جستجو

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی بهترین فرصت برای کسانی است که به رشته‌های پیراپزشکی علاقمندند و قصد مهاجرت دارند. در دوره‌های آوسبیلدونگ این رشته، شما به عنوان یک فیزیوتراپ، شما نه تنها می آموزید که ساختار اسکلت انسان دقیقاً چگونه است، بلکه نحوه اتصال آنها به ماهیچه‌ها و تاندون‌ها و ارتباط این اعضا باهم را نیز می‌آموزید. این دقیقاً دانشی است که شما برای درمان بیمارانی که به دلیل تصادف، سن یا بیماری آسیب دیده‌اند، نیاز دارید.

وظایف فیزیوتراپیست

معاینه کردن بیماران: شما در هر شرایطی باید قبل از شروع روند درمان بیمار را معاینه کنید. معاینه‌ی اعضای بدن با یکدیگر متفاوت هستند و شما برای بررسی آسیب هر عضو و قسمت بدن، به دانش خود رجوع کنید.

انتخاب روش درمان: باید تصمیم بگیرید که چه حرکات و تمرینای برای بهبود بیمار لازم است و اینکه به چه مدت تمرین احتیاج دارد. درواقع باید برنامه ریزی کرده، مرتبا بیمار را معاینه کنید و در به روز کردن آن کوشا باشید.

بررسی نتایج: باید همواره بررسی کنید که آیا روند درمان نتیجه‌ای داشته یا خیر. باید به عنوان یک فیزیوتراپیست‌ علائم، نتایج، و روش درمانی که پیش گرفته‌اید را به صورت مکتوب ثبت کنید.

بازار کار رشته فیزیوتراپی

شما به عنوان یک فیزیوتراپیست می‌توانید در کلینیک‌های درمانی، خانه سالمندان، مطب، بیمارستان‌ها و … کار کنید. از آنجایی که جمعیت کشور آلمان رو به پیری می‌رود و نیاز بسیار به نیروی کادر درمان احساس می‌شود، شما بازار کار خوبی در این کشور خواهید داشت.

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

محتوای آموزشی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی سه سال طول می کشد. طی این دوره، شما دروس تئوری و عملی خواهید داشت که موضوعاتی مانند فیزیولوژی و آناتومی را پوشش می دهد. علاوه بر این، در طول دوره آموزشی خود چندین دوره کارآموزی را در مراکز درمانی خواهید گذراند تا بتوانید به کمک تجربه، دانش خود را ثابت کنید.

در آموزش تئوری، ساختار بدن انسان را یاد می‌گیرید. با تکنیک‌های مختلف درمان و معاینه کردن آشنا می‌شوید و تاثیر حرکت و تمرینه را خواهید آموخت. در طول آموزش عملی مدرسه، زمان زیادی را در سالن های بدنسازی می گذرانید که به عنوان مثال مجهز به میز مخصوص، تشک و توپ‌های ورزشی هستند. در آنجا می‌توانید تکنیک‌های درمانی مختلف را با همکلاسی‌های خود تمرین کنید.

به طور کلی در سال اول آناتاموی بدن، ماهیچه‌‎ها و استخوان‌ها را یاد می‌گیرید؛ در سال دوم با بیماری‌ها آشنا خواهید شد  و اینکه چگونه می‌توانید تکنیک‌های درمانی را به طور موثر انجام دهید. در سال سوم آموزش، پیشگیری  توانبخشی را خواهید آموخت. به این معنا که افراد چگونه باید از دچار شدن به بیماری‌های ماهیچه، مفاصل و استخوان پیشگیری کنند.

حقوق آوسبیلدونگ فیزیوتراپی حین تحصیل

در سال اول حقوق شما 1065 یورو خواهد بود. بعد از گذشت یکسال حقوق سال دوم شما به 1125 یورو و حقوق سال سوم 1222 یورو افزایش پیدا خواهد کرد.

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

حقوق فیزیوتراپیست بعد از وارد شدن به بازار کار

حقوق شما بستگی به قراردادهای جمعی و قوانین ایالت فدرال بستگی دارد. در غرب آلمان، میانگین حقوق حدود 2400 یورو ناخالص در ماه است. اما هرچقد دانش و تجربه شما بیشتر باشد حقوق شما نیز بیشتر خواهد شد.

اگر در یک کلینیک دولتی کار می‌کنید، درآمد شما بر اساس قرارداد جمعی پرداخت می‌شود. در این صورت شما اغلب ماهیانه حدود 25760 یورو ناخالص دریافت می‌کنید. اما پس از پنج سال تجربه حرفه‌ای، می‌توانید تا 3184 یورو در ماه درآمد ناخالص داشته باشید.

 

مدارک لازم برای شرکت در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

  • حداقل مدرک دیپلم
  • کاور لتر
  • CV
  • کپی مدارک
  • گواهی پزشکی
  • گواهی سوء پیشینه کیفری
  • شناسنامه
  • گواهی واکسن
  • فرم ثبت نام
با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *