لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ بینایی سنجی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ بینایی سنجی

دوره کارآموزی آوسبیلدونگ بینایی سنجی به اصطلاح یک آموزش دومنظوره است. این بدان معناست که علاوه بر کار عملی در شرکت، هفته ای چند بار نیز باید به هنرستان بروید. در آنجا تئوری شغل خود را یاد خواهید گرفت. شما با فیزیک و ریاضیات زیاد سر و کار خواهید داشت. اگر در ریاضی مهارت خوبی دارید، می توانید به راحتی به بخش آکادمیک دوره آموزشی خود به عنوان یک بینایی شناس دقیق تسلط پیدا کنید.

در پایان آموزش شما قادر خواهید بود لنزهایی برای دوربین ها، میکروسکوپ ها، عینک ها، تلسکوپ ها و بسیاری موارد دیگر با حساسیت زیادی تولید کنید. شما می توانید هر آنچه را که باید در مورد آموزش به عنوان یک بینایی سنجی دقیق بدانید، در اینجا پیدا کنید.

 

در طول دوره آموزشی بینایی‌ سنج چه می‌کنید؟

در آوسبیلدونگ بینایی سنجی، که می توانید در یک شرکت دستی یا صنعتی انجام دهید، همه چیز را در مورد پردازش شیشه، در مورد تولید عدسی ها و منشورها برای میکروسکوپ و تلسکوپ یاد خواهید گرفت. نصب عدسی های عینک برای هر چشمی متفاوت است.

در این دوره کارآموزی به شما آموزش داده می شود که برای لنزهای خاص، به کدام شیشه نیاز دارید و چگونه دوربین تلفن همراه بسازید. فلز و پلاستیک نیز بخشی از مواد کار روزانه شما خواهند بود. امروزه بسیاری از عدسی ها، منشورها، چشمی ها و هدف ها با استفاده از ماشین های خاص تولید می شوند.

نحوه استفاده از آنها نیز بخشی از آموزش شما به عنوان یک بینایی سنج است. با این وجود، بخش بزرگی از قطعات خاص هنوز با دست ساخته می شود و برای انجام این کار به انگشتان ماهر نیاز می باشد!

در سال اول دوره آموزشی، وظایف شما شامل برنامه ریزی و کنترل فرآیندهای کاری و مدیریت کیفیت نیز خواهد بود. این ها جنبه های تجاری کار است. مهارت هایی مانند انعطاف پذیری در حرفه بینایی سنجی نیز، مورد نیاز است. زیرا نوبت کاری می تواند بخشی از برنامه شما، حتی در طول دوره آموزشی نیز باشد.

اما یک چیز در این شغل از اهمیت بالایی برخوردار است: مهارت های دستی. شما قسمت های خالی را از بلوک های شیشه ای برش می دهید، سپس آنها را روی ماشین های آسیاب شکل می دهید و سپس آنها را جلا می دهید. شما نه تنها باید مطمئن شوید که قطعات شیشه ای خرد نمی شوند، بلکه مهمتر از همه باید مطمئن شوید که تمام ابعاد درست است. اندازه برخی از اهداف و لنزها فقط چند صدم میلی متر است.

آوسبیلدونگ بینایی سنجی

میزان حقوق در  حین تحصیل آوسبیلدونگ بینایی سنجی

شما می توانید دوره آوسبیلدونگ بینایی سنجی را در دو زمینه مختلف انجام دهید. از یک طرف در صنعت و از طرف دیگر در تجارت شما می توانید آموزش های خود را تکمیل کنید. شما باید به دقت فکر کنید که کدام مسیر را انتخاب می کنید. زیرا درآمد در طول 3.5 سال دوره آموزشی شما بسیار متفاوت است.

 

  • کارآموزی شاخه صنعت

بیایید با حقوق آموزشی شما در صنعت شروع کنیم. در سال اول دوره آموزشی، حقوق بین 830 تا 920 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. این مقدار کاملاً چشمگیر است. در حالی که در سال اول کارآموزی خود با موضوعات تجاری مانند برنامه ریزی فرآیندهای کاری سر و کار دارید.

در سال دوم آوسبیلفدونگ همه چیز واقعا جدی می شود. شما کاربرد عملی ماشین ها را یاد خواهید گرفت و اولین قطعات را خودتان تولید خواهید کرد. با قبول این مسئولیت، درآمد شما به عنوان یک بینایی سنج نیز به 900 تا 970 یورو در ماه افزایش می یابد.

در دو سال بعد از کارآموزی، سرانجام کارهای نهایی شما انجام می شود. تکمیل سطوح شیشه ای می تواند یکی از مهارت هایی باشد که شما می توانید کسب کنید. زمانی که صحبت از لنزها و منشورها به میان می آید، کم کم در حال تبدیل شدن به یک حرفه ای خواهید بود. آنچه در این دو سال به عنوان یک بینایی سنج به دست می آورید باعث خوشحالی شما می شود . در صورت کسب مهارت حقوق ناخالص شما بین 970 تا 1120 یورو خواهد بود.

 

  • کارآموزی شاخه تجارت

اگر آموزش بینایی سنجی را در مشاغل صنایع دستی انجام دهید، متاسفانه حقوق شما کمی کمتر از این مقدار خواهد شد. در سال اول کارآموزی خود به عنوان چشم انداز دقیق، بین 585 تا 630 یورو به صورت ناخالص در ماه درآمد خواهید داشت. با افزایش تجربه، حقوق شما نیز افزایش می یابد و به 690 یورو ناخالص در سال دوم دوره آموزشی می رسد. در سال سوم آوسبیلدونگ، حقوق ماهیانه 790 تا 880 یورو ناخالص و در سال چهارم حداقل 819 یورو دریافت خواهید کرد.

بنابراین می بینید که حقوق و چشم انداز دقیق آینده شغلی در یک شرکت صنایع دستی کمی کمتر از فعالیت در صنعت است، اما هنوز دلیل کافی برای خوشحالی شما پس از تحصیل در این رشته وجود دارد!

آوسبیلدونگ بینایی سنجی

حقوق افراد پس از اتمام آوسبیلدونگ

به‌ عنوان یک بینایی‌ سنج، مدت کوتاهی پس از اتمام دوره آموزشی، بین 1400 تا 2500 یورو ناخالص در ماه درآمد خواهید داشت که بالاتر از حداقل دستمزد است. مانند بسیاری از مشاغل دیگر، با افزایش تجربه حرفه ای، شانس دریافت حقوق بالاتر برای شما افزایش می یابد. هنگامی که شما برای چند سال مشغول به کار هستید، اکثر بینایی‌ سنج ها، حقوق ناخالص ماهانه حدود 3200 یورو دریافت می‌کنند. دریافت این مبلغ می تواند برای شما افتخارآمیز باشد!

 

دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ بینایی سنجی 

  • آموزش به عنوان یک بینایی سنجی دقیق:

به محض اینکه 3.5 سال آموزش خود را به پایان رساندید و نمرات خوب امتحان نهایی خود را در جیب خود دارید، می توانید رسماً خود را یک بینایی سنج  دقیق بنامید. شما اکنون دید کاملاً واضحی از هر چیزی که به شیشه مربوط می شود دارید. صرف نظر از اینکه عدسی، منشور یا چشمی باشد، شما با تمام این زمینه ها آشنا هستید. از این به بعد می توانید در حرفه خود به بهترین شکل زندگی کنید.

 

  • استادی:

آیا می خواهید تخصص خود را در زمینه اپتیک با دیگران به اشتراک بگذارید و کارآموزان خود را آموزش دهید؟ پس می‌توانید به عنوان یک بینایی‌ سنج دقیق در سمت یک استادکار حرفه‌ای کار خود را ادامه دهید. این امر مستلزم آموزش بیشتر است که در آن، در میان چیزهای دیگر، نحوه کار حسابداری را بیاموزید تا بتوانید کسب و کار خود را اداره کنید. این آموزش تکمیلی پس از دو سال با آزمون کارشناسی ارشد به پایان می رسد. باکسب این مدرک، شما نه تنها حق دارید شرکت خود را اداره کنید، بلکه می توانید کارآموزانی را  نیز آموزش دهید.

 

  • تکنسین – تکنولوژی شیشه (اپتیک):

آیا زندگی روزمره شما به عنوان یک بینایی سنجی دقیق گاهی برای شما تکراری به نظر می رسد؟ آیا می خواهید وظایف بیشتری را در سازماندهی تولید شیشه انجام دهید؟ پس باید آموزش های بیشتری را برای تبدیل شدن به یک تکنسین در زمینه فناوری شیشه انجام دهید. زیرا انجام این کار به شما این حق را می دهد که فرآیندهای کاری را بررسی کنید و برنامه های کاری برای تیم خود ایجاد کنید، اما همچنان می توانید فعالیت هایی را که در طول کارآموزی آموخته اید، انجام دهید. برای پذیرش در این دوره آموزشی، باید دوره های آموزشی در زمینه اپتیک را گذرانده باشید.

 

  • بازرگان متخصص – اقتصاد صنایع دستی:

اگر آموزش های تکمیلی خود را به عنوان یک متخصص در زمینه مدیریت صنایع دستی انجام دهید، کمتر به شیشه و بیشتر به فرآیندهای یک شرکت اهمیت می دهید. مراقبت از کارمند و مشتری بیشترین بخش از کار روزمره شما را به خود اختصاص می دهد. شما مشاغل صنایع دستی را مدیریت می کنید و همچنین مسئول اداره آنها هستید. اگر می خواهید متخصص شوید، باید واقعاً استعداد سازماندهی داشته باشید.

 

  • مطالعات:

اگر پس از دوره آوسبیلدونگ بینایی‌ سنج، این احساس را دارید که می‌خواهید درباره شغل خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید مدرکی را به مدارک  آموزشی خود اضافه کنید. موضوعات مناسبی که می توانید با آنها دانش خود را تقویت کنید، فوتونیک، میکروتکنولوژی یا مهندسی فیزیکی هستند. اما مراقب باشید، هر دانشگاهی شرایط ورودی متفاوتی دارد، بنابراین ممکن است مجبور باشید دیپلم دبیرستان در اختیار داشته باشید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *