لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ تولید چرم و دباغی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ تولید چرم

دوره‌های آوسبیلدونگ تولید چرم برای شمایی که خلاقیت تولید محصولات جدید را دارید و در دوران دبیرستان، یکی از دروس مورد علاقه شما شیمی بوده، کاملا مناسب است. شما در این دوره و پس از آن، توسط شرکت‌هایی استخدام می‌شوید که با استفاده از فرآیندهای دباغی، چرم را از محصولات خام تولید می‌کنند. از طرف دیگر، در صنایع دستی، با پالایش و پردازش بیشتر چرم نیز آشنا خواهید شد.

شرکت‌های صنعتی مجبورند با کشتارگاه‌ها همکاری نزدیک داشته باشند. زیرا آنها محصول خام، یعنی پوست حیوانات را تامین می‌کنند. اولین مرحله تمیز کردن و حفظ پوست خام است. اما لازم نیست این کار را با تنها دست انجام دهید. بلکه ماشین‌های بزرگی در کارگاه موجود است که از آن‌ها کمک می‌گیرید.

از آنجایی که پوست ها در حین تمیز کردن خیس می شوند و باید آن‌ها را از بشکه‌های مخصوص بیرون بیاورید و حمل کنید، نباید تلاش فیزیکی مورد نیاز را دست کم بگیرید.

در طول آموزش همه مراحل را با جزئیات خواهید آموخت. همچنین با انواع مختلف چرم که از طریق فرآیندهایی مانند دباغی کروم به دست می آیند، آشنا خواهید شد. شما از فرآیندهای مختلفی مانند خیساندن، برنزه کردن، شانه کردن، اتو کردن یا صاف کردن، برای تولید محصول خود استفاده می‌کنید.

اگر می‌خواهید در این حرفه کار کنید، باید مهارت دستی خوبی داشته باشید.

آوسبیلدونگ تولید چرم

حقوق در طول دوره آوسبلیدونگ تولید چرم و دباغی

اگر آموزش خود را در یک شرکت صنعتی که طبق قرارداد جمعی کار می‌کند انجام دهید، حقوق آموزشی شما در سال اول 670 یورو ناخالص، در سال دوم آموزش حدود 710 یورو و در سال سوم 750 یورو ناخالص خواهد بود. البته توجه داشته باشید که همه‌ی شرکت‌های صنعتی مقید به تعرفه نیستند.. اگر حقوق آموزشی شما بیش از 600 یورو ناخالص در ماه است، باید علاوه بر کسر بیمه خود، برای کسر مالیات نیز برنامه ریزی کنید.

حقوق پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ تولید چرم

پس از آموزش، حقوق اولیه شما به طور متوسط ​​بین 1700 تا 2300 یورو ناخالص است. این حرفه، شغلی نیست که نیروی کار زیادی داشته باشد؛ بنابراین فرصت های شغلی و بازار کار خوبی در انتظار شما خواهد بود. چرم نیز مانند خودرو در آلمان تولید می‌شود و یک محصول صادراتی است. بنابراین شما فرصت‌های شغلی خوبی دارید تا بتوانید حقوق خود را افزایش دهید. بالاترین دستمزد متخصصان در تولید چرم و فناوری دباغی حدودا 3500 یورو ناخالص است.

آوسبیلدونگ تولید چرم

ادامه تحصیل به عنوان سرکارگر صنعتی – متخصص شیمی

اگر آموزش خود را با موفقیت به پایان رسانده اید و یک سال تجربه حرفه‌ای نیز دارید، می‌توانید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید. بدین صورت می‌توانید یک کسب‌وکار را اداره کنید، پست‌های مدیریتی را به عهده بگیرید، یا کارآموزان را آموزش دهید. البته درآمد شما به عنوان استاد نیز افزایش می یابد. دوره‌های متعددی نیز در موسسات آموزشی خصوصی مختلف ارائه می شود. شما موظف به شرکت کردن در این دوره‌ها نیستید؛ اما شرکت در آن‌ها یادگیری را برای شما بسیار آسان می‌کند.

مدیر فنی:

اگر می‌خواهید کمتر از نظر بدنی کار کنید و در عین حال مسئولیت بیشتری در زمینه سازماندهی و مدیریت به عهده بگیرید، آموزش بیشتر به عنوان متخصص فنی برای شما گزینه خوبی است. این آموزش توسط موسسات آموزشی نیز ارائه می‌شود. بسته به اینکه دوره‌های آموزش خود را تمام وقت، پاره وقت یا از راه دور می‌گذرانید، مدت زمان این دوره‌ها بسیار متفاوت است.

مطالعات:

رشته تکنولوژی دباغی و چرم (مواد پلیمری) در دانشکده‌های فنی ارائه می‌شود. روش دیگر، مهندسی شیمی است که دوره لیسانس آن معمولاً سه سال طول می کشد.

بعد از اتمام دوره آموزشی شما می‌توانید:

  • محصولات خام را به طور کامل تمیز کنید.
  • مراحل برنزه شدن را مرحله به مرحله دنبال کنید.
  • راه اندازی ماشین آلات و سیستم ها را یاد بگیرید
  • محلول های شیمیایی را مخلوط کنید.

 

چه الزاماتی باید همراه داشته باشم؟

مهم نیست که در کجا آموزش خود را به عنوان متخصص در تولید چرم و فناوری دباغی انجام می دهید، همیشه سه سال طول می کشد و معمولاً به یک گواهی پایان دوره متوسطه خوب نیاز دارد. اصولاً در صورت داشتن نمرات خوب می توان آن را به دو یا دو سال و نیم کوتاه کرد، همانطور که در اکثر مشاغل آموزشی وجود دارد. برای محاسبه مخلوط افزودنی های شیمیایی باید مهارت های ریاضی و شیمی خوبی داشته باشید. قدرت و استقامت نیز در دباغی مورد نیاز است.

روش تمیز و دقیق کار نیز بسیار مهم است، به عنوان مثال هنگام برش یک تکه چرم شما باید دقت و مهارت بالایی داشته باشید . از آنجایی که کارخانه ها پر سر و صدا هستند و شما در معرض بوهای زیادی هستید، نباید به این موضوع نیز حساس باشید. علاوه بر زمانی که در شرکت می گذرانید، به طور منظم در مدرسه فنی حرفه ای شرکت می کنید و تمام پیشینه های نظری کار را یاد می گیرید. البته، برای مدت زمانی که در مدرسه حضور دارید، کمک هزینه آموزشی نیز دریافت خواهید کرد.

 

شما باید یک چرم‌کار و دباغ شوید اگر …

     از کار فیزیکی لذت می برید

     مهارت‌های فنی دارید

     در محاسبات ذهنی فعال هستید.

 

قطعاً نباید متخصص ساخت چرم و فناوری دباغی شوید اگر…

     شیمی اصلا یکی از دروس مورد علاقه شما نبوده است .

     به بو و صدا حساس هستید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *