لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک دریایی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک دریایی

آموزش دوگانه در آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک دریایی سه سال طول می‌کشد و به طور متناوب در شرکت و مدرسه حرفه‌ای انجام می‌شود. محل آموزش عملی شما شرکت‌های آموزشی و صد البته بنادر هستند. شما در این حرفه یا در خود کشتی‌ها یا در نقاط انتقال اسکله‌ها مشغول به کار خواهید بود.

 

محتوای آموزشی آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک دریایی

شما باید اسناد و مرسوله‌ها را پیگیری کرده و بررسی کنید که آیا همه چیز به طور کامل و بدون آسیب به بندر رسیده است یا خیر. هنگامی که مشغول کار در دفتر هستید، عمدتاً از سیستم ذخیره سازی و تدارکات مراقبت می‌کنید. برای اینکه همه چیز طبق برنامه پیش برود، قطعا باید بتوانید به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید. چون در ارتباط بودن با همکارانتان بخشی از کار شماست.

حتی اگر دوست دارید در هوای تازه باشید و کشتی‌ها را در بندر اداره کنید، باز هم باید به مدرسه بروید. دروس مهم مدرسه ریاضی، انگلیسی و آلمانی هستند. به عنوان یک کارآموز در لجستیک دریایی بتوانید با سیستم‌های اندازه گیری مختلف محاسبه کرده و ارزهای مختلف را تبدیل کنید. پس حتما به ریاضیات توجه ویژه‌ای داشته باشید.

ناگفته نماند که در بخش صادرات با شرکت‌های زیادی در خارج از کشور نیز سروکار دارید. برای اینکه بتوانید با مشتریان بین المللی صحبت کنید، باید دانش انگلیسی خوبی داشته باشید.

آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک دریایی

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک دریایی

دوره‌ی آموزشی شما به مدت سه سال و  به طور متناوب در شرکت و مدرسه حرفه‌ای انجام می‌شود. در اولین سال آموزش خود به عنوان متخصص لجستیک دریایی، ابتدا با تمام فرآیندهای لجستیکی مهم در بندر آشنا خواهید شد. کالاها و کنترل‌های مخصوص بار نیز بخشی از دروس اولین سال آموزش شما هستند.

حقوق آموزشی شما به عنوان متخصص لجستیک بندر حداقل 585 یورو در ماه در سال اول است که  این حداقل دستمزد کارآموز است. اما شما همچنان می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید؛ این موضوع به شرکت آموزشی شما بستگی دارد.

در سال دوم آموزش شما کانتینرها را کنترل می‌کنید، کالاها را ذخیره کرده و آنها را برای حمل و نقل آماده می‌کنید. بارگیری و تخلیه کشتی‌ها در بندر هم اکنون یکی از وظایف شماست. در این سال، درآمد شما کمی افزایش یافته و ماهیانه حدود 690 یورو درآمد خواهید داشت.

از آنجایی در سال سوم آموزش خود مسئولیت‌های زیادی را بر عهده گرفته و به طور مستقل کار می‌کنید، درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. حقوق شما در سال سوم حدود 790 یورو خواهد بود.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ

اگر از میانگین دستمزد ماهیانه 2300 یورو راضی نیستید، البته می توانید در پایان دوره آموزشی خود ادامه تحصیل دهید. به عنوان یک متخصص فنی، وظایفی را در مدیریت عالی یا میانی بر عهده خواهید گرفت.

شما به عنوان یک استاد لجستیک، پردازش کالاها را از زمان پذیرش کالا تا ارسال آن ها برنامه ریزی، کنترل و نظارت می کنید و ماهیانه حدود 2800 یورو درآمد کسب می کنید. با مدرک اقتصاد بندری، حتی می توانید به عنوان یک خریدار فنی به شغل آزاد تبدیل شوید.

آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک دریایی

آینده شغلی در این آوسبیلدونگ

  • کارشناسی ارشد لجستیک:

می توانید شش تا نه ماه تمام وقت و یک تا دو سال پاره وقت برای آزمون کارشناسی ارشد آماده شوید. سپس شما بر پردازش کالاها از زمان پذیرش کالا تا ارسال آن‌ها برنامه ریزی، کنترل و نظارت می‌کنید.

  • مطالعات دریایی:

این دوره شش تا هشت ترم به طول می‌انجامد. سپس می‌توانید در سازمان شرکت، برنامه ریزی یا مدیریت کار کنید. اما شما همچنین می توانید به عنوان یک خریدار فنی خوداشتغال شوید.

 

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…

  • کنترل کالاهای دریایی
  • انجام ترخیص کالا از گمرک
  • بارگیری و انبار کردن کشتی‌ها
  • نحوه ثبت و پذیرش کالاها
  • رسیدگی به شکایات
  • فرآیند حمل کالا

 

همانطور که می بینید، متریال آموزشی دوره‌ آوسبیلدونگ متخصص لجستیک دریایی متنوع است. بنابراین اگر از برنامه ریزی و سازماندهی لذت می‌برید، احتمالا در این شغل موفق خواهید شد. اگر شما هم مشکلی برای کار در شب یا آخر هفته در باد و هوای نامناسب ندارید، حرفه متخصص لجستیک درایی برای شما ساخته شده است!

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *