لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

ویزای کارت شانس آلمان 2024

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

کارت شانس آلمان

آلمان کشوری جهان اولی و رو به رشد در اروپای غربی-مرکزی بوده و به دلایل متعدد طی چند دهه اخیر تلاش کرده نیروی کار مورد نیاز خود را از دیگر کشورهای خارجی جذب کند. مخصوصا در دهه اخیر آمار مهاجرت به این کشور بسیار افزایش پیدا کرد. به گونه‌ای که آمار سال 2021 نشان داده‌اند 14.2 میلیون نفر ساکن آلمان از سال 1950 به این کشور مهاجرت کرده و هم اکنون بیش از 18 درصد کل جمعیت آلمان را تشکیل می‌دهند. جمعیت کشور آلمان روز به روز در حال پیرتر شدن بوده و فارغ التحصیلان دانشگاهی کافی هم ندارد. این کشور برای حفظ ثبات اقتصاد خود در حوزه‌های بسیاری مثل پرستاری، فناوری اطلاعات، مهندسی و … به نیروهای کار بسیاری احتیاج دراد. از همین رو، شرایط پذیرش مهاجران متخصص و نیروی کار مفید را روز به روز آسان‌تر می‌کند. از مهم‌ترین و جدیدترین روش‌های مهاجرت به این کشور، کارت شانس آلمان است که به تازگی از آن رونمایی شده و شرایط را برای مهاجرت افراد بسیاری هموار کرده‌است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شرایط اخذ کارت شانس آلمان و امتیاز بندی کارت شانس آلمان را با هم بررسی کنیم.

کارت شانس آلمان چیست

از مارس سال 2024، از روش جدیدی برای مهاجرت به آلمان رونمایی شد که شباهت بسیاری به ویزای جست و جوی کار دارد. با این تفاوت که شرایط آن بسیار بهتر از یک ویزای جست و جوی کار معمولی بوده و به هرکس با توجه به شرایطش امتیاز داده می‌شود. افراد واجد شرایط با اخذ این ویزا می‌توانند به کشور آلمان مهاجرت کرده و به مدت یک سال دنبال شغل مد نظر خود بگردند. در ادامه همه چیز درباره کارت شانس آلمان را با هم بررسی می‌کنیم.

در نظر داشته باشید که هنوز سایت سفارت آلمان در ایران مبحث کارت شانس آلمان را روی سایت بارگزاری نکرده و زمان اجرایی شدن کارت شانس آلمان نیز مشخص نیست. اما به محض اجرایی شدن آن، افراد بسیاری از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می‌توانند با آسان‌ترین شرایط به این کشور مهاجرت کنند.

تمرکز افرادی که با این روش به آلمان مهاجرت می‌کنند باید بر پیدا کردن شغل مناسبشان باشد. در همین بازه زمانی، این افراد اجازه دارند به صورت آموزشی 2 هفته کار کنند یا به اندازه 20 ساعت در هفته شغل پاره وقت داشته باشند. در صورتی که یک سال بگذرد و متقاضی نتواند شغل مورد نظر را بیابد، می‌تواند از طریق اداره مهاجرت محلی اقدام کرده و به مدت 2 سال دیگر نیز مجوز اقامت بگیرد.

شرایط کارت شانس آلمان

اگر شما هم تبعه غیر اتحادیه اروپا بوده و قصد دارید به کشور آلمان مهاجرت کنید، کارت شانس آلمان می‌تواند یک روش خوب برای شما باشد. اما در نظر بگیرید باید شرایط به خصوصی داشته باشید. البته این شرایط مذکور چندان سخت‌گیرانه نبوده و بسیار راحت هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا این شرایط را با هم بررسی کنیم:

 • گزینه اول: افراد دارای مدارک دانشگاهی یا مدارک حرفه‌ای

کسانی که فارغ التحصیل دانشگاهی یا فنی حرفه‌ای از یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند، در صورتی که بتوانند تاییدیه مدارک خود را از آلمان بگیرند می‌توانند کارت شانس آلمان را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنند. به این صورت که با اخذ ویزای جست و جوی کار، به مدت یک سال می‌توانند در کشور آلمان دنبال کار بگردند. همچنین، اگر شما مدرک دانشگاهی یا حرفه‌ای خود را از آلمان دریافت کرده‌اید می‌توانید به راحتی با قانون جست و جوی کار آلمان اقامت این کشور را دریافت کرده و حداکثر به مدت 18 ماه دنبال کار بگردید.

 • گزینه دوم: افرادی که حداقل 6 امتیاز کارت شانس آلمان را دارند

اشخاصی که در دوره‌های آموزشی معتبر شرکت کرده‌اند (حداقل 2 سال)، با ارائه مدرک زبان آلمانی (حداقل A1) یا انگلیسی (حداقل B2) می‌توانند کارت شانس آلمان را دریافت کنند. اما این فرصت تنها درصورتی امکان‌پذیر است که مدارک دوره‌های گذرانده شده توسط آلمان تأیید شوند.

امتیاز بندی کارت شانس آلمان

در صورتی که گزینه دوم با شرایط شما مطابقت دارد، با داشتن امتیاز کافی می‌توانید به راحتی کارت شانس آلمان را دریافت کنید. امتیازبندی کارت شانس آلمان به شرح زیر صورت می‌گیرد:

 • تطبیق مدارک: اینکه مدارک شما توسط دولت آلمان تایید شده و معادل با مدارک آلمانی باشد بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که بخشی از مدارک شما تایید شوند، شما «4 امتیاز» دریافت می‌کنید.
 • مشاغل مورد نیاز آلمان: اگر شغل شما یکی از مشاغل مورد نیاز آلمان (مهندسان شیمی، بهداشت و درمان، پرستاری، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسان الکترونیک، معدن داران و …) است، «یک امتیاز» دریافت خواهید کرد.
 • سابقه کار: اگر سابقه کار مرتبط با مدرک دانشگاهی خود دارید نیز امتیاز دریافت می‌کنید. برای افرادی که حداقل 2 سال سابقه کار طی 5 سال گذشته دارند «2 امتیاز» و افراد با 5 سال سابقه کار طی 7 سال گذشته «3 امتیاز» تعلق می‌گیرد.
 • زبان آلمانی: اگر سطح زبان آلمانی شما از A1 بیشتر باشد امتیاز خواهید گرفت. برای مدرک A2 «یک امتیاز»، برای مدرک B1 «دو امتیاز» و برای مدرک B2 به بالا «سه امتیاز» تعلق می‌گیرد. همچنین اگر متقاضی زبان انگلیسی سطح C1 یا بیشتر داشته باشد هم «یک امتیاز» دیگر دریافت می‌کند.
 • شرایط سنی: افراد زیر 35 سال «2 امتیاز» و افراد بین 35 الی 40 سال «یک امتیاز» دریافت می‌کنند.
 • سابقه اقامت در آلمان: اگر شخصی در سال‌های گذشته حداقل 6 ماه سابقه اقامت در آلمان را داشته باشد -در صورتی که بتواند به صورت قانونی سابقه اقامت خود را اثبات کند- «یک امتیاز» دریافت می‌کند. این اقامت می‌تواند به منظور تحصیل، کار، یادگیری زبان آلمانی باشد. در نظر داشته باشید که سفرهای توریستی و گردشگری امتیازی به شما اضافه نخواهد کرد.
 • ازدواج: اگر قصد دارید با همسر خود به آلمان مهاجرت کنید و همسرتان شرایط اخذ دریافت کارت شانس آلمان را دارد، «یک امتیاز» دیگر به شما اضافه می‌شود.

مزایای اخذ کارت شانس آلمان

 1. با اخذ این کارت به مدت یک سال فرصت دارید در کشور آلمان به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید.
 2. کسانی که این کارت را در دست دارند، راحت‌تر می‌توانند در آلمان کار پیدا کنند.
 3. شما حتی می‌توانید با اخذ این کارت مشغول خود اشتغالی در آلمان شوید.
 4. هنگام گشتن به دنبال شغل مورد نظرتان، اجازه دارید یک یا دو شغل پاره وقت داشته و 20 ساعت در هفته کار کنید.
 5. این روش بسیار راحت، پرسرعت و قانونی است.
 6. بازارکار در آلمان بسیار خوب و گسترده بوده و شانس شما برای پیدا کردن یک شغل با درامد بالا بسیار زیاد است.
 7. با این روش می‌توانید به مرور زمان برای اقامت دائم آلمان نیز اقدام کنید.
 8. در صورتی که بتوانید کار مناسب خود را پیدا کنید، امکان تبدیل سریع ویزای خود به ویزای کاری را خواهید داشت.
 9. با این روش میتوانید بیشتر از 1000 یورو در ماه درآمد داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای کارت شانس آلمان

افراد متقاضی تنها با برقراری ارتباط با مشاوران مجموعه ما می‌توانند شرایط خود را بررسی کرده و از امتیاز خود مطلع شوند. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز این افراد به شرح زیر است:

 • پاسپورت
 • ارائه تمکن مالی 12324 یورویی
 • مدرک زبان آلمانی A1 یا مدرک زبان انگلیسی B2
 • CV
 • مدارک دانشگاهی یا سابقه 2 سال فنی حرفه‌ای
 • مدارک سوابق شغلی

تمکن مالی کارت شانس المان

شما برای مهاجرت به آلمان از طریق کارت شانس باید بتوانید به دولت آلمان اثبات کنید که می‌توانید هزینه‌های زندگی خود طی یک سال پیش رو را همراه خود ببرید. طبق آخرین اعلامیه آلمان، مبلغ تمکن مالی برای کارت شانس 1027 یورو به ازای هر ماه است. به عبارتی، شما باید مبلغ 12324 یورو همراه خود به آلمان ببرید.

در صورتی که جمع‌آوری مبلغ مذکور برای شما ممکن نیست نگران نباشید. شما با اخذ یک پیشنهاد کار پاره وقت از سوی یک کارفرمای آلمانی می‌توانید ثابت کنید که در آلمان شغل پاره وقت داشته و می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی خود بربیایید. جهت پیدا کردن کارفرمای آلمانی و بستن قرارداد پاره وقت نیز با مشاوران و کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید.

کارت شانس آلمان چیست؟

کارت شانس المان جدیدترین روش مهاجرت به آلمان به شمار می‌رود. با داشتن این کارت، افراد می‌توانند بدون داشتن قرارداد کاری به آلمان مهاجرت کنند و تا یک سال در خاک آلمان دنبال شغل مناسب خود بگردند.

شما با داشتن مدرک دانشگاهی یا سابقه 2 سال دوره‌های آموزشی (مثل فنی حرفه‌ای) به همراه مدرک A1 زبان آلمانی می‌توانید کارت شانس آلمان را دریافت کنید.

همچنین، اگر امتیازهای شما طبق معیارهای امتیازبندی کارت شانس المان حداقل 6 باشد، واجد شرایط دریافت کارت شانس آلمان خواهید بود.

12324 یورو؛ به عیارتی 1027 یورو برای هر ماه.

اگر نمی‌توانید از پس هزینه تمکن مالی بربیایید نگران نباشید. ما مجموعه لانر هلدینگ با داشتن مجوز کاریابی در آلمان، می‌توانیم نسبت به بستن یک قرارداد کاری پاره وقت برای شما اقدام کنیم. در این صورت شما از همان ماه اول حقوق دریافت کرده و نیاز به ارائه تمکن مالی ندارید.

شما برای اخذ کارت شانس المان باید حداقل مدرک A1 زبان آلمانی (سطح مبتدی) را داشته باشید.

همچنین، اگر مدرک زبان انگلیسی سطح B2 دارید، نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نیست.

خیر؛ کارت شانس مخصوص کار در کشور آلمان است.

در شهرهای آلمانی دوره‌های مخصوص زبان آلمانی برگزار می‌شوند. شما می‎‌توانید در این دوره‌ها شرکت کرده و زبان آلمانی خود را تقویت کنید.

کارت شانس اساسا برای پیدا کردن شغل در آلمان به کار می‌رود نه تحصیل. اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید باید برای یک رشته تحصیلی اپلای کرده و مجوز بگیرید. انجام دادن این کار روش خاص خود را داشته و شرایط متفاوتی دارد که از دانشگاه به دانشگاه دیگر فرق می‌کند.

به عنوان مثال، برای انجام دادن این کار ممکن است نیاز باشد در یک ازمون زبان آلمانی شرکت کرده و سطح خود را بالاتر ببرید.

کارت شانس آلمان جدیدترین روش مهاجرت به آلمان به شمار می‌رود. با داشتن این کارت، افراد می‌توانند بدون داشتن قرارداد کاری به آلمان مهاجرت کنند و تا یک سال در خاک آلمان دنبال شغل مناسب خود بگردند.

شما با داشتن مدرک دانشگاهی یا سابقه 2 سال دوره‌های آموزشی (مثل فنی حرفه‌ای) به همراه مدرک A1 زبان آلمانی می‌توانید این کارت را دریافت کنید.

همچنین، اگر امتیازهای شما طبق معیارهای امتیازبندی کارت شانس المان حداقل 6 باشد، واجد شرایط دریافت کارت شانس المان خواهید بود.

12324 یورو؛ به عیارتی 1027 یورو برای هر ماه.

اگر نمی‌توانید از پس هزینه تمکن مالی بربیایید نگران نباشید. ما مجموعه لانر هلدینگ با داشتن مجوز کاریابی در آلمان، می‌توانیم نسبت به بستن یک قرارداد کاری پاره وقت برای شما اقدام کنیم. در این صورت شما از همان ماه اول حقوق دریافت کرده و نیاز به ارائه تمکن مالی ندارید.

شما برای اخذ کارت شانس المان باید حداقل مدرک A1 زبان آلمانی (سطح مبتدی) را داشته باشید.

همچنین، اگر مدرک زبان انگلیسی سطح B2 دارید، نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نیست.

خیر؛ کارت شانس مخصوص کار در کشور المان است.

در شهرهای آلمانی دوره‌های مخصوص زبان آلمانی برگزار می‌شوند. شما می‎‌توانید در این دوره‌ها شرکت کرده و زبان آلمانی خود را تقویت کنید.

کارت ش</p>

انس اساسا برای پیدا کردن شغل در آلمان به کار می‌رود نه تحصیل. اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید باید برای یک رشته تحصیلی اپلای کرده و مجوز بگیرید. انجام دادن این کار روش خاص خود را داشته و شرایط متفاوتی دارد که از دانشگاه به دانشگاه دیگر فرق می‌کند.

به عنوان مثال، برای انجام دادن این کار ممکن است نیاز باشد در یک ازمون زبان آلمانی شرکت کرده و سطح خود را بالاتر ببرید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *