لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات

تاکنون، آموزش متخصص فناوری اطلاعات با دو گرایش در دسترس بوده است. خوشبختانه با سازماندهی مجدد مشاغل فناوری اطلاعات که به دلیل پیشرفت دنیای دیجیتال ضروری شده بود، زمینه تحصیل در دو گرایش دیگر محیا شده است. یکی از این گرایش‌ها، متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال است.

امکان تحصیل در این گرایش از 1 آگوست 2020 تا کنون در دسترس  است. کارشناسان فناوری اطلاعات در این رشته برای بهینه سازی فرآیندهای پیچیده فناوری اطلاعات آموزش دیده‌اند. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال حتی بیشتر از سایر رشته‌ها در بخش صنعت مستقر شده‌اند و به طور دقیق، در رابطه با فناوری اطلاعات و تولید به کسب تخصص می پردازند.

حرفه متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال به تازگی ایجاد شده است. در این رشته کارشناسانی مورد نیاز هستند که مراقب سیستم کنترل تولید باشند. به عنوان مثال، کسانی که نظارت کنند که اطلاعات مربوط به تولید به درستی منتقل شود. بنابراین چشم انداز آینده شغلی در این رشته واقعاً خوب است.

 

آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال به چه صورتی می باشد؟

این دوره‌ها معمولاً سه سال طول می‌کشند. آموزش در این رشته، ساختاری دو منظوره دارد. کارآموزان توسط یک شرکت استخدام می‌شوند و در حوزه‌های مختلفی کار می‌کنند. از سوی دیگر، آن‌ها در یک مدرسه حرفه‌ای تحصیل می‌کنند و مبانی نظری می‌آموزند. دروس مدرسه حرفه‌ای یا چندین بار در هفته، یا به صورت دوره‌ای به مدت چندین هفته در طول یک ترم برگزار می‌شود.

 

متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال در آموزشگاه حرفه‌ای چه چیزهایی را می‌آموزد؟

در هنرستان، مبانی نظری به صورت عملی آموزش داده می‌شود. در طول تحصیل این رشته مهارت‌های عمومی و بین رشته‌ای نیز  وجود دارد که همه کارآموزان برای تبدیل شدن به متخصص IT – صرف نظر از تخصص –  آن را می‌آموزند. به عنوان مثال، این مهارت‌ها شامل  مدیریت پروژه، حفاظت از داده‌ها و ایجاد راه‌حل‌های فناوری اطلاعات است.

  • تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی سیستم‌ها برای فرآیندها و محصولات شبکه:

با استفاده از سفارشات مشتری شبیه سازی شده، کارآموزان یاد می گیرند که چگونه زیرساخت‌های شبکه را تجزیه و تحلیل کنند و اینکه چه الزاماتی را باید برآورده کنند. سپس بر اساس سفارش مشتری عمل می‌کنند.

  • راه‌اندازی و تغییر سیستم‌های شبکه‌ای:

کارآموزان در مدرسه فنی حرفه‌ای نحوه راه‌اندازی و تغییر سیستم‌های شبکه یا سیستم‌های فیزیکی سایبری را یاد می‌گیرند. برای انجام این کار، آنها اجزای انتخاب شده قبلی مانند سنسورها و نرم افزار را در زیرساخت فناوری اطلاعات ادغام می‌کنند. یادتان نرود که مستندسازی مراحل همیشه مهم است.

  • بهره برداری از سیستم‌های شبکه‌ای و اطمینان از در دسترس بودن سیستم:

بهره برداری و کنترل سیستم‌های شبکه‌ای موجود نیز بخشی از برنامه آموزشی مدارس حرفه‌ای است. کارآموزان همچنین یاد می‌گیرند که چگونه از عملکرد و امنیت سیستم‌های شبکه‌ای اطمینان حاصل کنند.

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات

یک متخصص فناوری اطلاعات در عمل برای شبکه‌های دیجیتال چه می‌آموزد؟

بسته به شرکتی که آموزش خود را در آن تکمیل می‌کنید، در آموزش عملی دانش متفاوتی کسب خواهید کرد. چهار حوزه کاربردی برای شما وجود دارد:

سیستم‌های فناوری محصول، سیستم‌های فناوری فرآیند، سیستم‌های دستیار و حمل و نقل مستقل و سیستم‌های لجستیک. شرکت آموزشی شما ،حوزه ای را که بیشترین دانش را در آن کسب می‌کنید، تعیین می‌کند.

وظایف متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال

شبکه سازی سیستم‌ها و اپلیکیشن‌های IT: در این شغل، برنامه ریزی و پیاده سازی محیط‌های شبکه، یکی از مهم‌ترین وظایف متخصصان می‌باشد. همه‌ی سیستم‌های فناوری اطلاعات به یک شکل کار نمی‌کنند؛ بلکه می‌توانند متفاوت باشند. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال، اجزای مختلف مانند قطعات کامپیوتر، اینترانت یک شرکت یا شبکه WLAN را در کنار هم قرار می دهند تا بتوانند به صورت یک شبکه کار کنند.

  • اتوماسیون فرآیندها و محصولات:

متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال می‌دانند که چگونه ماشین‌ها و سیستم‌های مدرن در کارخانه‌ها توسط کامپیوترها کنترل می‌شوند. به عنوان مثال، تولید یک خودروی کوچک می‌تواند به صورت خودکار انجام شود که توسط متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال نظارت می‌شود.

  • تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها:

متخصصان فناوری اطلاعات در  همه گرایش‌ها  با موضوع امنیت سایبری آشنا هستند. این اطلاعات شامل محافظت از داده‌ها در برابر دسترسی غیرمجاز (به عنوان مثال توسط هکرها) می‌باشد. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال، مفاهیم امنیتی را برای سیستم‌های IT توسعه می‌دهند تا برای حمله‌های احتمالی آماده شوند.

  • جلوگیری و از بین بردن خرابی‌های سیستم:

متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال از آزمایش‌هایی استفاده می‌کنند تا خطاهای احتمالی در سیستم را شناسایی کنند. پس از تشخیص، اقداماتی برای از بین بردن این خطاها انجام می‌دهند.

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات

حقوق حین تحصیل دردوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

کارآموزان دوره‌های خود را با حقوق 830 یورو ناخالص در ماه شروع می کنند و تا سال سوم آموزش می‌توانند انتظار دستمزدی در حدود 1070 یورو را داشته باشند.

اصولاً اگر شرکت آموزشی شما طبق قرارداد جمعی به شما حقوق پرداخت نکند، دراین صورت حقوق شما مورد مذاکره قرار می‌گیرد و تا حدودی کمتر از توافق جمعی است. حقوق شما ممکن است حداکثر 20 درصد کمتر از قرارداد جمعی باشد که البته در هر صنعت این مبلغ مرسوم است.

در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال در Heel GmbH، در سال اول آموزش 1022 یورو، در سال دوم 1090 یورو و در سال سوم 1151 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد.

قاعدتا شما شیفت کاری ندارید. اما اگر داشته باشید، برای این کار به صورت شیفتی حقوق دریافت می‌کنید. علاوه بر این، Heel به کارآموزان حقوق و دستمزد 13 ماهه و حقوق مرخصی را به تناسب پرداخت می‌کند. همچنین به طور سالانه برای کتاب‌های تخصصی شما کمک هینه پرداخت می‌شود و برای هزینه‌های سفر به هنرستان هم یارانه سفر دریافت می‌کنید. شما همچنین می‌توانید از تخفیف 25 درصدی برای غذا برخوردار شوند.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال

هنوز نمی‌توان ارقام قابل اعتمادی برای درآمد پس از اتمام آموزش این رشته ارائه کرد. زیرا این شغل آموزشی در این رشته کاملاً جدید است. اما به طور کلی حقوق اولیه 2000 یورو ناخالص در ماه را در نظر بگیرید. با افزایش تجربه و مسئولیت شما، حقوقتان هم به طور طبیعی افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، متخصصان فناوری اطلاعات برای یکپارچه سازی سیستم، تا 3500 یورو ناخالص در ماه درآمد دارند.

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات - لانر آوسبیلدونگ

دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

اگر می‌خواهید پس از آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال به ادامه تحصیل بپردازید، گزینه‌های مختلفی در اختیار دارید. با مدرک یا آموزش بیشتر، به عنوان مثال در IHK، شانس شغلی با مسئولیت بیشتر و حقوق بالاتری را در اختیار خواهید داشت.

در زمینه دوره‌های آموزشی، به عنوان متخصص IT می‌توانید به منظور تبدیل شدن به یک تکنسین با تمرکز بر علوم کامپیوتر فنی آموزش‌های بیشتری ببینید، یا به سمت تجارت بروید و مدیر تجارت خود در پردازش اطلاعات باشید.

چشم انداز آینده شغلی lتخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال چیست؟

در سال‌های اخیر، پیشرفت علم و فناوری نه تنها زندگی روزمره مردم، بلکه اقتصاد را نیز به طور کامل تغییر داده است. این امر در مورد مشاغل مختلف نیز صدق می‌کند. پس شما برای تغییرات آتی جهان کاملا آماده هستید و بهترین چشم اندازهای آینده را خواهید داشت.

کارمند حرفه‌ای در Heel GmbH

اول از همه، حقوق شما دارای نرخ ماندگاری بسیار بالایی در حدود 75 درصد است. چند ماه قبل از پایان دوره کارآموزی، یک مصاحبه اولیه بین شما و بخش منابع انسانی شرکت انجام خواهد شد. در این مصاحبه می‌توانید خواسته‌های خود را بیان کنید که می‌خواهید در آینده در چه زمینه‌ای به فعالیت بپردازید. همچنین می‌توانید مدیریت بازرگانی را انجام دهید. مدرک لیسانس به عنوان بخشی از یک برنامه مطالعاتی دو منظوره یا یک مطالعه خارج از شغل می‌تواند برای شما یک انتخاب باشد.

 

بازارکاری بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ

به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال، شما در درجه اول در صنعت کار خواهید کرد. مهم نیست که شرکت شما چه محصولاتی را تولید می‌کند؛ تا زمانی که تولید از فناوری اطلاعات پشتیبانی می‌کند، به شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات در این زمینه نیاز خواهد بود. به عنوان مثال، می‌توانید در بخش تولید یک شرکت خودروسازی شغل پیدا کنید و در بخش رابط میان فناوری اطلاعات و تولید کار کنید.

ساعات کار به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال چقدر است؟

ساعت کاری شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال، معمولاً 40 ساعت در هفته است.  ساعات کار اصلی بین 7 صبح تا 6 بعد از ظهر است. با این حال، ممکن است در ساعات دیگری نیز در محل کار خود حضور داشته باشید. از این گذشته، تولید در بسیاری از شرکت‌های صنعتی به صورت شبانه روزی انجام می‌شود.

 

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *