانگین حقوق ماهیانه پس از اتمام دوره آموزشی 2700 یورو ناخالص می‌باشد. در بخش دولتی، شما در سال اول کار خود وارد گروهی می‌شوید که به عنوان دستمزد رده 5 شناخته می‌شود و ماهیانه 2249 یورو به شما درآمد می‌دهد. با کسب یک شغل در صنایع شیمیایی، در سال اول پس از اتمام دوره آموزشی، ماهیانه 3007 یورو ناخالص حقوق دریافت خواهید کرد.

همه شرکت‌ ها  طبق تعرفه حقوق  پرداخت نمی‌کنند؛ در این شرکت‌ها به عنوان یک کارمند باید برای حقوق خود به روش کلاسیک مذاکره کنید. با این حال، قانون تصریح می‌کند که حقوق شما ممکن است تنها 20 درصد کمتر از دستمزد کارآموزانی باشد که در همان صنعت، در همان ایالت فدرال و در موقعیتی مشابه کار می‌کنند.

دوره‌های آموزشی پیشرفته‌ای در آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن

 • گواهی توسعه نرم افزار: پس از آموزش امکان اخذ مدرک توسعه نرم افزار وجود دارد. به عنوان یک قاعده، این آموزش بیشتر در مدرسه صورت می‌گیرد و می‌تواند در مدت شش ماه در حین کار تکمیل شود.
 • کارشناس مدیریت کامپیوتر: با آموزش تجاری مدیریت کامپیوتر، متخصصان فناوری اطلاعات بر روی موضوعات تجاری و سازمانی مانند سیستم‌های جدول یا پایگاه‌های اطلاعات تمرکز می‌کنند. آموزش تمام وقت را می‌توان در شش ماه گذراند، اما پاره وقت معمولا بین یک تا دو سال طول می‌کشد.

بازار کاری متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه

چشم انداز آینده این حرفه بسیار خوب است. زیرا امروزه اکثر شرکت‌ها از فناوری‌های دیجیتال استفاده می‌کنند و بر این اساس تقاضای زیادی برای کارگران در این حرفه در بخش‌های مختلف وجود دارد؛ از صنعت تا تجارت و صنایع دستی تا بخش خصوصی. در درازمدت، شرکت‌ها و فرآیندهای اقتصادی بیشتری به کمک‌های فنی مانند سخت‌افزار و نرم‌افزار وابسته خواهند شد. به طوری که نیاز به متخصصان در این زمینه بسیار است.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

 1. برنامه های کاربردی را توسعه دهید.
 2. تسلط به چندین زبان برنامه نویسی
 3. برنامه نویسی نرم افزار کاربر پسند
 4. کار خود را مستند کنید.
 5. نحوه استفاده از برنامه ها را به کاربران آموزش می‌دهید
 6. سیستم‌های فناوری اطلاعات را برنامه ریزی کنید.
 7. به روزرسانی در زمینه فناوری اطلاعات
با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *