لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ افسر پلیس

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ افسر پلیس یکی از آوسبیلدونگ‌های پرتقاضاست که در کشور آلمان برگزار شده و کارآموزان این رشته را برای فعالیت در حوزه نظم و قانون آماده می‌کند. اگر فردی منظم و تابع قانون، خواهان برپایی امنیت و عدالت در جامعه بوده و از توان جسمی بالایی برخوردارید، پس دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ افسر پلیس می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

به صورت کلی، آوسبیلدونگ به دوره‌های کارآموزی در کشور آلمان گفته می‌شود که در آن‌ها کارآموزان همزمان با تحصیل کار هم می‌کنند. از این رو، حین گذراندن آوسبیلدونگ حقوق هم دریافت کرده و می‌توانند از پس مخارج زندگی خود بربیایند. اگر برای شما هم سوال پیش آمده که آوسبیلدونگ در چه کشورهایی است، باید به شما بگوییم این دوره‌های جذاب فقط مخصوص کشور آلمان هستند. لیست آوسبیلدونگ‌های آلمان بسیار طویل بوده و حدود 700 رشته متنوع را پوشش می‌دهد. آوسبیلدونگ افسر پلیس نیز یکی از همین دوره‌هاست که جزء پرطرفدارترین و البته پردرآمدترین دوره های آوسبیلدونگ محسوب می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم تا جای ممکن این دوره را بررسی کرده و به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

دروس آوسبیلدونگ پلیس در آلمان

طول دوره آوسبیلدونگ افسر پلیس معمولا 2-3 سال است اما بسته به اینکه دوره خود را در کدام اداره پلیس می‌گذرانید و یا در چه سطح و مقامی آموزش می‌بینید، ممکن است طول دوره شما کمی متفاوت باشد.

دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ به دو روش عملی و تئوری تقسیم می‌شوند. در روش عملی مشاغلی مثل تکنسین برق و مکانیک با دروس عملی ارائه می‌شوند. در حالی که در روش تئوری حوزه‌هایی مثل پزشکی و آی تی با تمرکز بر دروس تئوری آموزش داده می‌شوند. مؤسسات آموزشی مثل دانشگاه‌ها و کالج‌ها مکان ارائه دروس تئوری هستند. در حالی که شرکت‌ها و ادارات محل یادگیری دروس عملی هستند. آموزش عملی به دانشجویان این امکان را می‌دهد که اکثر وقت خود را در دروس عملی (سه تا چهار روز در هفته) صرف کنند و مهارت‌های عملی را تقویت کنند. در این روش، زمان کمتری به آموزش تئوری اختصاص دارد (یک تا دو روز در هفته).

دوره‌های کارآموزی پلیس آموزش در سه سطح متوسط، بالا و عالی ارائه شده و با توجه به درجه پلیسی شما ممن است آموزش مکمل نیز ارائه شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای آوسبیلدونگ

  • مدرک زبان آلمان: حداقل سطح مورد نیاز برای برای دوره های آوسبیلدونگ سطح B1 است اما معمولا پیشنهاد میکنیم جهت پایین آوردن ریسک ویزا متقاضیان مدرک B2 آلمانی خود را دریافت کنند.
  • مدرک تحصیلی: حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای دوره های آوسبیلدونگ، دیپلم است (بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی)
  • شرایط سنی: به طور کلی، محدودیت سن آوسبیلدونگ در آلمان تعریف نشده‌است. با این حال، افرادی که در سنین ۱۸-۲۵ سال هستند شانس بیشتری برای پذیرش خواهند داشت. اما این بدین معنی نیست که افراد بالای ۲۵ سال امکان شرکت در این دوره‌های آموزشی را ندارند. فراموش نکنید که رزومه شما همیشه حرف اول را می‌زند.

حقوق پلیس در آلمان

همانطور که پیش‌تر گفتیم کارآموزان دوره آوسبیلدونگ افسر پلیس حین تحصیل حقوق هم دریافت می‌کنند. درآمد کاراموزان حین گذراندن این دوره‌ها طی سال اول تا سال سوم ماهانه از 1275 تا 1370 یورو متغیر خواهد بود. درواقع شغل پلیس از مشاغل پردرآمد در آلمان محسوب می‌شود اما باید توجه داشته باشید که میزان حقوق شما به عواملی از جمله سن، تجربه، وضعیت تأهل، محل و موقعیت شغلی، وظایف، مسئولیت‌ها و درجه پلیسی بستگی دارد.

شرح وظایف پلیس در آلمان

پلیس در آلمان به موجب قوانین مشخص، مسئولیت حفاظت از امنیت عمومی و مقابله با جرایم را بر عهده دارد. این وظایف شامل پیگیری تصادفات و سرقت‌ها، اجرای قوانین ترافیکی برای پیشگیری از حوادث، حفاظت از امنیت در تظاهرات و جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و خشونت‌های خانگی می‌شود. در آلمان تفاوت هایی بین پلیس ایالتی و پلیس فدارال وجود دارد. پلیس ایالتی موظف به رسیدگی به جرایمی چون سرقت و تصادفات رانندگی است، در حالی که پلیس فدرال نقش حفاظتی را در فرودگاه‌ها، مرزها و مناطق حساس را بر عهده دارد. وظایف دیگر پلیس آلمان شامل نظارت بر اجرای قوانین، واکنش به موقعیت های خطرناک، شناسایی و پیشگیری از خطرات احتمالی، و انجام تحقیقات جهت شناسایی مجرمان می‌باشد.

بازار کار افسر پلیس در آلمان

آلمان، یک کشور با اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین، به افرادی که دوره کارآموزی خود را به پایان می‌برند، مدرک معتبری اعطا می‌کند که اجازه ورود به بازار کار آلمان را فراهم می‌سازد. بسیاری از افراد ممکن است پس از اتمام آموزش عملی خود، در همان مکانی که آموزش را گذرانده‌اند، به کار بپردازند.

در دوره‌های آوسبیلدونگ پلیس، فرد قبل از ورود به سیستم پلیس کشور، ملزم به شرکت در آزمون‌های کتبی است و همچنین صلاحیت پزشکی و جسمانی خود را باید تأیید کند. حضور گواهینامه رانندگی دسته B آلمان نیز الزامی است. با اخذ این مدارک، فرد به عنوان پلیس میانی استخدام می‌شود و قادر به شروع کار خود می‌باشد. این شغل یکی از مشاغل پردرآمد در آلمان است و فرد با کسب تجربه بیشتر، درآمد بالاتری خواهد داشت.

حتما در نظر داشته باشید که شغل پلیس جزء مشاغل امنیتی در کشور آلمان محسوب می‌شود و افراد خارجی که قصد فعالیت در این حیطه را دارند تا زمانی که اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نکرده‌اند نمی‌توانند افسر پلیس شوند.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *